Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:12

2πηρυνο και το s3
Δυπηρυνο και το 4s
Το τεστ φιλε δεν ειναι αδικο
Ειναι πιο δικαιο απο ποτε

12 πυρηνες και να ειχε το android δεν αλλαζει....


οκ λοιπον το s3 της τ-mobile με διπυρινο ειναι πιο αργο(με βαση το βιντεο) απο το 4s...

βεβαια ακομα και το s2 δεν ηταν τοσο αργο αλλα οκ οτι πει το βιντεο


επισης ξεχασα να αναφερω οτι το iphone 5 μαλλον θα φοραει τετραπυρηνο επεξεργαστη exynos της samsung

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 08/07/2012 - 20:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:19

Παιδικό παιχνιδάκι, αλλα αν μείνεις μακρυά του για λίγες μέρες, θα σου λείψει όσο κανένα άλλο τηλέφωνο! Και αυτό είναι νόμος... :)


Φίλε μου, εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο, χρησιμοποιώ το s2 ως κύρια συσκευή και έχω το 4άρι για κανα παιχνιδάκι μόνο. Όχι μόνο δεν μου έχει λείψει το iphone...ίσα-ίσα που έχω απαλλαγεί από τα κολλήματα της apple (βλέπε συγχρονισμός με itunes, errors σε αναβαθμίσεις, bluetooth, flash και πολλά άλλα).

Αν κάποια στιγμή βγει iphone με τουλάχιστον 4.3 ίντσες οθόνη, είμαι διατεθημένος να υποστώ ξανά τα τερτίπια της apple. Και όχι γιατί το iphone μπορεί να ανοίγει κάποιες εφαρμογές μερικά δέκατα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα από το samsung, αλλά μόνο και μόνο για χάρη του app store που εξακολουθεί να είναι μακράν καλύτερο του play store. Αν βέβαια το επόμενο iphone έχει απλά 3,9 ίντσες οθόνη (όπως ακούγεται), δεν πρόκειται να μπω καν στον κόπο να ασχοληθώ...

#48   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:28

Φίλε μου, εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο, χρησιμοποιώ το s2 ως κύρια συσκευή και έχω το 4άρι για κανα παιχνιδάκι μόνο. Όχι μόνο δεν μου έχει λείψει το iphone...ίσα-ίσα που έχω απαλλαγεί από τα κολλήματα της apple (βλέπε συγχρονισμός με itunes, errors σε αναβαθμίσεις, bluetooth, flash και πολλά άλλα).

Αν κάποια στιγμή βγει iphone με τουλάχιστον 4.3 ίντσες οθόνη, είμαι διατεθημένος να υποστώ ξανά τα τερτίπια της apple. Και όχι γιατί το iphone μπορεί να ανοίγει κάποιες εφαρμογές μερικά δέκατα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα από το samsung, αλλά μόνο και μόνο για χάρη του app store που εξακολουθεί να είναι μακράν καλύτερο του play store. Αν βέβαια το επόμενο iphone έχει απλά 3,9 ίντσες οθόνη (όπως ακούγεται), δεν πρόκειται να μπω καν στον κόπο να ασχοληθώ...


+1000 φιλε μου !!! το η πιο σωστη παραγραφος που γραφτηκε Στο τοπικ !!!!!

#49   sawyer83

sawyer83

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Twitter:@kleptapodoxos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:36

κοντό» και το «μακρύ» του καθενός

#50   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:55

...ίσα-ίσα που έχω απαλλαγεί από τα κολλήματα της apple (βλέπε συγχρονισμός με itunes, errors σε αναβαθμίσεις, bluetooth, flash και πολλά άλλα).


Αυτος ο γαμ...νος συγχρονισμος με το iTunes σου επιτρεπει ενα μονιμο backup της συσκευης στον υπολογιστη σου.
Δεν ειναι και λιγο...απλα συνδεεις ενα οποιοδηποτε iPhone και μετατρεπεται στο δικο σου ταχιστα.

Οσον αφορα το flash φανταζομαι τα εμαθες τα νεα ετσι?

Και εννοειται πως δεν προκειται να αντιμετωπισεις error σε αναβαθμισεις του λογισμικου σου ΔΙΟΤΙ απλα αναβαθμισεις δεν υφιστανται στις android συσκευες μετα απο μερικους μηνες κυκλοφοριας.

#51   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:28

οκ λοιπον το s3 της τ-mobile με διπυρινο ειναι πιο αργο(με βαση το βιντεο) απο το 4s...

βεβαια ακομα και το s2 δεν ηταν τοσο αργο αλλα οκ οτι πει το βιντεο


επισης ξεχασα να αναφερω οτι το iphone 5 μαλλον θα φοραει τετραπυρηνο επεξεργαστη exynos της samsung


Εξακολουθεις να αμφηβαλλεις για το βιντεο δηλαδη...ΕΛΕΟΣ ρε ΕΛΕΟΣ και μετα ειμαστε εμεις τα fanboys και οι φανατισμενοι

εσυ να το δεις...η samsung φτιαχνει εξαρτηματα της apple και ουτε ετσι δεν μπορουν να μαθουν απο αυτους...
Οτι και να κανουν...το android δεν αξιζει μια ετσι και αλλοιως
Π-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Α

#52   michel1972

michel1972

    iPH Addict

  • 841 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:31

Εξακολουθεις να αμφηβαλλεις για το βιντεο δηλαδη...ΕΛΕΟΣ ρε ΕΛΕΟΣ και μετα ειμαστε εμεις τα fanboys και οι φανατισμενοι

εσυ να το δεις...η samsung φτιαχνει εξαρτηματα της apple και ουτε ετσι δεν μπορουν να μαθουν απο αυτους...
Οτι και να κανουν...το android δεν αξιζει μια ετσι και αλλοιως
Π-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Α


Χαχαχαχα εισαστε και οι δυο απιστευτοι....δυο γαηδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα.....power brooo

#53   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:34

Εξακολουθεις να αμφηβαλλεις για το βιντεο δηλαδη...ΕΛΕΟΣ ρε ΕΛΕΟΣ και μετα ειμαστε εμεις τα fanboys και οι φανατισμενοι

εσυ να το δεις...η samsung φτιαχνει εξαρτηματα της apple και ουτε ετσι δεν μπορουν να μαθουν απο αυτους...
Οτι και να κανουν...το android δεν αξιζει μια ετσι και αλλοιως
Π-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Α


αν σου δειξω ενα βιντεο με το 4s να σερνετε να κρασαρει κτλ δεν θα τo αμφισβητήσεις?
βλεπεις οτι στο πρωτο βιντεο κανει ποση ωρα να μπουταρει και στο δευτερο που ποσταρα εγω μπουταρει με τη μια
ε μετα πως να μη το αμφισβητησω αφου σερνεται στη κυριολεξια και καμια σχεση δεν εχει με την πραγματικοτητα

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 08/07/2012 - 21:34


#54   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:40

Χαχαχα για τρελά γέλια λεμε..

#55   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:42

αν σου δειξω ενα βιντεο με το 4s να σερνετε να κρασαρει κτλ δεν θα τo αμφισβητήσεις?
βλεπεις οτι στο πρωτο βιντεο κανει ποση ωρα να μπουταρει και στο δευτερο που ποσταρα εγω μπουταρει με τη μια
ε μετα πως να μη το αμφισβητησω αφου σερνεται στη κυριολεξια και καμια σχεση δεν εχει με την πραγματικοτητα


επιδη εγω γνωριζω τι κραταω στα χερια μου φυσικα και ΔΕΝ θα το αμφισβητησω
παραδεχομαι τις αδυναμιες της apple...ειμαι χρονια στα μηλα ειδα και που πετουσαν και που σερνονταν και που κρασαραν και που δεν αναβαν καθολου...παντα υπαρχει λυση ευτυχως
Επισης στο πρωτο βιντεο και σε αυτο που εδωσες εσυ βλεπω διαφορετικα bootlogos..ισως εχει διαφορετικη εκδοση?

Χαχαχαχα εισαστε και οι δυο απιστευτοι....δυο γαηδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα.....power brooo


χαχαχαχα εγω στο δικο μας αχυρωνα ειμαι...στο iPhoneHellas :D

#56   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:42

Σαν να είστε ο Mr.Owner της Apple και ο Mr Owner της Samsung κάνετε. Πήρατε ένα γαμώ-κινητό το οποίο είναι ΚΙΝΗΤΟ κι όχι φραπεδομηχανή.Κάνατε μια επιλογή χαρείτε την..

Αναρτημένη εικόνα


#57   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:49

Προσωπικά δεν έχω δει σύγκριση υπολογιστών ποτέ με βάση το πόσο γρήγορα μπουτάρουν ή πόσο γρήγορα ανοίγουν τα προγράμματα. Benchmarks δεν βλέπω. Αλλά ούτε αυτά λένε την αλήθεια. Μόνο η εμπειρία χρήσης δίνει ασφαλή συμπεράσματα. Είστε ευχαριστημένοι με τι κινητό σας; Με γειά σας με χαρά σας.
Προσωπικά δεν άλλαζα το τηλέφωνό μου με κάποιο άλλου λειτουργικού και ας ήταν 10 φορές γρηγορότςρο. Τι να το κάνω να είναι γρήγορο αν δεν με βολεύει;

#58   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:50

επιδη εγω γνωριζω τι κραταω στα χερια μου φυσικα και ΔΕΝ θα το αμφισβητησω
παραδεχομαι τις αδυναμιες της apple...ειμαι χρονια στα μηλα ειδα και που πετουσαν και που σερνονταν και που κρασαραν και που δεν αναβαν καθολου...παντα υπαρχει λυση ευτυχως
Επισης στο πρωτο βιντεο και σε αυτο που εδωσες εσυ βλεπω διαφορετικα bootlogos..ισως εχει διαφορετικη εκδοση?



χαχαχαχα εγω στο δικο μας αχυρωνα ειμαι...στο iPhoneHellas :D


ειναι διαφορετικα τηλεφωνα με διαφορετικο hardware οποτε δεν ξερω τι εκδοση φοραει....
το θεμα ειναι οτι το s3 το ευρωπαικο με τον τετραπυρηνο σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσο χαλια...

και για να κλεισω ειμαι απο τους πρωτους που λεω οτι ολα αυτα τα βιντεο και τα διαφορα benchmarks που ειτε δειχνουν πιο γρηγορο το s3 ειτε το iphone ειναι μονο για να χαιρονται τα fanboys της apple και
της samsung...
μονο εσυ ο ιδιος μπορεις να κρινεις αν αξιζουν δυο συσκευες τεσταροντας τες μονος σου...

επειδη ημουν κατοχος και 3gs και iphone 4 ξερω που χωλαινει η apple,οπως φυσικα ξερω και τις αδυναμιες του s2 και τωρα του s3...
δεν υπαρχει τελεια συσκευη ολες εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους.

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 08/07/2012 - 21:51


#59   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/07/2012 - 21:56

ειναι διαφορετικα τηλεφωνα με διαφορετικο hardware οποτε δεν ξερω τι εκδοση φοραει....
το θεμα ειναι οτι το s3 το ευρωπαικο με τον τετραπυρηνο σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσο χαλια...

και για να κλεισω ειμαι απο τους πρωτους που λεω οτι ολα αυτα τα βιντεο και τα διαφορα benchmarks που ειτε δειχνουν πιο γρηγορο το s3 ειτε το iphone ειναι μονο για να χαιρονται τα fanboys της apple και
της samsung...
μονο εσυ ο ιδιος μπορεις να κρινεις αν αξιζουν δυο συσκευες τεσταροντας τες μονος σου...

επειδη ημουν κατοχος και 3gs και iphone 4 ξερω που χωλαινει η apple,οπως φυσικα ξερω και τις αδυναμιες του s2 και τωρα του s3...
δεν υπαρχει τελεια συσκευη ολες εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους.


Μαλιστα...τωρα μιλας
Εντομεταξυ εγω δεν το θεωρω χαλια...απλα οχι τοσο καλο οσο το 4s...

#60   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/07/2012 - 00:12

Αυτος ο γαμ...νος συγχρονισμος με το iTunes σου επιτρεπει ενα μονιμο backup της συσκευης στον υπολογιστη σου.
Δεν ειναι και λιγο...απλα συνδεεις ενα οποιοδηποτε iPhone και μετατρεπεται στο δικο σου ταχιστα.

Οσον αφορα το flash φανταζομαι τα εμαθες τα νεα ετσι?

Και εννοειται πως δεν προκειται να αντιμετωπισεις error σε αναβαθμισεις του λογισμικου σου ΔΙΟΤΙ απλα αναβαθμισεις δεν υφιστανται στις android συσκευες μετα απο μερικους μηνες κυκλοφοριας.


Και αν βρεθείς στο σπίτι κάποιου γνωστού σου και θελήσεις να περάσεις στο iphone σου κανα τραγούδι ή φωτο ή βιντεάκι τι κάνεις ; Κουβαλάς μαζί και στικάκι για να τα μεταφέρεις στο pc στο σπίτι σου και μετά να τα περάσεις στο iphone, ε ? Tragikkkk !!!

Όσο αφορά το flash, απλά δεν κάνω αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση android μέχρι να βρουν τρόπο να λειτουργήσει και εκεί.

Το galaxy s2 πήρε αναβάθμιση μετά από 9 μήνες που κυκλοφόρησε. Τι να τις κάνω τις αναβαθμίσεις κάθε 2-3 μήνες ? Απλά για να κλείνουν τρύπες jailbreak βγαίνουν οι μικρο-αναβαθμίσεις της apple. Πέρυσι πρέπει να έκανε ρεκόρ με καμιά δεκαριά αναβαθμίσεις...4.0-4.0.1-4.0.2-4.1-4.2 κλπ χωρίς να έχει να προσφέρει κάτι ουσιαστικό...και να καθόμαστε να παρακαλάμε και να προσευχόμαστε κάθε φορά για jb...και να σπάνε τα νεύρα μας με τα restore και τα errors...ωραία ασχολία, δεν λέω...αλλά μετά από λίγο καιρό την βαριέσαι ρε παιδί μου !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες