Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Η Vodafone μπλοκάρει το FaceTime μέσω 3G;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:15

ηθελα να πω ακριβως αυτο που ειπε και marilina. δηλαδη δεν θα ειχε κανενα νοημα να το εκαναν αυτο εσκεμμενα. δεν θα ειχαν να κερδισουν τιποτα στην ουσια, αφου πρωτον τα mbs φευγουν ετσι και αλλιως, αλλα και δευτερον αφου το δουλευω to facetime μεσω 3g στην ουσια αφου δινω απο το note μου, και το ξεγελαει σαν wifi. αλλωστε το δουλευουν ολοι τοσο πολυ το 3g για τοσα πολλα πραγματα, που νομιζω οτι το facetime over 3g, θα ηταν μια τριχα σε σχεση με ολη την αλλη χρηση που γινεται στο δικτυο. νομιζω οτι ειναι εν αγνοια τους. δεν ξερω. θα δουμε.

** παντως χαρηκα που ακουσα απο τον vasili οτι το θεμα εχει προωθηθει.! ***



Θα το κορνιζώσω το τοπικ, αφού είπα κάτι στο οποίο συμφωνήσατε χαχα!

Για να δουμε, μιλησα με τον φίλο μου και θα προσπαθήσει να την βρει και να μας φερει σε επαφή.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:40

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την εξυπηρέτηση της Vodafone.

Μιλούσα με τον υπάλληλο του τεχνικού τμήματος περίπου μία ώρα!

Αφού του εξήγησα 580000000 φορές την κατάσταση και ότι φταίει το δίκτυό τους, δεσμεύτηκε ότι θα συντάξει αναφορά και ότι θα με ενημερώσει για ότι απάντηση πάρει από τους ανωτέρους του.

Περιμένουμε λοιπόν...

ΥΓ: Με την συζήτηση βγήκε και κάτι νέο. Όταν λέμε στον εκάστοτε τεχνικό υπάλληλο της Vodafone ότι δεν μπορούμε να κάνουμε Facetime over 3G αυτοί καταλαβαίνουν ότι προσπαθούμε να κάνουμε βιντεοκλήση όπως τα άλλα κινητά. Αλλά το Facetime δεν περνάει ως κλήση βίντεο από το δίκτυο αλλά ως ροή δεδομένων, οπότε στην ουσία θα πρέπει να τους λέμε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κλήση μέσα από το δίκτυο δεδομένων τους. Γιατ΄να μην ξεχνάμε ότι το 3G δεν είναι μόνο για δεδομένα αλλά και για κλήσεις.

#168   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:52

Προσπαθώ να μιλήσω και εγώ με μια φίλη μου μέσα στην εταιρία αλλά δεν την έχω βρει ακόμα. Το μόνο που θέλω είναι να με φέρει σε επαφή με τεχνικό. Πιστεύω ότι είναι ότι ποιο σωστό αυτή την στιγμή. Περιμένουμε και από όλους τους άλλους. Να δούμε τι θα βγει από αυτή την ιστορία. Η άγνοια πάντως με φοβίζει περισσότερο από την επιλογή της vodafone για μπλοκάρισμα. Όπως είπα και στην αρχή του post παρτό αυγό και κούρευτο..........

#169   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2012 - 19:55

Εσύ πρέπει να είσαι η πρώτη στην Ελλάδα που λες πως η Vodafone έχει καλύτερο σήμα από την Cosmote. Μάλλον μόνο σένα σημείο τέσταρες το δίκτυο. Η Vodafone σε σημα 3G απλά δεν υπάρχει....

ΕΧΩ κοσμοτε και έχει απαισιο σήμα ενώ φίλοι μου μου με βοντα έχουν πολυ καλύτερο

#170   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:01

Kατάλαβα τί λες. (έχω το unlimited 50 οπότε μάλλον γι'αυτό δηλαδή δεν παίζει θέμα να μην μπορώ να κάνω VOIP)

Εχω έναν συνεργάτη στην όπερα που έχει μια συγγενή που δουλεύει στη Βόντα και σε καλή θέση, να του πω να την ρωτήσουμε μπας και μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε με κάποιον πιο αρμόδιο?


Και η ερώτηση: Για ποιό λόγο το έκοψαν συνειδητά το 3G facetime? Τί θα κερδίσουν δηλαδή? (απλά προσπαθώ να καταλάβω)


απλά θα κερδίσουν χρήματα από τις "μονάδες-λεπτά" που θα καταναλώσεις από τον free time χρόνο του προγράμματός σου

#171   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:13

απλά θα κερδίσουν χρήματα από τις "μονάδες-λεπτά" που θα καταναλώσεις από τον free time χρόνο του προγράμματός σου


δεν ειναι ετσι ! γιατι μπορω να μιλησω και με viber και με skype και με tango , και με χιλια δυο αλλα προγραμματα και να τρωω απο το internet plan μου. δεν εχει σχεση το facetime over 3g. ετσι και αλλιως τα ιδια τρωνε σε δεδομενα. για αυτο κλεινουμε πιο πολυ στο οτι εχει γινει εν αγνοια τους ! ποσοι νομιζεις οτι χρησιμοποιουν facetime με 3g, σε σχεση με τα αλλα προγραμματα εικονας ηχου που ανεφερα; ελαχιστοι. για αυτο και δεν εχει προχωρησει ακομα σε λυση το προβλημα ;)

#172   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:20

Παιδιά λέτε αν αλλάζαμε το carrier ipcc file της vodafone να γινόταν κάτι? Τωρα έχουμε την έκδοση 11.1. Μπορει κάποιος να δει αν το πρόβλημα υπάρχει και στην προηγούμενη έκδοση? Ψαχνω να βρω το αρχείο να το κάνω μόνος μου χειροκίνητα. Το έχει κάποιος εύκαιρα να μου το στείλει;

Μαλλον είναι αδύνατο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. ΑΚΥΡΟ

Τελευταία επεξεργασία από: Nicholas, 31/01/2012 - 20:25


#173   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:46

Παιδιά λέτε αν αλλάζαμε το carrier ipcc file της vodafone να γινόταν κάτι? Τωρα έχουμε την έκδοση 11.1. Μπορει κάποιος να δει αν το πρόβλημα υπάρχει και στην προηγούμενη έκδοση? Ψαχνω να βρω το αρχείο να το κάνω μόνος μου χειροκίνητα. Το έχει κάποιος εύκαιρα να μου το στείλει;

Μαλλον είναι αδύνατο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. ΑΚΥΡΟ


αστο το εχω κανει ηδη, και εφαγα τσαμπα restore για αυτο. δεν γινεται ουτε στην παλια.! :(

#174   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:48

αστο το εχω κανει ηδη, και εφαγα τσαμπα restore για αυτο. δεν γινεται ουτε στην παλια.! :(

Ευχαριστω με έβγαλες από τον κόπο. Περιμένουμε........

#175   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 20:54

να δουμε για ποσο ??

#176   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2012 - 21:39

@@

#177   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:00

Παιδιά επιτέλους το φτιαξανε. Κάντε δοκιμές.......

#178   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:10

Αθηνα Χαλάνδρι δουλεύει τέλεια. Άκουσαν το χεσιμο απο όλους, Τώρα μπορούν να το αναφέρουν στο site.

#179   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:18

Αθηνα Χαλάνδρι δουλεύει τέλεια. Άκουσαν το χεσιμο απο όλους, Τώρα μπορούν να το αναφέρουν στο site.


Αντε να ηρεμήσουμε λίγο ΛΟΛ
Whatsapp doc?

#180   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:25

Καλα δεν λύθηκε και το δημόσιο-οικονομικό της χώρας! Εδω δεν θα έχουμε να φάμε σε λίγο. Όπως και να εχει κάτι αλλαξανε και διορθώθηκε. Τι καλα παιδιά που είναι εκει στην Vodafone!!!!!!.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες