Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Phones GR - Εφαρμογή αναζήτησης σταθερών τηλεφώνων.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 27/02/2012 - 11:11

Παντως ειναι κουλο να θεωρειτε το νουμερο που εχει ο καθενας μας πνευματικη ιδιοκτησια του ΟΤΕ!Οι γραμμες ναι ειναι δικες του!Αλλα οχι και τα νουμερα μας...Τα νουμερα ειναι πνευματικη ιδιοκτησια του καθενος και βλαπτουν το προσωπικο απορρητο το δικο μας.Απο εκει και περα εαν εμεις ειπαμε οτι δεν εχουμε προβλημα να φαινονται στους καταλογους τι σχεση εχει ο ΟΤΕ?
Τωρα λεω πως θα επρεπε να ναι και οχι πως ειναι αφου δεν το γνωριζω!
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2012 - 11:24

Φίλε μου αυτό που λένε τα παιδιά πιο πάνω για την εφαρμογή είναι αλήθεια και συγκεκριμένα υποβλήθηκαν υπέρογκα πρόστιμα στους developers της εφαρμογής.
Ειδου και ενα σχετικό άρθρο http://www.adslgr.co...ad.php?t=535034

Κοίταξε το μην βρεθείς μπλεγμένος.


Το συγκεκριμένο άρθρο μιλά για υποκλοπή βάσης δεδομένων από ανώνυμη εταιρεία τύπου 188ΧΧ. Από την άλλη υπάρχουν άλλες 2 τουλάχιστον εφαρμογές που κάνουν ότι και η δική μου και είναι online μήνες τώρα.
Anyway, σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και σίγουρα θα το ψάξω καλύτερα.

Τελευταία επεξεργασία από: vmandrak, 27/02/2012 - 11:33


#63   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/02/2012 - 11:36

Το συγκεκριμένο άρθρο μιλά για υποκλοπή βάσης δεδομένων από ανώνυμη εταιρεία τύπου 188ΧΧ. Από την άλλη υπάρχουν άλλες 2 τουλάχιστον εφαρμογές που κάνουν ότι και η δική μου και είναι online μήνες τώρα.
Anyway, σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και σίγουρα θα το ψάξω καλύτερα.

Η εφαρμογη λεγόταν whitepages η οποια εκανε 0,79 € φίλε μου,η οποία αφαιρέθηκε απο το App Store, και αντλούσε δεδομένα απο τον ΟΤΕ(whitepages.gr).
Στο λέω γιατι την είχα αγορασει.

#64   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2012 - 12:15

αλλά δε θα κατεβάσω την εφαρμογή επειδή κάποιος ίσως άκουσε κάτι.


Ο ΟΤΕ έχει έγγραφη άδεια για χρησιμοποίηση της βάσης δεδομένων του. Εσύ εμπορεύεσαι αυτή τη βάση χωρίς να έχεις καμία σχετική άδεια. Αν ο ΟΤΕ δεν είχε το 11888 θα ήσουν σε μια 'γκρίζα ζώνη' αφού δεν θα υπήρχαν ουσιαστικά διαφυγόντα κέρδη. Τώρα όμως υπάρχουν και μπορούν να εκτιμηθούν. Μήνυση εις βάρος σου στοιχειοθετείται και τα ποσά δεν είναι καθόλου μικρά. Το ότι δεν είσαι νόμιμος να το θεωρείς δεδομένο. Δεν θα επεκταθώ αλλά λόγω επαγγελματικής ενασχόλησης θα σου πρότεινα να 'κατεβάσεις' την εφαρμογή μέχρι να ξεκαθαρίσεις το τοπίο (ουσιαστικά μέχρι να σου δώσει άδεια ο ΟΤΕ). Διαφορετικά θα βρεθείς πολύ άσχημα μπλεγμένος και πραγματικά είναι κρίμα για τη δουλειά σου. Λόγω των πωλήσεων της εφαρμογής σου πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός (αμφιβάλλω αν οι άλλες εφαρμογές έφτασαν στο νο1...). Αυτά πάντα φιλικά και με πρόθεση να προστατευτείς.

#65   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 27/02/2012 - 12:46

Εξ' αρχής πάνω σε αυτό ήταν το σχόλιο μου, ότι ο άνθρωπος μπορεί να βρεθεί μπλεγμένος απ' το πουθενά.


Σταλμένο από το iPhone μου :)

#66   vmandrak

vmandrak

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2012 - 13:34

Στο χωριό μου λένε κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε. Η εφαρμογή κατέβηκε μέχρι νεοτέρας. Σας ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις σας και τη βοήθειά σας. Όχι τίποτα άλλο, έχουν ακριβύνει και τα τσιγάρα για να μου φέρνουν στο κελί 33 :) :).

#67   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/02/2012 - 13:45

Πάντως μακάρι να βγάλεις άκρη και να ανέβει πάλι η εφαρμογή στο App Store,είναι πολύ χρήσιμη και ευκολόχρηστη.

#68   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2012 - 14:30

Και κυρίως δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο αφού αμφιβάλλω αν ο ΟΤΕ βγάλει ποτέ δικιά του.

#69   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2012 - 23:46

Βρείτε εσείς μια βάση δεδομένων που δεν θα κοστίζει 100 χιλιάδες ευρώ να την χρησιμοποιούμε οι προγραμματιστές και θα σας γράψω εγώ την εφαρμογή δωρεάν :P

#70   maikbellis

maikbellis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:42

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! 



#71   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:01

ωραιος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες