Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:19

Ειχα βαρεθει να πληρωνω εφαρμογες στο appstore και να εχουν ψευτικες κριτικες και να πεταω λεφτα για πραγματα που δεν αξιζαν ουτε free. ΟΛΕΣ οι εφαρμογες να εχουν trial η try before you buy ,αλλιως δεν τη ξαναπαταω να αγοραζω αηδιες!!! Ας κανουν κατι...γιατι τα ευρω δε περισσευουν να τα πεταμε....

όπως?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:22

Ειχα βαρεθει να πληρωνω εφαρμογες στο appstore και να εχουν ψευτικες κριτικες και να πεταω λεφτα για πραγματα που δεν αξιζαν ουτε free. ΟΛΕΣ οι εφαρμογες να εχουν trial η try before you buy ,αλλιως δεν τη ξαναπαταω να αγοραζω αηδιες!!! Ας κανουν κατι...γιατι τα ευρω δε περισσευουν να τα πεταμε....



Αμα βαρεθηκες, να κοιτάς καταρχάς τη ΣΥΝΤΑΞΗ των κριτικών,και δευτερον να μη αγοράζεις άχρηστα πράγματα (του τυπου X Ray scanner, γιατί κάτι τέτοια έχουν "φοβερες κριτικες").

Κατα τ αλλα, ειναι οτι βολευει τον καθενα η καθε εφαρμογη.
Whatsapp doc?

#33   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:23

όπως?

Σαυτο εχω και εγω απαντηση μια τετοια εφαρμογη ηταν το world atlas(η καπως ετσι)που για αρκετο καιρο ηταν απο τα πρωτα(αν οχι το πρωτο)στο top 25..Και πολλοι ειχαν παραπονεθει γιατι στην ουσια ηταν εκτιπωμενοι χαρτες..Και αν πηγαινε κανεις στα reviews ολα τα 5αστερα ηταν απο μεταφραση google που δεν εβγαζε νοημα..

Τελευταία επεξεργασία από: skipper03, 31/12/2011 - 15:24


#34   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:29

Αληθεια ε παντόφλα και αχρηστο χωρις jailbreak ε;

Να δω τι αλλο θ ακουσουμε. Επειδή δε θα μπορουν μερικοι να πουλανε μουρη με το "ωωω κοιτα που κανουνε τα τριγωνα εικονιδια μου τουμπες" δε σημαινει οτι θα το βγαλουμε και αχρηστο

(και ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ αυτοι που καταλαβαινουν το βαθυτερο νοημα του jailbreak. )

Κατα τ αλλα αντε πάρε android να τοχεις τα παιδία παίζει. Κάποια στιγμή καταντάει κουραστικό να αλλάζουμε themes και fonts και εικονιδιο wifi καθε δυο μερες.



Nαι Μαριλινα θα το βαριοσουν απιστευτα στο λεω εγω!οχι μονο εσυ αλλα οι περισσοτεροι..χαρη στο jb κρατας ενα iphone χρονια..!αν δεν υπηρχε jb θα το κρατουσες 2 μηνες!εγω που ειμαι φανατικος gadgetakias αν δεν ειχα jb και δεν μπορουσα να κανω πολλα πολλα σε ενα κινητο τοτε ουτε μηνα θα το κρατουσα!τουλαχιστον με το ανδροιδ διαμορφονεις την επιφανεια εργασιας με widgets και τα λοιπα και δεν το βαριεσαι..ενω με το iphone θα το ειχες μονιμα με τα ιδια κουτακια και ενα appstore που θα σε τρωει χρηματα για εφαρμογες που στην τελικη μπορει να μην σαρεσουν!λατρευω το iphone και ειμαι πιστος οπαδος της apple αλλα λεω την αληθεια και ειναι γνωμη μου..αν δεν υπηρχε jb το iphone δεν θα ηταν στην κορυφη και ουτε εμεις θα το κρατουσαμε πανω απο δυο μηνες και ουτε θα αγοραζαμε τοσα iphone!ας ειμαστε λιγο ειλικρινεις..

#35   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:33

Σε οποίον δεν αγόρασε iphone και του το κάνανε δώρο ,τότε έχει την διακαιολογια να πει ότι μπορεί να κατεβάζει cracked apps! Δεν έχει λεφτά

#36   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:35

Αληθεια ε παντόφλα και αχρηστο χωρις jailbreak ε;Να δω τι αλλο θ ακουσουμε. Επειδή δε θα μπορουν μερικοι να πουλανε μουρη με το "ωωω κοιτα που κανουνε τα τριγωνα εικονιδια μου τουμπες" δε σημαινει οτι θα το βγαλουμε και αχρηστο(και ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ αυτοι που καταλαβαινουν το βαθυτερο νοημα του jailbreak. )Κατα τ αλλα αντε πάρε android να τοχεις τα παιδία παίζει. Κάποια στιγμή καταντάει κουραστικό να αλλάζουμε themes και fonts και εικονιδιο wifi καθε δυο μερες.



Marilina σεβαστή η γνώμη σου, αλλά άσε και εμάς να έχουμε την δικιά μας. Πόσοι από εδώ αγοράζουν iphone επειδή είναι trend; Ναι, για μένα είναι άχρηστη παντόφλα δεν γίνεται να θέλω να ανοίξω το wifi και να πρέπει να κάνω πόσες κινήσεις. Δεν γίνεται να μην έχει μια αναφορά παράδοσης ή ένα ραδιόφωνο ενώ μου είχε ένα nokia δεκαετίας. Καλή η apple και τα καλούδια της αλλά χωρίς jb λυπάμαι δεν θα πάρω.

#37   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:36

εχει δοκιμασει κανεις να βαλει app απο το apptrackr?

#38   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:36

Σε οποίον δεν αγόρασε iphone και του το κάνανε δώρο ,τότε έχει την διακαιολογια να πει ότι μπορεί να κατεβάζει cracked apps! Δεν έχει λεφτά


και εχει λεφτα να παει να πιει ποτα και καφεδες καθε μερα μοστραροντας το μηλοφωνο!ασε μας τωρα..
μπορει να βγαλει μια χρεωστικη και να βαζει δυο ευρω την εβδομαδα μεσα και να αγοραζει παιχνιδια με 0.90 ευρω!σε αυτο δεν υπαρχει δικαιολογια...

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 31/12/2011 - 15:38


#39   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:40

και εχει λεφτα να παει να πιει ποτα και καφεδες καθε μερα μοστραροντας το μηλοφωνο!ασε μας τωρα..
μπορει να βγαλει μια χρεωστικη και να βαζει δυο ευρω την εβδομαδα μεσα και να αγοραζει παιχνιδια με 0.90 ευρω!σε αυτο δεν υπαρχει δικαιολογια...

έχεις πιάσει το νόημα ;) δεν κάνουμε κόντρα ποιός αγοράζει πιο πολλά αλλά αγοράζουμε οτι μας χρειάζετε και αν έχουμε μεγάλη κάψα για κάτι, ψάχνουμε κάτι παρεμφερές

#40   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:43

Αληθεια ε παντόφλα και αχρηστο χωρις jailbreak ε;

Να δω τι αλλο θ ακουσουμε. Επειδή δε θα μπορουν μερικοι να πουλανε μουρη με το "ωωω κοιτα που κανουνε τα τριγωνα εικονιδια μου τουμπες" δε σημαινει οτι θα το βγαλουμε και αχρηστο

(και ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ αυτοι που καταλαβαινουν το βαθυτερο νοημα του jailbreak. )

Κατα τ αλλα αντε πάρε android να τοχεις τα παιδία παίζει. Κάποια στιγμή καταντάει κουραστικό να αλλάζουμε themes και fonts και εικονιδιο wifi καθε δυο μερες.

Ποιο ειναι το βαθυτερο νοημα του jailbreak δηλαδη? Η προσευχη και η νηστεια?

#41   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:46

έχεις πιάσει το νόημα ;) δεν κάνουμε κόντρα ποιός αγοράζει πιο πολλά αλλά αγοράζουμε οτι μας χρειάζετε και αν έχουμε μεγάλη κάψα για κάτι, ψάχνουμε κάτι παρεμφερές



φυσικα και ετσι ειναι φιλε μου!η αληθεια να λεγεται..μην κρυβομαστε πισω απτο δαχτυλο μας!
αγαπαμε το μηλοφωνο αλλα ειλικρινα χωρις jb το iphone θα ηταν ποοολυ πισω σε σχεση με ολα τα αλλα τηλεφωνα!και τοτε απλα θα ημουν ενα κοροιδο να πληρωνω ολες τις μαματες εφαρμογες στο appstore!αυτο θα ηταν κοροιδια..γιατι ετσι ειναι να σε κοροιδευουν!και να μην εχεις ραδιο,bluetooth στα τσακιδια δεν με νοιαζουν αυτα..αλλα με νοιαζει που το iphone θα ηταν απλα ενα χαζο τηλεφωνο με κατι τετραγωνακια κουτακια και ενα πλουσιο μαρκετ!ε σιγουρα δεν θα με κρατουσε πολυ καιρο,ουτε μηνα μην πω!αλλα χαρη στο jb ενα iphone το κρατας χρονια και το απολαμβανεις!και δεν μιλαω για cracked apps..χ@στηκα για αυτες!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 31/12/2011 - 15:50


#42   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:53

Apple σκυλι που γαυγιζει δεν δαγκωνει. Και να κλεισει το apptrackr,υπαρχουν αλλα 1000...
Η πειρατεια δεν πεθαινει ποτε λογω τιμων. Οχι στο ios αλλα γενικα. Δε θα μου ζηταει εμενα 20€ για ενα cd! Γιατι; Για να ζησει η Βισση; Η Βανδη; Ου ρε!
Συμφωνω οτι ειναι αδικο για τους developers. Γι αυτο οταν μια εφαρμογη ειναι φθηνη την αγοραζεις. Οταν σου ζηταει ομως οτι γουσταρουν και ειναι και μουφα,ε τοτε πειρατεια.
Και παιδια εσεις που κατηγορειτε την πειρατεια ελατε τωρα,ας μου πει ενας απο εσας, αν ποτε δεν εχει κατεβασει κατι παρανομο. Ενας ομως.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#43   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:55

χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια,πιστευω παιδια πως iphone χωρις jb και σπασμενα apps,γιατι ας μη γελιομαστε αυτα πανε πακετο και μην πει κανεις το αντιθετο,ειναι ανθρωπος χωρις παπουτσια.Και αν τολμησουν να φραξουν αυτες τις διαδικασιες που η ιδια η Apple υιοθετει απο παντα και το ξερουμε ολοι αυτο,θα διωξουν πολυ κοσμο απο το μηλοφωνο και να το θυμηθειτε.Η κορυφη απαιτει θυσιες και η μοναξια της κορυφης σου αφηνει το χρονο να σκεφτεις λογικα και αυτο πιστευω θα πραξει η APPLE

#44   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:00

Apple σκυλι που γαυγιζει δεν δαγκωνει. Και να κλεισει το apptrackr,υπαρχουν αλλα 1000...
Η πειρατεια δεν πεθαινει ποτε λογω τιμων. Οχι στο ios αλλα γενικα. Δε θα μου ζηταει εμενα 20€ για ενα cd! Γιατι; Για να ζησει η Βισση; Η Βανδη; Ου ρε!
Συμφωνω οτι ειναι αδικο για τους developers. Γι αυτο οταν μια εφαρμογη ειναι φθηνη την αγοραζεις. Οταν σου ζηταει ομως οτι γουσταρουν και ειναι και μουφα,ε τοτε πειρατεια.
Και παιδια εσεις που κατηγορειτε την πειρατεια ελατε τωρα,ας μου πει ενας απο εσας, αν ποτε δεν εχει κατεβασει κατι παρανομο. Ενας ομως.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Εγω εχω κατεβασει απειρα παρανομα..αλλα εχω πληρωσει και απειρες φορες...!δεν κρυβομαι πισω απο κανενα δεντρο και ουτε υπαρχει λογος να κοκκινισω απο ντροπη!και για τις δυο περιπτωσεις ειχα τους λογους μου...δεν ειναι ντροπη..!για παραδειγμα ειχα πληρωσει final fantasy παιχνιδι 15 ευρω και μου εκατσε μια μαμακια και μιση..τζαμπα 15 ευρω..το επομενο final fantasy ομως το κατεβασα παρανομο και μαρεσε για να μην την πατησω παλι ετσι τζαμπα με τα λεφτα.. :P

#45   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:01

και εχει λεφτα να παει να πιει ποτα και καφεδες καθε μερα μοστραροντας το μηλοφωνο!ασε μας τωρα..μπορει να βγαλει μια χρεωστικη και να βαζει δυο ευρω την εβδομαδα μεσα και να αγοραζει παιχνιδια με 0.90 ευρω!σε αυτο δεν υπαρχει δικαιολογια...


Φίλε μου, συμφωνώ να κατέβασες τσάμπα εφαρμογές είναι κλοπή και πάνω από όλα κάνεις ζημιά στον dev, μη σέβοντας τον κόπο του και τη δουλειά του. Όμως οι επόχες είναι δύσκολες και ναι αν κάποιος μπορεί να γλυτώσει χρήματα, θα το κάνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες