Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Αθάνατη Ελλάδα με τα καταστήματά σου...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/07/2012 - 16:39

Μα δεν αντιλεγω,ουτε λεω οτι σου φερθηκαν ακρως επαγγελματικα.αλλα οχι να βγαλουμε και τη..λιστα του σιντλερ για καταστηματα.ελεος.δε θα μεινει τπτ ορθιοΚαι ο τιτλος του τοπικ ειναι ακυρος ως εκ τουτο.εκτος αν εισαι δημοσιογραφος και εβαλες εναν εντυπωσιακο για να το διαβασουμε ολλοι :P


Καλώς ή κακώς με την κατάσταση π επικρατεί αυτή τη στιγμή και με την οικονομική κρίση π περνάμε (και μν ακούσω :"Μιλας για κρίση αλλά έχεις iphone" γιατί η απάντηση θα είναι : "γούστο μ και καπέλο μ" .....) είμαστε υποχρεωμένοι κ αναγκασμένοι να επιλέγουμε κ να προσέχουμε τι αγοράζουμε και απο που....η λίστα του σιντλερ π λες χρειάζεται κ παραχρειάζεται σε μια τέτοια κατάσταση...γιατί το κατάστημα το οποίο δν φέρεται σωστά στους πελάτες τ (ακόμα κ αν αυτοί είναι ευκαιριακοί και της 1 φοράς) δν δικαιούται να είναι ανοιχτό κατά την άποψή μ:....ή θα υπάρχει επαγγελματική συνείδηση και συμπεριφορά ή θα κλείνουν....μόνο έτσι θα γίνει δουλειά κ θα φανούν οι σωστοί επαγγελματίες....αν τώρα εσύ είσαι άνθρωπος τ καταστήματος και το υπερασπίζεσαι , καλά κάνες γτ είναι η δουλειά σ.....αλλά όχι κ να λέμε δν θα τους αποκλείσουμε γτ είναι ανθρωποι κ προσπαθουν να επιβιώσουν...αν θέλουν να επιβιώσουν ας το κάνουν αλλά όχι στις πλάτες μας και όχι με τα λεφτά μας..! προτιμώ να στηρίξω τον αγγλο το γάλο τον κινέζο το γερμανο π θα μ φερθεί σωστά παρά τον π@@στη τον Έλληνα π θα κοιτάξει πως θα μ φάει τα λεφτά....απλά τα πράγματα..!
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2012 - 17:03

PanosMouz, νομιζω εγραψες οτι ηθελα να πω.

Ε τοτε με μαθηματικη ακριβεια ολα αργα ή γρηγορα θα ειναι μεσα


Καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται, αν ειναι σωστοι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπουνε σε καμια blacklist. Αν παλι ειναι τρομπες φυσικα και θα μπουνε, για να μην κανουν ακριβως οτι ειπε και ο PanosMouz πιο πανω.

#48   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/07/2012 - 17:16

Panosmouz εθεσες παρα πολλα.επιγραμματικα λοιπον.καμια σχεση δεν εχω με το καταστημα.ουτε που το χω ακουστα.δευτερο εγω δεν ειπα πουθενα οτι κανουν οτι να ναι για να επιβιωσουν.ειπα οτι μια περιπτωση σαν αυτη του μαρκ δεν αρκει για να μπει σε μαυρη λιστα.αντιθετα εξηγησα οτι ενα καταστημα σιγουρα την εχει ´´φαεί´ αρκετες φορες απο καποιους που κοροιδεψαν αλλαζοντας, επιστρεφοντας κατι.ειτε απο λαθος του καταστηματος,ειτε με τη μορφη εξυπηρετησης.επομενως και το αντιθετο οταν συμβει μια δυο φορες ειναι στα ορια του μη κολασιμου.δε θα λεγα ποτε καμια μλκ του τυπου ποια κριση,εχεις iphone.τωρα αν προτιμας να στηριξεις αγγλο,γαλλο,πορτογαλο.τι να πω????shame on u :P.ουσιαστικα σφιγγεις πιο σφιχτα τη θηλεια γυρω απο το λαιμο σου διχως να το καταλαβεις..

#49   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/07/2012 - 17:36

Paliotomaro προφανώς δν είπα ότι έχες σχέση με τ μαγαζί για να σε θίξω κ σόρρυ αν ακούστηκε έτσι ;) συνήθως αυτοί π την "πατάνε" είναι τα μαγαζιά τα οποία φέρονται πάνω από τέλεια στους πελάτες τους κ απλά κάποιος πατάει πάνω στην καλοσύνη αυτή για ίδιο όφελος :-) ακόμα κ αν η περίπτωση του Μαρκ είναι η μοναδική π έχει να κάνει με το κατάστημα (γιατί για το άλλο θέμα με το back cover είναι θέμα προμηθευτή κ πιστεύω ότι αν υπήρχε η απόδειξη θα τ το αλλάξαμε (πιστεύω λέω...αλλά κρατάω κ πισινή)) μου αρκεί γ να το βάλω σε blacklist ώστε να είμαι βέβαιος ότι δν θα είμαι η δεύτερη περίπτωση....όσο για τη θηλιά στο λαιμό μ, γλυτώνοντας ένα ποσό της τάξης των 20-30 ευρώ (το οποίο για το ελληνικό μαγαζί μπορεί να είναι και οριακό κέρδος δν διαφωνώ....) γ εμένα είναι μία κάποια διαφορά....στν τελική έχουμε ελεύθερη αγορά όπως υποστηρίζουν πολλοί (και συνήθως αυτοί ο αισχροκερδούν) οπότε το θεωρώ στα πλαίσια του ανταγωνισμού....ναι οκ...στο eBay για παράδειγμα δν έχεις να πληρώσεις κανένα μαγαζί και καμία βιτρίνα οπότε γλυτώνεις όλα αυτά τα έξοδα....το να ανοίξεις όμως ένα μαγαζί είναι μία καθαρά προσωπική απόφαση που εμπεριέχει κάποιο ρίσκο....ξέρεις ότι υπάρχουν πιο φθηνά "μαγαζιά" έξω αλλά θεωρείς (το δεύτερο ενικο δν πάει προσωπικά σ εσένα προφανώς) ότι πουλώντας στην τριπλάσια τιμή (και με οριακό ίσως κέρδος θα επιβιώσεις...) δυστυχώς όμως κανένας άνθρωπος δν νοιάζεται για το αν πληρώνεις 10000 βιτρίνες 10000 ενοίκιο κλπ κλπ....αυτό ο κοιτά ο καταναλωτής είναι η τιμή....κ αν μπορώ σαν καταναλωτής μα βρώ κάτι φθηνότερα προφανώς και θα τ προτιμήσω ;) όπως και οι περισσότεροι από εμάς πιστεύω.....τώρα αν κάνω λάθος τι να σ πω...άνθρωποι είμαστε
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#50   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/07/2012 - 17:52

Ολα αυτα που λες ειναι εν μερη σωστα.κανενα καταστημα δε μπορει να εχει τους εκατο απο τους εκατο πελατες του ευχαριστημενους.ειναι σχεδον νομοτελειακο.επομενως αργα ή γρηγορα ολα θα συμετειχαν στη..μαυρη λιστα.τωρα για το θεμα της ελευθερης -παγκοσμιας αγορας που ειναι κ το σημαντικο και απαιτει μεγαλη συζητηση χονδρικα θα ξαναπω οτι τα ελληνικα καταστηματα θα φτασουν να μας τα χαριζουν,να μας τα δινουν σχεδον τσαμπα κ εμεις δε θα εχουμε τη δυνατοτηα να αγορασεις.δε θα ελεγα ποτε τη μλκ ´´τι κριση μου λες αφου εχεις iphone´´ αλλα μπορω με βεβαιοτητα να σου πω,οτι αν εισαι ανεργος,αμα εχεις ενα κοντινο σου συγγενικο προσωπο ανεργο,αν δυσκολευεσαι να ´´τη βγαλεις´´ εβαλες κ συ το χερακι σου σε αυτο.το ελλ καταστημα που μπορει να επελεγες σε σχεση με το ebay μπορει να μην σε απελυε εσενα,τον αδερφο σου ή ακομη και να μη σε απελυε και να προσλαμβανε και εναν ακομη.γλιτωνεις λοιπον το εικοσαρικο και υποθηκευεις αργα και σταθερα το μελλον σου..με πιανεις?

Σορρυ για τη κακιστη διατυπωση αλλα ασχολουμαι και με κατι αλλο παραλληλα

#51   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/07/2012 - 18:00

Μν αγχώνεσαι...! Σου λέω αυτό γ την κρίση κ τ iPhone τ είπα απλά μόνο γτ έχει γίνει δυστυχώς καραμέλα από κάποιους....δυστυχώς το μέλλον μας το έχουμε υποθηκεύσει χρόνια τώρα με την κακοδιαχείριση και την υπερκατανάλωση από πολλούς.....τα τεράστια δάνεια , το πλαστικό χρήμα κλπ κλπ....εμείς απλά θα υποστούμε τι συνέπειες δυστυχώς...:/ είναι μεγάλη κουβέντα αυτή...κ να την κάνουμε δν θα καταλήξουμε κάπου (εννοώ δν θα λύσουμε το πρόβλημα της χώρας :Ρ ) ....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#52   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2012 - 10:49

Welcome to Greece! Η χωρα των κλευτων! Γιατι σε πιο κλαδο δεν ειναι ετσι? καφεδεσ 3-4 ευρω με κοστος μερικα λεπτα? Ποτα στα 6-15 ευρω με κοστος 1-2 ευρω? Κινητα-gadgets? 399 δολαρια-->420 ευρω Στην Ελλαδα (ipad) και η λιστα θα μπορουσε να ειναι τεραστια (coca cola 180 δραχμες--> 1 euro πλεον) κλπ κλπ κλπ...

Ετσι μαθαμε, να ΥΠΕΡκερδιζουμε στις πλατες αλλων, να δαγωνουμε οτι μπορουμε οταν μπορουμε και να ξεχναμε οτι εχει ο καιρος γυρισματα... Τωρα ηρθε το πληρωμα του χρονου και ολοι οι τυχοδιωκτες καιροσκοποι που κερδοσκοπουσαν εις βαρος μας, βαζουν λουκετο. Γιατι? γιατι βαλαμε ΕΜΕΙΣ μυαλο! οχι εκεινοι, αυτοι τα ιδια θα εκαναν αν μπορουσαν. ΕΜΕΙΣ ελεγχουμε τα παντα, παντα ο αγοραστης επιλεγει προιν-μαγαζι και ποτε το προιον-μαγαζι τον αγοραστη.

Φυσικα και μια λιστα με μαγαζια απαραδεκτα θα επρεπε να υπαρχει, οπως και λιστα με οφειλετες του δημοσιου, οπως και λιστα με νοθευμενα βενζιναδικα κλπ κλπ κλπ. Να κλεισουν ολοι , επιτελους αν σκευτουμε αντικειμενικα και οχι την παρτυ μας, ας ειναι ο αδερφος-ο κολλητος-ο πατερας μας αυτος που κλεβει.

ΠΟΛΛΑ ελληνικα μαγαζια, πλεον εχουν βαλει μυαλο, εχουν ριξει τιμες, εχουν φτιαξει τα service τους, εχουν μειωσει τα εξοδα αποστολης κλπ κλπ , αν δεν εχουν ομως παραγελειες γιατι εμεις επιλεγουμε τον καθε κλευτη, τιμωρουμε τον σωστο και επιβραβευουμε τον κλευτη... διαιονιζουμε μια κατασταση που ειναι εις βαρος μας εμεσα και αμεσα.

Συγνωμη αν κουρασα. Αλλα δεν αντεξα... με 1-2 ατομα που υπερασπιζονται λογο ξεκαθαρα προσωπικου συμφεροντος και εναντια στο κοινο συμφερον.

#53   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 11:22

Welcome to Greece! Η χωρα των κλευτων! Γιατι σε πιο κλαδο δεν ειναι ετσι? καφεδεσ 3-4 ευρω με κοστος μερικα λεπτα? Ποτα στα 6-15 ευρω με κοστος 1-2 ευρω? Κινητα-gadgets? 399 δολαρια-->420 ευρω Στην Ελλαδα (ipad) και η λιστα θα μπορουσε να ειναι τεραστια (coca cola 180 δραχμες--> 1 euro πλεον) κλπ κλπ κλπ...


Έχεις ακουστά την εφορία και τα δημοτικά τέλη? Ο καφές που πίνεις 3 ώρες μπορεί να κοστίζει 5 λεπτά αλλά η καρέκλα κοστίζει κάτι χιλιάδες ευρώ ημερησίως και κάτι εκατομύρια το χρόνο για να επιτρέψει ο δήμος να κάθεσαι. Το ίδιο και με τα ποτά. Το ίδιο και με τα gadgets που τα κοπανάει το τελωνείο μόλις μπούνε στη χώρα το ίδιο και με την κοκακόλα που μέχρι και ειδικό φόρο κατανάλωσης έχει.
Μην ψάχνεις να βρείς τον εχθρό δίπλα σου, το πιο πιθανό είναι ότι τον ψήφισες να σε κυβερνάει ή ακόμη χειρότερα δεν ασχολήθηκες καν να ψηφίσεις ποιος θα σε κυβερνάει.

Όσο για τον φίλο με το πρόβλημα: Όσο δίκιο είχες το έχασες όταν αποκάλεσες το κατάστημα "απατεώνες". Ανετότατα μπορούν να σου κάνουν μήνυση για δυσφήμιση δια του τύπου και πραγματικά απορώ με το φόρουμ που απαγορεύει να μιλάμε για installous αλλά επιτρέπει να καθυβρίζονται καταστήματα και να αμαυρώνονται υπολήψεις.

Αν θες και τη νομική μου άποψη: Από τη στιγμή που άνοιξες τη συσκευή χωρίς να είσαι authorized service έχασες κάθε δικαίωμα να επικαλείσαι εγγυήσεις κτλ. Πιθανόν να υπήρχε αστοχία υλικού αλλά 100% δεν θεωρείσαι υπεύθυνος να κάνεις service σε συσκευές. Το ότι έφτιαξες άλλα 2-3 τηλέφωνα απλά υπογραμμίζει το γεγονός ότι δεν πρέπει να θεωρείσαι "τεχνικός".

Θα σου πρότεινα για τη δική σου ασφάλεια να αλλάξεις τους χαρακτηρισμούς σου με καταλληλότερους. Αν πάλι δεν θέλεις δικαίωμά σου είναι μην τα βάλεις όμως μαζί μου ε? :)

#54   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/07/2012 - 11:33

Έχεις ακουστά την εφορία και τα δημοτικά τέλη? Ο καφές που πίνεις 3 ώρες μπορεί να κοστίζει 5 λεπτά αλλά η καρέκλα κοστίζει κάτι χιλιάδες ευρώ ημερησίως και κάτι εκατομύρια το χρόνο για να επιτρέψει ο δήμος να κάθεσαι. Το ίδιο και με τα ποτά. Το ίδιο και με τα gadgets που τα κοπανάει το τελωνείο μόλις μπούνε στη χώρα το ίδιο και με την κοκακόλα που μέχρι και ειδικό φόρο κατανάλωσης έχει.
Μην ψάχνεις να βρείς τον εχθρό δίπλα σου, το πιο πιθανό είναι ότι τον ψήφισες να σε κυβερνάει ή ακόμη χειρότερα δεν ασχολήθηκες καν να ψηφίσεις ποιος θα σε κυβερνάει.

Όσο για τον φίλο με το πρόβλημα: Όσο δίκιο είχες το έχασες όταν αποκάλεσες το κατάστημα "απατεώνες". Ανετότατα μπορούν να σου κάνουν μήνυση για δυσφήμιση δια του τύπου και πραγματικά απορώ με το φόρουμ που απαγορεύει να μιλάμε για installous αλλά επιτρέπει να καθυβρίζονται καταστήματα και να αμαυρώνονται υπολήψεις.

Αν θες και τη νομική μου άποψη: Από τη στιγμή που άνοιξες τη συσκευή χωρίς να είσαι authorized service έχασες κάθε δικαίωμα να επικαλείσαι εγγυήσεις κτλ. Πιθανόν να υπήρχε αστοχία υλικού αλλά 100% δεν θεωρείσαι υπεύθυνος να κάνεις service σε συσκευές. Το ότι έφτιαξες άλλα 2-3 τηλέφωνα απλά υπογραμμίζει το γεγονός ότι δεν πρέπει να θεωρείσαι "τεχνικός".

Θα σου πρότεινα για τη δική σου ασφάλεια να αλλάξεις τους χαρακτηρισμούς σου με καταλληλότερους. Αν πάλι δεν θέλεις δικαίωμά σου είναι μην τα βάλεις όμως μαζί μου ε? :)


Ποιος δηλαδή είναι authorizer service iphone στην Ελλάδα;Για πες μου. Αν είναι έτσι στους 12 μήνες εγγύηση που αναφέρουν να λένε τους όρους.Δεν τους λένε άρα ισχύει για τους πάντες. Διαφώτισέ με νομικά γι αυτό.Δεν πρέπει να αναφέρονται οι
όροι εφόσον υπάρχουν; Το συγκεκριμένο ανταλλακτικό καταλάβαινες ότι είναι κάκιστης ποιότητας με το που το έπιανες, επίσης δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σπουδή να το βάλεις στο κινητό όπως ξαναείπα.Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Επίσης,το χαρακτηρισμό τον έκανα γιατί έπειτα από προτροπή μου να τους το στείλω μου απάντησαν ότι θέλουν 30 ευρώ για να τα βγάλουν/βάλουν στο κινητό. Αυτό δεν ενισχύει αυτόν τον χαρακτηρισμό;
Γιατί μου είπαν κάτι το οποίο ήξεραν ότι δεν θα δεχτώ;

Επίσης από το Σάββατο έχουν το ανταλλακτικό που τους έστειλα να κοιτάξουν,με πήραν το Σάββατο τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορεί να περαστεί στην εγγύηση γιατί είναι σπασμένο το digitizer το ελαττωματικό που ξεκόλλησε(που είναι μια ζημιά που δεν μπορώ να κάνω εγώ). Επίσης όταν τους είπα ότι η lcd είναι κι αυτή χαλασμένη ας τη δοκιμάσει αυτή τεχνικός απάντηση δεν πήρα και έκλεισε το τηλέφωνο. Φυσικά δεν μου έχουν στείλει το ανταλλακτικό καν. Σε περίπτωση που δεν μου το στείλουν και δεν μου το αντακαταστήσουν για τι θα μιλάμε από κει και πέρα; Νομικά πες χωρίς συναισθηματικές φορτίσεις.

Και κάτι τελευταίο.Τους είπα ότι θα τους δυσφημίσω στο forum.

Αναρτημένη εικόνα


#55   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/07/2012 - 11:57

παιδες εμεις εχουμε μαγαζι με οπτικα 30+ χρονια,ο πατερας μου το πρωτο που μου εμαθε ηταν οτι "το μαγαζι για να εχει κερδος πρεπει να χασει" κ εννοουσε πως ΝΑΙ θα χασεις μερικες φορες απο μερικους πελατες αλλα μονο ο ευχαριστημενος πελατης ξαναγυρναει,ετσι ειναι γενικα μιλωντας, βεβαια μερικες φορες φαινεται ξεκαθαρη η εκμεταλλευση απο μερικους και εκει κανεις οτι μπορεις για να μεινετε κ οι 2 ευχαριστημενοι,δεν ειναι κακο για ενα μαγαζι να κανει το μαλακα,εγω συμφωνω με τον Mark,οτι κ να εγινε επρεπε να του το αλλαξουν ακομα κ αν εφταιγε αυτος,εγινε αμμεσα κ οχι μετα απο 1-2 μηνες....τελος...το θεμα ειναι οτι μερικοι καταστηματαρχες νομιζουν οτι εχουν την Apple η δεν ξερω τι κ κρατανε τον παππα απο τα.... κ ειναι πλεον αφεντικα με την επιχειρησαρα τους...πχι δεν ειναι ετσι...το σοβαρο μαγαζι εχει εξυπηρετηση πελατων αριστη...κ αυτο μαι μερικες φορες σημαινει κ χασουρα...ετσι ειναι...αυτα ειχα να πω,συγγνωμη για το μεγεθος του post

#56   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/07/2012 - 12:02

Συμφωνώ σ αυτό που λες φίλε,κι εμένα ο Πατέρας μου που έχει μαγαζί 30 χρόνια αυτό λέει και κάθε ΣΟΒΑΡΟΣ επαγγελματίας..

Εγώ δεν ήθελα να το αλλάξουν κατευθείαν πριν δουν ότι έχει πρόβλημα.Τους είπα να τους στείλω το κινητό να το βγάλουν αυτοί και να το δοκιμάσουν και μου απάντησε θέλουμε ακόμα 30 ευρώ.Αυτό πως λέγεται; Εντελώς αντικειμενικά γιατί εγώ δεν είμαι αντικειμενικός.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 31/07/2012 - 12:10

Αναρτημένη εικόνα


#57   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/07/2012 - 12:10

υποκειμενικα...αυτο λεγεται ΒΛΑΚΕΙΑ , μπορει και αδιαφορια η σταρχιδισμος... αλλα επαγγελματισμος με τιποτα...

κλασσικα μαγαζακια αρπαχτης ειναι αυτα κ τπτ παραπανω...

#58   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/07/2012 - 13:18

Εννοειται Ολα τα μαγαζια κανουν χατιρια σε πελατες και παρα πολλες φορες ειναι προς οφελος των πελατων.αλλα αμα φερνανε στο καταστημα σου ενα σκελετο γρατσουνισμενο θα το αλλαζες?και ο πελατης νανυπερασπιζοταν οτι ετσι το πηρε.σιγουρα θα σου χει τυχει τετοια περιπτωση.αν οχι εσενα του πατερα σου.αν κατι εχει ανοιχθει και ´´πειραχθεί´ μετα το καταστημα για να σου το αλλαξει κανει υποχωρηση.μη μπερδευουμε την υποχωρηση που μπορει ενιοτε να σου κανει ενα μαγαζι με αναγκαιοτητα.στη περιπτωση του μαρκ,εφοσον και αφου φαινεται χρησιμοποιοημενο μπορει και μαλλον ετσι ειναι,να μη μπορει ο καταστηματαρχης να το επιστρεψει στο προμηθευτη του ως ελλατωματικο..

Ασε που ολες οι ηλεκτρονικες συσκευες πανω αναφερουν authorized service only

#59   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/07/2012 - 13:30

Τότε θα έπρεπε όλα αυτά τα ανταλλακτικά να τα πουλάνε σε authorized τεχνικούς,τώρα το πόσοι είναι αυτοί στην Ελλάδα είναι άλλο θέμα.Επισης θα έπρεπε στους όρους της εγγύησης να το λένε,αντιθέτως δε λένε τίποτα.

Αναρτημένη εικόνα


#60   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 14:47

οσο για τις τιμες των καφεδων μην ανοιξουμε κουβεντα... :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες