Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:33

Εγώ που πάντα ήμουν και είμαι jb και κυρίως στο iPhone αγοράζω τα apps δυστυχώς ακόμα και αυτά που τελικά δεν άξιζαν, σκέφτομαι ότι κάποιος ξενύχτισε για να φτιάξει κάτι έστω και μαμακια, τα 0,79 που ζητάνε τα περισσότερα apps δεν είναι δα και τόσο μεγάλο ποσό ούτε τα 1,59 ούτε τα 3,99.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   greed

greed

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:36

Καλησπερα σε ολους, καλος η κακος η πειρατεια υπαρχει, και σιγουρα δεν μπορει να περιορηστει ποτε, οποτε δεν ειπαρχει λογος να γινετε τοσο ντορος για το app tracker γιατι υπαρχουν παρομοια και θα βγουν και αλλα και αλλα και ισορια συνεχιζεται..δεκτο οτι το iphone ειναι ενα αξιοπιστο τηλεφωνο και το software του και το hardware του, αλλα εχει οπος ειπαν ποιο πρην καποια παιδια χωρης jb δεν θα εκανα της πολισεις που κανει τορα και αυτο ειναι 1000% σιγουρο. βασικα αμα ειθελε η apple να σταματισει το jb και οτιδιποτε παρεμβαινει σε αυτο που πουλαει για τη δεν το κανει ? πχ να βαλει ραδιο ? αναφορες ? και παει λεγοντας, απλλα την σινφερει εν μερει γιατη πουλαει περισοτερα. τορα πραγματικα δεν ξερω γιατη παντα καποια ατομα χρισημοποιουν προσβλητικες λεξεςις/χαρακτηρισμους εδο μεσα για οσους δεν εχουν την ιδια νεωτροποια.

#63   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:37

ουδεν σχολιο φιλε μου..αν θελεις μεινε κολλημενος!και γω iphone εχω και σου λεω οτι το λατρευω..και να σε πω κατι?και ο γαλαξιας νουμερο δυο εχει 2 πυρηνες..μπορεις να μου εξηγησεις γιατι δεν κολλαει πουθενα και ειναι σφαιρα???και εκει ειναι τρελη εμπειρια..το εχεις πιασει??μαλλον οχι...εχεις πιασει Νοκια lumia 800 να δεις τι σημαινει κινητο χωρις κολληματα??μαλλον οχι...εχεις πιασει meego να δεις ποσο ομορφα ρολαρει και αυτο??μαλλον οχι...για αυτο φιλε μου αστο καλυτερα..εχω πιασει ολα τα κινητα αλλα εχω iphone..υπαρχουν καλυτερα OS απο iphone πλεον,πολυ το πηραν χαμπαρι και ξυπνησαν...εγω ειμαι ενας απλος gadgetakias που δεν ειμαι προβατο κανενος αλλ προβατο και λατρης της τεχνολογιας και οχι μονο της apple!!

Μα ούτε εγώ είμαι κολλημένος :huh:
Έπιασα το 3GS (2,5 ετών πλέον) με λειτουργικό που κυκλοφόρησε φθινόπωρο του 2011 και επίσης δεν κολλάει πουθενά.
Πόσους πυρήνες έχει;
Είπαμε, σταθερότητα και smoothness προς το παρόν υπάρχουν σε μεγάλο βαθμό με διαφορά στο iOS. Δεν είπα ότι δε θα αλλάξει αυτό, αλλά προς το παρόν είμαι καλυμμένος.
Θα μπορούσα να έχω 2πύρηνο android με λιγότερα λεφτά και να παρακαλάω να πάρω ένα update. Μία ή άλλη είναι... συνειδητά το επέλεξα.

#64   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:37

παρακαλω να μενετε στο θεμα τα off topic διαγραφονται το θεμα ειναι ξεκαθαρο ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ και "αγωγη" - συσταση thanks!

#65   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:38

Εσυ που εισαι χουβαρντας κ ανοιχτοχερης πληρωνετα!

Έχεις δίκιο μεγάλε... Εσύ που είσαι τυχερός και βρήκες στον δρόμο iPhone 4 και iPad 2, βουρ για cracked εφαρμογές! Φτωχά παιδιά είμαστε όλοι άλλωστε, μην ξεχνάμε την καραμέλα :)

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 31/12/2011 - 16:39


#66   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:40

Βλέπω πολλούς να μιλούν για πειρατεία και πως θα θέλανε να σταματησουνε οι πειρατικες εφαρμογές. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι το εξής: γιατι απο την στιγμή που πληρώνω για το ακριβοτερο κινητο που κυκλοφορεί στην αγορα θα πρέπει να πληρώσω έστω και αυτα τα 40-50 ευρώ για να πάρω όπως τις αποκαλουνε must have εφαρμογές για να μπορέσω να εκμεταλλεύτω τις δυνατότητες της συσκευής μου. Δεν θα έπρεπε να έχουν ενσωματομενες εφαρμογές για όλες τις λειτουργίες του κινητού. Έχεις φλας στο κινητο σου και πρέπει να κατέβασεις εφαρμογή είτε επι πληρώνει είτε τζάμπα για να το λειτουργησεις οπότε θες. Πειρατεία δεν θα υπειρχε αν αυτοί που κάνουν τις συσκευές και τισ εφαρμογεσ ήταν λίγο ποιο λογικοι. Η apple έχει βρει την κλωσσα που γεννάει Χρυσα αυγά δηλαδή το app store. Σου δίνει μια συσκευη ξεβρακωτη που πραγματικά την πρώτη φορά που άνοιξα iPhone με έπιασε καταφλιψη με τα 5 εικονίδιο που είδα στην πρώτη εκκίνηση και θα πρέπει να ξεστραβωθεις για να να κατέβασεις ότι πραγματικά χρειάζεσαι. Για μένα iPhone όπως είναι τα δεδομένα τώρα χωρίς app tracker jailbreak και όλο το Υπολοίπο παρδαλο συνάφη δεν λέει.

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimos, 31/12/2011 - 16:42


#67   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:43

Μα ούτε εγώ είμαι κολλημένος :huh:
Έπιασα το 3GS (2,5 ετών πλέον) με λειτουργικό που κυκλοφόρησε φθινόπωρο του 2011 και επίσης δεν κολλάει πουθενά.
Πόσους πυρήνες έχει;
Είπαμε, σταθερότητα και smoothness προς το παρόν υπάρχουν σε μεγάλο βαθμό με διαφορά στο iOS. Δεν είπα ότι δε θα αλλάξει αυτό, αλλά προς το παρόν είμαι καλυμμένος.
Θα μπορούσα να έχω 2πύρηνο android με λιγότερα λεφτά και να παρακαλάω να πάρω ένα update. Μία ή άλλη είναι... συνειδητά το επέλεξα.


σε αυτο εχεις δικιο..αλλα τωρα πλεον στο μελλον θα πρεπει να παραδεχτουμε οτι πλεον και αλλα λογισμικα θα ειναι αξιοπιστα..! και θα ειναι πολλα και οχι μονο iOS ;)
ας μεινουμε στο τοπικ τωρα μετα απο παραθεση του moderator θα τον σεβαστω και θα κλεισω εδω το off-topic!ευχαριστω πολυ..

#68   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:44

Βλέπω πολλούς να μιλούν για πειρατεία και πως θα θέλανε να σταματησουνε οι πειρατικες εφαρμογές. Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω είναι το εξής: γιατι απο την στιγμή που πληρώνω για το ακριβοτερο κινητο που κυκλοφορεί στην αγορα θα πρέπει να πληρώσω έστω και αυτα τα 40-50 ευρώ για να πάρω όπως τις αποκαλουνε must have εφαρμογές για να μπορέσω να εκμεταλλεύτω τις δυνατότητες της συσκευής μου. Δεν θα έπρεπε να έχουν ενσωματομενες εφαρμογές για όλες τις λειτουργίες του κινητού. Έχεις φλας στο κινητο σου και πρέπει να κατέβασεις εφαρμογή είτε επι πληρώνει είτε τζάμπα για να το λειτουργησεις οπότε θες. Πειρατεία δεν θα υπειρχε αν αυτοί που κάνουν τις συσκευές και τισ εφαρμογεσ ήταν λίγο ποιο λογικοι. Η apple έχει βρει την κλωσσα που γεννάει Χρυσα αυγά δηλαδή το app store. Σου δίνει μια συσκευη ξεβρακωτη που πραγματικά την πρώτη φορά που άνοιξα iPhone με έπιασε καταφλιψη με τα 5 εικονίδιο που είδα στην πρώτη εκκίνηση και θα πρέπει να ξεστραβωθεις για να να κατέβασεις ότι πραγματικά χρειάζεσαι. Για μένα iPhone όπως είναι τα δεδομένα τώρα χωρίς app tracker jailbreak και όλο το Υπολοίπο παρδαλο συνάφη δεν λέει.

θα μπορουσες καλλιστα να διαβασεις τι μπορει να κανει αυτη η συσκευη και εαν δεν σε καλυπτει να τα διαθεσεις για αγορ καποιας αλλης.. δεν μπορεις να απαιτεις να σου παρεχει ολο το appstore δωρεαν κατι που παρανομως κανει το apptrackr :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 16:45


#69   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:47

θα μπορουσες καλλιστα να διαβασεις τι μπορει να κανει αυτη η συσκευη και εαν δεν σε καλυπτει να τα διαθεσεις για αγορ καποιας αλλης.. δεν μπορεις να απαιτεις να σου παρεχει ολο το appstore δωρεαν κατι που παρανομως κανει το apptrackr :)

Πέρα απ' το ότι συμφωνώ μαζί σου, τελικά απ' όλες αυτές τις κουβέντες έχω καταλάβει ότι είναι θέμα νοοτροπίας τελικά και λίγο-πολύ χαμένος κόπος οι συζητήσεις αυτές.
Ζεις στην χώρα που το 2009 έβγαλε το ΠΑΣΟΚ. Ποιος θα σκεφτεί ότι πρέπει να πληρώσει για κάτι που τον εξυπηρετεί;
Μπορεί να ακούγεται κλισέ αλλά μπροστά στον ελληνάρα τζαμπατζή αυτά είναι ψιλά γράμματα.
Εδώ ο άλλος έχει iPhone 4 και iPad 2 και με λέει κουβαρντά και ότι μου περισσεύουν φράγκα επειδή αγοράζω τις εφαρμογές που θέλω. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω...

#70   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:52

δεν ειναι διαξυφισμος παρανομο εναντιον νομιμο.. το παρανομο ειναι παρανομο δεν επιδεχεται συζητησης.. το εαν θελει καποιος να το κανει ειναι δικαιωμα του.. αλλα δεν μπορει να με πεισει πως εγω που δεν το κανω ειμαι διανοητικά καθυστερημενος.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 16:52


#71   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:54

Πέρα απ' το ότι συμφωνώ μαζί σου, τελικά απ' όλες αυτές τις κουβέντες έχω καταλάβει ότι είναι θέμα νοοτροπίας τελικά και λίγο-πολύ χαμένος κόπος οι συζητήσεις αυτές.
Ζεις στην χώρα που το 2009 έβγαλε το ΠΑΣΟΚ. Ποιος θα σκεφτεί ότι πρέπει να πληρώσει για κάτι που τον εξυπηρετεί;
Μπορεί να ακούγεται κλισέ αλλά μπροστά στον ελληνάρα τζαμπατζή αυτά είναι ψιλά γράμματα.
Εδώ ο άλλος έχει iPhone 4 και iPad 2 και με λέει κουβαρντά και ότι μου περισσεύουν φράγκα επειδή αγοράζω τις εφαρμογές που θέλω. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω...

να φανταστω ομως πως ταινειες κ τραγουδια μια χαρα τα κατεβαζεις δωρεαν!!!!


---
I am here: http://maps.google.c...50497,25.875544

#72   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:55

δεν ειναι διαξυφισμος παρανομο εναντιον νομιμο.. το παρανομο ειναι παρανομο δεν επιδεχεται συζητησης.. το εαν θελει καποιος να το κανει ειναι δικαιωμα του.. αλλα δεν μπορει να με πεισει πως εγω που δεν το κανω ειμαι διανοητικά καθυστερημενος.. :)

Ξανά συμφωνώ! Ειδικά με το τελευταίο :)
Εγώ σου λέω όμως και πάλι, κατά πόσο είσαι σίγουρος ότι όλοι αυτοί που κρέμονται απ' τις cracked εφαρμογές είναι σίγουροι/παραδέχονται ότι είναι παράνομο; Προσωπικά πιστεύω ελάχιστοι...
Αφού το λένε κιόλας, το κλασσικό, "αφού υπάρχει δωρεάν, μαλάκας είμαι να το πληρώσω";
Δωρεάν έτσι; Όχι παράνομο.
Ε μετά είναι να μην βγαίνεις απ' τα ρούχα σου;
Γιατί τα ακούς και από πάνω...

να φανταστω ομως πως ταινειες κ τραγουδια μια χαρα τα κατεβαζεις δωρεαν!!!!


---
I am here: http://maps.google.c...50497,25.875544

Η συλλογή μου από CD και η ταινιοθήκη μου είναι πλήρως εμπλουτισμένες για τα γούστα μου (πάνω από 300 κομμάτια έκαστη). Μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία που ξεκινάς τώρα γιατί δεν βγάζει πουθενά.
Επειδή είσαι εσύ τζαμπατζής, δε σημαίνει ότι είμαστε όλοι, για να νιώθεις εσύ καλύτερα.
Μπορείς να κάνεις ό,τι θες (με τις ανάλογες συνέπειες βέβαια), αλλά μην βαφτίζουμε και το ψάρι κρέας.

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 31/12/2011 - 16:57


#73   greed

greed

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/12/2011 - 16:59

Μονο η πειρατεια στο iphone ειναι λαθος ! αλου επιτρεπετε...

#74   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:00

Ξανά συμφωνώ! Ειδικά με το τελευταίο :)
Εγώ σου λέω όμως και πάλι, κατά πόσο είσαι σίγουρος ότι όλοι αυτοί που κρέμονται απ' τις cracked εφαρμογές είναι σίγουροι/παραδέχονται ότι είναι παράνομο; Προσωπικά πιστεύω ελάχιστοι...
Αφού το λένε κιόλας, το κλασσικό, "αφού υπάρχει δωρεάν, μαλάκας είμαι να το πληρώσω";
Δωρεάν έτσι; Όχι παράνομο.
Ε μετά είναι να μην βγαίνεις απ' τα ρούχα σου;
Γιατί τα ακούς και από πάνω...


Η συλλογή μου από CD και η ταινιοθήκη μου είναι πλήρως εμπλουτισμένες για τα γούστα μου (πάνω από 300 κομμάτια έκαστη). Μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία που ξεκινάς τώρα γιατί δεν βγάζει πουθενά.
Επειδή είσαι εσύ τζαμπατζής, δε σημαίνει ότι είμαστε όλοι, για να νιώθεις εσύ καλύτερα.
Μπορείς να κάνεις ό,τι θες (με τις ανάλογες συνέπειες βέβαια), αλλά μην βαφτίζουμε και το ψάρι κρέας.

φαε κ λιγο χαβιαρη κ για εμας !

#75   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:03

παρακαλω να διατηρειτε το topic καθαρο......!!!αλλωστε ολοι μαζι τα κατεβασαμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες