Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Η Vodafone μπλοκάρει το FaceTime μέσω 3G;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:47

alex ξερω γιατι το λες, μου το ειπαν και εμενα που τους πηρα τηλεφωνο, οτι πανω απο 40 ευρω παγιο ανοιγουν καποιες voip υπηρεσιες. οπως και να εχει πληρωνω σχεδον 100 ευρω παγιο. οποτε..... :(

Δηλαδη εισαι σε μεγαλο παγιο ε; Εγω δεν πιστευω οτι εχει κλειδωσει η βοντα κατι τετοιο.. Τι μα πω.. Απο τη στιγμη που ολα δουλευουν καλα skype, viber κτλ δεν εχει λογω να κλειδωσει αυτο που λες.. Αν εχεις κανει ενα reset στα network settings και εχεις τα ταλευταια carrier vf GR 11.1 , και ακομα δεν δουλευει θα σου πρωτεινα να στειλεις ενα mail εδώ που απαντανε πιο υπεύθυνα.
http://www.vodafone....=2&menuId=10828

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:47

κάνεις το iphone/pad 3g modem και δίνεις είτε στο pc σου internet είτε σε κάποια άλλη συσκευή σου μέσω wifi.

#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:48

Τι εννοείτε με το tethering??? :blush:

Μοιρασμο συνδεσης απο το iphone σε ipad ή σε laptop .. Χρησιμοποιεις το iphone σαν modem δηλαδή.. Το κανεις να φαινεται σαν wifi με απλα λογια

#49   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:52

Καλα το κατάλαβα :lol: Κ εγω στη wind δεν το πληρώνω έξτρα!! Έχω ενα 1GB το μήνα κ μπορω να δινω απο αυτα σε οποία συσκευη θέλω :)

#50   Lobo10

Lobo10

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:54

και για να μην σας λέω και ψέμματα μόλις τηλεφώνησα στη wind και μου είπε η κοπέλα με ευχάριστο ύφος : εμείς σε αντίθεση με άλλους παροχους το έχουμε δωρεάν, εφόσον έχετε δωρεάν MB.
η αλήθεια να λέγεται..



Σωστά !! Η wind το είχε πάντα ελευθερο..

#51   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:54

Καλα το κατάλαβα :lol: Κ εγω στη wind δεν το πληρώνω έξτρα!! Έχω ενα 1GB το μήνα κ μπορω να δινω απο αυτα σε οποία συσκευη θέλω :)



Μια απο τα ίδια και εγω που είμαι στην Wind και το χρησιμοποιω στην δουλεια το tethering εδω και 9-10 μήνες

#52   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:55

Ολες οι εταιριες το εχουν ελευθερο.. Τι παει να πει σε αντιθεση με τις άλλες; :lol:

#53   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:58

εμένα evangelia η wind 1gb μου πε πως δεν έχει. 750mb η 1.5GB , έτσι το βλέπω και στο site της τώρα...ελενξε το..

#54   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:00

εμένα evangelia η wind 1gb μου πε πως δεν έχει. 750mb η 1.5GB , έτσι το βλέπω και στο site της τώρα...ελενξε το..

Στο F2G έχει 8)

#55   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:00

dream,lobo το ειπα και πιο πανω εκανα λαθος.εσεσ ποσα gb εχετε?
alex mμου εκανε και μενα εντυπωση που μου τι τονισε κιολας..

#56   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:05

μολις τους ξαναπηρα τηλεφωνο στην voda και γιναμε κ...ος! επειμενουν οτι δεν εχω κανεναν περιορισμο στις voip υπηρεσιες, οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο δικτυο, και μολις τους ειπα οτι στο ιδιο κινητο αλλαζω και βαζω και cosmote και wind, και δουλευει κανονικοτατα το facetime over 3g, η απαντηση ηταν αναμενομενη. οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι δεν ειναι επισημη εφαρμογη το My3g. δηλαδη πατανε στις λεξεις και οχι στην ουσια. απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι...
ΤΖΙΦΟΣ...!!

#57   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:07

Αν εχεις κανει ενα reset στα network settings και εχεις τα ταλευταια carrier vf GR 11.1 , και ακομα δεν δουλευει θα σου πρωτεινα να στειλεις ενα mail εδώ που απαντανε πιο υπεύθυνα.
http://www.vodafone....=2&menuId=10828


μονο στον πατο μου δεν εχω κανει ακομα hard reset, και δοκιμες ολων των ειδων.! ΤΙΠΟΤΑ. και το θεμα ειναι οτι δεν εχει και καποιος καμια φαεινη ιδεα για την λυση.!

#58   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:11

μονο στον πατο μου δεν εχω κανει ακομα hard reset, και δοκιμες ολων των ειδων.! ΤΙΠΟΤΑ. και το θεμα ειναι οτι δεν εχει και καποιος καμια φαεινη ιδεα για την λυση.!

Δοκιμασε να στειλεις απο την επικοινωνια στο παραπανω λινκ που σου,στειλα. Μιλα με εντονο υφοαμκαι πες οτι θα φυγεις αν δεν κανουν κατι.. Απο τη στιγμη που δεν μπλοκαρουν τις αλλες εφαρμογες με voip γιατι να το μπλοκαρουν μονο σε αυτο; Αν δεν γινεται τιποτα απαιτησε τουλαχιστον μια 30% έκπτωση στο πάγιο.. Πάντα πιάνει αυτό..

#59   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:50

Tι να σου πω, οι περισσότεροι απο μας

1) Δεν κάνουμε facetime με 3G γιατί δε νομίζω οτι κανεις καίγεται τόσο πολύ να κάνει με 3G

2) Περιμένουμε να κάνουμε κλήση με την ησυχία μας όταν είμαστε σε wifi ή κάνουμε skype :)


οταν λες "δεν κανουμε" τι ενοεις? σε εχουν εξουσιοδοτησει και ολοι οι αλλοι για να απαντας και για τους αλλους? και το αν καιγομαστε καποιοι οι οχι, δεν μπορεις να το ξερεις. οποτε να μενεις στο προβλημα που εχει το παιδι, και τα σχολια αστα για το bla bla.
εσυ μπορεις να περιμενεις να κανεις κληση με την ησυχια σου εαν θελεις. εμεις θελουμε να εχουμε επιλογη νε παιρνουμε και με φασαρια.

#60   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:52

μολις τους ξαναπηρα τηλεφωνο στην voda και γιναμε κ...ος! επειμενουν οτι δεν εχω κανεναν περιορισμο στις voip υπηρεσιες, οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο δικτυο, και μολις τους ειπα οτι στο ιδιο κινητο αλλαζω και βαζω και cosmote και wind, και δουλευει κανονικοτατα το facetime over 3g, η απαντηση ηταν αναμενομενη. οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι δεν ειναι επισημη εφαρμογη το My3g. δηλαδη πατανε στις λεξεις και οχι στην ουσια. απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι...
ΤΖΙΦΟΣ...!!


Φίλε, έχουν δίκιο στην εξυπηρέτηση πελατών της βόντα.
Αυτοί υποστηρίζουν τις υπηρεσίες της συσκευή όπως τους την έδωσε η apple.
Αν εσύ το έκανες jb δεν φέρουν ευθύνη.

Μπορεί να είναι πρόβλημα για σένα, κ το σέβομαι, αλλά δεν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν οι υπάλληλοι της βοντα
καθώς γι αυτούς το facetime είναι μόνο σε wifi κ τέλος.

Κοίταξε μήπως βρεις τη λύση στο forum ή στο διαδίκτυο. Από τη βόντα ξέχνα κάθε βοήθεια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες