Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βραβείο καλύτερου Smartphone 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:03

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου κανει καποιος μια επιλογη και
οκ παιρνει το καλυτερο κινητο το οποιο μπορει να ειναι και καλυτερο σε ολα απο ενα iphone .......



ΓΙΑΤΙ πρεπει να βγαλει ΛΑΘΟΣ ολους τους αλλους που εχουν iphone ,,,... ολοι το λοιπον που θα ελεγα τολμουν να φυγουν απο το ios στην ΟΥΣΙΑ ψαχνουν να ακουσουν ενα ΜΠΡΑΒΟ που εφυγαν απο κατι το οποιο ειναι must και εκει ειναι που χανει πολυ το iphone ..... το γιατι χανει ειναι αλλη ιστορια.....


ειναι οπως οταν αλλαξεις απο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η παο η ΑΕΚ λόγω του οτι δεν "βλεπεις μπαλα" και πας να βλεπεις Γ Εθνικη .. θελεις να το λες ρε αδελφε μου ..... " ναι αλλαξα" και απο μεσα σου κλαις που εχεις χασει ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ....


οταν εχεις ενα Galaxy δεν σε μισουν πια οι αλλοι ... ισα ισα που σε λενε και ΓΑΤΟ .....


αλλα γι'αλλα ετσι ????
καπως ετσι μου φαινεται εμενα η φαση ......

πραγματικα υπαρχει καποιος που θα κατσει να ασχοληθει σοβαρα με ενα iphone και δεν θα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτο το κινητο ????

εκτος και εαν μιλαμε για χρηστη agry birds και ναι το itunes ειναι πολυ χαλια καλυτερο το copy paste ... :blush:

Τελευταία επεξεργασία από: redcom7, 01/03/2012 - 19:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:07

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου κανει καποιος μια επιλογη και
οκ παιρνει το καλυτερο κινητο το οποιο μπορει να ειναι και καλυτερο σε ολα απο ενα iphone .......



ΓΙΑΤΙ πρεπει να βγαλει ΛΑΘΟΣ ολους τους αλλους που εχουν iphone ,,,... ολοι το λοιπον που θα ελεγα τολμουν να φυγουν απο το ios στην ΟΥΣΙΑ ψαχνουν να ακουσουν ενα ΜΠΡΑΒΟ που εφυγαν απο κατι το οποιο ειναι must και εκει ειναι που χανει πολυ το iphone ..... το γιατι χανει ειναι αλλη ιστορια.....


ειναι οπως οταν αλλαξεις απο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η παο η ΑΕΚ λόγω του οτι δεν "βλεπεις μπαλα" και πας να βλεπεις Γ Εθνικη .. θελεις να το λες ρε αδελφε μου ..... " ναι αλλαξα" και απο μεσα σου κλαις που εχεις χασει ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ....


οταν εχεις ενα Galaxy δεν σε μισουν πια οι αλλοι ... ισα ισα που σε λενε και ΓΑΤΟ .....


αλλα γι'αλλα ετσι ????
καπως ετσι μου φαινεται εμενα η φαση ......

πραγματικα υπαρχει καποιος που θα κατσει να ασχοληθει σοβαρα με ενα iphone και δεν θα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτο το κινητο ????

εκτος και εαν μιλαμε για χρηστη agry birds και ναι το itunes ειναι πολυ χαλια καλυτερο το copy paste ... :blush:

+1 απο μενα

#18   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:10

εμενα μου αρεσει που πλεον το φορουμ γινεται αντικειμενικο.
πριν λιγους μηνες σχεδον ολοι φοραγαν παρωπιδες.

τωρα το περι υλικων και ποιοτητας κατασκευης,
ναι το iphone ειναι κλασεις ανωτερο, αλλα εχει παταει και η διαφημιση του.

μην ξεχνατε οτι η (σαμσουνγκ;; μοτορολα;; δεν θυμαμαι) ειχε βγαλει
ενα απιστευτα φουτουριστικο τηλεφωνο, με πληρως διαφανο πληκτρολογιο
το οποιο εμφανιζε τα πληκτρα σαν φωτεινες ενδειξεις.
πηγε απατο ομως γιατι δεν το διαφημισε οπως επρεπε.


οποτε μην πιανομαστε στο τι ειναι καλυτερο, μονο και μονο γιατι ετσι το παρουσιαζει η μαμα εταιρια.
Αν και στην apple βγαζω το καπελο σε τετοιες στρατηγικες μαρκετινγκ



και κατι αλλο:
το "κανω τα παντα" ειναι υποκειμενικο.
παντα καποιος μπορει να "κανει τα παντα", αλλα παντα με καποιους συμβιβασμους.
το θεμα ειναι ποσο λιγοτερο συμβιβαζεσαι σε σχεση με το τι εχεις συνηθισει

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 01/03/2012 - 19:13


#19   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:16

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου κανει καποιος μια επιλογη και
οκ παιρνει το καλυτερο κινητο το οποιο μπορει να ειναι και καλυτερο σε ολα απο ενα iphone .......



ΓΙΑΤΙ πρεπει να βγαλει ΛΑΘΟΣ ολους τους αλλους που εχουν iphone ,,,... ολοι το λοιπον που θα ελεγα τολμουν να φυγουν απο το ios στην ΟΥΣΙΑ ψαχνουν να ακουσουν ενα ΜΠΡΑΒΟ που εφυγαν απο κατι το οποιο ειναι must και εκει ειναι που χανει πολυ το iphone ..... το γιατι χανει ειναι αλλη ιστορια.....


ειναι οπως οταν αλλαξεις απο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η παο η ΑΕΚ λόγω του οτι δεν "βλεπεις μπαλα" και πας να βλεπεις Γ Εθνικη .. θελεις να το λες ρε αδελφε μου ..... " ναι αλλαξα" και απο μεσα σου κλαις που εχεις χασει ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ....


οταν εχεις ενα Galaxy δεν σε μισουν πια οι αλλοι ... ισα ισα που σε λενε και ΓΑΤΟ .....


αλλα γι'αλλα ετσι ????
καπως ετσι μου φαινεται εμενα η φαση ......

πραγματικα υπαρχει καποιος που θα κατσει να ασχοληθει σοβαρα με ενα iphone και δεν θα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτο το κινητο ????

εκτος και εαν μιλαμε για χρηστη agry birds και ναι το itunes ειναι πολυ χαλια καλυτερο το copy paste ... :blush:



Ήθελα να σου βάλω 2 + αλλά δεν μπορώ, ένα για το σχόλιο και ένα για το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ->παο! :lol:

#20   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:22

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου κανει καποιος μια επιλογη και
οκ παιρνει το καλυτερο κινητο το οποιο μπορει να ειναι και καλυτερο σε ολα απο ενα iphone .......



ΓΙΑΤΙ πρεπει να βγαλει ΛΑΘΟΣ ολους τους αλλους που εχουν iphone ,,,... ολοι το λοιπον που θα ελεγα τολμουν να φυγουν απο το ios στην ΟΥΣΙΑ ψαχνουν να ακουσουν ενα ΜΠΡΑΒΟ που εφυγαν απο κατι το οποιο ειναι must και εκει ειναι που χανει πολυ το iphone ..... το γιατι χανει ειναι αλλη ιστορια.....


ειναι οπως οταν αλλαξεις απο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η παο η ΑΕΚ λόγω του οτι δεν "βλεπεις μπαλα" και πας να βλεπεις Γ Εθνικη .. θελεις να το λες ρε αδελφε μου ..... " ναι αλλαξα" και απο μεσα σου κλαις που εχεις χασει ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ....


οταν εχεις ενα Galaxy δεν σε μισουν πια οι αλλοι ... ισα ισα που σε λενε και ΓΑΤΟ .....


αλλα γι'αλλα ετσι ????
καπως ετσι μου φαινεται εμενα η φαση ......

πραγματικα υπαρχει καποιος που θα κατσει να ασχοληθει σοβαρα με ενα iphone και δεν θα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτο το κινητο ????

εκτος και εαν μιλαμε για χρηστη agry birds και ναι το itunes ειναι πολυ χαλια καλυτερο το copy paste ... :blush:


Γενικότερα το iTunes είναι από τα πιο άθλια προγράμματα που έχω δουλέψει ποτέ.Εν έτι 2012 να είμαι εξαρτημένος από ένα pc γιατί;Για να μεταφέρω φωτογραφίες και τραγούδια;
Το iTunes είναι ντροπή που όχι μόνο λειτουργεί όπως λειτουργεί,αλλά που υπάρχει γενικώς.Ειδικά για μια κινητάρα σαν το iPhone.Μη λέμε ότι θέλουμε.

#21   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:52

Τα υλικα κατασκευης του iphone οπως ειπε και ενας φιλος ειναι κλασεις μπροστα απο τα υλικα του galaxy s2
Η οθονη του iphone μακραν καλυτερη
Ειναι 3.5" και 640x960 ενω του γαλαξια 4.3" και 600x800
Το ios ειναι λιτο απλο κομψο και ευχρηστο ενω το android πολυ μπλεγμενο και πολυπλοκο με αχρειστα widgets και χαλια animations στο UI (ειδικα στο ανοιγμα και κλεισιμο εφαρμογων το android με απογοητευει πολυ :( ) μοιαζει βαρυφορτωμενο για να ειναι το τελειο λειτουργικο οπως το διαφημιζει η google ...
Το galaxy s2 ομως θα το επερνα φτανει να μην ειχε android
Δεν ειναι θεμα fanboy κλπ, αν το κανουν πιο κομψο δεν θα υπαρχει καμια προκαταληψη απο μερους μου :)


Sent from my iPhone 4S

#22   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/03/2012 - 19:59

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου κανει καποιος μια επιλογη και
οκ παιρνει το καλυτερο κινητο το οποιο μπορει να ειναι και καλυτερο σε ολα απο ενα iphone .......



ΓΙΑΤΙ πρεπει να βγαλει ΛΑΘΟΣ ολους τους αλλους που εχουν iphone ,,,... ολοι το λοιπον που θα ελεγα τολμουν να φυγουν απο το ios στην ΟΥΣΙΑ ψαχνουν να ακουσουν ενα ΜΠΡΑΒΟ που εφυγαν απο κατι το οποιο ειναι must και εκει ειναι που χανει πολυ το iphone ..... το γιατι χανει ειναι αλλη ιστορια.....


ειναι οπως οταν αλλαξεις απο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η παο η ΑΕΚ λόγω του οτι δεν "βλεπεις μπαλα" και πας να βλεπεις Γ Εθνικη .. θελεις να το λες ρε αδελφε μου ..... " ναι αλλαξα" και απο μεσα σου κλαις που εχεις χασει ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ....


οταν εχεις ενα Galaxy δεν σε μισουν πια οι αλλοι ... ισα ισα που σε λενε και ΓΑΤΟ .....


αλλα γι'αλλα ετσι ????
καπως ετσι μου φαινεται εμενα η φαση ......

πραγματικα υπαρχει καποιος που θα κατσει να ασχοληθει σοβαρα με ενα iphone και δεν θα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτο το κινητο ????

εκτος και εαν μιλαμε για χρηστη agry birds και ναι το itunes ειναι πολυ χαλια καλυτερο το copy paste ... :blush:


Ε??

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Κανενας δε βγαινει λαθος για τις επιλογες του. Αλλα αν με πει καποιος γατο επειδη επελεξα galaxys2(που δεν εχω) θα τον αποκαλεσω το λιγοτερο ανιδεο!

Αν δεν ηταν ετσι, δε θα ειχαμε αγορασει το iphone, αλλα θα μεναμε να υποστηριζαμε τα νοκια ακομη... Και αυτα βελτιωθηκαν εν ετη 2012 ξερεις, μπαινουν ιντερνετ και στελνουν μειλ σωστα πλεον. Γιατι να αλλαξουμε προτιμηση λοιπον και να χασουμε τη διασκεδαση στο να κανεις ωρες ατελειωτες να στειλεις ενα μειλ ή να συνδεθεις με wifi. Οταν ειχα παρει το πρωτο iphone εκανε 1000 πραγματα περισσοτερα απο ενα αλλο κινητο και τρομακτικα πιο ευκολα. Τα πραγματα δεν ειναι στασιμα στο περασμα του χρονου. Ολα κυκλος ειναι και γυριζουν. Το itunes ειναι λογισμικο του 2003? καπου τοσο τεσπα, και κανει ακριβως οτι εκανε και τοτε.

Προφανως το android ειναι πιο καινουργιο και εχει αντιγραψει χαρακτηριστικα του ios, για πιο λογο φωναζε διαφορετικα ο jobs παλια. Κανει περισσοτερα χωρις να χρειαζεται να ασχοληθει ο τελειως ανιδεος με roms και ροοτ, σε αντιθεση με το iphone που για να κανει τα πολλα θελει jb. Καταλαβαινω το σε καποιον να μην αρεσει το android ή να εχει συνηθησει το ios αλλα δυστυχως εγω παντα κοιταω να βελτιωνω τις δυνατοτητες μου αν μπορω και απο iphone σε android ειναι μεγαλο βημα μπρος. Γιατι με νοιαζουν οι εξτρα δυνατοτητες, να ανοιγω αρχεια απο μειλ ή site με οτι θελω αρχειο, να μην εχω αναγκη το itunes και γενικα να το χρησιμοποιω σαν κανονικο pc, οχι σαν συσκευη που θελει το pc για να λειτουργησει πληρως. Θα βγει επισημο utorrent client απο την εταιρια για τα android μεσα στο μηνα, αντιλαμβανεστε τι σημαινει αυτο οι περισσοτεροι. Οι καθυστερησεις στην αποκριση σε σχεση με το ios δεν με πειραζουν τοσο, γιατι θεωρω πιο χρησιμα τις εξτρα δυνατοτητες. Αλλους ομως μπορει να τους ενοχλει και το καταλαβαινω απολυτα.

Οι σημερινοι ανθρωποι κανουν επιλογες, σε ολο τον κοσμο. Την ομαδα που στηριζεις δε μπορεις να τη συγκρινεις με αυτο. To αν θα επιλεξεις να παρεις apple, dell, lenovo, για μαρκα υπολογιστη το κανεις με βαση τις προσωπικες σου προτιμησεις, το αν σου αρεσει το σχεδιο, τα + και τα - που βρισκεις. Το αν θα παρεις αυτοκινητο πχ το toyota auris ή το vw golf επισης ειναι το ιδιο, θα εισαι τυφλος αν πας να αγορασεις ενα τεχνολογικο προιον και δεν το συγκρινεις με τα αλλα της εποχης του.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/03/2012 - 20:02


#23   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/03/2012 - 20:01

Μια χαρά τα κινητά όλα αυτά της κατηγορίας, αντικειμενικότατα.

Χιλιοειπωμένο, ότι τον καλύπτει τον καθένα και ότι του αρέσει. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος κινητό, υπάρχει το σωστό κινητό για καθέναν απο εμάς, και για τους σωστούς λόγους.

Απο κει και πέρα, το iTunes ναι δεν είναι ότι καλύτερο, αλλα και το Samsung Kies εξίσου άθλιο.
Whatsapp doc?

#24   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/03/2012 - 20:08

Μια χαρά τα κινητά όλα αυτά της κατηγορίας, αντικειμενικότατα.

Χιλιοειπωμένο, ότι τον καλύπτει τον καθένα και ότι του αρέσει. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος κινητό, υπάρχει το σωστό κινητό για καθέναν απο εμάς, και για τους σωστούς λόγους.

Απο κει και πέρα, το iTunes ναι δεν είναι ότι καλύτερο, αλλα και το Samsung Kies εξίσου άθλιο.


+10000000

Η marilina τα λεει οπως πρεπει! Για αλλη μια φορα, δε μου κανει εντυπωση :lol:

Διορθωση: το kies δεν ειναι απλως αθλιο, το προβιβαζεις με τον χαρακτηρισμο αθλιο. Ειναι ακομα χειροτερο, μονο οσοι το εχουν δοκιμασει το γνωριζουν απολυτα. Ειδικα απο itunes σε kies σου ερχεται αποτομα η διαφορα στην ποιοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/03/2012 - 20:15


#25   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 20:40

kies?

Απο τα χειρότερα προγράμματα που έχω δουλέψει στην ζωή μου.

#26   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 01/03/2012 - 20:57

Τον εαυτό σου δεν τον συγκρίνεις με το χειρότερο,αλλά με το καλύτερο.

#27   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 21:12

ημουν fan των androids..
Δοκιμασα και πηρα iphone..
Λατρεψα το iphone απο τα υλικα μεχρι και το UI, το ios, κτλ κτλ...Το S2 επισης υπεροχο σε δυνατοτητες, αλλα όπως ειπαμε και παραπανω ειναι θεμα ποιο ειναι το σωστο κινητο για τον καθεναν μας, και εγω κινητο πανω απο 3.7'-4' inch δεν αγοραζω...ακομα και το επομενο iphone αν ειναι απο 4.3 και up..θα γυρισω σε αλλη συσκευη..
Σωστο κινητο για μενα προσωπικα ειναι το κινητο να παραμενει κινητο..! ;)

edit: +1 Imarilina

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 01/03/2012 - 21:14


#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/03/2012 - 21:47

Μ´αρέσει να βλεπω αντικειμενικά ατομα και να γινεται συζήτηση ωραία και καλα :) ετσι μπραβο σε ολους!
Whatsapp doc?

#29   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/03/2012 - 23:55

Τα υλικα κατασκευης του iphone οπως ειπε και ενας φιλος ειναι κλασεις μπροστα απο τα υλικα του galaxy s2
Η οθονη του iphone μακραν καλυτερη
Ειναι 3.5" και 640x960 ενω του γαλαξια 4.3" και 600x800
Το ios ειναι λιτο απλο κομψο και ευχρηστο ενω το android πολυ μπλεγμενο και πολυπλοκο με αχρειστα widgets και χαλια animations στο UI (ειδικα στο ανοιγμα και κλεισιμο εφαρμογων το android με απογοητευει πολυ :( ) μοιαζει βαρυφορτωμενο για να ειναι το τελειο λειτουργικο οπως το διαφημιζει η google ...
Το galaxy s2 ομως θα το επερνα φτανει να μην ειχε android
Δεν ειναι θεμα fanboy κλπ, αν το κανουν πιο κομψο δεν θα υπαρχει καμια προκαταληψη απο μερους μου :)


Sent from my iPhone 4S


Και μονο που δινεις 600 ευρω και παιρνεις ενα πλαστικο τουβλο ..

Για καποιους μετραει και η ποιοτητα κατασκευης παντως.. Για το λειτουργικο δεν σχολιαζω γιατι θα συζηταμε μεχρι το 29999999

#30   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 19:30

ενταξη και το s2 ειναι τηλεφωναρα δεν το λες δευτερο .2 εβδομαδες ειχα το s2 της γυναικας μου ,πολλες δυνατοτητες δε λεω μα οχι και τοσο ωστε να αφησω το μηλοφωνακι μου!!!
η οποια παρεπιπτωντος το πηρε απο αντιδραση στην μοδα του iphone...τι να πει κανεις αβυσσος το μυαλο της γυναικας!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες