Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Phones GR - Εφαρμογή αναζήτησης σταθερών τηλεφώνων.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/02/2012 - 11:54

Η πιο πλήρης εφαρμογή αναζήτησης σταθερών τηλεφώνων!


Ξεχάστε τις ακριβές υπηρεσίες τηλεφωνικού καταλόγου! Τώρα με την εφαρμογή Phones GR μπορείς πλέον να αναζητήσεις τον αριθμό που ψάχνεις σε βάση δεδομένων άνω των 3.400.000 εγγραφών εύκολα και γρήγορα. Στα αποτελέσματα συμπεριλαμβάνονται το ονοματεπώνυμο, επάγγελμα και διεύθυνση. Ο χρήστης έχει την δυνατότητα να αποθηκεύσει τα αποτελέσματα της αναζήτησης στον τηλεφωνικό του κατάλογο ώστε οι πληροφορίες να είναι άμεσα διαθέσιμες.


---------------------------------------------------------------
Δυνατότητες
---------------------------------------------------------------

* Ευκολία χειρισμού.

* Εύρεση ονοματεπώνυμου, επαγγέλματος και διεύθυνσης.

* Αναζήτηση σε βάση μεγέθους 3.400.000+ εγγραφών

* Εύκολη αποθήκευση των αποτελεσμάτων στον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής

* Δυνατότητα αναζήτησης τηλεφώνου εισάγωντας τα στοιχεία του συνδρομητή (Επώνυμο, Όνομα, κ.τ.λ.).

---------------------------------------------------------------
Παρατηρήσεις
---------------------------------------------------------------

Η βάση δεδομένων δεν περιλαμβάνει αριθμούς κινητών. Επίσης δεν περιλαμβάνει αριθμούς με απόκρυψη, ή εάν ο κάτοχος έχει ζητήσει να μην περιλαμβάνεται στους τηλεφωνικούς καταλόγους


Ρε φίλε μια ερώτηση, από που κ ως που εσύ έχεις τόσα καταχωρημένα τηλέφωνα; Που την βρήκες τη βάση δεδομένων;


Σταλμένο από το iPhone μου :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 12:39

Ρε φίλε μια ερώτηση, από που κ ως που εσύ έχεις τόσα καταχωρημένα τηλέφωνα; Που την βρήκες τη βάση δεδομένων;


Σταλμένο από το iPhone μου :)


Κατ´ αρχήν δεν καταλαβαίνω το υφάκι σου, αλλά παρόλα αυτά θα σου απαντήσω. Όπως είπα και στην αρχή του post τα δεδομένα αντλούνται από το site του ΟΤΕ, παρουσιάζονται με έναν όμορφο τρόπο και σου δίνεται η δυνατότητα της αποθήκευσης των στοιχείων του συνδρομητή στις επαφές σου. Και όπως προείπα αν αυτά σου φαίνονται λίγα για 0,79 €, απλά δεν το αγοράζεις. Δεν παραπλανώ κανέναν και πιστεύω είμαι πολύ ξεκάθαρος.

#33   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/02/2012 - 12:44

Να υποθέσω ότι λειτουργεί μόνο με ενεργή σύνδεση δικτύου;

#34   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/02/2012 - 12:59

Ο ΟΤΕ έχει έγγραφη άδεια να χρησιμοποιεί τα τηλ/να των συνδρομητών του. Εσύ χρησιμοποιείς τη βάση δεδομένων του λοιπόν κ την εμπορεύεσαι. Οκ......

Επίσης δεν αναφέρεις στη περιγραφή πουθενά ότι έχει σταθερά ΟΤΕ μόνο. Όλα αυτά στα λέω φιλικά. Κάνε τις απαραίτητες διορθώσεις στη περιγραφή κ ρώτα κάποιον στον ΟΤΕ αν μπορείς να εμπορεύεσαι τη βάση δεδομένων του.

Σταλμένο από το iPhone μου :)

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 26/02/2012 - 13:04


#35   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 13:08

Ο ΟΤΕ έχει έγγραφη άδεια να χρησιμοποιεί τα τηλ/να των συνδρομητών του. Εσύ χρησιμοποιείς τη βάση δεδομένων του λοιπόν κ την εμπορεύεσαι. Οκ......


Σταλμένο από το iPhone μου :)


Ακόμη δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημά σου. Αναφέρεσαι σε θέματα προσωπικών δεδομένων ή το ότι δεν έχω έγγραφη άδεια από τον ΟΤΕ; Όπως και να ´χει σε ενημερώνω πως υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές που κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα και είναι από τις πλέον δημοφιλέστερες.

Τελευταία επεξεργασία από: vmandrak, 26/02/2012 - 13:16


#36   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 13:13

Ο ΟΤΕ έχει έγγραφη άδεια να χρησιμοποιεί τα τηλ/να των συνδρομητών του. Εσύ χρησιμοποιείς τη βάση δεδομένων του λοιπόν κ την εμπορεύεσαι. Οκ......

Επίσης δεν αναφέρεις στη περιγραφή πουθενά ότι έχει σταθερά ΟΤΕ μόνο. Όλα αυτά στα λέω φιλικά. Κάνε τις απαραίτητες διορθώσεις στη περιγραφή κ ρώτα κάποιον στον ΟΤΕ αν μπορείς να εμπορεύεσαι τη βάση δεδομένων του.

Σταλμένο από το iPhone μου :)


Στο ότι δεν αναφέρω ότι είναι μόνο σταθερά ΟΤΕ έχεις απόλυτο δίκιο και θα το προσθέσω άμεσα. Τώρα για άδεια από τον ΟΤΕ να σου πω την άγια αλήθεια δεν το σκέφτηκα καν από τη στιγμή που πολλές εφαρμογές κάνουν το ίδιο. Θα το κοιτάξω πάντως.

#37   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 13:15

Να υποθέσω ότι λειτουργεί μόνο με ενεργή σύνδεση δικτύου;

Δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς για να έχεις τις πιο ενημερωμένες εγγραφές.

#38   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/02/2012 - 14:44

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή σου απλά σου τονίζω μερικά πραγματάκια. Η Apple δεν ελέγχει τις βάσεις δεδομένων που συνδέεις την εφαρμογή σου, είναι δικιά σου ευθύνη.


Σταλμένο από το iPhone μου :)

#39   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 26/02/2012 - 16:48

Διευκρινίζεις σε παρακαλώ σε ποιον αναφέρεσαι;


Δεν το λέω κάπου εστιασμένα. Απλά διάβαζα το τόπικ και όλα τα μηνύματα "Δώσε ένα πρόμο", "Θα έπρεπε να είναι free" κτλ. Η εφαρμογή είναι αυτή, αν κάποιος κρίνει πως δεν αξίζει να δώσει τα λεφτά που ζητά τότε είτε με πρόμο, είτε free άχρηστη θα του είναι. Δηλαδή ποια είναι η σκοπιμότητα; Να κάνουμε συλλογή με εφαρμογές απλά και μόνο για να υπάρχουν;

Σε ένα άλλο τόπικ ένας φίλος έλεγε πως οι σπασμένες από installus κτλ είναι μαγκιά με λίγα λόγια. Ας κάνει ότι θέλει αλλά μην τα λέει κιόλας. Η ιστορία έχει παραγίνει - κλαιγονται για τις μάπα εφαρμογές και τις πιο αξιόλογες δεν τις προτιμά κάνεις. Στο App Store κάτι λιμάρια είναι είναι πάνω πάνω όπως βλέπω.

Δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη δε θέλω να την κρίνω ούτε θετικά ούτε αρνητικά.

Ο developer ας δει λίγο το θέμα με τα δικαιώματα καθώς πριν κανα εξάμηνο κάτι είχε γίνει με αντιστοιχη εφαρμογή.

#40   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:06

"Θα έπρεπε να είναι free"

Αυτό το σχόλιο, το έχω ξαναδεί σε παρουσιάσεις εφαρμογών και νομίζω ότι θα μπορούσαν να το κάνουν ΜΟΝΟ χρήστες που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με προγραμματισμό.
Είναι προσβολή για τον δημιουργό της όποιας εφαρμογής, να του λες ότι το δημιούργημα του, οι δεκάδες ώρες που έκατσε μπροστά στο monitor και στα βιβλία για να μάθει να γράφει έστω και απλό κώδικα, δεν αξίζουν 0.79€.
Θα θεωρούσα πιο σεβαστό ένα σχόλιο του τύπου "καλύτερα να μην έμπαινες στον κόπο να το φτιάξεις", σε σχέση με το "δεν θα έπρεπε να ζητάς 79 cents για τον κόπο σου"...
Anyway...
Συγνώμη για το off topic και συγχαρητήρια για την εφαρμογή σου!

#41   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:14

Συμφωνω με τον προλαλησαντα...

Ας ειχε developers ο ΟΤΕ, να καναν αυτη την εφαρμογη και να την διεθετε τσαμπα, με τοσα λεφτα που παιρνει(σημειωνω οτι ειναι κερδοφορος επιχειρηση, και μπραβο της...).

Τωρασε ο,τι αφορα στα δικαιωματα, ας το δει το θεμα ο developer. Οχι για κανεναν αλλο λογο, αλλα για να μην εχει μπλεξιματα... Κατα τα αλλα, μη λεμε αστειοτητες, οταν γινονται τοσα, μια εφαρμογη θα μας σωσει;;; Και για να μην παρεξηγηθω, μιλαω για τα iphone(και τα π-----α υλικα..., και σταματαω εδω), οχι για κατι γενικοτερο...

Φιλικα παντα...

Τελευταία επεξεργασία από: aquadigio, 26/02/2012 - 18:17


#42   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:43

Ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα να ακούω σχόλια του τύπου "θα ´πρεπε να είναι free" γιατί ξέρω πως προέρχονται από απλούς χρήστες που δεν έχουν ασχοληθεί και στην τελική δεν τους νοιάζει το προγραμματιστικό κομμάτι. Σαν απλοί χρήστες "κατευθύνονται" από τις μεγάλες εταιρείες. Τσάμπα δεν σου δίνει κανείς τίποτα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Οι μεγάλες εταιρείες δεν έχουν κανένα πρόβλημα να δώσουν 10 εφαρμογές δωρεάν μόνο και μόνο για να διαφημίσουν το brand name τους. Έχουν όμως στο portfolio τους άλλες 200 εφαρμογές επί πληρωμή με χιλιάδες downloads παγκοσμίως.
Στην ψωροκώστενα όμως τα πράγματα είναι αλλιώς. Οι εταιρείες είναι ελάχιστες και οι πλειονότητα των ελληνικών εφαρμογών βγαίνει από ομάδες 2-3 φίλων/συνεργατών ή πολλές φορές από ένα και μόνο άτομο (όπως συμβαίνει και με μένα). Εμείς λοιπόν δεν έχουμε την πολυτέλεια του free. Ποντάρουμε χρόνο και όνειρα σε μία ιδέα από μεράκι και ελπίζουμε. Πολλές φορές τσαπατσούλικα, άλλες βιαστικά, αλλά πάντα με μεράκι.
Anyway, ευχαριστώ όσους με στηρίξαν με την προτίμησή τους και με τα λόγια τους.

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:45

Ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα να ακούω σχόλια του τύπου "θα ´πρεπε να είναι free" γιατί ξέρω πως προέρχονται από απλούς χρήστες που δεν έχουν ασχοληθεί και στην τελική δεν τους νοιάζει το προγραμματιστικό κομμάτι. Σαν απλοί χρήστες "κατευθύνονται" από τις μεγάλες εταιρείες. Τσάμπα δεν σου δίνει κανείς τίποτα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Οι μεγάλες εταιρείες δεν έχουν κανένα πρόβλημα να δώσουν 10 εφαρμογές δωρεάν μόνο και μόνο για να διαφημίσουν το brand name τους. Έχουν όμως στο portfolio τους άλλες 200 εφαρμογές επί πληρωμή με χιλιάδες downloads παγκοσμίως.
Στην ψωροκώστενα όμως τα πράγματα είναι αλλιώς. Οι εταιρείες είναι ελάχιστες και οι πλειονότητα των ελληνικών εφαρμογών βγαίνει από ομάδες 2-3 φίλων/συνεργατών ή πολλές φορές από ένα και μόνο άτομο (όπως συμβαίνει και με μένα). Εμείς λοιπόν δεν έχουμε την πολυτέλεια του free. Ποντάρουμε χρόνο και όνειρα σε μία ιδέα από μεράκι και ελπίζουμε. Πολλές φορές τσαπατσούλικα, άλλες βιαστικά, αλλά πάντα με μεράκι.
Anyway, ευχαριστώ όσους με στηρίξαν με την προτίμησή τους και με τα λόγια τους.



Για μένα το λες αυτό ότι δεν έχω ξανασχοληθεί? Δεν έχω ασχοληθεί με τι??? :huh:

#44   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:45

Τωρασε ο,τι αφορα στα δικαιωματα, ας το δει το θεμα ο developer. Οχι για κανεναν αλλο λογο, αλλα για να μην εχει μπλεξιματα...


Ακριβώς αυτό σχολίασα κ εγώ! Όσο για το πόσο πρέπει να πουλάει κάποιος την εφαρμογή του είναι δικό του δικαίωμα. Αν εγώ κρίνω ότι θέλω να την πουλήσω 5€ δικαίωμά μου. Είναι κουτό να λέει κάποιος άσχετος "πρέπει να την έχεις τσάμπα". Αν δεν αξίζει η εφαρμογή θα το καταλάβει γρήγορα χαμπάρι ο δημιουργός της.


Σταλμένο από το iPhone μου :)

#45   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2012 - 18:50

Για μένα το λες αυτό ότι δεν έχω ξανασχοληθεί? Δεν έχω ασχοληθεί με τι??? :huh:

Πιστεύω ήμουνα ξεκάθαρος. Αναφέρομαι στον προγραμματισμό και δη σε iPhone και iPad. Και δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα (δε σε ξέρω άλλωστε), αλλά σε όλους όσους κατά καιρούς κάνουν τέτοια σχόλια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες