Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βραβείο καλύτερου Smartphone 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2012 - 01:42

Βρες μου ενα κινητο με 5 ιντσες που να ειναι μικροτερο η ισο σε διαστασεις με το iphone... Εγω θελω να υπαρχει διαφορα αναμεσα σε κινητο, tablet . Οι 5 ιντσες ειναι υπερβολικο.. Να μην πουμε για το note.. Μεχρι 4 το πολυ οκ... Μετα ξεφευγουμε απο το κινητο που ειναι μια φορητη συσκευη.. Θα το βαζεις στην τσεπη και θα σκιζει το παντελονι.. Ελεος..


στα λογια μου ερχεσαι,
στο MWC 2012 οσοι το παρακολουθησατε εγινε ενα μεγαλο μπραφ με συσκευες ανω των 4,3' ολες..επικρατησαν πολλες με 4,5-4.7 (htc,huawei,lg,zte) και ερχεται και το Sg σε 4,8!
Ποσο πανω θα πανε..
μετα προτιμω να εχω το lap top στον ωμο και να του συνδεσω ενα ακουστικο καλωδιο και να το εχω στο αυτι μου συνδεδεμενο..αφου και τα κινητα πλεον δεν θα χωρανε ουτε στην παλαμη μας! :excl: :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/03/2012 - 01:46

Αν μας ωθησουν ομως στο trend των τεραστιων οθονων αναγκαστικα (προσφεροντας τα κορυφαια χαρακτηριστικα αποκλειστικα σε πολυ μεγαλα τηλεφωνα) μια χαρα θα μας φανει ενα τηλεφωνο με 4,5 ιντσες (οσο και αν απεχθανομαι τις "παντοφλες")

#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/03/2012 - 01:49

Αν μας ωθησουν ομως στο trend των τεραστιων οθονων αναγκαστικα (προσφεροντας τα κορυφαια χαρακτηριστικα αποκλειστικα σε πολυ μεγαλα τηλεφωνα) μια χαρα θα μας φανει ενα τηλεφωνο με 4,5 ιντσες (οσο και αν απεχθανομαι τις "παντοφλες")

Εχω γινει κουραστικος το ξερω αλλα θα το ξαναπω.. Ειδικα με την αναπτυσσομενη αγορα των tablets .. Δεν νομιζω οτι θα πρεπει να μεγαλωσουν κι αλλο οι οθονες των κινητων.. Πολλα tablets ειναι με 7-8 ιντσες.. Δηλαδη ποσο να μικρυνει αυτη η ψαλιδα;αν θες σουπερ μεγαλη οθονη κτλ επιλεγεις να χρησιμοποιεις το tablet και οχι το κινητο που το εχεις συνεχεια πανω σου

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/03/2012 - 01:49


#49   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 01:49

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πολλούς εδώ μεσα που ενώ χαρακτηρίζουν ένα λάπτοπ 11 13 ίντσες μικρο για ταινίες
οι 4,8 του κινητού τους είναι μια χαρα..

#50   vasalu

vasalu

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:05

εγω παντως δεν θελω να κραταω ολοκληρο πραμα στο χερι μου, αμα και το iphone φτασει σε μεγαλα μεγεθη εγω θα στραφω σε αλλη λυση...

#51   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:13

Και εγω παλια νομιζα οτι οι 3,5" ειναι οι καλυτερες αλλα τωρα εχω αλλαξει γνωμη. Θυμαμαι που ελεγα ποσο βαρκες ειναι τα 4,3" αλλα αλλαξα γνωμη τελειως μεσα σε 1,5 χρονο. Προφανως συμβαλλει και το οτι τα κανουν πιο λεπτα και ελαφρια οσο περναει ο καιρος. Το θεμα ειναι να παρεις μια συσκευη για αρκετο διαστημα ωστε να βγαλεις συμπερασματα στο αν σου κανει ή οχι. Σε οσες τσεπες μπαινει η 3,5" μπαινει και η 4" και η 4,3" για παραπανω δε ξερω αλλα εχω την εντυπωση οτι τρωνε σε ολες απο τα πλαινα πλαισια και εχουν πανω κατω το ιδιο μεγεθος με τις 4,3". Απο οταν εβλεπα συγκριση motorola razr και galaxy nexus, αυτο θυμαμαι, οτι ειχαν σχεδον ιδιο μεγεθος.

Το θεμα ειναι οτι αμα εχεις και ταμπλετα καταλαβαινεις ποσο καλυτερο ειναι να εχεις πιο πολυ χωρο στην οθονη. Αν ολοι επαιρναν ταμπλετες δε θα αγοραζαν smartphones αφου θα εκαναν εκει τη δουλεια τους και θα την εκαναν καλυτερα (με εξαιρεση τη λειτουργια του τηλεφωνου :lol: ). Για οσους δεν μπορουν να κουβαλανε τη ταμπλετα μαζι τους οι μεγαλυτερες ιντσες ειναι μονοδρομος ανεξαρτητως λειτουργικου. Εμενα προσωπικα η apple θα με ξανακερδισει αν ανεβασει λιγο το μεγεθος της οθονης.

#52   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:36

Πραγματικα μπραβο στην samsung για αυτη την διακριση η οποια μονο καλο εχει να δειξει στους κατοχους iphone.Απο κει και περα,οσον αφορα την οθονη.Θεωρω οτι μεχρι 4.3" ειναι μια χαρα για κινητο.Παραπανω το θεωρω υπερβολη.Ειχα για μια περιοδο ενα DHD το οποιο με ενθουσιαζε παρα πολυ το design του αλλα με ξενερωνε αφανταστα το λειτουργικο του εξου και ο λογος που το εδωσα.Θα μου αρεσε να παρουσιασει η apple ενα τηλεφωνο με τετοια διασταση οθονης.Εκει πιστευω θα δουμε πραγματικο ανταγωνισμο.Παραπανω ιντσες για οθονη εγω προσωπικα το θεωρω υπερβολη.Αλλα οκ καποιοι θελουνε tablet-κινητο σε ενα,ποσο ομως ειναι το μεριδιο αγορας που αναζητα κατι τετοιο;Ειδωμεν....

#53   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 03/03/2012 - 04:48

Βρες μου ενα κινητο με 5 ιντσες που να ειναι μικροτερο η ισο σε διαστασεις με το iphone... Εγω θελω να υπαρχει διαφορα αναμεσα σε κινητο, tablet . Οι 5 ιντσες ειναι υπερβολικο.. Να μην πουμε για το note.. Μεχρι 4 το πολυ οκ... Μετα ξεφευγουμε απο το κινητο που ειναι μια φορητη συσκευη.. Θα το βαζεις στην τσεπη και θα σκιζει το παντελονι.. Ελεος..

Με το iphone κανενα...αλλα σκεψου το s2 χωρις το κατω πλαισιο....κατι τετοιο φανταζομαι για το s3 ωστε να πιασουν τις 4.8(αν ειναι οντος τοσες) χωρις να χρειαστει να μεγαλωσει η συσκευη...αλλα και παλι για μενα το μεγεθος δεν μετραει στην αγορα συσκευης...και αν οντος βαλουν και κεραμικη πλατη τοτε θα εχουμε κ ποιοτικα υλικα επιτελους....

Sent from my iphone 4

#54   nikman

nikman

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 15:19

Όταν είσαι πρώτος δε χρειάζεσαι βραβεία και η Apple είναι πρώτη με το iphone 4/4s με διαφορα!
Το iPad 2 πιστεύω ότι θέλει πολύ βελτίωση πχ σε οθόνη, βάρος κλπ...δε μου κάνει εντύπωση που πήρε βραβείο.
Όσο για τη Samsung με τα Android, βραβείο στα πειράματα έπρεπε να πάρει.

#55   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 03/03/2012 - 15:44

Όταν είσαι πρώτος δε χρειάζεσαι βραβεία και η Apple είναι πρώτη με το iphone 4/4s με διαφορα!
Το iPad 2 πιστεύω ότι θέλει πολύ βελτίωση πχ σε οθόνη, βάρος κλπ...δε μου κάνει εντύπωση που πήρε βραβείο.
Όσο για τη Samsung με τα Android, βραβείο στα πειράματα έπρεπε να πάρει.


Στα πειραματα?? Σαν αυτα που κανει η apple με το ios 5?

Sent from my iphone 4

#56   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/03/2012 - 16:20

Μαλλον εννοει τις αλλαγες στις ιντσες του galaxy s, με τον ορο πειραματα.

Πολυ απλα σκεφτειτε οτι η samsung δεν εχει στο μυαλο της μονο το iphone, αλλα και τη στρατια των αλλων εκατονταδων συσκευων android.

Επισης δεν θελει τοσες αλλαγες το ipad, καλοδεχουμενη η υψηλη αναλυση. Αλλα οχι και οταν κυκλοφορησε να ειχε ελλειψεις. Το βαρος του ειναι μια χαρα αν αναλογιστεις τα σχεδον 7000mAh. Ενταξει δεν εχουν λυσει το ενεργειακο προβλημα ακομα...για να προσφερουν τετοιες ποσοτητες σε μεγεθη μπαταριων κινητων ακομα. Μη τα ζητατε ολα...

#57   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 03/03/2012 - 19:35

Η μπαταρία είναι το βασικό κ για το iphone κ για το ipad κ για τα smartphones κ tablets γενικότερα. Τί να τους κάνεις τους 4-6-10 πυρήνες κ retina οθόνες αν κάθε λίγο κ λιγάκι πρέπει να το φορτίζεις;


Σταλμένο από το iPhone μου :)

#58   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/03/2012 - 19:39

Βρες μου ενα κινητο με 5 ιντσες που να ειναι μικροτερο η ισο σε διαστασεις με το iphone... Εγω θελω να υπαρχει διαφορα αναμεσα σε κινητο, tablet . Οι 5 ιντσες ειναι υπερβολικο.. Να μην πουμε για το note.. Μεχρι 4 το πολυ οκ... Μετα ξεφευγουμε απο το κινητο που ειναι μια φορητη συσκευη.. Θα το βαζεις στην τσεπη και θα σκιζει το παντελονι.. Ελεος..

Αναρτημένη εικόνα


Φωτό που τραβηξα την προηγούμενη βδομάδα στο Media Markt :lol:

NOTE vs 4S


Αναρτημένη εικόνα

Με το ενα χερι να το κρατησω και να γραψω (ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ), με τίποτα ομως λολλλ
Whatsapp doc?

#59   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 03/03/2012 - 19:41

Ειναι κατι μεταξυ tablet και κινητου...
XS Max 256 Gb Space Gray

#60   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/03/2012 - 19:47

Καλα το note ειναι πολυ μεγαλο και η εταιρια το παρουσιαζει περισσοτερο σαν ταμπλετοτηλεφωνο (πρωτα το ταμπλετ στοιχειο δηλαδη). Εγω δε θα πηγαινα ποτε σε τετοια μεγεθη, εκτος αν ηθελα μια συσκευη να αντικαταστησω και τις 2 κινητο-ταμπλετα.

Απλως αν βαλεις το 4ς διπλα σε ενα galaxy s με 4" βλεπεις οτι δεν υπαρχει τελικα μεγαλη διαφορα. Ειναι το ιδιο στο χερι τελειως σα μεγεθος.

Κιολας η μπαταρια του 4s τελειωνει πολυ γρηγορα οταν το παιζεις, σε σχεση με τα 4"-4,3" android γιατι εχουν φτασει το μεγιστο που χωραει σα μεγεθος. Παραπανω δε παει. Εκτος αν το κανουν αλλο τοσο στο παχος. Θα παιρνεις το απλο iphone 5 και το double iphone στο τελος αν δεν αλλαξουν μεγεθη.

Τα γαντακια πολυ κουλ....Και το νυχακι βλεπω στην εντελεια. Ειναι να πανε μαζι με τα γαντια. Να μας εκανες και hands-on

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 03/03/2012 - 19:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες