Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυημένη ταλαιπωρία FORTHNET


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/04/2012 - 10:26

Και με τις 3, ειχα προβληματα, με αλλους σημαντικα, με αλλα λιγοτερο σημαντικα... Αυτο που ειναι εξοργιστικό ειναι τα τμηματα εξυπηρετησης τους!!! Που θα επρεπε να λέγονται ταλαιπωριας!



Και η ειρωνία ειναι οτι παίρνουν βραβεία για το καλύτερο τμήμα εξυπηρέτησης!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2012 - 10:58

Παντως για να ακριβολογουμε, μπορω να καταλαβω οποοδηποτε προβλημα αποσυνδεσεων, χαμηλης ταχυτητας, θορύβου, ακομα και καθυστερησης.
Οταν ομως το λαθος ειναι σε τιμολογηση, ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ. Το να πληρωσεις εστω και 1 ευρω παραπανω εστω και για ενα μικρο διαστημα, σε σχεση με τα συμφωνημενα δεν διαφερει σε τιποτα απο την κλοπη.

#33   pitmanos

pitmanos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2012 - 12:03

Εξαρτάται τι περιμένεις και τι ζητάς. Δυστυχώς, ορισμένες φορές οφείλουμε να έχουμε αυξημένη επιμέλεια των δικών μας υποθέσεων πέραν των συμβατικών υποχρεώσεων.
Το ίδιο ζήτημα με τον φίλο που άνοιξε το τόπικ αντιμετώπισε και η αδερφή μου. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ. Οι εταιρίες αποφασίζουν και προσφέρουν μονομερώς, αποφασίζοντας και το πότε. Αυτό απάντησα και σ´ αυτήν, αυτό σχολιάζω και εδώ. Με ενημέρωσε η forthnet για την προσφορά triple play και την δέχτηκα εγκαίρως. Όσοι όψιμα το θυμήθηκαν, δεν επωφελήθηκαν της προσφοράς.
Όσο για τη hol, στην οποία γίνεται αναφορά, είμαι αρνητικά προκατειλλημένος με όλες τις εταιρίες του ομίλου για τις υπηρεσίες τους και φοβάμαι ότι δεν θα προσφέρει τίποτα η κριτική μου, απλά θα έρθει σε πλήρη αντίθεση με των παιδιών που επιχείρησαν κατάταξη των εταιριών από την χειρότερη σε καλύτερη.

#34   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 02/04/2012 - 16:43

γιατι ψαχνουν κοροιδα να τα φανε!! οσο εφαγαν εφαγαν δεν τους νοιαζει αν φυγεις τα λεφτα σου τα πηραν! ειναι αρκετοι που δεν μιλανε και πληρωνουν οτι γραφει το χαρτι. και καλυπτονται απο παραθυρακια νομικα που δεν βγαζεις ακρη! εγω εχω βαλει μαυρη λιστα φορθνετ χολ και οτε..ειμαι στην cyta ειμαι ευχαριστημενη και μαλιστα μου κανανε αναβαθμιση απο 2μβ που ειχα στα 4 με τα ιδια λεφτα γιατι ειμαι σταθερη στις πληρωμες 4χρονια τωρα. κι γω ειχα περιπετειες με την χολ που δεν με διαγραφανε και θελανε με το ζορι να τους στειλω το μοντεμ που ηταν τζαμπα στο πακετο...ελλαδισταν!!

Τελευταία επεξεργασία από: sasoulini007, 02/04/2012 - 16:44


#35   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2012 - 23:12

Εγώ με την On Telecoms έχω βρεί την ηρεμία μου και γενικά όσοι φίλοι έχουν On ποτέ δεν είχαν πρόβλημα.


Έγω πάλι με την On στην περιοχή της Πεύκης τράβηξα τα πάνδεινα. Μέχρι που έβαλα Wind και εκτός από αύξηση στην ταχύτητα της γραμμής, γλύτωσα από restarts και αποσυνδέσεις. Ένα επιπλέον καλό είναι οι χαμηλές χρεώσεις, οπότε τώρα που βρήκα την υγειά μου δεν αλλάζω provider με τίποτα ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Diablo, 02/04/2012 - 23:13


#36   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2012 - 00:38

Φίλε pitmanos δεν διαφωνούμε για το θέμα των προσφορών και του timing. Το θέμα είναι ότι εγω απλα πήγα στην εταιρία που ήμουν συνδρομητής για 10 χρόνια να ενημερώσω ότι μια άλλη εταιρία μου προσφέρει μια καλύτερη προσφορά την οποία θα προτίμησω αν δεν αλλάξει κάτι. Όλα αυτά θέλοντας να αποφύγω το παιχνιδάκι ποντίκι γάτας με τις φορητοτητες και τα τηλέφωνα κτλ. Σε ένα περιβάλλον ανταγωνισμού της αγοράς αν μια εταιρία είναι τόσο δυσκαμπτη με τις προσφορές της όσο προτείνεις, θα ήταν καταδικασμένη.
Τώρα απο εκει και πέρα, αν η forthnet δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει στις δικές μου απαιτήσεις, θα ήταν σαφώς καλύτερα να μην μου προτείνει μια λύση που η άχρηστη δομή της δεν μπορεί να πραγματοποιήσει.

#37   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/04/2012 - 09:14

Μάλλον είμαι από τους λίγους με Forthenet + Nova που δεν έχω πρόβλημα. Την έχω περίπου 5 χρόνια την Forthnet και δεν έχω πρόβλημα, αν εξαιρέσεις στις αρχές του adsl που ήθελαν λίγο πίεση για να δουλεύει σωστά.

Hol έχω στο εξοχικό μου και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από εκεί.
Once You Go Mac You Never Go Back

#38   kov

kov

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2012 - 13:00

ενα θα σας πω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ FORTHNET οτι χειροτερο σε ολα τα επιπεδα.
ΑΛΗΤΕΙΑ.

#39   Gherudos

Gherudos

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 13:18

Γιατί; Επειδή απλά μπορούν! Όταν σπουδαζα έβαλα forthnet, όταν γύρισα απο τις διακοπές του Πάσχα δεν είχα Ίντερνετ αλλα είχα τηλέφωνο. 7 μήνες δεν είχα Ίντερνετ επειδη η forthnet έριχνε το φταίξιμο στον ΟΤΕ και το αντίστροφο. Όταν γύρισα τέλος Σεπτεμβρίου απο τις καλοκαιρινές διακοπές το πρόβλημα υπήρχε ακόμα. Έστειλα μια γραπτή καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ως δια μαγείας σε 10 ημέρες είχα λάβει απάντηση απο την forthnet και μάλιστα γραπτή όπου με πιστώσαν για 7 μήνες και το πρόβλημα λύθηκε. Στην εξεταστική δεν είχα Ίντερνετ κάτι που ήταν απαραίτητο γιατι οι σημειώσεις μου βρίσκονται online. Μετα που πέρασε το 12μηνο έβαλα hol. Μετα που άλλαξα σπίτι δεν μπορούσα να βάλω dsl απο κανέναν άλλο πάροχο πλην της forthnet επειδη δεν υπήρχε διαθεσιμότητα. Επι 1 μήνα δεν ερχοντουσαν να μου εγκαταστήσουν την γραμμή και είχαν το θράσος να μου πουν να πληρώσω δικό μου άνθρωπο. Ευτυχώς πιάνουν τα χέρια μου και βρήκα μόνος μου τη γραμμή απο το κουτί της πολυκατοικίας που γινόταν μπάχαλο. Μέσα σε 1 εβδομάδα δηλαδή σύνολο 37 ημέρες είχα Ίντερνετ και τηλέφωνο. Φεύγω για Πάσχα κι επιστρέφω. Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είχα ούτε Ίντερνετ ούτε τηλέφωνο, η ιστορία κράτησε 5 μήνες, χωρίς τηλέφωνο και Ίντερνετ. Ευτυχώς μόλις εντόπισαν το πρόβλημα μου πιστώσαν τους 5 μήνες. Θα δυσκολευτώ πολυ να ξαναεμπιστευτω αυτη την αναξιόπιστη εταιρία.

#40   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/10/2012 - 13:36

Πάντα θα υπάρχουν περιπτώσεις που γίνονται λάθη δυστυχώς. Εγώ είμαι 7-8 χρόνια συνδρομητής στη forthnet και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Ίσα - Ίσα που σε κάποια φάση δεν ξέρω τι μπέρδεμα είχαν κάνει αλλά για 6 μήνες δεν πλήρωνα τίποτα :P
Τώρα έχει και 2 χρόνια που έχουμε και νόβα και είμαστε σούπερ.

#41   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/10/2012 - 14:05

Μας πηραν χθες απο τη forhnet για μια προσφορα και μας ειπαν οτι έβαλαν οπτικες ινες πανω στο υπαρχον δικτυο του οτε και θα εχουμε μεγαλυτερη ταχυτητα +2 σε σχεση με τον οτε. Ισχυει κατι τετοιο ή @@@;

#42   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 14:51

Μας πηραν χθες απο τη forhnet για μια προσφορα και μας ειπαν οτι έβαλαν οπτικες ινες πανω στο υπαρχον δικτυο του οτε και θα εχουμε μεγαλυτερη ταχυτητα +2 σε σχεση με τον οτε. Ισχυει κατι τετοιο ή @@@;


Προσωπικά θα πειραματιζόμουν πάντως...Σου είπαν αν είναι πιλοτικό? Η στο έθεσαν σαν δεδομένο?
Once You Go Mac You Never Go Back

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:08

Προσωπικά θα πειραματιζόμουν πάντως...Σου είπαν αν είναι πιλοτικό? Η στο έθεσαν σαν δεδομένο?


Σαν δεδομενο μου το εθεσαν. Μου ειπαν 25 ευρω το μηνα για τους πρωτους 6 μηνες και μετα 30 ευρω. Η τιμη μαζι με φπα και χωρις αλλη χρεωση ή παγιο οτε κτλ. Εισης μου ειπαν δωρεαν εξοπλισμος της nova με δωρεαν 1 αγνωα την εβδομαδα. 24αρι ιντερνετ, απεριοριστα σε σταθερα και μιση ωρα σε κινητα.
Εχω ακουσει τα χειροτερα για τη forthnet και δεν ξερω .. Αλλα θα το ψαξω περισσοτερο

#44   assasertzis

assasertzis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:33

Σαν προσωπική εμπειρία με τη Forthnet εγώ έχω την καλύτερη , ίσως επειδή έκανα πρώτος αίτηση για γραμμή οταν έκανε ιδιόκτητο δίκτυο και λογικά βαλαν τη "πόρτα" κοντά μου. Περίπου 2 χρόνια σαν συνδρομητής και είμαι ικανοποιημένος. Απλά το router που δίνουν είναι για πέταμα ....

#45   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 16:44

και εγω forthnet

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες