Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 15:41

και νομιζα οτι ηταν αρκετα καλα... :(

Sorry για το off topic
Και όταν , λέω όταν έρθει η ώρα να ανανεώσεις τη σύμβαση και την κρατήσεις σε τόσο υψηλό πρόγραμμα θα ζητήσεις to late iphone που θα κυκλοφορεί εκείνη τη περίοδο στην αγορά + κάποιο smartphone και θα τα πάρεις "απειλωντας" με φορητότητα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:23

Δηλαδή εγω που ανανέωσα περισυ κ εχω ανανέωση συμβολαίου τον Μάρτιο μπορώ να το κάνω;


Sent from my Νύφη iPhone using Tapatalk

#408   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2012 - 17:07

και κατι ακομα**
μου εκδοθηκε ο πρωτος λογαριασμος που ενεργοποιησα στις 15/12 68 ευρω, και ληγει τον φεβρουαριο η προθεσμια πληρωμης...
αν αυριο κανω την καταγγελια και το διακοψω, να περιμενω να εκδοθει παλι ο νεος, και τελευταιος η να πληρωσω απο τωρα τα 68( ειναι τα παγια που ερχονται παντα στον πρωτο λογαριασμο)

#409   doomakos21

doomakos21

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 17:35

καλησπερα κ απο μενα εγω ειχα κανει στις 17/11/2011 στο cosmote aperioristo 70 για 24 μηνες μου καναν εκπτωση 20 ευρω για ενα χρονο σε καθε παγιο, 2 μηνεσ δωρεαν παγιο κ πανω στον χρονο μπορω να το βαλω σε χαμηλοτερη συνδεση εγω πληρωνα στην προηγουμενη συνδεση που ειχα στην κοσμοτε σε χαμηλοτερο προγραμμα τωρα με τα ιδια μιλαω περρισοτερο(του αλλαζω τα φωτα). κ πηρα το 4s 20 ευρω σημερα πηρα στισ διακοπεσ κ μου ειπαν οτι γινεται να κανω διακοπη χωρισ να τους δωσω ουτε ευρω απλα παω με ταυτοτητα κ καλω την κοσμοτε κ το κανουν αυτοι αμεσως , εγω ρωτισα εαν γινεται καποια αλλη προσφορα κ η κοπελα μου ειπε οτι δυστηχως δεν γινεται λογω τησ προσφορασ που μου εχει γινει. εγω εχω ενα ερωτημα το κανω θα μου κανουν αλλη τετοια προσφορα εαν παω αλλου πχ wind? περιμενω μια απαντηση γιατι ειμαι σε διλλημα........

#410   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 18:25

και κατι ακομα**
μου εκδοθηκε ο πρωτος λογαριασμος που ενεργοποιησα στις 15/12 68 ευρω, και ληγει τον φεβρουαριο η προθεσμια πληρωμης...
αν αυριο κανω την καταγγελια και το διακοψω, να περιμενω να εκδοθει παλι ο νεος, και τελευταιος η να πληρωσω απο τωρα τα 68( ειναι τα παγια που ερχονται παντα στον πρωτο λογαριασμο)

δεν παιζει ρολο.. Ο,τι θες..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#411   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 18:26

Δηλαδή εγω που ανανέωσα περισυ κ εχω ανανέωση συμβολαίου τον Μάρτιο μπορώ να το κάνω;


Sent from my Νύφη iPhone using Tapatalk

ναι, αλλα δεν θα κερδισεις και τιποτα. Γιατι να το κανεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#412   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 18:52

καλησπερα κ απο μενα εγω ειχα κανει στις 17/11/2011 στο cosmote aperioristo 70 για 24 μηνες μου καναν εκπτωση 20 ευρω για ενα χρονο σε καθε παγιο, 2 μηνεσ δωρεαν παγιο κ πανω στον χρονο μπορω να το βαλω σε χαμηλοτερη συνδεση εγω πληρωνα στην προηγουμενη συνδεση που ειχα στην κοσμοτε σε χαμηλοτερο προγραμμα τωρα με τα ιδια μιλαω περρισοτερο(του αλλαζω τα φωτα). κ πηρα το 4s 20 ευρω σημερα πηρα στισ διακοπεσ κ μου ειπαν οτι γινεται να κανω διακοπη χωρισ να τους δωσω ουτε ευρω απλα παω με ταυτοτητα κ καλω την κοσμοτε κ το κανουν αυτοι αμεσως , εγω ρωτισα εαν γινεται καποια αλλη προσφορα κ η κοπελα μου ειπε οτι δυστηχως δεν γινεται λογω τησ προσφορασ που μου εχει γινει. εγω εχω ενα ερωτημα το κανω θα μου κανουν αλλη τετοια προσφορα εαν παω αλλου πχ wind? περιμενω μια απαντηση γιατι ειμαι σε διλλημα........


Αυτο που μπορείς να κάνεις για να συσμφέρει πάρε τους τήλ και πέστους να σου κρατήσουν την ισχύουσα προσφορά/μείωση που έχεις εφόρου δηλαδή με 50 κάτι ευρό να έχεις το aperioristo 70 ....όσο δηλαδή μέινεις στην cosmote . αν σου πούν δέν γίνεται ενημέρωσε πάλι
* εκτός αν δεν χρησιμοποιείς το χρόνο και σε καλύπτει και κάτι μικρότερο οπου εκεί προχωράς σε ακύρωση κα ιστην έκδοση ενώς πιο συμβατου συμβολαίου. ενημέρωσε μας

#413   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 19:12

Πήγα τώρα να το κόψω από Γερμανό κ μου ζήτησαν 330 ευρω, ποσό απομείωσης....

#414   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2012 - 19:25

Πήγα τώρα να το κόψω από Γερμανό κ μου ζήτησαν 330 ευρω, ποσό απομείωσης....


ενω ειχες παρει τον κωδικο απο τα κεντρικα?

#415   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 19:37

Ναι, αλλά άκυρο. Πρέπει να συμπληρώσεις και μία φόρμα παραπόνων και μία διακοπή της σύμβασης.

Το κείμενο για τη φόρμα παραπόνων είνσι:

ΛOΓΩ THΣ AYΞHΣHΣ TΩN XPEΩΣEΩN THΣ COSMOTE ,KATAΓΓEΛΩ THN ΣYMBAΣH MOY, AZHMIΩΣ, KAI ΔEN EΠIΘYMΩ THN ΠEPAITEPΩ ΣYNEXIΣH TOY ΣYMBOΛAIOY MOY ME THN ANΩTEPΩ ETAIPEIA .

#416   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/01/2012 - 19:58

Και εγώ πήγα και όταν μίλησα με την κοπέλα μου ανέφερε να το γράψω πάνω στην αίτηση διακοπής την οποία και υπέγραψα. Επίσης το γράψαμε και στις σημειώσεις στην φόρμα που συμπλήρωσε η κοπέλα στο Ίντερνετ.
Μίλησα 2 φορές με την εξυπηρέτηση πελατών με το τμήμα απενεργοποιήσεων και τις 2 μου είπαν ότι δεν θα πληρώσω τίποτα. Πάντως ότι υπέγραψα το κράτησα φωτοτυπία. Επίσης εκτύπωσα και το δελτίο τύπου.

#417   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/01/2012 - 19:59

😊

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 24/01/2012 - 20:00


#418   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:00

😉


Sent from my iPhone4s using Tapatalk

#419   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:06

καλησπερα κ απο μενα εγω ειχα κανει στις 17/11/2011 στο cosmote aperioristo 70 για 24 μηνες μου καναν εκπτωση 20 ευρω για ενα χρονο σε καθε παγιο, 2 μηνεσ δωρεαν παγιο κ πανω στον χρονο μπορω να το βαλω σε χαμηλοτερη συνδεση εγω πληρωνα στην προηγουμενη συνδεση που ειχα στην κοσμοτε σε χαμηλοτερο προγραμμα τωρα με τα ιδια μιλαω περρισοτερο(του αλλαζω τα φωτα). κ πηρα το 4s 20 ευρω σημερα πηρα στισ διακοπεσ κ μου ειπαν οτι γινεται να κανω διακοπη χωρισ να τους δωσω ουτε ευρω απλα παω με ταυτοτητα κ καλω την κοσμοτε κ το κανουν αυτοι αμεσως , εγω ρωτισα εαν γινεται καποια αλλη προσφορα κ η κοπελα μου ειπε οτι δυστηχως δεν γινεται λογω τησ προσφορασ που μου εχει γινει. εγω εχω ενα ερωτημα το κανω θα μου κανουν αλλη τετοια προσφορα εαν παω αλλου πχ wind? περιμενω μια απαντηση γιατι ειμαι σε διλλημα........

Να κατσεις εκει που εισαι..

#420   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:07

Πήγα τώρα να το κόψω από Γερμανό κ μου ζήτησαν 330 ευρω, ποσό απομείωσης....

Γιατι μπλεκεστει με Γερμανους και ιστοριες; Τηλεφωνικα δεν μοορουσες να το κανεις;;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/01/2012 - 20:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες