Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

H Samsung προκαλεί με νέα διαφήμιση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 18:24

τουλαχιστον τα κινητα της samsung δουλευουν σωστα χωρις προβληματα. (να χανουν το σημα βλεπε 4s) εχω 4s και το σκυλο μετανιωσα.
ειναι το τεταρτο με το ιδιο προβλημα.

:lol: Άνοιξε ένα poll να δούμε πόσοι σε πιστέψαμε! :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Giorgospavlo

Giorgospavlo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:26

ρε μαγκες χαρτζιλίκι σας δίνει η Apple?
Αν είναι δυνατόν δηλαδή....

#48   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:32

το ξαναλεω τεσσερα!!!! s με το ιδιο προβλημα.
για πειτε μου ρε παιδια μια αλλη εταιρια εκτος απ τα κινεζικα που να εχει τετοιο προβλημα με τα κινητα της.

#49   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:33

ρε μαγκες χαρτζιλίκι σας δίνει η Apple?
Αν είναι δυνατόν δηλαδή....


Eσάς σας δίνει χαρτζιλίκι η Samsung?
Αν είναι δυνατόν δηλαδή...

Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι η πραγματικότητα μερικών, να πειράζει τόσο πολύ; Δηλαδή πρέπει να δεχτώ τη δική σας θέση στο θέμα; Γιατί; Ο άλλος μιλάει λες και όλοι οι άνθρωποι σκέφτονται σαν αυτόν.

Πραγματικά έχω βαρεθεί με αυτές τις συζητήσεις. Πρέπει να είσαι κομπλεξικός να κάθεσαι να ασχολείσαι τελείως. Έκανα και πάλι λάθος να πω την απάντησή μου σε έναν δήθεν γνώστη που τα αφορίζει όλα.

καληνύχτα

#50   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:46

φιλε Researcher πολυ θα ηθελα τα επομενα iphone που θα παρεις να εχουν προβλημα και να μην εχεις τηλεφωνο να δεις τι καλα που ειναι να εχεις σκασει 600 ευρω και να μην εχεις κινητο.

#51   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:59

Gavroulis ετυχες στη περιπτωση...Γιατι δεν το πας για σερβις;
Κι αν παλι εχεις ξενερωσει γιατι δεν το πουλας;

#52   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 21:04

αδελφε το εγραψα και ποιο πανω οτι το κινητο πηγε στο servise της cosmote και μου ειπαν οτι το κινητο δεν εχει τιποτα.

#53   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 21:05

Α καταλαβα.Τι προβλημα εχει;Δεν ξερω αν το εγραψες και συγνωμη αν δεν το ειδα.
Παντως φιλε να ξερεις πως δεν ειναι μονο θεμα Apple.Σε ολες τις εταιριες μπορει να τυχεις ελλατωματικης συσκευης.Βασικα σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες κι οχι μονο στα κινητα.
Μηπως να πηγαινες στα επισημα σερβις τους εσυ ο ιδιος;
Ειναι κριμα να ξενερωνεις ετσι αφου η αληθεια ειναι οτι ειναι καλο κινητο...

Τελευταία επεξεργασία από: panosfx, 26/01/2012 - 21:07


#54   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/01/2012 - 22:31

Αφού ρε φίλε δε το έχεις ζήσει τί πας να πεις τώρα;

Και εξάλλου εσένα σου αρέσει να πηγαίνεις σα μπαμπουίνος στο στάδιο και να βλέπεις μπάλα (λέω εγώ τώρα..) ή να κοπανιέσαι στις μπύρες.

Νομίζεις για όλους είναι διασκέδαση αυτό; Δε λέω πως υποχρεωτικά είναι για όλους, αλλά δε μπορεί όλοι να είναι φαντασμένοι...έλεος. 8)

Και εξάλλου, σου είπα κάποια πράγματα. Το να στηθείς για το ΙΚΑ είναι το ίδιο με το να στηθείς και να αγοράσεις το αγαπημένο σου gadget ή να πας να πάρεις ένα καινούργιο αυτοκίνητο;
Αν δεν έχεις ούτε iPhone ούτε αυτοκίνητο, τότε ΝΑΙ και εγώ μαζί σου. Οι απόψεις μας διαμορφώνονται από τους ορίζοντές μας.

ούτε γήπεδο πηγαίνω σα μπαμπουινος που λες ούτε για ακριβό αμάξι θα στηνομουνα, ούτε για εισιτήριο,ούτε κοπανιεμαι στις μπύρες παρά μόνο για ΑΝΑΓΚΗ στηνομαι σε ουρές, αφού σου αρέσει σου είπα μαγκια σου αλλα μη κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, σε αδικεις

#55   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/01/2012 - 12:05

Κατά τη διάρκεια της φετινής CES το AllThingsD κατάφερε και μίλησε με την Younghee Leeh, υπεύθυνη marketing στη Samsung, που εξήγησε το σκεπτικό πίσω από τις πρόσφατες «προκλητικές» διαφημίσεις της εταιρείας εναντίον των οπαδών της Apple.

Αναρτημένη εικόνα


H Lee, πρώην υπάλληλος στη L' Oreal και Lancome, δήλωσε ότι στόχος της εταιρείας είναι οι καταναλωτές να ενθουσιαστούν όχι μόνο με τη σειρά Galaxy αλλά και με την ίδια την εταιρεία επιζητώντας το brand status και loyalty που διαθέτει και η Apple. «Ειδικά στις ΗΠΑ οι άνθρωποι έχουν εμμονή με την Apple. Ήρθε η ώρα να στρέψουμε την προσοχή του κόσμου αλλού», δήλωσε η Lee.

H Lee δεν θεωρεί ότι οι διαφημίσεις της Samsung εκφράζουν επίθεση προς την Apple αλλά επικεντρώνεται κυρίως στην επίκληση στο συναίσθημα για τις Galaxy συσκευές φέρνοντας την τεχνολογία πιο κοντά στους καταναλωτές με απλούς και κατανοητούς όρους. Αντί στις διαφημίσεις να γίνεται μια ανάγνωση των τεχνικών χαρακτηριστικών της συσκευής επιδιώκεται η σχέση μεταξύ των καταναλωτών και των φορητών συσκευών. «Το κινητό μπορεί να είναι σύμβολο για αυτό που είσαι. Πολλοί άνθρωποι πιστεύουν ότι 'αυτό που κρατάω στα χέρια μου είμαι εγώ'», ανέφερε η Lee.

Η κορύφωση των διαφημίσεων της Samsung θα πραγματοποιηθεί κατά τη διάρκεια του τελικού του SuperBowl στις ΗΠΑ όπου θα διαφημιστεί το Galaxy Note ...μια συσκευή χωρίς ξεκάθαρο προσανατολισμό με οθόνη 5.3 ίντσες (!)

Follow me on twitter


#56   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:27

εχω και iphone 4s, και samsung gsii και samsung galaxy note.! πριν βιασουν οι απιστοι να αρχισουν να λενε οτι λεω ψεμματα ισως, μπορω να βγαλω φωτογραφια με σημερινη ημερομηνια και ωρα με το nick name μου γραμμενο καπου ωστε να μην υπαρχει αμφιβολια, στο αν τα τα εχω η οχι. οποτε νομιζω οτι τουλαχιστον με καποιους που εχουν η την μια η την αλλη συσκευη, δικαιουμαι η γνωμη μου να εχει λιγο μεγαλυτερη βαρυτητα. τα εχω δουλεψει παρα πολυ και τα 3. τελικα ομως το 4s παιρνω παντα μαζι μου, και μαλιστα την τελευταια εβδομαδα μετα και το jb, δεν ξερω σε πιο συρταρι εχω βαλει τις αλλες 2 συσκευες. το sii σχεδον το εχω ξεχασει, και το σχεδον καινουργιο μου note, το χρησιμοποιω πλεον καμια φορα για πλοηγηση στο ιντερνετ αφου εχει μεγαλυτερη οθονη, και για το gps, που σαφως λογω μεγαλυτερης οθονης το παρακολουθεις πιο ξεκουραστα. τιποτα αλλο. κανω τα παντα απο το 4s γρηγορα και απλα. τι να λεμε? το εχουμε εξαντλησει το θεμα. να μην αναφερθω βεβαια στο app store vs adroid market, γιατι εκει ειναι η μερα με νυχτα στα παντα. :)

#57   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:35

το πως θα αλλάξει τη φήμη του αντιγράφω οτι κινείται και έχει σύμβολο το μήλο πρέπει να αλλάξει η samsung και ίσως πάει καλύτερα γιατι τεχνογνωσία και δυνατότητες και χρήμα έχει.μια ζωή στη σκιά της apple θα βρίσκεται αν συνεχίσει έτσι μαυτον τον προσανατολισμό.το brand status δν αλλάζει απτη μια χρονιά στην άλλη αλλα χτίζεται για πολύ καιρό και η apple δουλέυει χρόνια πάνω σαυτό.δν ειναι τυχαίο το οτι υπάρχει και δωμάτιο τεσταρισματος και μελέτης της συσκευασίας στην apple για να διατηρείται η μοναδική αίσθηση που δινεται απτο unboxing ενος idevice.οπότε ειδικα στο mobile τομεά το apple θα ναι πάντα apple και το samsung πάντα..samsung.μέχρι και η συσκευασία του galaxy 2 και ο φορτιστής ειναι ολοιδια με του iphone.ΤΡΑΓΙΚΟ εως γελοίο απλά.

#58   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 19:03

μονο στις ηπα? «Ειδικά στις ΗΠΑ οι άνθρωποι έχουν εμμονή με την Apple» εδώ κάνουμε ολόκληρο topic για το τι λέει η samsung σε μια προκλητικη διαφήμιση.. χρονια τώρα η apple κάνει το ίδιο και κανεις δεν λέει τπτ.. έλεος πια έχουμε καταντήσει apple fun boys.. κ εγώ είμαι λάτρης των apple, αλλα ας δεχτούμε και μια προκλητική διαφήμιση ασχολίαστη βρε αδερφέ, τόσες έχουμε κάνει εμείς..

#59   teras1

teras1

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 19:31

"Το κινητό μπορεί να είναι σύμβολο για αυτό που είσαι. Πολλοί άνθρωποι πιστεύουν ότι 'αυτό που κρατάω στα χέρια μου είμαι εγώ'», ανέφερε η Lee."
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα...

#60   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 01/02/2012 - 07:07

Πιστεύω ότι η Samsung μπορεί να πενεύεται όσο θέλει στις πλάτες άλλων! Και τι εννοώ? Εννοώ ότι αντίθετα η ανταγωνίστρια της έχει(ένα παράδειγμα θα δώσω) και δικό της λογισμικό με αποτέλεσμα να έχει τον πλήρη έλεγχο του. Ας κοιτάξει πρώτα η samsung να φορτώνει στα κινητά της τα κατάλληλα λογισμικα και όχι να βάζει android σε όποια να'ναι επειδή είναι της μόδας πλέον. Δεν λέω, να βάλει android στο Galaxy S2, αλλά όχι και στο τελευταίο μοντέλο της που δεν το σηκώνει με την καμία!! Η Apple βγάζει μια συσκευή βολεμένη στα μέτρα του λογισμικού της(ενάξει υπάρχουν και τα bug αλλά δεν είναι επί του θέματος). Όταν σου λέει οτι με 800αρι επεξεργαστή και 512 μνήμη κάνει την δουλειά του ΑΝΕΤΑ, δεν χρειάζεται περαιτέρω κουβέντες. Αυτό σημαίνει ότι έχει ένα "ελαφρύ" λογισμικό στα χέρια σου, χωρίς να χρειάζεσαι την άπειρη ραμ και τον επεξεργαστή των 1.2 GHz για να λειτουργήσει όπως πρέπει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες