Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 3GS, iPod touch 2G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
206 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Neosifos

Neosifos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 21:15

Το έβαλες σε recovery mode?



ναι...κανει "extracting software" κανονικα, και κολαει στο "preparing iphone for restore" και τελικα πεταει μηνυμα 1604

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2009 - 21:18

ναι...κανει "extracting software" κανονικα, και κολαει στο "preparing iphone for restore" και τελικα πεταει μηνυμα 1604


χμ, το συνδέεις απευθείας πάνω στον iMac/Macbook? Μην το βάζεις σε hubάκι ή σε usb στο πληκτρολόγιο. Α, επίσης, δοκίμασε να φτιάξεις και μια ipsw με λίγο μεγαλύτερο χώρο περίπου στα 700ΜΒ γιατί καμιά φορά μπορεί να μην το δέχεται

Follow me on twitter


#183   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/10/2009 - 00:09

πως θα κρατησω shsh αρχεια της 3.1?(ρωτησα και ποιο πανω αλλα δεν πιρα απαντηση)


δες εδώ :
My link
Αυτο που σε ενδιαφέρει είναι τα 2 πρώτα βήματα.
Δες και εδώ :My link
Εχει γίνει update και βγήκε νέα έκδοση του umbrella που έχει native GUI και δεν απαιτείται χρήση command line
απλώς ακολούθησε τις οδηγίες είναι πολλύ εύκολο!

#184   tetragon

tetragon

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 00:55

καλημερα να ρωτησω κατι εγω τωρα εχω αγορασει ενα iphone 3gs απο αμερικη και τωρα θελω να του βαλω την 3,1 που βγηκε το os που ειχε το iphone μεσα ηταν 3,0 λει επισης οταν ανοιγω το cydia οτι εχει to 3.1 σε ενα file μπορω να κανω restore με custom firmware απο windows η πρεπει να εχω μονο mac και απο κει να γινει το restore?

#185   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 05:45

Γειά σε όλους! Μετά από το πέρασμα στην 3.1 χάθηκε το WIND(carrier name)... Στην 3.0 είχα βάλει ένα αρχείο από εδώ και έδειχνε το logo της wind... Τώρα που το βάζω δεν γίνετε? Έχει κανείς καμιά λύση?

#186   nethwka

nethwka

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 11:30

Καλησπερα.

Θελω να ρωτησω το εξης.Ειμαι σε 3.0.1 και στο cydia λεει 3.1 ECID οn file.Μπορω να κανω update στην 3.1 ωστε να αναβαθμιστει το baseband και μετα να κανω downgrade στην 3.0.1?(Αν ναι μπορει καποιος να μου εξηγησει τι αλλαγη θα κανω στα hosts και αν θα την διατηρησω και μετα απο το downgrade)

Ευχαριστω πολυ.

#187   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/10/2009 - 12:27

Παιδιά ρωτάω για πολλοστή φορά μπας και κανείς με ακούσει γιατί μέχρι τώρα τα ποστ μου είναι σαν να μην υπάρχουν.

Είμαι με την 3.0 σε 3GS και την είχα κάνει jailbreak με purplera1n. Έχω πάρει το ECID στην 3.1. Μπορώ να παρω κάποιο custom ipsw και να το κάνω εγκατάσταση; Έχω βρει στο xsellize μερικά. Αυτά που πρέπει να χρησιμοποιήσουμε εμείς στην ελλάδα (που έχουμε εργοστασιακό ξεκλείδωμα) είναι τα unlocked και unactivated; (for official carrier users)

Ευελπιστώ σε βοήθεια, κοντεύω να απελπιστώ. Ευχαριστώ.


Εχει αναφερθει σε καποιο ποστ οτι μπορεις ανεξαρτητα με ποιο τροπο εχεις κανει το JB.
Σωστα αναφερεις το ειδος firmware πρεπει να ειναι unactivated.

Εγω εχω βάλει αυτό

#188   Rozvelt

Rozvelt

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 13:22

Ρε παιδιά εγώ πήρα τώρα iphone πριν 3 μέρες και είναι το 3gs με την 3.1 version θέλω να μάθω αν μπορώ να του κάνω jailbreak ας μου πει κάποιος!!!

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 05/10/2009 - 16:46
Greeklish to Greek


#189   ligizos

ligizos

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 14:04

Ρε παιδιά εγώ πήρα τώρα iphone πριν 3 μέρες και είναι το 3gs με την 3.1 version θέλω να μάθω αν μπορώ να του κάνω jailbreak ας μου πει κάποιος!!!

ΟΧΙ ΦΙΛΕ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

#190   tetragon

tetragon

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:40

ΟΧΙ ΦΙΛΕ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Nα ρωτησω κατι εγω τωρα εχω αγορασει ενα iphone 3gs απο αμερικη και τωρα θελω να του βαλω την 3,1 που βγηκε. Το os που ειχε το iphone μεσα ηταν 3,0 λεει επισης οταν ανοιγω το cydia οτι εχει to 3.1 σε ενα file, μπορω να κανω restore με custom firmware απο windows η πρεπει να εχω μονο mac και απο κει να γινει το restore?Επισης θα ηθελα να πω οτι αμα φτιαξω ενα custom firmware απο mac και μετα το παρο και κανω restore απο υπολογιστη που εχει windows θα παιξει?

#191   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:14

Ρε παιδιά,το app store ,έχει το μενού στα Γερμανικά!!! Το συνδέω με το pc,πάλι στα Γερμανικά. Τι γίνεται;;;! Λέτε να φταίει το custom .ipsw;;

Για ρίξτε και στα δικά σας μια ματιά,όσοι έχετε βάλει custom .ipsw!

#192   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:18

Στα γερμανικα? ελεος...που το βρικες αυτο το custom ? και σε τι συσκευη θελεις να το περασεις? 3g Η 3gs? αν θελεις για 3g εχω custom ελλινικοτατο.το δικο μου :)

ezgif_com_crop_2.gif


#193   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:21

Στα γερμανικα? ελεος...που το βρικες αυτο το custom ? και σε τι συσκευη θελεις να το περασεις? 3g Η 3gs? αν θελεις για 3g εχω custom ελλινικοτατο.το δικο μου :)


xsellize Θανάση. Το έχουν χρησιμοποιήσει πολλά άτομα εκεί,δεν έχουν πει κάτι τέτοιο.

Σε 3Gs το θέλω δυστυχώς!
Και το θέμα είναι ότι έχω περάσει όοολα τα προγράμμα μου από cydia και πήγα τώρα να περάσω και αυτά από το app store και το είδα.Τι πίκρα είναι αυτή...Πάλι restore!

#194   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:24

δυστηχος σε 3gs δεν εχω για να σε βοηθησω.. :mellow:

ezgif_com_crop_2.gif


#195   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:27

δυστηχος σε 3gs δεν εχω για να σε βοηθησω.. :mellow:


Δεν πειράζει.Σε ευχαριστώ όπως και να έχει.Πάω για restore με ένα άλλο που βρήκα και ο Θεός βοηθός!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες