Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

H Samsung προκαλεί με νέα διαφήμιση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 22:37

Άστοχη και περιττή διαφήμιση η συγκεκριμένη. Μόνο για την ξανθιά θα το αγόραζα αν ήταν μέσα στο πακέτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/01/2012 - 22:43

Δεν μπορώ να τα διαβάζω αυτα και να βλέπω τους περισσότερους απο κάτω να συμφωνούν! Χαλαρωστε λίγο! Η apple δεν είναι το παν και δεν θεωρώ ότι μια διαφήμιση προσβάλει καταναλωτικό κοινό!

Απο την μια μεριά ο καθένας που στήνεται σε μια ουρά για να πάρει ένα iPhone ξέρει γιατι το κάνει και τι θα πάρει! Δεν μπορούμε να ξέρουμε εμείς αν η Samsung θέλει τέτοιους πελάτες (δεν το έχει πει ποτέ, ο sepsis το γράφει και είναι η δική του άποψη πάνω στο θέμα)

Απο την άλλη πλευρά είναι μια απλή διαφήμιση και ο καθένας την μεταφράζει όπως θέλει!

Η δική μου γνώμη είναι απλή! Ξέρω γιατι έχω iphone! Δεν χρειάζεται να το εξηγήσω σε κανέναν! Αυτοί που λένε ότι το galaxy s2 είναι καλύτερο ξέρουν τι λένε και δεν τους ζητάω να μου εξηγήσουν γιατι είναι καλύτερο! Με λίγα λόγια ο καθένας παίρνει αυτο τον βολεύει!

Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω η apple που κάποιοι την έχετε Θεό, απεικονίζει σε βίντεο τις δυο ανθρώπους ο ένας είναι ο Mac και ο άλλος ο pc, και κυριολεκτικά κάνει το pc να κοκκινιζει απο κακία! Κανεις όμως δεν ασχολήθηκε με αυτές τις διαφημίσεις!

Γιατι πάντα ασχολούμαστε με ότι βγαίνει κατα τις apple και ποτέ με αυτα που κάνει η apple κατα των άλλων εταιριων;


Εν μέρη έχεις δίκιο σε κάποια πράγματα.Αλλά είμαστε σε forum και μπορεί νομίζω ο καθένας να σχολιάζει το συγκεκριμένο θέμα όπως θέλει και όπως νομίζει.
Ο καθένας το βλέπει απο την μεριά του όπως νομίζει.Διαφέρουν τα γούστα και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Αν ο άλλος θέλει να γουστάρει που έχει apple και αυτή η συγκεκριμένη είδηση βλέπει οτι αντιγράφει πχ η samsung και προκαλεί την apple,για ποιο λόγο εμένα να μ'αρέσει και να μη σχολιάσω?

#18   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 22:52

Εν μέρη έχεις δίκιο σε κάποια πράγματα.Αλλά είμαστε σε forum και μπορεί νομίζω ο καθένας να σχολιάζει το συγκεκριμένο θέμα όπως θέλει και όπως νομίζει.
Ο καθένας το βλέπει απο την μεριά του όπως νομίζει.Διαφέρουν τα γούστα και περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Αν ο άλλος θέλει να γουστάρει που έχει apple και αυτή η συγκεκριμένη είδηση βλέπει οτι αντιγράφει πχ η samsung και προκαλεί την apple,για ποιο λόγο εμένα να μ'αρέσει και να μη σχολιάσω?


Ακριβώς αυτο γράφω και εγω! "είναι απλα μια διαφήμιση και ο καθένας την μεταφράζει όπως θέλει"! Η ένσταση μου είναι στο ότι αυτο δεν ξέρω αν μπορει να θεωρηθεί καν είδηση! Και αν μπορει να θεωρηθεί είδηση κάποιο μέρος της, το αν η Samsung θέλει ουρές απο πελάτες η ζηλεύει τις ουρές της apple σίγουρα δεν είναι!

Μην ξεχνάμε ότι η Samsung παρέχει υλικό για το iPhone που κρατάμε στα χέρια μας!

Για να γίνω περισσότερο κατανοητος! Σε κανένα σημείο της διαφήμισης δεν αναφέρεται ότι στοχεύει την apple και τις ουρές που δημιουργεί με κάθε νέο προϊόν! Αφου δεν αναφέρεται τίποτα είναι καλυμμένη και δεν υπαρχει προσβολη προς το κοινό ούτε και πρόκληση! Απο εκει και πέρα οποίος έχει την μύγα να την φέρει πίσω!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 24/01/2012 - 23:00


#19   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/01/2012 - 22:56

Παντως αυτό το να στήνονται έξω απο τα μαγαζιά κατασκήνωση ειναι άκρως γελοίο.....
Whatsapp doc?

#20   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:03

Ποτε δεν την πηγαινα την Samsung στις διαφημιστικες της καμπανιεςς... Αυτο δεν με ενοιαξε τοσο ομως απο το να μεταβω στην αλλαγη απο iphone 4 σε GSII... Ολοι ξερουμε ποιο ειναι το καλυτερο απο τα 2 αλλα γιατι ρε Samsung δεν κοιτας να διαφημισεις μονο το προιον σου ρε γαμωτο και αντι να κατσεις και να πεις τι κανει το δικο σου και γιατι να το παρει ο καταναλωτης, καθεσαι και λες τι δεν μπορει να κανει κατι αλλο?....Με ξενερωνει πολυ...Τεσπα μια διαφημιση ειναι...Ο καθενας την βλεπει οπως 8ελει... Για να κλεισω...Απλα το GS2 ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε κινητο...Δεν μετανιωσα καθολου την αλλαγη...Αυτα :)

#21   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:21

παιδια εγω δεν ειδα καποια διαφημιση στο βιντεο που να δειχνει την samsung!και στα 3 βιντεος της, την apple με τις ουρες βλεπω σαν διαφημιση... :lol: :excl: :excl:

#22   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/01/2012 - 23:37

Εμένα μου άρεσαν πολύ όλες αυτές οι διαφημίσεις. Τις θεωρώ έξυπνες και έχουν πλάκα.

Από ´κει και πέρα ξέρω τι θέλω από ένα κινητό και όταν έρθει η ώρα της επιλογής αγοράζω αυτό που εξυπηρετεί καλύτερα τις ανάγκες μου. Την τελευταία φορά ήταν iphone, την επόμενη μπορεί να είναι galaxy.

#23   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:03

καλά η αλήθεια είναι οτι έστω κ αν δεν κατανομάζει το iphone είνα πολυ προφανές! ;)

για μένα το s2 είναι ενα καλό τηλέφωνο και θα ήθελα πολυ να πέσει στα χέρια μου! και εφόσων βολευόμουν θα πήγενα απο apple σε samsung.

περι το ποιο είναι καλύτερο , απάντησε ένας φίλος παραπάνω! <o καθένας παίρνει ότι τον βολεύει>!!

πιστευω κατατοπίζει αρκετό κοσμο η συγκεκριμένη αποψη!



τελική αποψη απο μέρους μου για τέτοιου είδους διαφιμήσεις απο την samsung? :
ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ ΓΑΜΑΤΑΑΑΑ!!

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:42

Μηπως ειναι κανα κινεζικο;
Whatsapp doc?

#25   aggelos91

aggelos91

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 11:14

Xαχαχα μου φτιαξε τη μερα το βιντεο! Σαπιλα samsung μονο για τηλεορασεις κανεις οχι για κινητα καταλαβετο! :lol:

#26   teras1

teras1

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 13:52

Καλά, έχετε ξεφύγει.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κρατάτε το λάβαρο της apple και να γράφετε κάτι τέτοια λες και βρίσκεστε σε πόλεμο με τις άλλες εταιρείες.
Έχω iphone 4 και το καρα-γουστάρω. Αλλά fanboy εταιρείας δεν θα γίνω ποτέ.
Επίσης κι εγώ χλευάζω όλα αυτά τα χαμένα κορμιά που στήνονται έξω από καταστήματα για να αγοράσουν το οτιδήποτε πρώτοι πρώτοι, είτε είναι iphone, είτε samsung, είτε λουκανικούμπα..
Δηλαδή τόσο πάθος για ηλεκτρονικές συσκευές, έχει καταντήσει αηδία. Ναι, να το αγοράσεις και να το απολαύσεις, όχι όμως να στηθείς έξω από ένα κατάστημα με τις ώρες για να το πάρεις πρώτος σαν τους συνταξιούχους στην τράπεζα (με τη διαφορά ότι αυτοί θέλουν να εισπράξουν τα προς το ζην κι εσύ θέλεις να αποχωριστείς 600+ ευρώπουλα). Τέτοιο ζήλο να είχαμε όλοι να αντισταθούμε στους προδότες της ζωής μας που μας πίνουν το αίμα, θα είμασταν άλλη χώρα.

#27   fkd

fkd

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:09

Παντως αυτό το να στήνονται έξω απο τα μαγαζιά κατασκήνωση ειναι άκρως γελοίο.....


αυτο ακριβως

#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:19

αυτο ακριβως



Ναι, με έκανε να θυμηθώ τα "νιάτα" μου πριν καμια 15αριά χρόνια που μόλις είχα τελειώσει το λύκειο και στηνόμασταν έξω απο το Μέγαρο Μουσικής στις 2 τα ξημερώματα να περιμένουμε να ανοίξουν το πρωί τα ταμεία για να πάρουμε εισιτήρια για τις μεγάλες ορχήστρες και τους μεγάλους σολιστ :lol:


Αλλά αυτό με τα ηλεκτρονικά, έλεος δηλαδή, και τί έγινε αν το πάρεις μια βδομάδα μετά ή ένα μήνα μετά? χάθηκε ο κόσμος? μη χάσουμε και δεν τα σκάσουμε στο πρώτο δευτερόλεπτο? Τέτοια βλέπουν και τις έχουν τις τιμές εκει που τις έχουν.

Ας κάναμε και λίγο κράτει να δεις για πότε θα γινόταν αναπροσαρμογή της τιμής.
Whatsapp doc?

#29   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:23

δεν θα πω τιποτα γιατι θα με κανουν ban
αλλα μιλαμε για πολυ κομπλεξ απο πλευρας sam*copy*sung

#30   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:29

Καλά, έχετε ξεφύγει.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κρατάτε το λάβαρο της apple και να γράφετε κάτι τέτοια λες και βρίσκεστε σε πόλεμο με τις άλλες εταιρείες.
Έχω iphone 4 και το καρα-γουστάρω. Αλλά fanboy εταιρείας δεν θα γίνω ποτέ.
Επίσης κι εγώ χλευάζω όλα αυτά τα χαμένα κορμιά που στήνονται έξω από καταστήματα για να αγοράσουν το οτιδήποτε πρώτοι πρώτοι, είτε είναι iphone, είτε samsung, είτε λουκανικούμπα..
Δηλαδή τόσο πάθος για ηλεκτρονικές συσκευές, έχει καταντήσει αηδία. Ναι, να το αγοράσεις και να το απολαύσεις, όχι όμως να στηθείς έξω από ένα κατάστημα με τις ώρες για να το πάρεις πρώτος σαν τους συνταξιούχους στην τράπεζα (με τη διαφορά ότι αυτοί θέλουν να εισπράξουν τα προς το ζην κι εσύ θέλεις να αποχωριστείς 600+ ευρώπουλα). Τέτοιο ζήλο να είχαμε όλοι να αντισταθούμε στους προδότες της ζωής μας που μας πίνουν το αίμα, θα είμασταν άλλη χώρα.


Προφανώς δεν έχεις στηθεί ποτέ, μήτε έχεις μπει σε Apple Store. Έχει πολύ πλάκα και είναι εμπειρία ευχάριστη. Εσύ βλέπεις μόνο παγωμένες εικόνες οι οποίες μόνο σύγχυση βγάζουν αλλά η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική. Εγώ στήθηκα στο Apple Store της Ζυρίχης για 2 ώρες. Απίστευτη πλάκα, γαμάτη ατμόσφαιρα και πολύ γέλιο. Αυτοσαρκαζόμασταν όλοι, γνωριζόμασταν μεταξύ μας, λέγαμε πως πρόκειται να το χρησιμοποιήσουμε, τί μας αρέσει και τί όχι, αν έχουμε Mac, κανένα πρόγραμμα που συνιστούμε, τί θα κάνεις το καλοκαίρι, "κοίτα τον κινέζο πόσες φωτό έχει τραβήξει" κλπ.

Εγώ χλευάζω αυτούς που μαθαίνουν και διαμορφώνουν άποψη από τα έτοιμα και δεν έχουν ζήσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες