Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απόψεις: Είναι κακό να σε λένε Apple FanBoy?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:45

Να γιατί δεν γουστάρω εγώ να γράφω σε διάφορα topics. Γιατί όλο και κάποιος θα βγει να πει την κακία του και ναι αναφέρομαι σε σένα iMarilina. Σε σέβομαι για την ηλικία που έχεις αλλά δεν την δείχνεις. Αντί μερικοί εδώ μέσα να κάτσουν και να πουν 2-3 πράγματα σε κάποια άτομα ΝΑΙ αναφέρομαι σε εσάς Admins και Moderators τους αφήνεται να αλωνίζουν και να το παίξουν μαο-ταο και δέρνω. Ζούμε η δεν ζούμε σε μια δημοκρατική χώρα? Έχουμε η δεν έχουμε όλοι ίσα δικαιώματα? ε πάψτε να κρίνεται με λάθος κριτήρια λοιπόν και κάντε την δουλειά σας σωστά. Βαρέθηκα να μπαίνω σε κάθε Topic και να βλέπω την φάτσα του κάθε βλαμμένου να λέει την κάθε βλακεία και ο από κάτω να γελάει σαν χαζοχαρούμενος . Είμαι μέσα στο forum από το 2008 και ποτέ μου δεν προσπάθησα να το παίξω ο υπέρτατος , ο τρισμέγιστος κτλπ. Πάψτε να το παίζετε και εσείς, είναι εξαντλητικό να βλέπουν τέτοια καραγκιοζιλίκια .

Δεν ξέρω για σας, εγώ τα είπα και νιώθω μια χαρά. au revoir!


Οκ χαλάρωσε, προφανως σου ξέφυγε το ορθογραφικό, άνθρωπος εισαι κ εσύ ή μπορει να το έβαλες και με συνείδηση για να δείξεις την fun πλευρα τη ζωής, Αλλα δε σου φταιει σε τιποτα η iMarilina και η καθε iMarilina... Μια ευκαιρία βρήκε και σχολίασε κατι και γελασαμε οσοι το είδαμε. Δε νομιζω να σε προσεβαλε με το αστειο της. Κακώς το πήρες ετσι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:50

σωστατο σε βρίσκω ....

#78   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:54

Να γιατί δεν γουστάρω εγώ να γράφω σε διάφορα topics. Γιατί όλο και κάποιος θα βγει να πει την κακία του και ναι αναφέρομαι σε σένα iMarilina. Σε σέβομαι για την ηλικία που έχεις αλλά δεν την δείχνεις. Αντί μερικοί εδώ μέσα να κάτσουν και να πουν 2-3 πράγματα σε κάποια άτομα ΝΑΙ αναφέρομαι σε εσάς Admins και Moderators τους αφήνεται να αλωνίζουν και να το παίξουν μαο-ταο και δέρνω. Ζούμε η δεν ζούμε σε μια δημοκρατική χώρα? Έχουμε η δεν έχουμε όλοι ίσα δικαιώματα? ε πάψτε να κρίνεται με λάθος κριτήρια λοιπόν και κάντε την δουλειά σας σωστά. Βαρέθηκα να μπαίνω σε κάθε Topic και να βλέπω την φάτσα του κάθε βλαμμένου να λέει την κάθε βλακεία και ο από κάτω να γελάει σαν χαζοχαρούμενος . Είμαι μέσα στο forum από το 2008 και ποτέ μου δεν προσπάθησα να το παίξω ο υπέρτατος , ο τρισμέγιστος κτλπ. Πάψτε να το παίζετε και εσείς, είναι εξαντλητικό να βλέπουν τέτοια καραγκιοζιλίκια .

Δεν ξέρω για σας, εγώ τα είπα και νιώθω μια χαρά. au revoir!

παροξυσμός.... :lol: :lol: :lol:
παιδια εγω είμαι πολυ fυn boy της apple και αυτο γιατι εχει πολυ καλο hardware... :lol:

#79   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/01/2012 - 20:57

Κριμα γιατί άρχισε καλα το τοπικ, αλλα με την τόση πλακα, το βλέπω να πηγαίνει προς το Bla-Bla!!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#80   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:02

εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει.... γιατί το τηλέφωνο το έχω για να το χρησιμοποιώ και όχι να το έχω γκόμενα.... όπως μου είπε ένας φίλος μου όταν πήρα την vapor black ops ( από τον DjVassel από το iStore... να ναι καλά) και μου λέει μην βάλεις το πίσω καλυμα....του λέω γιατί και μου λέει γιατί δεν θα φαινετε το μήλο.....ελεοσσσσσσσσσσσσσς.....και ντομάτα να είχε το ίδιο μου κάνει.

#81   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:15

Εγω μονο κακο δεν θα το ελεγα, το αντιθετο μαλιστα αφου ειμαστε λιγο τι να κανουμε :rolleyes:

#82   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:22

Η πλάκα είναι πλάκα αλλά να μην ξεχνάμε κιόλας ότι απευθυνόμαστε σε ανθρώπους και όχι σε άψυχα πλάσματα . Ναι δεν κρύβω ότι παρεξηγήθηκα με τα λόγια που ειπώθηκαν το καταλάβατε εξάλλου από αυτά που έγραψα πριν. Αν θέλει ο καθένας εδώ μέσα να μιλάει με αυτόν τον τρόπο καλύτερα να σκεφτεί τι θα πει, η να έρθει στην θέση αυτουνού που θα το διαβάσει και μετά αν του αρέσει ιδεοντολογικά να το ποστάρει.

#83   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:30

Τωρα διάβασα αυτό που πόσταρες. Λυπάμαι αν είσαι τόσο πολλά βαρύς που δε μπορείς να σηκώσεις ένα αστείο (και ήταν αστείο αλλιώς δε θα ανέφερα ούτε βότκες ούτε κουκλάρες, απλα θα σουλεγα οτι δεν γράφεται έτσι, και κάτι άλλο καυστικότερο).

Τα φόρουμ είναι για να βοηθάμε κόσμο (που γίνεται ως επι το πλείστον και επι καθημερινής βάσεως ασταμάτητα), για να συζητάμε και να ανταλλάσουμε απόψεις. Και ναι, να γίνεται και κανα αστείο γιατί οπως και να το κάνουμε, αν θέλει κανεις σοβαρό φορουμ 24/7 τότε μπορείτε να πάτε στο funeral.gr/forum

Αυτά απο μένα και γελάτε λιγάκι παραπάνω γιατί μόνο καλό κάνει.


Και γω γελάω με τον εαυτό μου καθημερινά, με πράγματα που κάνω (που θα μπορούσα να χα κάνει αλλιώς ή να μην είχα κάνει), και είμαι σε ένα επάγγελμα που ειδικά με τους τραγουδιστές της όπερας αλληλοκοροιδευόμαστε μερα παρα μέρα σε πρόβες και ζούμε κωμικές καταστάσεις. Αν ήταν να παρεξηγούνταν, δεν θα είχε μείνει άτομο να μιλάει με άτομο εκει μέσα.


(Μεχρι και ρουκέτα έριξα προχτές στην μέτζο-σοπράνο με το Action Movie FX).

Xαλαρά λοιπόν.


Γιατί (ΟΝ ΤΟΠΙΚ), το fanboy έχει να κάνει και με το χαρακτήρα του καθενός. Το να μην δέχεσαι σχόλια για το κινητό που σ'αρέσει κλπ κλπ, το ίδιο ισχύει και το να μη σηκώνεις αστεία.
Whatsapp doc?

#84   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:33

Α καλα!

Το είχα δει εγώ το έργο!


Μεταφορα τοπικ στο Bla-Bla.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#85   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:36

Φυσικο να καταληξει εκει.Οταν συζητανε Ελληνες για FAN μονο για μπλα μπλα ειναι.

#86   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 14/01/2012 - 21:51

Καλά ξεκίνησε, με προοπτική για κουβέντα, δυστυχώς ξεχειλώθηκε.
Ας απολαύσουμε στα recent topics τίτλους όπως "error xxxx", "installous", "ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ".

<_<

#87   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 23:01

Το ότι η Apple κατάφερε να έχει μια τόσο μεγάλη μερίδα πιστών " οπαδών " οφείλετε στο ότι απο τα θεμέλια της έχει μια εντονη πρωσοπικοτητα και έχει δημιουργήσει τον δικό της μύθο . Απο την δημιούργια της σε ένα γκαράζ , απο το ότι βρέθηκε στο χείλος του γκρεμού και κατάφερε να γίνει η νούμερο ένα εταιρεία στον κόσμο , απο τον χαρισματικό ηγέτη - γκουρού που είχε , απο τις δύσκολες επιλογές κόντρα στις δυσοίωνες προβλέψεις των ειδικών που έκανε στα τόσα χρόνια ύπαρξης της . Και φυσικά κατάλαβε την ψυχή των χρηστών που τους πρόσφερε το κατάλληλο συνδυασμό αισθητικης και τεχνολογικής υπεροχής . Εδώ κατάφερε να κάνει fanboys της , όλες τις μεγάλες εταιρείες ακολουθόντας τα trends της . Απο τον Apple II μέχρι το iPad , χάραξε γραμμές που όλοι προσπαθούν να ακολουθήσουν . Και οι περισσότεροι δεν Νομίζω να δίνουν 700€ για ένα κινητό και τουλαχιστων 1200€ για ένα laptop για έναν απλό fanboy-ισμο. Αυτο φυσικά δεν σημαίνει ότι ακολουθούμε τυφλά , πάντα κρίνουμε και χαιρόμαστε με τα τεχνολογικά επιτευματα, και ούτε μπορούμε να ακυρωσουμε τις υπόλοιπες εταιρείες , όπως την Microsoft με τον απιστευτο άθλο των windows που έφερε την πληροφορική στον μέσο άνθρωπο και την Google που άλλαξε το ίδιο το Internet . Γιατί πάνω από όλα μας γοητεύει η τεχνολογία και η επίδραση που έχει στην ζωή μας.

#88   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 14/01/2012 - 23:06

το θέμα είναι λίγο σοβαρότερο από ότι φαίνεται.

έχει να γίνει σοβαρή κουβέντα πάνω στο iphone, την apple και γενικότερα στην τεχνολογία εδώ μέσα δεν ξέρω από πότε. το γεγονός ότι admins και mods φοβούνται να διαγράψουν posts και να διατηρήσουν το thread εκεί που πρέπει αντί να το μεταφέρουν στο bla bla δείχνει ότι το iphonehellas είναι περισσότερο για τα "μαγαζάκια", το jailbreak, την επίλυση προβλημάτων τύπου "κάνε restore και set up as new" και τα magazino της iMarilinas. ένα κλικ στο view new content δείχνει σαφέστατα την ποιότητα του forum πια.

υγ: καλή η πλάκα αλλά σε βάθος χρόνου τραβάει περισσότερο παιδάκια και λιγότερο μεγαλύτερους με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

#89   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 23:15

Εχετε φαει κολλημα σημερα με την Μαριλινα...
Chresto τις αγγελιες ξεχασες!

#90   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 23:22

μονο σημερα; Καθημερινό φαινόμενο!

Οποιος θελει διαβαζει τα sections που θελει. Οπως σε ολα τα φορουμ υπαρχουν παρα πολλες κατηγοριες για ολα τα "γουστα" (περαν των προβλημάτων χρηστών, στα οποία πήζουμε καθε μερα).

Τώρα αν εσυ θελεις να κακοχαρακτηρίσεις το φόρουμ, ολοι αυτοί που προσπαθούμε και βοηθάμε ( και μεσω πμ, τηλεφώνου και ποστ, ασχετα αν τα δυο πρωτα δεν φαινονται), θα πρεπει να το παρουμε προσωπικά που μειώνεις την προσπαθεια και τη δουλειά που γίνεται εδω μεσα και που εχει στηθεί ωραιότατα και με κοπο απο τον Vasilis και τους υπολοιπους admins και mods.

Και το θεωρώ λαθος.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες