Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυημένη ταλαιπωρία FORTHNET


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 20:52

Και εγω σε τεχνικα θεματα εχω μια σταθεροτητα ,ελαχιστα προβληματα..
Αλλα απο λογιστηριο εχουν θεμα ...απλα μιλανε διαφορετικα ελληνικα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 06/10/2012 - 21:03

Παιδια πηγα και εβαλα και εγω. Forthnet , τι ρουτερ αξιζει να παρω ; Μεχρι 50 ευρω

#48   bobos

bobos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/10/2012 - 02:16

Εγω εκανα το λαθος πριν 4 χρονια και εβαλα forthnet!!! Ουτε ενα μηνα δεν κρατησε ομως!
Μου ειπαν οτι σε ενα μηνα θα ημουν συνδεδεμενη, πηρε ομως δυομιση μηνες!!
Μου ειπαν οτι δεν θα πληρωνα παγιο οτε, μου ηρθε ο οτε ταμπλας!!!
Τους τηλεφωνω να τους ρωτησω τι συμβαινει και μου λεγανε αρλουμπες! Τα πηρα στο κρανιο και αρχισα τα τηλεφωνα. Μετα 7-8 τηλεφωνα και αφου μιλησα με ολους εκει μεσα ειπα Τελοοοος!!!
Τους τηλεφωνω ξανα και τους λεω οτι θελω να διακοψω οτι εχω μαζι τους (ειχα και δυο σταθερα νουμερα). Τους ρωταω: τι πρεπει να κανω; Δεν μου απαντουσανε, μου σπασανε τα νευρα. Πηγα σε καταστημα και κανανε τις παπιες!!! Ξαναπηγα και τους πιεσα, αρχισα να ψιλοφωναζω και μου ειπαν οτι επρεπε να κανω αιτηση διακοπης. Ξανατηλεφωνω στο κεντρο και παλι μου λεγανε οτι να ναι, αλλα η λεξη "διακοπη" ειναι ταμπου! Εκανα και τις τρις αιτησεις και τις εστειλα με φαξ. Ενα μηνα μετα μου ηρθαν λογαριασμοι παρ ολο που το ιντερνετ και οι τηλ. γραμμες ηταν κομμενες. Τον επομενο μηνα μου ξαναηρθαν λογαριασμοι καινουριοι, και αυτο συνεχιστηκε για περιπου εξι μηνες συνολικα. Φυσικα εγω παλι στα τηλεφωνα χωρις να θελουν να εξυπηρετησουν στο απειροελαχιστο! Περιμενα ενα γ@μημενο εξοφλητικο οπως μου ειπαν και μου στειλανε εξωδικο!!!! Γιατι δεν πληρωνα τα κομμενα τηλεφωνα και το ανυπαρκτο ιντερνετ!!! Ενας απο τους τεχνικους μου ειχε πει συγκεκριμενα οτι η υπηρεσια μου ειναι κομμενη αλλα το ιντερνετ μου υπαρχει! Οτι να ναι!!! Πρεπει να περασε συνολικα ενας χρονος μεχρι να ξεκαθαρισουν ολα!
Μακρια!!! Ολες οι εταιριες σου κανουν τη ζωη πατινι μολις τους λες οτι θελεις να φυγεις, αλλα η forthnet σε αυτο ειναι η καλυτερη!!! Η μαλλον, η χειροτεροτερη!!! :-/


#49   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:18

Εγω εκανα το λαθος πριν 4 χρονια και εβαλα forthnet!!! Ουτε ενα μηνα δεν κρατησε ομως!
Μου ειπαν οτι σε ενα μηνα θα ημουν συνδεδεμενη, πηρε ομως δυομιση μηνες!!
Μου ειπαν οτι δεν θα πληρωνα παγιο οτε, μου ηρθε ο οτε ταμπλας!!!
Τους τηλεφωνω να τους ρωτησω τι συμβαινει και μου λεγανε αρλουμπες! Τα πηρα στο κρανιο και αρχισα τα τηλεφωνα. Μετα 7-8 τηλεφωνα και αφου μιλησα με ολους εκει μεσα ειπα Τελοοοος!!!
Τους τηλεφωνω ξανα και τους λεω οτι θελω να διακοψω οτι εχω μαζι τους (ειχα και δυο σταθερα νουμερα). Τους ρωταω: τι πρεπει να κανω; Δεν μου απαντουσανε, μου σπασανε τα νευρα. Πηγα σε καταστημα και κανανε τις παπιες!!! Ξαναπηγα και τους πιεσα, αρχισα να ψιλοφωναζω και μου ειπαν οτι επρεπε να κανω αιτηση διακοπης. Ξανατηλεφωνω στο κεντρο και παλι μου λεγανε οτι να ναι, αλλα η λεξη "διακοπη" ειναι ταμπου! Εκανα και τις τρις αιτησεις και τις εστειλα με φαξ. Ενα μηνα μετα μου ηρθαν λογαριασμοι παρ ολο που το ιντερνετ και οι τηλ. γραμμες ηταν κομμενες. Τον επομενο μηνα μου ξαναηρθαν λογαριασμοι καινουριοι, και αυτο συνεχιστηκε για περιπου εξι μηνες συνολικα. Φυσικα εγω παλι στα τηλεφωνα χωρις να θελουν να εξυπηρετησουν στο απειροελαχιστο! Περιμενα ενα γ@μημενο εξοφλητικο οπως μου ειπαν και μου στειλανε εξωδικο!!!! Γιατι δεν πληρωνα τα κομμενα τηλεφωνα και το ανυπαρκτο ιντερνετ!!! Ενας απο τους τεχνικους μου ειχε πει συγκεκριμενα οτι η υπηρεσια μου ειναι κομμενη αλλα το ιντερνετ μου υπαρχει! Οτι να ναι!!! Πρεπει να περασε συνολικα ενας χρονος μεχρι να ξεκαθαρισουν ολα!
Μακρια!!! Ολες οι εταιριες σου κανουν τη ζωη πατινι μολις τους λες οτι θελεις να φυγεις, αλλα η forthnet σε αυτο ειναι η καλυτερη!!! Η μαλλον, η χειροτεροτερη!!! :-/







Ακριβως τα ιδια και ακομα περισσοτερα τραβηξα και εγω και με την Forthnet αλλα και με τη Cyta..ετσι λοιπον ξαναγυρισα στο ΟΤΕ που ημουν παλια πελατης .μπορει να πληρωνω λιγο κατι παραπανω αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο..στις 2 αυτες εταιριες οποτε ειχα τεχνικο προβλημα με συνδεεανε με καιρο...ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ..Εγγυημενα πραγματα..

Τελευταία επεξεργασία από: Konstantinosdj, 10/10/2012 - 11:19


#50   bobos

bobos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/10/2012 - 18:56


Εγω ειμαι τωρα στη hol αλλα θελω να παω στη wind, να το κανω; Εχει κανεις παραπονα απο αυτη την εταιρια; Ειναι καλη;

#51   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/10/2012 - 19:55

Είμαι στην forthnet 3 χρόνια κανένα απολύτως θέμα, μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα πως η wind μου έκανε πρόταση για 24αρα σύνδεση με 15€/μήνα και ότι η διαφορά απο τα 26€ που πληρώνω τώρα είναι μεγάλη.
Χωρίς δεύτερη κουβέντα μου μείωσαν το πάγιο στα 15€!

#52   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/10/2012 - 22:18

Ειναι απλα απατεωνες.Εχουν στειλει εξωδικο ή οπως αλλιως λεγεται-γραφεται σε φιλο μου που ειχε κανει αιτηση για συνδεση.Η αιτηση εγινε η συνδεση ποτε.Τον διαβεβαιωσαν να αγνοησει λογαριασμους και να ξεκινησει να πληρωνει με το που θα γινει η συνδεση.Δυο χρονια μετα του ηρθε το μπουγιουρντι καθ ετρεχε να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας.

#53   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 12/10/2012 - 15:13

Παντως μου φαινεται οτι καμια ιδωτικη δν ειναι αξιοπιστη, εδω πολλοι φιλοι ειχαν πολυ μεγαλα προβληματα με την Forthnet, αλλοι με την ΗΟL παλι προβληματα, εγω με τη Cyta εχω χιλιομετανιωσει την ωρα και την στιγμη που την εβαλα, και η λιστα συνεχιζεται, παντως ο ΟΤΕ μπορει να ειναι αξιοπιστος, αλλα πιστευω απο προωπικη εμπειρια εχει ασχημη εξυπηρετηση πελατων, ισα χαρη που δεν σου κανουν που απαντανε στις ερωτησεις σου, εμενα υπαλληλος του οτε μου εκλεισε το τηλεφωνο στα μουτρα.

Παντως για να μην γκρινιαζετε να σας πω οτι με τη Cyta εχω αλλαξει τρια μοντεμ, εχω καλεσει απειρες φορες το τεχνικο τμημα, εχει ερθει αλλες τρεις φορες τεχνικος σπιτι, εχω μπει καμια 20αρια φορες στις ρυθμισεις του μοντεμ για να αλλαξω τις ρυθμισεις συμφωνα με τις οδηγιες των τεχνικων και το αποτελεσμα ειναι οτι εχω συνδεση 6αρα και με κομπιουτερ στα 5 μετρα κατεβαζω με 2 kb/s, για αυτο, υπαρχουν και χειροτερα...

#54   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/10/2012 - 10:46

Δυστυχώς είναι να μην σου κάτσει. Στο θέμα internet/τηλεφωνία έχω σταθεί τυχερός. Στην Αθήνα με την Forthnet πολλά χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και στο εξοχικό με την Hol επίσης πολλά χρόνια χωρίς πρόβλημα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#55   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/10/2012 - 12:22

Εμενα με πηραν χθες τηλεφωνο απο τη hol να με ενημερωσουν για τις προσφορες τους σταθερης και ιντερνετ..τους ανεφερα οτι προσφατα εχω αλλαξει εταιρια και δεσμευομαι με ετησια συμβαση..και τι μου απανταει η αθεοφοβη??δε πειραζει μου λεει..μα της λεω θα πρεπει να πληρωσω τη ρητρα αποδεσμευσης!μην ανησυχειτε μου λεει.θα σας ερθει ενας λογαριασμος με 80 ευρω (αν θυμαμαι καλα το ποσο) και δε θα πατε να το πληρωσετε!!!

#56   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 13/10/2012 - 22:26

Εμενα με πηραν χθες τηλεφωνο απο τη hol να με ενημερωσουν για τις προσφορες τους σταθερης και ιντερνετ..τους ανεφερα οτι προσφατα εχω αλλαξει εταιρια και δεσμευομαι με ετησια συμβαση..και τι μου απανταει η αθεοφοβη??δε πειραζει μου λεει..μα της λεω θα πρεπει να πληρωσω τη ρητρα αποδεσμευσης!μην ανησυχειτε μου λεει.θα σας ερθει ενας λογαριασμος με 80 ευρω (αν θυμαμαι καλα το ποσο) και δε θα πατε να το πληρωσετε!!!

Ελλαδα εισαι, cool :P :P

#57   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2015 - 21:34

Απόψε έχει κανείς θέμα με την εταιρεία? Δεν μπορώ να έχω την ταχύτητα που είχα και έχει μεταμορφωθεί σε dial up σύνδεση 0,5mbs. Κοντεύω να συνάψω ερωτική και καρμική σχέση καθημερινά τους τηλεφωνώ εδώ και 2 μήνες με τακτικά προβλήματα.



#58   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 23/07/2015 - 23:58

Κι εγω με forthnet μια χαρα βασιλη οπως ηταν ειναι μια χαρα!!!εκλεισες modem μπας κι εχει σκαλωσει αστο κανενα λεπτο και ξανα ανοιξε το
Rafael Nadal

#59   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:08

Κι εγω με forthnet μια χαρα βασιλη οπως ηταν ειναι μια χαρα!!!εκλεισες modem μπας κι εχει σκαλωσει αστο κανενα λεπτο και ξανα ανοιξε το

Εντάξει λύθηκε. Είχε χθές θέμα στην βόρεια ελλάδα τουλάχιστον αυτό έλεγαν στις βλαβες τους



#60   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:18

Και να πεις ειχε κακοκαιρια αρε ελλαδαρα με της βλαβες σου!!!!δηλαδη τωρα εχεις δορυφορικο ιντερνετ κατεβαζεις ταινια στο λεπτο;;;;χαχαχαχαχ
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες