Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Photo Beach Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Photo Beach Contest (82 μέλη έχουν ψηφίσει)

Εφαρμογές στα Ελληνικά (εξελληνισμός);

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#16   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 12:49

Προτιμώ τα αγγλικά, γιατί η μετάφραση από αγγλικά στα ελληνικά πιάνει περισσότερο χώρο στην οθόνη..., εκτός αυτού είναι μια καλή εξάσκηση, αλλά γενικά ούτε κι εγώ έχω ιδαίτερο πρόβλημα... :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:10

Αν και δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά ωστόσο θα ήθελα να υπάρχουν και εξελληνισμένες εκδόσεις. Αυτό θα έδειχνε κατά την άποψή μου ότι μας σέβονται κιόλας σαν καταναλωτικό κοινό.

#18   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:18

Στα Ελληνικά έτσι για το γαμ**ο! Δεν έχω πρόβλημα με τα Αγγλικά και είναι καλύτερα το να έχεις το μενού σε αυτή την γλώσσα, όμως μην ξεχνάμε πως άλλοι ίσως έχουν πρόβλημα με αυτό και θα ήθελαν την Ελληνική. Δεν πρέπει να αποκλείσουμε αυτή την μερίδα ανθρώπων η οποία ίσως να είναι πολύ μεγαλύτερη απο όσο νομίζουμε.

#19   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:19

Αγγλικα και για εμενα!! Αντε και με την νικη!! :rolleyes:

#20   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:37

Ναι γιατι οχι καλό θα ηταν!!!!

#21   Daem0n

Daem0n

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:42

Αγγλικά!! Ότι έχει σχέση με εφαρμογές λειτουργικά κλπ. πρέπει να είναι (για εμένα στα αγγλικα) διαφορετικά χρειάζομαι λεξικό!

Δυστυχώς ή ευτυχώς συμφωνώ απόλυτα! Δεν ξέρω γιατί αλλά οτιδήποτε έχει σχέση με τεχνολογία κτλ το έχω συνδυάσει στο μυαλό μου μόνο με Αγγλικά. Ίσως να φταίει το ότι όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με υπολογιστές, κινητά κτλ. τα Ελληνικά μενού απουσίαζαν τελείως και έτσι εγώ συνήθισα σε μία συγκεκριμένη νοοτροπία και ορολογία.

#22   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:45

Κάποια στιγμή θα πρέπει να είμαστε σε θέση να αποφασίσουμε-διαλέξουμε εμείς ποιά γλώσσα θέλουμε να χρησιμοποιούμε στις εφαρμογές. Για να γίνει αυτό φυσικά, πρέπει να συμπεριλαμβάνεται και η γλώσσα μας στις επιλογές των εφαρμογών. Είναι κάτι που το δικαιούμαστε και πρέπει να το διεκδικήσουμε. Όταν βλέπω γλώσσες χωρών που δε φανταζόμουν πως υπάρχουν, θυμώνω αφάνταστα. Θα ήθελα να έχω την επιλογή του να μή χρησιμοποιήσω τα Ελληνικά...

#23   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/10/2009 - 13:49

δε με ενοχλεί, αν και θα προτιμούσα τις ελληνικές εφαρμογές στα ελληνικά και τις ξένες στα αγγλικά

#24   kinakos

kinakos

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:10

Αν έχω επιλογή συνήθως επιλέγω αγγλικά αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν γνωρίζει όλος ο κόσμος ξένες γλώσσες

#25   lightg3

lightg3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:19

Δεν έχω πρόβλημα με τη γλώσσα. Θέλω να έχει ελληνικά, έτσι για να μην μας ξεχνάνε... αλλά και αγγλικά, γιατί τα περισσότερα βοηθήματα και λύσεις προβλημάτων είναι από ξένους.

#26   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:20

δεν με απασχολεί τόσο για εφαρμογές από ξένους Developers που έχουν να κάνουν με γραφικά. Σε εφαρμογές όμως που έχουν να κάνουν με κείμενο (π.χ. Browsers, RSS Readers κ.τ.λ) θα ήθελα Ελληνικά. Και φυσικά θα ήθελα Ελληνικά και στην περιγραφή της εφαρμογής στο site του δημιουργού του. Παρεπιμπτόντως πολύ καλοφτιαγμένο το site του Eortologio. Δεν έχω κάποια σχέση με τους δηιμουργούς για να μη θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση.

Τελευταία επεξεργασία από: ioanniskar, 06/10/2009 - 14:20


#27   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:27

οπως ψηφισα και στον διαγωνισμο δεν με ενοχλει καθολου...

#28   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:41

Αγγλικο μενου να εχει και ειμαι πληρως καλυμενος.

#29   s1lsep

s1lsep

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:s1lsep

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:44

Συνήθησα γενικά τα Αγγλικά αλλά δε θα με χαλούσε και η Ελληνική υποστήριξη σε περισσότερες εφαρμογές..

#30   GeroStef

GeroStef

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2009 - 14:51

Γενικά δεν με ενοχλεί. Στους υπολογιστές μου όμως (πλην του Office) έχω τα πάντα στα Αγγλικά. Ο λόγος είναι απλός. Όταν έχεις ένα πρόβλημα είναι πολύ πιο εύκολο να κάνεις μια αναζήτηση στο Google στα αγγλικά και να βρεις μια λύση. Τεράστιος αριθμών χρηστών. Στα ελληνικά ελάχιστες δυνατότητες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες