Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα αγοράσετε το νέο iPad;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα Αγοράσετε το Νέο iPad?

Θα Αγοράσετε το Νέο iPad?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2012 - 19:55

Στην αρχη έτσι έλεγα κ εγω : " τι χρειάζομαι το iPad, ενα μεγάλο iPhone είναι κτλ κτλ " όταν πρώτο πήρα το 1 κ το δούλεψα λίγο μου άρεσε !!σχεδον μου έλυσε τα χέρια στην δουλειά μου :) Όταν δε πήρα το 2 εκει ηταν η μεγάλη εξυπερετηση για μένα-είναι κ πιο ελαφρύ απο το 1 :P !! Του έχω φορτώσει τις παρτιτούρες κ το παίρνω στα μαθήματα μου χωρις να κουβαλάω τα βιβλία κ οχι μόνο!!!
Κ στα ταξίδια μου έχει φανεί χρήσιμο-βλεπω ταινίες η παίζω κανά παιχνίδι 8) είναι αναλόγως τις ανάγκες του καθενός :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/03/2012 - 19:58

Στην αρχη έτσι έλεγα κ εγω : " τι χρειάζομαι το iPad, ενα μεγάλο iPhone είναι κτλ κτλ " όταν πρώτο πήρα το 1 κ το δούλεψα λίγο μου άρεσε !!σχεδον μου έλυσε τα χέρια στην δουλειά μου :) Όταν δε πήρα το 2 εκει ηταν η μεγάλη εξυπερετηση για μένα-είναι κ πιο ελαφρύ απο το 1 :P !! Του έχω φορτώσει τις παρτιτούρες κ το παίρνω στα μαθήματα μου χωρις να κουβαλάω τα βιβλία κ οχι μόνο!!!
Κ στα ταξίδια μου έχει φανεί χρήσιμο-βλεπω ταινίες η παίζω κανά παιχνίδι 8) είναι αναλόγως τις ανάγκες του καθενός :)



Συμφωνώ σε όλα !!! Είναι κατι τελείως διαφορετικό !!

#78   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:07

Ενω στα προηγουμενα μπορουσα να αντισταθω στο νεο αυτη η Retina οθονη πρεπει να ειναι εκπληκτικη.Ισως και εγω για αυτον τον λογο να το παρω λιγο αργοτερα αν μπορεσω...

#79   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:25

Θεωρω το iPad τελειως υπερτιμημενη συσκευη (iPhone σε αναβολικα). Μπορω να καταλαβω τον λογο που ολοι θελουν ενα iPhone, αλλα το iPad σε καμια περιπτωση δε μπορει να αντικαταστησει εναν υπολογιστη, ακομη κι αν αυτος ειναι netbook. Για την πιο απλη δουλεια θα θελεις application, θα εχει ασυμβατοτητες κτλ κτλ. Για το μονο που θεωρω οτι αξιζει, ειναι για παιχνιδομηχανη, αλλα αν το θελεις γι αυτο, υπαρχουν αντιστοιχα καλες λυσεις, πολυ φθηνοτερες ομως.

Γνωμη μου παντα, μην δεχτω καμια επιθεση του στυλ "Τι λεει ρε ο ασχετος!!"


Υπερτιμημενη συσκευή δεν το λες το iPad. Ίσως να είναι απο τις πιο σωστά τιμολογημενες συσκευές της apple. Υπερεκτιμημενη ίσως. Σαφώς πρόκειται για gadget. Προσωπικά θα το αγοράσω. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο μαγαζί για προπαραγγελια-κράτηση , αν και δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαρά προβλήματα τροφοδοσίας λόγω κρίσης. Βεβαια στην Ελλάδα ποτέ δεν ξες .

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 10/03/2012 - 20:26


#80   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:27

Υπερτιμημεμη συσκευή δεν το λες το iPad. Ίσως να είναι απο τις πιο σωστά τιμολογημενες συσκευές της apple. Υπερεκτιμημενη ίσως. Σαφώς πρόκειται για gadget. Προσωπικά θα το αγοράσω. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο μαγαζί για προπαραγγελια-κράτηση , αν και δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαρά προβλήματα τροφοδοσίας λόγω κρίσης. Αν και στην Ελλάδα ποτέ δεν ξες .

Το istorm νομίζω οτι έχει φόρμα προπαραγγελιας :)

#81   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:28

πλεον οχι , εκτος και δωσω το 2 που το βλεπω δυσκολο γτ σε τιμη σκοτωμα δεν το δινω

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#82   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:29

Το istorm νομίζω οτι έχει φόρμα προπαραγγελιας :)

Το ειδα Evangelia αλλα νομιζω οτι προκειται για φορμα ενημερωσης και οχι προπαραγγελιας-κρατησης.

#83   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:30

όχι, δεν θα το πάρω μελλοντικά, δεν αξίζει η αλλαγή για κατόχους του iPad2. Προτιμώ να πάρω ένα mac mini ή να βάλω και λίγα περισσότερα λεφτά για να πάρω ένα macbook pro ( γιατί έχω κολλήσει με τα mac, ασχέτως ότι δεν είχα ποτέ κάτι σε mac :P ) παρά να δώσω 600 ευρώ για ένα ipad2 αλλά με αλλαγμένο επεξεργαστή και retina και 5megapixel.

#84   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:30

Υπερτιμημενη συσκευή δεν το λες το iPad. Ίσως να είναι απο τις πιο σωστά τιμολογημενες συσκευές της apple. Υπερεκτιμημενη ίσως. Σαφώς πρόκειται για gadget. Προσωπικά θα το αγοράσω. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο μαγαζί για προπαραγγελια-κράτηση , αν και δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαρά προβλήματα τροφοδοσίας λόγω κρίσης. Βεβαια στην Ελλάδα ποτέ δεν ξες .


Κριση ξεκριση , αυτος ο Ελληνας που ηταν να το παρει θα το παρει...

#85   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:31

Δυστυχώς όπως βλεπω κ στις αγγελίες έχει πέσει αρκετα η τιμη του 2 :blush: Σχεδον σε τιμές σκότωμα :mad:

#86   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 10/03/2012 - 20:43

Λίγο πολύ όλα τα προϊόντα της Apple θέλουν φράγκα για να τ' αγοράσεις. Δεν είναι φθηνά κ αυτό λόγω ποιότητας κ brand φυσικά 8) Μέχρι πριν 2-3 χρόνια -προσωπικά μιλάω- τα πράγματα ήτανε καλύτερα οπότε άλλαζα iphone κάθε χρόνο κ mac κάθε δύο. Τώρα λίγο δύσκολο... Τα χρήματα λιγότερα, τα έξοδα πολύ περισσότερα (ακόμα κ από πέρσι) κ το περιβάλλον που ζούμε απόλυτα ασταθές. Οπότε ΟΧΙ :(

#87   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 10/03/2012 - 21:13

Μονο απο εξωτερικο και σηγκεκριμενα απο αμερικη αξιζει σου ερχεται τσαμπα σε σχεση με Ελλαδα.Εγω απο εξω 8α το παρω

#88   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 10/03/2012 - 22:09

Μονο απο εξωτερικο και σηγκεκριμενα απο αμερικη αξιζει σου ερχεται τσαμπα σε σχεση με Ελλαδα.Εγω απο εξω 8α το παρω

ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ! Το τελωνειο το εχεις σκεφτει; 100% της αξιας του προιοντος απ´οσο γνωριζω!

#89   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/03/2012 - 22:15

Όχι γιατι απλά έχω το iPad 2 :rolleyes:

#90   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 23:34

H apple εχει εξελίξει πολύ τις εφαρμογές για ipad... πλέον με την σουίτα iwork, με garageband, imovie , iphoto κλπ.. ειναι πολύ μπροστά και πλέον μπορεί άνετα να λειτουργήσει και σαν ενα εργαλείο δουλειάς πολύ ικανοποιητικά για κάποιον που αναζητά την απόλυτη φορητοτητα και ευκολία.
όλα αυτά βέβαια μέχρι να δούμε και τα windows 8 tablets στο τέλος του χρόνου όπου εκεί πιστεύω η κατάσταση θα αλλάξει και θα κοπεί κάπως η φόρα του ipad... αλλά μέχρι τότε η apple στα tablets παίζει χωρίς αντίπαλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες