Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απόψεις: Είναι κακό να σε λένε Apple FanBoy?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:18

Ειναι ασχημο να σε αποκαλούν fanboy. Εχω συνδέσει τον όρο με άτομα που δεν δέχονται λάθη και δεν μπορεις να μιλήσεις αντικειμενικά μαζι τους. Ειναι άτομα που συνηθως δεν εχουν και μεγαλη γνώση απο τεχνολογια ή δε μπορουν να πιστέψουν οτι γινεται κατι και με αλλο τροπο. Θεωρουν σωστο το δικο τους αντικειμενο λατρειας, επειδη με τα καθετα κριτηρια τους δεν υπαρχει καλυτερο και στη τελικη οταν αποτυχει ο διαλογος , ειναι καλυτερο επειδη τους το προτεινε ο γιωργος ο techmaster, o θανασης ο γνωστης, ο μπαμπης ο ψαλιδας κλπ. Η apple απέκτησε fanboy επειδη πολλοι αγορασαν τα προιοντα της απο μοδα και στη πραγματικότητα ουτε να τα χρησιμοποιήσουν πληρως ήξεραν, ουτε αντιστοιχες αναγκες ειχαν για τετοια πραγματα. Στο τόπο μας με τους ελληναρες φάνηκε αυτο ανετα. Υπαρχουν άτομα που ειναι συνειδητοποιημένα και παιρνουν iPhone ή iPad για να το χρησιμοποιήσουν επειδη τους βολευει στην εργασια τους, αλλοι για να κανουν φιγούρα και ζητημα αν στελνουν ή παιρνουν mail και αν εχουν καν προγράμματα με MB στα κινητα τους. Υπαρχουν παντου fanboys στις καρτες γραφικων, στις εταιριες CPU κλπ. Ειναι άτομα που καλυτερα να μη μπλεξεις μαζι τους γιατι δεν εχει καν νόημα να μπεις στη διαδικασία να τους εξηγήσεις, αφου δεν μπορουν να καταλάβουν.



Σωστός. Αν και θα διαφωνήσω στο θέμα των "αναγκών". Γενικά στις "μάζες" ( να το πω έτσι), δεν υπάρχει καμία απολύτως ανάγκη για iphone ή smartphone. Απλά δημιουργήθηκε αυτό.

Ούτε τα 15χρονα χρειάζονται smartphone με σύνδεση ιντερνετ στο σχολείο, ούτε εγώ θα πάθω τίποτα αν δεν έχω πρόσβαση στο facebook ή twitter ή οπουδήποτε αλλού κι αν δεν διαβάσω τα email μου για μερικές ώρες όταν δουλεύω. Ούτε θα πάθουμε τίποτα αν δεν ξέρει η μισή υφήλιος ότι αυτή τη στιγμή είμαστε στο McDonalds και τρώμε ένα Big Tasty.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:22

για τις αναγκες μη το γενικευεις...δεν ξερεις τι αναγκες εχει ο καθενας...

#63   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:23

Oχι βέβαια, αλλα ξέρω στα σίγουρα ότι το 15χρονο δεν έχει ανάγκη facebook στο σχολείο.
Whatsapp doc?

#64   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:30

Εμένα η δουλειά μου είναι πληροφορικός και γενικά έχω ένα πάθος με την Τεχνολογία. Όταν είδα την πρώτη διαφήμιση που έπαιξε στην Ελλάδα με το iPhone 3G τότε είπα αυτό το κινητό το θέλω. Όταν το έπιασα στα χέρια μου τότε η έννοια του κινητού έπαψε να είναι ίδια.. Συνεχίζω να αγοράζω τα iPhone που βγαίνουν όχι γιατί θέλω να το παίζω μουράτος... Απλά μπορώ και θέλω να τα αγοράζω!

Αυτό με κάνει Funboy... Ε και?

#65   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:31

Funboy σε κάνει το να πιείς καμια 10αριά βότκες και να βγεις στην παραλιακή φωνάζοντας και με τέρμα μουσική και να καταλήξεις σε κανα beach party αγκαζέ με τρεις κουκλάρες.

Η αγάπη σου για την τεχνολογία και την apple σε κάνει FANboy.
Whatsapp doc?

#66   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:35

Αγόρασα πρώτη φορά iphone πριν ακόμα βάλουν ελληνική γλώσσα,τότε που ψάχναμε τα patch για τα ελληνικα,το πρώτο iphone με λίγα λόγια.
Μετά πηγα στό 3gs
Μετά στό 4 2 φορές και τώρα στό 4s.
Mac δουλεύω από το 08.
Το πως θα με πει το κάθε κολλημένο μυαλό το γράφω εκεί που δε πιάνει μελάνι.
Όταν γουστάρω κάτι το παίρνω,κι από την στιγμή που η apple με καλύπτει τότε γιατί να μην είμαι και πελάτης τους.

send from my beast Samsung galaxy s2 using tapatalk

#67   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:37

Funboy σε κάνει το να πιείς καμια 10αριά βότκες και να βγεις στην παραλιακή φωνάζοντας και με τέρμα μουσική και να καταλήξεις σε κανα beach party αγκαζέ με τρεις κουκλάρες.

Η αγάπη σου για την τεχνολογία και την apple σε κάνει FANboy.

Αγάπη για την τεχνολογία ναι υπάρχει, αγάπη για την Apple δεν θα το έλεγα :P Δεν πιστεύω να φτάσω σε αυτό το επίπεδο. Έχω δει έναν συμφορουμιτή να έχει βάλει για signature "Αγαπάω την Apple μέχρι θανάτου <33333333" , Αυτό θεωρώ είναι υπερβολή...

#68   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:39

Funboy σε κάνει το να πιείς καμια 10αριά βότκες και να βγεις στην παραλιακή φωνάζοντας και με τέρμα μουσική και να καταλήξεις σε κανα beach party αγκαζέ με τρεις κουκλάρες.

Η αγάπη σου για την τεχνολογία και την apple σε κάνει FANboy.


Επειδή η Μαριλίνα θα βγεί απο τα ρούχα της: :lol: :lol:

Fan (person), a fanatical enthusiast or supporter

Fun is the enjoyment of pleasure

#69   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:41

i dont give a s.... τι είναι το κάθε τι. Έτσι θέλω να το λέω εγώ. FUNboy Αναρτημένη εικόνα

#70   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:41

Αγάπη για την τεχνολογία ναι υπάρχει, αγάπη για την Apple δεν θα το έλεγα :P Δεν πιστεύω να φτάσω σε αυτό το επίπεδο. Έχω δει έναν συμφορουμιτή να έχει βάλει για signature "Αγαπάω την Apple μέχρι θανάτου <33333333" , Αυτό θεωρώ είναι υπερβολή...



Ε καλά ναι, είναι. Αλλα και τί έγινε? Μπορεί να την αγαπάει συνειδητά μέχρι θανάτου. Ο καθένας οπως γουστάρει εκφράζεται, οσο και υπερβολικό είναι αυτό.

(δε θα σχολιάσω τον δικό μου τρόπο έκφρασης γιατί ειμαι γενικώς η υπερβολή προσωποποιημένη - οχι ως fan οποιουδήποτε πράγματος, απλά γενικά υπερβολική :) )
Whatsapp doc?

#71   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:44

Επειδή η Μαριλίνα θα βγεί απο τα ρούχα της:

Fan (person), a fanatical enthusiast or supporter

Fun is the enjoyment of pleasure



Αστο, εδώ οι περισσότεροι δεν ξέρουν να γράφουν Ελληνικά. Τί να λέμε τώρα. :lol:

Fanboys της γνώσης πάντως πολύ λίγοι ;)
Whatsapp doc?

#72   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:52

Funboy σε κάνει το να πιείς καμια 10αριά βότκες και να βγεις στην παραλιακή φωνάζοντας και με τέρμα μουσική και να καταλήξεις σε κανα beach party αγκαζέ με τρεις κουκλάρες.

Η αγάπη σου για την τεχνολογία και την apple σε κάνει FANboy.


xaxa εγω ανήκω στην πρώτη κατηγορια αλλα με την εννοια που το θέτει η Μαριλινα ...

#73   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:57

Να γιατί δεν γουστάρω εγώ να γράφω σε διάφορα topics. Γιατί όλο και κάποιος θα βγει να πει την κακία του και ναι αναφέρομαι σε σένα iMarilina. Σε σέβομαι για την ηλικία που έχεις αλλά δεν την δείχνεις. Αντί μερικοί εδώ μέσα να κάτσουν και να πουν 2-3 πράγματα σε κάποια άτομα ΝΑΙ αναφέρομαι σε εσάς Admins και Moderators τους αφήνεται να αλωνίζουν και να το παίξουν μαο-ταο και δέρνω. Ζούμε η δεν ζούμε σε μια δημοκρατική χώρα? Έχουμε η δεν έχουμε όλοι ίσα δικαιώματα? ε πάψτε να κρίνεται με λάθος κριτήρια λοιπόν και κάντε την δουλειά σας σωστά. Βαρέθηκα να μπαίνω σε κάθε Topic και να βλέπω την φάτσα του κάθε βλαμμένου να λέει την κάθε βλακεία και ο από κάτω να γελάει σαν χαζοχαρούμενος . Είμαι μέσα στο forum από το 2008 και ποτέ μου δεν προσπάθησα να το παίξω ο υπέρτατος , ο τρισμέγιστος κτλπ. Πάψτε να το παίζετε και εσείς, είναι εξαντλητικό να βλέπουν τέτοια καραγκιοζιλίκια .

Δεν ξέρω για σας, εγώ τα είπα και νιώθω μια χαρά. au revoir!

#74   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:05

ωραιο αυτό το τελευταίο, αν και λίγο Dr. Phil :lol:

χαχαχα
Imari που τον θυμηθηκες αυτόν;
Κάποτε ήμουν Dr. Phil fanboy.
Είναι κακο αυτο;
Lol!
Sorry για το off topic

#75   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:09

Από τις μέρες μου στην Αμερική που ειμουν ΤΡΕΛΛΗ ΦΑΝ ομως από Dr. Phil μέχρι Jerry Springer (EPIC ομως ο Springer! δεν έχανα επεισόδιο!)

Οφφ τοπικ αλλα κάπως έτσι κάνουν οι fanboy της Apple, κάπως όπως οι guests στο Jerry Springer show!


(μουρθε και ιδέα για το μαγκαζίνο τώρα)
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες