Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 3GS, iPod touch 2G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
206 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/10/2009 - 04:15

Ακόμη δεν μου έχει απαντήσει κανείς για να ξέρω τι να περιμένω: Εντέλει από JB 3.0/3.0.1 σε JB 3.1 σβήνονται όλα τα applications και πρέπει να τα ξαναβάλω manually;; Ή βρέθηκε τρόπος να μην σβήνουν και απλά να γίνεται upgrade από JB 3.0/3.0.1 σε JB 3.1;; Φαντάζομαι το πρώτο ισχύει αλλιώς θα είχα δει εδώ μέσα "κραυγές" μεγάλης χαράς! Σωστά;;;...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 04:20

Ακόμη δεν μου έχει απαντήσει κανείς για να ξέρω τι να περιμένω: Εντέλει από JB 3.0/3.0.1 σε JB 3.1 σβήνονται όλα τα applications και πρέπει να τα ξαναβάλω manually;; Ή βρέθηκε τρόπος να μην σβήνουν και απλά να γίνεται upgrade από JB 3.0/3.0.1 σε JB 3.1;; Φαντάζομαι το πρώτο ισχύει αλλιώς θα είχα δει εδώ μέσα "κραυγές" μεγάλης χαράς! Σωστά;;;...



Σωστα...επειδη η διαδικασια απαιτει restore απο recovery mode διαγραφονται τα παντα ολα (και τα κοαλα τιποτα... :P )

#153   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 04/10/2009 - 06:49

Κατά συνέπεια πας στην 3.1 jailbreak παρθένος και ξαναπερνάς και πάλι τις εφαρμογές από την αρχή! Να ρωτήσω και εγώ κάτι πάνω σε όλα αυτά...Χρειάζεται να έχεις κάνει upgrade και το itunes στη version 9.0 ? ?
Aν αυτό έχει συμβεί-να αναβαθμιστείς στην 9.0-μπορείς να περνάς εφαρμογές .ipa όπως στην έκδοση 8.2 του itunes..? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 04/10/2009 - 06:51


#154   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/10/2009 - 09:59

εγω που ειχα JB στην 3.0 και εκανα αναβαθμιση μεσω ITUNES στην 3.1 το κινητο εχει κλειδωσει (ηταν απο ΑΜΕΡΙΚΗ), υπαρχει λυση προς το παρον η οχι;

#155   koykoy5

koykoy5

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 10:19

άντε και κανένα redsnow ..greensnow ..whitesnow
...έχουμε καταντήσει απλά παρατηρητές :(

#156   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/10/2009 - 10:29

Ναι παιδιά τι ευκολία ήταν αυτή με το redsn0w. Απλά πατούσες next και έτοιμο το τηλέφωνο.
Αυτό το μπέρδεμα τώρα σκέτη απελπισία. Αυτοί που πήραν τώρα δηλαδή το iphone την πάτησαν;
Τέλος πάντων πιστεύω ότι τελικά θα βρούνε μια λύση και για τους υπόλοιπους η οποία θα είναι αρκετά πιο εύκολη από τη σημερινή

#157   AdamantiosXRV

AdamantiosXRV

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 10:41

πρωσπάθησα να περάσω την ipsw δίχως να κάνω downgrade(δεν είχα το ECID της 3.0)άλλα...μλκς δεν έγινε τίποτα σχεδόν...αυτήν την φορά όμως δεν μου έφερε ούτε τα εικονίδια που πρίν είχα με τις jb εφαρμογές που είχα πριν στην 3.0!
Μάλλον τα έκανα χειρότερα τα πράγματα...απο εδώ και πέρα...περιμένω αν (μακάρι) βγει κάτι σωστό. γιατί οι περισότεροι απο εμάς τους ανίδεους βρεθήκαμε στην 3.1 δίχως να το καταλάβουμε λόγω κάποιας βλακείας που κάναμε στο cydia δίχως να κρατήσουμε στοιχεία απο 3.0!!!!
Καλημέρα σε όλους και η υπομονή...συνεχίζεται:-)

#158   koykoy5

koykoy5

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 10:45

Ναι παιδιά τι ευκολία ήταν αυτή με το redsn0w. Απλά πατούσες next και έτοιμο το τηλέφωνο.
Αυτό το μπέρδεμα τώρα σκέτη απελπισία. Αυτοί που πήραν τώρα δηλαδή το iphone την πάτησαν;
Τέλος πάντων πιστεύω ότι τελικά θα βρούνε μια λύση και για τους υπόλοιπους η οποία θα είναι αρκετά πιο εύκολη από τη σημερινή


ακόμα δεν βγήκε σπαστηρι για windows (redsnow είναι για windows)

PwnageTool 3.1.3 είναι μόνο για όσους έχουν Mac OS X

Ξέρει κανείς τίποτα για εμάς τους φτωχούς συγγενείς με τα pc - windows???

#159   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 11:34

πρωσπάθησα να περάσω την ipsw δίχως να κάνω downgrade(δεν είχα το ECID της 3.0)άλλα...μλκς δεν έγινε τίποτα σχεδόν...αυτήν την φορά όμως δεν μου έφερε ούτε τα εικονίδια που πρίν είχα με τις jb εφαρμογές που είχα πριν στην 3.0!
Μάλλον τα έκανα χειρότερα τα πράγματα...απο εδώ και πέρα...περιμένω αν (μακάρι) βγει κάτι σωστό. γιατί οι περισότεροι απο εμάς τους ανίδεους βρεθήκαμε στην 3.1 δίχως να το καταλάβουμε λόγω κάποιας βλακείας που κάναμε στο cydia δίχως να κρατήσουμε στοιχεία απο 3.0!!!!
Καλημέρα σε όλους και η υπομονή...συνεχίζεται:-)

Φυσικο ειναι να χαθουν τα εικονιδια.Αφου περασες αλλο ipsw.

#160   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 11:36

εγω που ειχα JB στην 3.0 και εκανα αναβαθμιση μεσω ITUNES στην 3.1 το κινητο εχει κλειδωσει (ηταν απο ΑΜΕΡΙΚΗ), υπαρχει λυση προς το παρον η οχι;

Αν οι αλλοι χρειαστει να περιμενουν ενα Α χρονικο διαστημα εσυ φιλε μου θα περιμενεις πολυυυυυ περισσοτερο.Ισως και για παντα.

#161   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 11:42

Mετά το downgrade, πες μου ακριβώς βήμα-βήμα τι να κάνω διότι ακολουθώντας το Pwnage και δημιουργώντας το δικό μου custom μου κάνει upgrade στην εργοστασιακή και το J/B πάει περίπατο... προφανώς κάποια μλκία κάνω...

Λοιπον
1.κανεις Downgrade σε 3
2.Κανεις jailbreak την 3 με redsnow
3.Μεσα απο itunes ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ την custom ipsw που εφτιαξες πατωντας alt(σε mac shift ειναι σε windows νομιζω).

#162   nobleman

nobleman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2009 - 11:57

Λοιπον
1.κανεις Downgrade σε 3
2.Κανεις jailbreak την 3 με redsnow
3.Μεσα απο itunes ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ την custom ipsw που εφτιαξες πατωντας alt(σε mac shift ειναι σε windows νομιζω).


Nαι, alt είναι σε mac... δυστυχώς αυτό ακριβώς κάνω... φτιάχνω την custom ipsw αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να την βάλω... κάτι πρέπει να φταίει με τους servers και το αρχείο που αλλάζουμε σε hosts αλλά έκανα όλες τις πιθανές αλλαγές... τίποτα...

#163   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 12:00

Nαι, alt είναι σε mac... δυστυχώς αυτό ακριβώς κάνω... φτιάχνω την custom ipsw αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να την βάλω... κάτι πρέπει να φταίει με τους servers και το αρχείο που αλλάζουμε σε hosts αλλά έκανα όλες τις πιθανές αλλαγές... τίποτα...

Δεν θελει καμια αλλαγη το hosts.Πρεπει να επικοινωνησει με apple

#164   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2009 - 12:05

Τι έρρορ σου βγάζει; Έχεις επιλέξει την εγκατάσταση του Cydia από το Pwnagetool?

Δεν έχουν σχέση οι servers πάντως

Follow me on twitter


#165   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 12:14

Nαι, alt είναι σε mac... δυστυχώς αυτό ακριβώς κάνω... φτιάχνω την custom ipsw αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να την βάλω... κάτι πρέπει να φταίει με τους servers και το αρχείο που αλλάζουμε σε hosts αλλά έκανα όλες τις πιθανές αλλαγές... τίποτα...


σε recovery mode το εβαλες προτου το restore στο custom firm?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες