Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Η Vodafone μπλοκάρει το FaceTime μέσω 3G;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/01/2012 - 21:57

To tweak 3GVenice το μόνο που κάνει είναι να αλλάζει το plist αρχείο όπως το αλλάζαμε και εμείς χειροκίνητα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   georgiosdam

georgiosdam

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:26

To tweak 3GVenice το μόνο που κάνει είναι να αλλάζει το plist αρχείο όπως το αλλάζαμε και εμείς χειροκίνητα...

δλδ δεν "βαραινει" το τηλεφωνο με ένα ακόμα tweak???

#123   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:48

Τι να σου πω το ιδανικό είναι να το κάνεις χειροκίνητα κατά τη γνώμη μου.

Δεν είναι δύσκολο, έχω φτιάξει και σχετικό οδηγό, πήγαινε δες τον.

#124   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:14

Και η iMarillina έχει πρόβλημα αλλά δεν το παραδέχεται.....χαχαχα

η Μαριλίνα χρησιμοποιεί facetime οποτε λάχει να'ούμε και παντα σε wifi :lol:
Whatsapp doc?

#125   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:35

Αν κάποιος που έχει vodafone έχει 2 iphone 4 ή ένα iPhone και ένα ipad 2 ας δοκιμάσει να κάνει με το iphone 4 hotspot, να συνδεθεί στο συγκεκριμένο hotspot με το ipad και να κάνει από το ipad κλήση facetime.

Στην ουσία η κλήση facetime θα γίνεται μέσω 3G αλλά το ipad θα νομίζει ότι είναι σε wifi.

Το θέμα είναι η vodafone θα μπορεί πάλι να το καταλάβει?

#126   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:59

Αν κάποιος που έχει vodafone έχει 2 iphone 4 ή ένα iPhone και ένα ipad 2 ας δοκιμάσει να κάνει με το iphone 4 hotspot, να συνδεθεί στο συγκεκριμένο hotspot με το ipad και να κάνει από το ipad κλήση facetime.

Στην ουσία η κλήση facetime θα γίνεται μέσω 3G αλλά το ipad θα νομίζει ότι είναι σε wifi.

Το θέμα είναι η vodafone θα μπορεί πάλι να το καταλάβει?

Το δοκιμασα και ειναι οκ..

#127   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:17

Το θέμα είναι ότι ενώ εγώ το πρότεινα δεν ξέρω τι συμπεράσματα μπορούν να βγουν από αυτό... :P

#128   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:51

Το θέμα είναι ότι ενώ εγώ το πρότεινα δεν ξέρω τι συμπεράσματα μπορούν να βγουν από αυτό... :P

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το 13830 για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Η γνωστή καραμέλα ότι η Apple δεν υποστηρίζει το Facetime bla bla bla bla. Λοιπόν τους είπα τα εξής: Το συμβολεο μου λιγει σε ένα μήνα μετά από 18 ολόκληρους μήνες και θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει να την κάνω αμέσως υποστηρίζει δεν υποστηρίζει η Apple το Facetime. Υπογραμμίζω ότι είναι το τέταρτο κατά σειρά iphone από αυτούς και ότι είμαι μαζί τους σχεδόν από την αρχή της κινητής 1995. Οι τόνοι αλλάξανε... όχι δεν εκβίασα ούτε φώναξα, απλώς εξήγησα ότι στο ..μωσυστημά τους κάτι έγινε την προηγούμενη δευτέρα και θέλω να ..λοκοιτάξουν λίγο με τους υπευθύνους της αναβάθμισης μήπως μήπως κατά λάθος τα κάνανε .κατά. Τους είπα να δώσουν ένα τέλος σε αυτή την μπούρδα για να τελειώνουμε. Έλεος
Το τηλέφωνο έκλεισε με μια υπόσχεση πως θα το διαβιβάσουν στους ειδικούς και ας μην είναι official η δυνατότητα του F/T. Θέλω από όλους με vodafone να ξανά πάρουν τηλέφωνο ξανά και ξανά, όπως είπα και στην αρχή του post είναι κάτι που αφορά όλους και ας μην το χρησιμοποιούν το service. Κάτι έχουν κόψει από τις υπηρεσίες και πιστέψτε με μας αφορά όλους.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τον χρόνο σας να το διαβάσετε αυτό.

Άσχετο, Η εικόνα μου δεν φαίνεται από εμένα, είναι λογικό;

#129   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2012 - 13:51

εχουμε κανενα νεο ρε παιδια? παντως εξακολουθει να μην δουλευει facetime over 3g (μεσω της vodafone και μονο) ! nsxbass το συστημα με hotspot απο αλλη συσκευη και στην συνεχεια facetime με το 4s, το κανω εδω και 2 μηνες αφου δεν ειχα jb το 4s, και δεν ηξερα για την χειροκινητη ρυθμιση.!
η μ@λακια σε ολο της το μεγαλειο. να μπορει να ξεγελαστει το 4s οτι βλεπει wifi δικτυο απο αλλο κινητο με 3g, και απο μονο του να μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. και επισης απο το ιδιο δικτυο της vodafone και τα 2, δηλαδη και hotspot και facetime απο το αλλο, να δουλευει κανονικα, και μεμονομενα ΤΙΠΟΤΑ.! εαν αυτο δεν ειναι καραγκιοζιλικια της vodafone, τοτε τι ειναι? >:(

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 29/01/2012 - 13:52


#130   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 29/01/2012 - 14:50

Το ξέρω φίλε μου και δεν το γουστάρω καθόλου. Πάρτε τηλέφωνο και πείτε την δικιά σας ιστορία με το θέμα. Εμένα μου είπαν στο τηλέφωνο ότι δεν έχουμε πολλα τηλέφωνα για το συγκεκριμένο ζήτημα. Παιδιά να βοηθήσουμε όλοι.

#131   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 29/01/2012 - 14:59

Ξεκίνησα το θέμα με το FaceTime με 3g εδω και δυο εβδομάδες. Μου κάνει εντύπωση πως το πρόβλημα δεν το εχει αναφέρει το iphoneHellas στο κανονικό site την στιγμή που εχει δημοσιεύσει στο παρελθόν την δυνατότητα το FaceTime στα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα με 3G. Γιατι φίλοι μου δεν το λέτε στο κανονικό site ότι η Vodafone έκοψε την δυνατότητα του F/T στο 3G στην Ελλάδα. ίσως αν κάποιοι το διαβάσουν στο κανονικο site ενδιαφερθούν περισσότερο με το πρόβλημα. Δεν είναι ψέμα ούτε προσβάλει την vodafone. Ίσα ίσα που θα την βοηθήσει να μην χάσει συνδρομητές. Ευχαριστώ

#132   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/01/2012 - 16:13

Εγώ πιστεύω ότι ο Nicholas πρέπει να ζητήσει από τους διαχειριστές να αλλάξει το όνομα του τόπικ.

Θεωρώ ότι το "Facetime not working" πιο πολύ παραπέμπει σε πρόβλημα ενός χρήστη παρά σε κάτι γενικότερο.

Άποψή μου είναι ο τίτλος να γίνει επιθετικότερος για να ασχοληθούν και άλλα μέλη.

Θα πρότεινα το: "H Vodafone μπλοκάρει το Facetime!"

Εν τω μεταξύ κοινοποίησα το θέμα και στους διαχειριστές και ζήτησα να μπει στην αρχική σελίδα.

#133   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/01/2012 - 17:07

Η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι καθόλου διαφορετικό από το tethering.

Είναι το ίδιο αυθαίρετο όπως τότε που είχαν κόψει το tethering.

Και μη μου πείτε ότ το tether σκίζεστε να το χρησιμοποιείτε

Λίγοι είναι αυτοί που πραγματικά το δουλεύουν και παρόλα αυτά είχε γίνει ντόρος!

Το ίδιο πιστεύω πρέπει να γίνει και εδώ!

#134   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 29/01/2012 - 17:07

Μπορεί να επικοινωνήσει κάποιος από τους υπεύθυνους του forum μαζί μου;

Θελω να αλλάξει ο τίτλος στο πρόβλημα από FaceTime not working σε:

Η Vodafone μπλόκαρε το FaceTime μέσω 3G. Wind, Cosmote λειτουργεί κανονικά
(Χρησιμοποιωντας τα κατάλληλα προγράμματα με JailBreak)

Τελευταία επεξεργασία από: Nicholas, 29/01/2012 - 17:14


#135   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:55

Καλημέρα και καλη εβδομάδα.
Ξεκινάω ένα καινούργιο Topic σχετικά με το FaceTime. Πιστεύω ότι πολλοί απο εσάς του forum διαβάσατε το προηγούμενο post μου πάνω στο πρόβλημα που έχει προκύψει εδώ και δυο εβδομάδες. (FaceTime not working) Θέλω να καταγγείλω έν μέρη την θέση της Vodafone σχετικά με το θέμα για έναν και μοναδικό λόγο· Την άγνοια.
Όλοι γνωρίζουμε πολυ καλα πως το FaceTime δίνεται απο την μαμά Apple μέσω WiFi. Αποδεκτό. Υπάρχουν όμως κάποιοι που και θέλουν και μπορούν να χρησιμοποιούν την δυνατότητα με 3G έχοντας κάνει J/B την συσκευή και τρέχοντας κατάλληλο software. Προφανώς άγνοια γιατι αυτο ισχύει και δυστυχώς όπως τα περισσότερα προβλήματα έτσι και αυτο έχει πέσει στα σκουπίδια. Ο λόγος που γράφω αυτο το post είναι απλός, όσοι έχουμε Vodafone τώρα μπορει να μην μας ενοχλεί αλλα σίγουρα μας αφορά γιατι αυτο το διάστημα η εταιρία κάνει κάποιες αναβαθμίσεις με αποτέλεσμα αντί να καλυτερεύσει τις υπηρεσίες της να τις υποβιβάζει με αποτέλεσμα αυτο και σύντομα πολλα αλλα.
Τόσο απλά και τόσο κατανοητά.

Ευχαριστω το forum για αυτη την δυνατότητα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες