Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

H Samsung προκαλεί με νέα διαφήμιση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:47

Προφανώς δεν έχεις στηθεί ποτέ, μήτε έχεις μπει σε Apple Store. Έχει πολύ πλάκα και είναι εμπειρία ευχάριστη. Εσύ βλέπεις μόνο παγωμένες εικόνες οι οποίες μόνο σύγχυση βγάζουν αλλά η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική. Εγώ στήθηκα στο Apple Store της Ζυρίχης για 2 ώρες. Απίστευτη πλάκα, γαμάτη ατμόσφαιρα και πολύ γέλιο. Αυτοσαρκαζόμασταν όλοι, γνωριζόμασταν μεταξύ μας, λέγαμε πως πρόκειται να το χρησιμοποιήσουμε, τί μας αρέσει και τί όχι, αν έχουμε Mac, κανένα πρόγραμμα που συνιστούμε, τί θα κάνεις το καλοκαίρι, "κοίτα τον κινέζο πόσες φωτό έχει τραβήξει" κλπ.

Εγώ χλευάζω αυτούς που μαθαίνουν και διαμορφώνουν άποψη από τα έτοιμα και δεν έχουν ζήσει...


καλή φάση, κρίμα να μην έχουμε Apple Store και στην Ελλάδα, για το μόνο που έχω "στηθεί" εγώ ήταν όταν έβγαινε το Wrath of the lich king expansion για το world of warcraft, αλλά και αυτό δεν ήταν ακριβώς στήσιμο απλός περίμενα μαζί με άλλους στο μαγαζί μέχρι να πάει 12 (το βράδυ) για να το πάρουμε, πριν τις 12 απαγορεύονταν να το πουλήσουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:48

Απλά ατυχέστατη διαφήμιση ... Αντί να κάνεις κάτι έξυπνο και να σε θυμάται ο κόσμος μπαίνεις σε γελοίες αντιπαραβολές βλ.διαφ/κο Fiat Punto που μέσα στις λέξεις της έχει τα ονόματα των ανταγωνιστικών μοντέλων ....

Και ο αγαπούλας από διαφήμιση βγήκε !!! (έξυπνη όμως !!) :rolleyes:

#33   teras1

teras1

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:14

Προφανώς δεν έχεις στηθεί ποτέ, μήτε έχεις μπει σε Apple Store. Έχει πολύ πλάκα και είναι εμπειρία ευχάριστη. Εσύ βλέπεις μόνο παγωμένες εικόνες οι οποίες μόνο σύγχυση βγάζουν αλλά η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική. Εγώ στήθηκα στο Apple Store της Ζυρίχης για 2 ώρες. Απίστευτη πλάκα, γαμάτη ατμόσφαιρα και πολύ γέλιο. Αυτοσαρκαζόμασταν όλοι, γνωριζόμασταν μεταξύ μας, λέγαμε πως πρόκειται να το χρησιμοποιήσουμε, τί μας αρέσει και τί όχι, αν έχουμε Mac, κανένα πρόγραμμα που συνιστούμε, τί θα κάνεις το καλοκαίρι, "κοίτα τον κινέζο πόσες φωτό έχει τραβήξει" κλπ.

Εγώ χλευάζω αυτούς που μαθαίνουν και διαμορφώνουν άποψη από τα έτοιμα και δεν έχουν ζήσει...

Τι να ζήσω ρε φίλε με δουλεύεις;

Κι εγω πάω στην εφορία και το ΙΚΑ και πιάνω κουβέντα δυο ώρες στην ουρά. Τι σημαίνει αυτό, ότι μου αρέσει; Ότι δεν πειράζει έχει χαβαλέ που το ζω;
Αυτοσαρκάζεσαι κιόλας; Δηλαδή καταλαβαίνεις ότι αυτό που κάνεις δεν έχει νόημα, αλλά το κάνεις και κοροιδεύεις και τον εαυτό σου από πάνω. Ωραία λογική.
Άνθρωποι σαν κι εσένα διαμορφώνουν τις τάσεις της αγοράς με τις πράξεις και τη λογική τους. Όταν η εταιρεία βλέπει ότι σφάζεται κόσμος για να αγοράσει το προιόν της θα το πουλήσει όσο ακριβά θέλει. Δυστυχώς είστε και πολλοί ρε γμτ.

Λοιπόν, διοργανώνω "στήσιμο σε ουρά" πάρτυ. Όποιος θέλει "να το ζήσει" ας μου στείλει pm για λεπτομέρειες..

#34   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:22

Προς teras1

Να αγειάσει το στόμα σου...
Πολύ cool να στήνεται στο κρύο μια να περιμένεις να ανοίξει το apple store...
ΣΑΛΕΠΠΠΠΠΠ Ζεστοοοοοοοοοοο

Τελευταία επεξεργασία από: mamakossa, 25/01/2012 - 15:23


#35   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:23

Τι να ζήσω ρε φίλε με δουλεύεις;

Κι εγω πάω στην εφορία και το ΙΚΑ και πιάνω κουβέντα δυο ώρες στην ουρά. Τι σημαίνει αυτό, ότι μου αρέσει; Ότι δεν πειράζει έχει χαβαλέ που το ζω;
Αυτοσαρκάζεσαι κιόλας; Δηλαδή καταλαβαίνεις ότι αυτό που κάνεις δεν έχει νόημα, αλλά το κάνεις και κοροιδεύεις και τον εαυτό σου από πάνω. Ωραία λογική.
Άνθρωποι σαν κι εσένα διαμορφώνουν τις τάσεις της αγοράς με τις πράξεις και τη λογική τους. Όταν η εταιρεία βλέπει ότι σφάζεται κόσμος για να αγοράσει το προιόν της θα το πουλήσει όσο ακριβά θέλει. Δυστυχώς είστε και πολλοί ρε γμτ.

Λοιπόν, διοργανώνω "στήσιμο σε ουρά" πάρτυ. Όποιος θέλει "να το ζήσει" ας μου στείλει pm για λεπτομέρειες..

εχουμε τρελαθει τελειως; εμπειρια να στεκεσαι στην ουρα για να δωσεις 700€ για να παρεις ενα τηλ;
το οτι στηνομαστε στις ουρες σε καθε δημοσια υπηρεσια ή τραπεζα το οτι στηθηκα για να παρω το μαμοσημα τελων κυκλοφοριας, ποσο διαφορετικη εμπειρια ειναι ωστε να χρειαζομαστε apple store για να το ζησουμε;
και μια χαρα πλακα κανουμε στην ουρα της εφοριας..
+1 φιλος

Τελευταία επεξεργασία από: kle, 25/01/2012 - 15:24


#36   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:11

Χωρις να εχω κατι με τα προιοντα της Samsung αλλα ειναι προκλητικο εστω και σε διαφημιση να χλευαζει την apple που την αντιγραφη σε καθε νεα συσκευη της.

#37   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:31

Guy: what else does it do?
Gal: you mean except from crapy phones?
Guy: yes
Gal: from now one we are making stupid adds!

Νομίζω ότι αυτή η διαφήμιση εκτός του ότι είναι ο καθρέφτης των "ποιοτικών" κινητών τους, αλλά αντιπροσωπεύει και την νοημοσύνη αυτών που αγοράζουν τέτοια κινητά και νομίζουν ότι μπορούν να συγκρίνουν την Λούτσα με την Βουρτσα

#38   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:23

Ρε παιδια καθεστε και την λετε σε ατομα που εχουν στηθει στην ουρα για ενα κινητο...Προσωπικα δεν το εχω κανει και ουτε προκειται..Εκτος και αν ηταν ν αγορασω καμια φεραρι και ειχα το ρευστο..λολ..Αλλα ακομα και ετσι εγω θα στηνομουν για κατι που θελω πολυ..Ετσι και αυτοι που θελουν αυτο το κινητο πολυ..Σας φαινεται παραξενο??Ποσοι απο εσας που κραζετε αυτη τη συμπεριφορα δεν εχετε στηθει στην ουρα για κλαμπ??Η δεν εχετε σφηνωθει μεσα στο κοσμο απλα και μονο για να πατε σε ενα κλαμπ..Η ποσοι δεν πληρωσατε για να πατε σε μια οργανωμενη παραλια και πολλες φορες πληρωσατε οχι μονο τις ξαπλωστρες αλλα και εισοδο..Ειναι τουλαχιστον υποκριτικο να κραζουμ μια συμπεριφορα οταν εμεις εχουν την ιδια αντιδραση σε αλλο τομεα..Τους αρεσει??Καλα κανουν τοτε και στηνονται στις ουρες..Δευτερον πιστευετε αληθεια οτι αν δεν γινοταν αυτος ο πανζουρλισμος για το iphone θα ειχαν ριξει τις τιμες??Το S2 ειναι φθηνο δηλαδη ??Δεν νομιζω και ουρες γι αυτο το κινητο δεν εχω δει..Τωρα οσον αφορα την διαφημιση και αυτο που ειπε καποιος φιλος οτι η apple χρησιμοποιει μισα εξαρτηματα απο samsung..Πρωτον η διαφημιση ειναι ακυρη..Γιατι οταν εσυ πας να δειξεις οτι εισαι καλυτερος τους ανταγωνιστες γενικα το κανεις δειχνοντας τις δυνατοτητες σου..Αν ομως το κανεις λεγοντας οτι εισαι καλυτερος απο κατι αλλο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τοτε αυτο δειχνει το αισθημα κατωτεροτητας και την προσπαθεια να "ανεβεις" απο πανω...Οσο για τα εξαρτηματα και το voide command μηπως μπορει να μας πει η samsung αν το λειτουργικο ειναι δικο της??Εαν θελετε κανετε συγκριση ios -google android...

#39   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/01/2012 - 15:18

δε κραζω αυτον που καθεται στην ουρα, κραζω αυτον που λεει πως ειναι εμπειρια που αν δεν εχεις ζησει δε ξερεις και οτι ειναι διασκεδαστικο και ολα αυτα τα διαφορα που λεει για να πεισει τον εαυτο του.
Αμα καποιος γουσταρει να κατσει στην ουρα για να παρει iphone, μαγκια του, οχι ομως οτι ειναι και διασκεδαση!

#40   teras1

teras1

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 17:39

Ρε παιδια καθεστε και την λετε σε ατομα που εχουν στηθει στην ουρα για ενα κινητο...Προσωπικα δεν το εχω κανει και ουτε προκειται..Εκτος και αν ηταν ν αγορασω καμια φεραρι και ειχα το ρευστο..λολ..Αλλα ακομα και ετσι εγω θα στηνομουν για κατι που θελω πολυ..Ετσι και αυτοι που θελουν αυτο το κινητο πολυ..Σας φαινεται παραξενο??Ποσοι απο εσας που κραζετε αυτη τη συμπεριφορα δεν εχετε στηθει στην ουρα για κλαμπ??Η δεν εχετε σφηνωθει μεσα στο κοσμο απλα και μονο για να πατε σε ενα κλαμπ..Η ποσοι δεν πληρωσατε για να πατε σε μια οργανωμενη παραλια και πολλες φορες πληρωσατε οχι μονο τις ξαπλωστρες αλλα και εισοδο..Ειναι τουλαχιστον υποκριτικο να κραζουμ μια συμπεριφορα οταν εμεις εχουν την ιδια αντιδραση σε αλλο τομεα..Τους αρεσει??Καλα κανουν τοτε και στηνονται στις ουρες..Δευτερον πιστευετε αληθεια οτι αν δεν γινοταν αυτος ο πανζουρλισμος για το iphone θα ειχαν ριξει τις τιμες??Το S2 ειναι φθηνο δηλαδη ??Δεν νομιζω και ουρες γι αυτο το κινητο δεν εχω δει..Τωρα οσον αφορα την διαφημιση και αυτο που ειπε καποιος φιλος οτι η apple χρησιμοποιει μισα εξαρτηματα απο samsung..Πρωτον η διαφημιση ειναι ακυρη..Γιατι οταν εσυ πας να δειξεις οτι εισαι καλυτερος τους ανταγωνιστες γενικα το κανεις δειχνοντας τις δυνατοτητες σου..Αν ομως το κανεις λεγοντας οτι εισαι καλυτερος απο κατι αλλο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τοτε αυτο δειχνει το αισθημα κατωτεροτητας και την προσπαθεια να "ανεβεις" απο πανω...Οσο για τα εξαρτηματα και το voide command μηπως μπορει να μας πει η samsung αν το λειτουργικο ειναι δικο της??Εαν θελετε κανετε συγκριση ios -google android...

Φίλε μου, μιλάς για διαφορετικά πράγματα. Δεν θα πας να στηθείς στην ουρά του club μερικές ώρες πριν ανοίξει για να μπεις πρώτος όταν ανοίξει.
Αυτό με την παραλία δεν το κατάλαβα.
Το θέμα δεν είναι αν θα περιμένεις στην ουρά για να αγοράσεις κάτι. Το θέμα είναι ο πανζουρλισμός και η άκρατη επιθυμία να πάρεις αυτό που θες εδώ και τώρα, με το που θα βγει και να είσαι από τους πρώτους που θα το έχουν ακόμα κι αν χρειαστεί να κατασκηνώσεις έξω από το μαγαζί. Η κοινωνία της υπερκατανάλωσης και η αποθέωση του υλισμού στην πράξη.
Όλοι έχουν τα γούστα τους. Εγω όταν θέλω κάτι πολύ θα το παραγγείλω να μου έρθει ή θα πάω σε ένα κατάστημα να το πάρω. Τώρα αν δω 100 άτομα έξω από το κατάστημα, λυπάμαι αλλά δεν το βλέπω λογικό να κάτσω εκεί με τις ώρες. Θα πάω άλλη φορά. Ούτε θα πάω να στηθώ την επόμενη πριν ανοίξει το κατάστημα για να το πάρω. Απλή λογική είναι.

#41   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 17:50

Εγω μονο μια ουρα ευχαριστιεμαι!
Να περιμενω για να παρω εισητηρια του Παναθηναικου.Αν εχει Ευρωπαικο παιχνιδι ή παιζει με κανα Ολυμπιακο.
Εκει ειναι ωραια η ατμοσφαιρα και εχει γελιο.
Φανταζομαι κατι τετοιο θα εννοουσε ο φιλος,κι οχι την ουρα στις δημοσιες υπηρεσιες.
Νταξει εγω για ενα κινητο δεν θα το εκανα,αλλα κι εκεινος μπορει να μην το εκανε για την αγαπημενη του ομαδα.

Τελευταία επεξεργασία από: panosfx, 26/01/2012 - 17:50


#42   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:03

τουλαχιστον τα κινητα της samsung δουλευουν σωστα χωρις προβληματα. (να χανουν το σημα βλεπε 4s) εχω 4s και το σκυλο μετανιωσα.
ειναι το τεταρτο με το ιδιο προβλημα.

#43   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:05

Ειναι πολυ απλο!Το βαζεις αγγελια,το πουλας και παιρνεις Samsung και ετσι ολοι ειναι χαρουμενοι!

#44   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:05

Εγω μονο μια ουρα ευχαριστιεμαι!
Να περιμενω για να παρω εισητηρια του Παναθηναικου.Αν εχει Ευρωπαικο παιχνιδι ή παιζει με κανα Ολυμπιακο.
Εκει ειναι ωραια η ατμοσφαιρα και εχει γελιο.
Φανταζομαι κατι τετοιο θα εννοουσε ο φιλος,κι οχι την ουρα στις δημοσιες υπηρεσιες.
Νταξει εγω για ενα κινητο δεν θα το εκανα,αλλα κι εκεινος μπορει να μην το εκανε για την αγαπημενη του ομαδα.



Nαι δεν έχει γέλιο όμως όταν πάτε (με το "πατε" εννοώ τους "φιλάθλους" και των δυο ομάδων) και τα σπάτε.

Μονο αυτό μένει να κάνουν πλέον οι κολλημένοι με iphone και android :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 26/01/2012 - 18:06

Whatsapp doc?

#45   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:22

δε κραζω αυτον που καθεται στην ουρα, κραζω αυτον που λεει πως ειναι εμπειρια που αν δεν εχεις ζησει δε ξερεις και οτι ειναι διασκεδαστικο και ολα αυτα τα διαφορα που λεει για να πεισει τον εαυτο του.
Αμα καποιος γουσταρει να κατσει στην ουρα για να παρει iphone, μαγκια του, οχι ομως οτι ειναι και διασκεδαση!


Αφού ρε φίλε δε το έχεις ζήσει τί πας να πεις τώρα;

Και εξάλλου εσένα σου αρέσει να πηγαίνεις σα μπαμπουίνος στο στάδιο και να βλέπεις μπάλα (λέω εγώ τώρα..) ή να κοπανιέσαι στις μπύρες.

Νομίζεις για όλους είναι διασκέδαση αυτό; Δε λέω πως υποχρεωτικά είναι για όλους, αλλά δε μπορεί όλοι να είναι φαντασμένοι...έλεος. 8)

Και εξάλλου, σου είπα κάποια πράγματα. Το να στηθείς για το ΙΚΑ είναι το ίδιο με το να στηθείς και να αγοράσεις το αγαπημένο σου gadget ή να πας να πάρεις ένα καινούργιο αυτοκίνητο;
Αν δεν έχεις ούτε iPhone ούτε αυτοκίνητο, τότε ΝΑΙ και εγώ μαζί σου. Οι απόψεις μας διαμορφώνονται από τους ορίζοντές μας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες