Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Samsung Galaxy S III, Τα ψεμματα τελειωσαν !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1,046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/07/2012 - 18:34

το συμπερασμα τελικα παιδια ποιο ειναι απο αυτους που το εχουν παρει κ ειχαν το iphone τουμπανο απο tweaks? αξιζει η αλλαγη απο 4s σε s3 ή οχι? το σκεφτομαι κ εγω για αυτο ρωταω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/07/2012 - 18:46

Να κανω μια ερωτηση; Πηγα προχθες στον γερμανο και ειδα λιγο το s3, ολα καλα και ολα ωραια μεχρι που δοκιμασα να κανω το εξης... Πηγα να βγαλω μια πολυ κοντινη φωτο σε ενα χαρτι πολυχρωμο και τελικα η εστιαση που εκανε δεν ειχε καμια σχεση με αυτην του 4αριου μου! Δλδ εννοω το 4αρι μου εβγαλε τελεια κοντινη φωτο σε σχεση με το s3! Οσοι εχετε s3 το εχετε δικιμασει;;

#108   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3,006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/07/2012 - 19:02

Αναρτημένη εικόνα

#109   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2012 - 20:25

Να κανω μια ερωτηση; Πηγα προχθες στον γερμανο και ειδα λιγο το s3, ολα καλα και ολα ωραια μεχρι που δοκιμασα να κανω το εξης... Πηγα να βγαλω μια πολυ κοντινη φωτο σε ενα χαρτι πολυχρωμο και τελικα η εστιαση που εκανε δεν ειχε καμια σχεση με αυτην του 4αριου μου! Δλδ εννοω το 4αρι μου εβγαλε τελεια κοντινη φωτο σε σχεση με το s3! Οσοι εχετε s3 το εχετε δικιμασει;;

το αφησες το τηλ να εστιασει? Τελειες φωτο βγαζει απο κοντα...

#110   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1,100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2012 - 21:05

Παίδες το s3 τα σπάει!!!κάνει τα πάντα.Δυστυχώς 4 αρι και 4s δεν μπορούν να συγκριθούν με το s3.

#111   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2012 - 22:27

το συμπερασμα τελικα παιδια ποιο ειναι απο αυτους που το εχουν παρει κ ειχαν το iphone τουμπανο απο tweaks? αξιζει η αλλαγη απο 4s σε s3 ή οχι? το σκεφτομαι κ εγω για αυτο ρωταω.

δεν έχουν απλά καμία απολύτως σχέση,για να καταλάβεις θα πρέπει να έχεις στα χεριά σου το top mobile,galaxy

#112   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2012 - 01:17

το αφησες το τηλ να εστιασει? Τελειες φωτο βγαζει απο κοντα...

Ναι ειχα ωρα που το αφηνα να εστιασει και εβγαζε θαμπη σχετικα!!

το αφησες το τηλ να εστιασει? Τελειες φωτο βγαζει απο κοντα...

Ναι ειχα ωρα που το αφηνα να εστιασει και εβγαζε θαμπη σχετικα!!

#113   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2012 - 01:53

Mε βαση τις αναγκες μου και πολυ περισσοτερο με βαση το πως αντιλαμβανομαι καποια πραγματα περι αισθητικης δυστυχως δεν θα παρω.Απο κει και περα το συγκεκριμενο smartphone για καποιους μπορει να ειναι ενα τηλ που "κανει τα παντα" και μπραβο στη Samsung που το εβγαλε.Οι αντιπαραθεσεις ειναι πραγματικα χωρις νοημα αφου ουσιαστικα επαναλαμβανονται τα ιδια και τα ιδια.

#114   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16,726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/07/2012 - 02:16

Εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ένα smartphone υποτίθεται είναι σχεδιασμένο ώστε να στέλνει μειλ,να διαχειρίζεσαι κάποια Apps,gps κτλ κτλ..

Τι διαφορά πρακτική θα μου κάνει εμένα όταν έχει 4 πύρηνο επεξεργαστή,4πύρηνη κάρτα γραφικών ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

Παιδιά για τηλέφωνα μιλάμε έλεος πια,λες και μιλάμε για superpc που τα χρησιμοποιούμε για υπολογισμούς και το δευτερόλεπτο θα παίξει καθοριστικό ρόλο.

Ένα τηλέφωνο είναι σχεδιασμένο για κάποια πράγματα,ένα game machine για κάποια άλλα κοκ.

Πέφτουμε στο τρυπάκι του καταναλωτισμού και των διαφημιστικών κάθε τόσο.

Αναρτημένη εικόνα


#115   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/07/2012 - 02:36

Εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ένα smartphone υποτίθεται είναι σχεδιασμένο ώστε να στέλνει μειλ,να διαχειρίζεσαι κάποια Apps,gps κτλ κτλ..

Τι διαφορά πρακτική θα μου κάνει εμένα όταν έχει 4 πύρηνο επεξεργαστή,4πύρηνη κάρτα γραφικών ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

Παιδιά για τηλέφωνα μιλάμε έλεος πια,λες και μιλάμε για superpc που τα χρησιμοποιούμε για υπολογισμούς και το δευτερόλεπτο θα παίξει καθοριστικό ρόλο.

Ένα τηλέφωνο είναι σχεδιασμένο για κάποια πράγματα,ένα game machine για κάποια άλλα κοκ.

Πέφτουμε στο τρυπάκι του καταναλωτισμού και των διαφημιστικών κάθε τόσο.


Δεν ειναι μονο το οτι πεφτουμε θυματα καταναλωτισμου.. Απλα συμβαδιζουμε με τος εποχες.. Καποτε επαιρνες μονο τηλεφωνα και εστελνες sms..τωρα κανεις check in στην πτηση σου, βρισκεις βενζιναδικα και τιμες,το χρησιμοππιεις για gps και ολα αυτα που ξερεις.. Στο μελλον ποιος ξερει τι αλλο θα κανεις.. Ηδη αποτι ξερουμε θα κανουμε και πληρωμες χωρις να χουμε το αγχος να μας κλεψουν και να κουβαλαμε παντου μετρητα και καρτες. Προσωπικα δεν εχω προβλημα με τα τεχνικα χαρακτηριστικα και τα τετραπυρηνα.. Καλως αυξανονται. Βλεπω και συγκρινω το δικο μου 4ς με του αδερφου μου το 3gs πχ ποσο πιο αργο και εκνευριστικο ειναι.. Το θεμα ειναι και να εξελιχθει και η τεχνολογια με τις μπαταριες ή να βρεθει καποιος εναλλακτικος τροπος γιατι εκει εχουμε μεινει πισω.. Επισης δεν μου αρεσει αυτο που βλεπω με τις οθονες που ολο και αυξανονται.. Ειπαμε να παμε μεχρι 4 .. Άντε το πολυ 4.2 ισως οριακα μεχρι 4.5.. Μετα χανει το νοημα του κινητού και του φορητού. Αν θες παραπανω παρε ταμπλετ... Υπαρχουν ταμπλετ και με 7 ιντσες και με 10 και παιρνεις οτι σε βολευει

#116   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3,006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2012 - 02:50

Εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ένα smartphone υποτίθεται είναι σχεδιασμένο ώστε να στέλνει μειλ,να διαχειρίζεσαι κάποια Apps,gps κτλ κτλ..

Τι διαφορά πρακτική θα μου κάνει εμένα όταν έχει 4 πύρηνο επεξεργαστή,4πύρηνη κάρτα γραφικών ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

Παιδιά για τηλέφωνα μιλάμε έλεος πια,λες και μιλάμε για superpc που τα χρησιμοποιούμε για υπολογισμούς και το δευτερόλεπτο θα παίξει καθοριστικό ρόλο.

Ένα τηλέφωνο είναι σχεδιασμένο για κάποια πράγματα,ένα game machine για κάποια άλλα κοκ.

Πέφτουμε στο τρυπάκι του καταναλωτισμού και των διαφημιστικών κάθε τόσο.


μα αυτο ειναι το θεμα... δε μιλαμε για τηλεφωνα... αν ηταν θα παιρναμε ενα 3210 και τελος.... παιρνουμε κατι το οποιο αντικαθιστα(οσο μπορει τουλαχιστον) το pc... δεν ειναι μονο τα mail και το gps... εγω πχ διαβαζω pdf επεξεργαζομαι αρχεια word excel (γιαυτο θελω και μεγαλη οθονη) παιζω αρκετα παιχνιδια βλεπω ταινιες σειρες και γενικα αξιοποιω το 80% των δυνατοτήτων του κινητου...

#117   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4,524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2012 - 03:04

μα αυτο ειναι το θεμα... δε μιλαμε για τηλεφωνα... αν ηταν θα παιρναμε ενα 3210 και τελος.... παιρνουμε κατι το οποιο αντικαθιστα(οσο μπορει τουλαχιστον) το pc... δεν ειναι μονο τα mail και το gps... εγω πχ διαβαζω pdf επεξεργαζομαι αρχεια word excel (γιαυτο θελω και μεγαλη οθονη) παιζω αρκετα παιχνιδια βλεπω ταινιες σειρες και γενικα αξιοποιω το 80% των δυνατοτήτων του κινητου...

Ελπιζω να το βαζεις που και που σε airplane mode ;-)

#118   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3,006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2012 - 03:06

Ελπιζω να το βαζεις που και που σε airplane mode ;-)


τι ειναι αυτο?? :P

#119   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 29/07/2012 - 07:18

Εγω θα αλλάξω τηλέφωνο όταν βγει με ευκαμπτη διαφανες οθόνη ή οθόνη ολογραμματος
Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν

Και σκεφτείτε καλα κάτι ζούμε σε εποχές δύσκολες
Το να δώσει κανείς 600 , 700 για ένα τηλέφωνο , είναι πλέον μεγάλο πόσο

Καλο είναι να μάθουμε ότι οι ανάγκες μας είναι η πραγματική επικοινωνία , και όχι τα gadgets

Φιλικά

Υ.Γ. Σας τα γράφω γιατι ήμουν πορωμενος με την τεχνολογία λόγο δουλειάς

#120   michos

michos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2012 - 13:59

Να κανω μια ερωτηση; Πηγα προχθες στον γερμανο και ειδα λιγο το s3, ολα καλα και ολα ωραια μεχρι που δοκιμασα να κανω το εξης... Πηγα να βγαλω μια πολυ κοντινη φωτο σε ενα χαρτι πολυχρωμο και τελικα η εστιαση που εκανε δεν ειχε καμια σχεση με αυτην του 4αριου μου! Δλδ εννοω το 4αρι μου εβγαλε τελεια κοντινη φωτο σε σχεση με το s3! Οσοι εχετε s3 το εχετε δικιμασει;;


εχει επιλογη macro, στις ρυθμισεις και θα παθεις πλακα πως μπορει να τραβαει και τοσο κοντα.! ειναι οπως στο ειπε καποιος. εαν δεν το παρεις να το δουλεψεις δεν μπορεις να καταλαβεις για τι συσκευη προκειται. και εγω οταν το ψιλοδουλευα σε καποια καταστηματα που το εβλεπα , δεν μου εκανε και τοσο εντυπωση. και οταν ακομα το εκανα παραγγελια να φανταστεις, ημουν τρομερα επιφυλακτικος, μηπως και την πατησω οπως με το galaxy note, που τελικα δεν μου αρεσε και το πουλησα σε ενα μηνα. ομως απο οταν το εχω παρει , οχι μονο δεν μου εχει λειψει καθολου το 4s, αλλα το χαρισα και στην γυναικα μου που ειχε το τεσσαρι, και φυσικα αυτη δεν το αλλαζει με τιποτα το iphone, οσο και να προσπαθω να την πεισω.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες