Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εφορευτικη επιτροπη ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:57

Μία απάντηση στην ερωτησή μου πλιζ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:02

Ορίστε οι αποζημιώσεις αναλυτικά που έπαιρναν.

http://www.eklogika.gr/news/2944

Αναρτημένη εικόνα


#33   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/06/2012 - 18:08

Ορίστε οι αποζημιώσεις αναλυτικά που έπαιρναν.

http://www.eklogika.gr/news/2944

που ειναι οι (εφορευτικη επιτροπη)χαχα?

#34   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:42

Ενα μπραβο στο λαμόγιο και σε ολα τα αλλα λαμογια που προτεινανε τροπους διαφυγης. Μπραβο παιδια. Και μετα εχετε απορια πως εφτασε η χωρα μας σε αυτο το σημειο και γιατι οι πολιτικοι μας ειναι οπως ειναι. Μπραβο παιδια. Αντε και στο επομενο thread δωστε και οδηγιες φοροροδιαφυγης.
Ε ναι τωρα. Τι εκλογες και π...ς. Παμε για μπανακι και φραπεδουμπα.


Εννοειτε μπανακι φιλε!!φραπε δεν πινω.Θα παω να ψηφισω και μετα αυτο που λες:Τι εκλογες και π...ς!!Να με πληρωσουν να παω αλλιως δεν εχει.


Τωρα αν φταιει,που δεν παω εφορευτικη,οτι η χωρα....κτλ που λες ,μαλλον δεν στεκεις καλα!

Τελευταία επεξεργασία από: jonk, 10/06/2012 - 22:45


#35   Sandbird

Sandbird

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:43

Κλασσικες απαντησεις.
Αφου εκεινος και ο αλλος κανουν αυτο και εκεινο. ΕΓΩ μ....ς ειμαι ;
Αφου κλεβει ο Χ γιατι να μην ....
Μπραβο. Τουλαχιστον κρυψτε τις κομπινες σας απο τα παιδια σας μπας και μεγαλωσουν σωστα και βγαλουν την χωρα απο την κριση. Γιατι το σκεπτικο σας μας εφερε σε αυτο το σημειο.
Και γω ανεργος ειμαι απο Ιανουαριο. Τι παει να πει; Οτι οπου μπορω να κλεψω θα κλεψω;
Επειδη δλδ ο νομος εχει καποια παραθυρα αυτο μας δινει το δικαιωμα να τα χρησιμοποιουμε ;
Κανονικα θα επρεπε να ντρεπεστε. Πειτε μου σε ποιο ξενο φορουμ θα βλεπατε τετοιες ερωτησεις και τοσες πολλες απαντησεις διαφυγης!!!!
Απιστευτο!
Καλα μας κανουν. Και τα βρακια να μας παρουν. Κατι τετοιοι σας εσας θα πουλησουν και τον Παρθενωνα για να γλυτωσουν 50€.


#36   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:48

Κλασσικες απαντησεις.
Αφου εκεινος και ο αλλος κανουν αυτο και εκεινο. ΕΓΩ μ....ς ειμαι ;
Αφου κλεβει ο Χ γιατι να μην ....
Μπραβο. Τουλαχιστον κρυψτε τις κομπινες σας απο τα παιδια σας μπας και μεγαλωσουν σωστα και βγαλουν την χωρα απο την κριση. Γιατι το σκεπτικο σας μας εφερε σε αυτο το σημειο.
Και γω ανεργος ειμαι απο Ιανουαριο. Τι παει να πει; Οτι οπου μπορω να κλεψω θα κλεψω;
Επειδη δλδ ο νομος εχει καποια παραθυρα αυτο μας δινει το δικαιωμα να τα χρησιμοποιουμε ;
Κανονικα θα επρεπε να ντρεπεστε. Πειτε μου σε ποιο ξενο φορουμ θα βλεπατε τετοιες ερωτησεις και τοσες πολλες απαντησεις διαφυγης!!!!
Απιστευτο!
Καλα μας κανουν. Και τα βρακια να μας παρουν. Κατι τετοιοι σας εσας θα πουλησουν και τον Παρθενωνα για να γλυτωσουν 50€.


Εμεις να ντρεπομαστε ρε αδερφε ή οοοοοοοοολοι αυτοι που μας εχουν κατακλεψει τοοοοοοοσα χρονια και μας ζητανε να παμε και δουλοι τους σαν εφορευτικη επιτροπη;;!!! Τι λες τωρα;;;!!!

Απαντα μου στο πιο πανω ποστ μου σε παρακαλω.

#37   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:50

*Τον παρθενώνα τον έχουν πουλήσει ήδη.Άρα και να θέλαμε να τον ξαναπουλήσουμε δύσκολο...

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/06/2012 - 23:00

Αναρτημένη εικόνα


#38   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:51

ρε φιλε μας δουλευεις??
Ξερεις ποσοι δημοτικοι και δημοσιοι υπαλληλοι το ξυνουν 5 μερες την εβδομαδα?Να βαλουν αυτους.

#39   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:58

*Τον παρθενώνα έχουν πουλήσει ήδη.Άρα και να θέλαμε να τον ξαναπουλήσουμε δύσκολο...


Ποσο πηγε το μαλλι;;;!!!
Χαχα!!!

#40   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2012 - 22:59

Ποσο πηγε το μαλλι;;;!!!
Χαχα!!!


τιποτα.....κατι υπογραφουλες στο μνημονιο μονο.

#41   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 23:03

τιποτα.....κατι υπογραφουλες στο μνημονιο μονο.


Γαμωτο! Και νομιζα θα βγει σε δημοπρασια να τον χτυπησω!!!!!!!

#42   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/06/2012 - 23:53

Μια πολυ καλή λύση θα ήταν οι δασκαλοι.Παρασκευη -Δευτέρα κλειστά , έχουν και ολο το καλοκαίρι μπροστά τους
Οι δημοτικοί υπάληλλοι που αναφέρθηκε πιο πριν συμμετέχουν στις εκλογές(τα τελευταία χρόνια χωρίς χρήματα) απο Παρασκευή εως Κυριακή ξημερώματα
ανάλογα σε τι πόστο θα τοποθετηθούν.Απο παράδοση κάλπης εως αγγελιοφόροι .Αν και άκουσα κάτι για απεργία για τις 16-17 του μηνός!

Τελευταία επεξεργασία από: giwrgosd, 10/06/2012 - 23:54


#43   skaios

skaios

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2012 - 01:16

Η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
Σε καμια περιπτωση δεν ειναι ηθικο κ δικαιο να λουφαρουμε διοτι οπως κ στον στρατο καποιος αλλος θα το φαει το μπιφτεκι.
Απ την αλλη ομως λες ας το φαει ο δικαστικος κ ο γραμματεας που πληρωνονται κιολας. Αυτοι γιατι να πληρωνονται κ εγω οχι.

Αυτοματως διμιουργειται κοινωνικη διακριση. Ας ηταν ολοι εθελοντες ή ολοι αμοιβωμενοι.

#44   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/06/2012 - 06:13

Καλά ότι μπορεί να έρθει η αστυνομία κτλ μπορεί.. Δεν είναι το θέμα αυτό.. αν και δεν νομίζω ότι το κάνει εκτός από λίγες περιπτώσεις.. Εγώ δεν πρόκειται ποτέ να πήγαινα πάντως.. Μπορείς να πας ένα χαρτί από κάποιον γιατρό και τέλειωσε η υπόθεση.. Σιγά μην κάθεσαι τόσες ώρες και να μην σου δίνουν τίποτα.. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος παίρνει 500 ευρώ την ημέρα για κάθε μέρα που δουλεύει και πάει ανάλογα και με την περιοχή που δηλώνει.. Πχ μπορει κάποιος από Αθηνα να δηλώσει να πάει Αλεξανδρούπολη και έτσι μπορούν να του δικαιολογήσουν 3-4 μέρες και να πάρει συνολικά 1500-2000 ευρώ... Και αυτός που είναι εφορευτική επιτροπή παίρνει 0 !!! Έλεος .. Θα έπρεπε να δίνουν καια σε αυτόν κάτι. Παλιότερα ο δικαστικός αντιπρόσωπος έφτανε να παίρνει και 1000 ευρώ την ημέρα..
Ο γραμματέας παίρνει επίσης ελάχιστα = 50 ευρώ την ημέρα από 100 που έπαιρνε στις προηγούμενες εκλογές.. Ας έδιναν τουλάχιστον ένα πενηντάρικο και σε αυτούς που είναι εφορευτική επιτροπή και να έκοβαν 50 ευρώ από τον δικαστικό αντιπρόσωπο

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 11/06/2012 - 06:14


#45   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/06/2012 - 07:24

Φιλος αν δεν ξερεις τα πραγματαμην λες ανακριβειες. Ημουνα γραμματεας στις προαφατες εκλογες. Πηρα 97€ ή 93€ και η δικηγορος 920€ ειμασταν θεσσαλονικη στην πολη μας και αυτα τα ποσα θεωρουνται οτι εργαστηκες δυο μερες γιατι ρκτος απο το 12ωρο που ειναι ανοιχτες οι καλπες θελεις και ενα 4-6 ωρες για τα γραψιματα μετα. Να ενημερωσω επισης οτι καππιος που ειναι εφορευτικη και δεν παει μππρει η δικαστικος να ζητησει ςπο την αστυνομια να παει και να τον φερει και δεν μππρεις να πεις και κουβεντα μετα. Απλα δεν το κανει κανεις αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που εχει γινει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες