Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Αθάνατη Ελλάδα με τα καταστήματά σου...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/08/2012 - 01:44

Δεν γνωρίζω πιο καλά ούτε είμαι παντογνώστης,απλά παρακολουθώ την αγορά.Έχει περίπου 350 σε καλή κατάσταση.

Θεωρώ ότι έπρεπε να το αγοράσει 250 αν στο έκανε ανταλλαγή με άλλο ώστε να βγάλει από αυτό με ρίσκο γύρω στα 100Ε και να βγάλει και κέρδος κι από το άλλο.Πιο κάτω θα ήταν
ρίξιμο στον πελάτη.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 01/08/2012 - 01:44

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/08/2012 - 01:54

Μα αμα ηταν τετοια η τιμη φαντασου ποσα iphone 4 θα μαζευε????δεν υπαρχει πλαφον για το ποσα κινητα θα του πανε..θα μαζευε ο γερμανος της γειττονιας σου 2 κινητα την ημερα.φαντασου γεωμετρικα την αυξηση του ρισκου για το καταστημα.να εχει μαζεψει ο γερμανος 10 μεταχειρισμενα παλιο μοντελο iphone kαι απο το καινουριο να εχει ενα.τι να τα κανει μετα?μετα απο 6 μηνες ας πουμε που θα εχει βγει ενα ακομη iphone sthn αγορα!για αυτο σου λεω.καποια πραγματα ειναι υπολογισμενα.και δεν ειναι αισχροκερδια που καποιοι βλακωδως πιστευουν.λενε ελαφρα τη καρδια μα το κινητο μου αμα παω να το πουλης. Θα πιασω τρεις φορες περισσοτερα!ε και?!πουλα το και μη μιλας.ασε που και αυτο σαν πραξη ειναι παρανομη.αλλη συζητηση αυτη.αλλα δε ψαχνω και ψυλλους στα αχυρα

#78   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/08/2012 - 02:11

Υπάρχει πλαφόν που θα το όριζε.Δεν θα έκανε ανταλλαγές επ άπειρον...

Οκ όλα είναι καλά δλδ στα Ελληνικά καταστήματα δεν αισχροκερδεί κανένας.Όλοι είναι αγνοί.Ωραία.Και από τους πολιτικούς όλοι είναι καλοί μόνο ο Άκης φταίει.

Το να πουλήσεις το κινητό που αγόρασες γιατί είναι παράνομο σαν πράξη;Νομικά πες μου συγκεκριμένα.

Αναρτημένη εικόνα


#79   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2012 - 05:48

Μαλλον ακρη δεν θα βγει, δηλαδη αν τα βαλουμε κατω με οσα διαβαζουμε σε λιγο θα βγουνε πιο πολυ φταιχτες οι καταναλωτες παρα αυτοι που μας κοροϊδευουν , δηλαδη τι αλλο εξωφρενικο θα δουνε τα ματακια μας, ημαρτοοοοον, που πας σε "κοτζαμ" χμ χμ, Γερμανο και σου λεει ο υπαλληλος εχω καλωδιο συνδεσης για Η/Υ iPhone/iPod Touch που θελετε αλλα δεν ειναι αυθεντικο, αλλα κανει 19,99 ευρω, ελα μωρε που την βλεπεις την κλεψια εδω?? Αγιοι ανθρωποι, ε φυσικα ebay, την τσεπη μου δεν της κανει κουμαντο ο καθε "τεχνολογικος οικος" που με το ετσι θελω βαζει οτι τιμες γουσταρει, αλλα εγω. Δεν ειπε κανεις οτι δεν υπαρχουν καταστηματα που ειναι αριστα και ποτε μα ποτε δεν εκλεψαν ουτε και 1 λεπτο απο πελατη τους, αλλα οχι και να αφησουμε να αλλωνιζουν τα απατεωνια, και ας μας κανουν οσες μυνησεις θελουν. εφοσον την κανουν την "μουφα" τους ε ας τα λουστουνε μετα. Τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε, ενταξει κουτοχορτο δεν τρωμε, καταλαβαμε γιατι ο ντορος...

Φιλικα παντα, δεν εχω κατι προσωπικο με κανεναν.

Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 01/08/2012 - 05:48


#80   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/08/2012 - 07:54

Γιατι ο ντορος?γιατι μαλλον εγω τρωω κουτοχορτο

#81   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/08/2012 - 08:24

Υπάρχει πλαφόν που θα το όριζε.Δεν θα έκανε ανταλλαγές επ άπειρον...

Οκ όλα είναι καλά δλδ στα Ελληνικά καταστήματα δεν αισχροκερδεί κανένας.Όλοι είναι αγνοί.Ωραία.Και από τους πολιτικούς όλοι είναι καλοί μόνο ο Άκης φταίει.

Το να πουλήσεις το κινητό που αγόρασες γιατί είναι παράνομο σαν πράξη;Νομικά πες μου συγκεκριμένα.

Δε νομιζω να υπαρχει πλαφον.υπολογιζουν τη τιμη και με βαση αυτη υπολογιζουν οτι θα ερθουν τοσα κινητα για επιστροφη.υπολογιζουν οτι θα πουλησουν τοσα και το κερδος τους θα ειναι τοσο.εννοειται οτι υπαρχουν καταστηματα που αισχροκερδουν.και παντου γινεται αυτο.και οι πολιτικοι τωρα δε μπορω να καταλαβω τι τους αναφερεις και συμφωνω δεν ειναι μονο ο ακης που φταει

#82   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2012 - 10:36

Μια μικρή εξήγηση να δώσω μόνο για το θέμα των 30 ευρώ: Εγώ σας εξηγώ πως θα το δεί πχ. ένα δικαστήριο δεν λέω ότι έχει δίκιο η εν λόγω εταιρία ούτε τίποτα. Επίσης καλό θα ήταν κάποιοι να μην κρίνουν τι είναι άξιο να διαβαστεί εδώ μέσα και τι όχι. Αν μη τι άλλο εγώ γράφω επί του θέματος όχι για τον συγγραφέα του θέματος.

Κατα τα λοιπά ούτε προσωπικό με κανέναν έχω, ούτε συμφέροντα, ούτε τίποτα.

#83   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/08/2012 - 17:09

Περιττό να πω ότι και σήμερα ως αναμενόταν δεν είχα κάποια ενημέρωση και δεν μου επιστράφηκε ή το ανταλλακτικό που έστειλα ή κάτι άλλο..

Αναρτημένη εικόνα


#84   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/08/2012 - 18:31

Μια εβδομάδα μετά δεν είχα κάποια ενημέρωση και δεν μου επιστράφηκε ή το ανταλλακτικό που έστειλα ή κάτι άλλο..

Ακόμα μιλάμε για δυσφήμιση;

Αναρτημένη εικόνα


#85   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/08/2012 - 18:41

"Επαγγελματίες".. Ουτε τα στοιχειώδη..

Έχεις ακόμα αμφιβιλολίες για το τι πρέπει να κάνεις..?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 04/08/2012 - 18:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#86   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/08/2012 - 19:03

Δεν έχω αμφιβολίες ούτε πίστευα ότι θα μου στείλουν κάτι ή θα με πάρουν τηλ...Μιλάμε απο άλλη βάση οταν θα περάσουν 2-3 μέρες ακόμα...

Αναρτημένη εικόνα


#87   bobos

bobos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/08/2012 - 00:04

Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να υπαρχει ενα καταστημα/σερβις που να σεβεται την πελατεια του????? εγω μεχρι να γινει αυτο το μαγαζι, δεν το αλλαζω το ebay! Εχω στηριξει (στο παρελθον) πολυ την ελληνικη αγορα τρωγωντας τα φεσια της και τις κακοτροπιες της αλλα φτανει πια!!! Ας αρχισει ο ελληνας μαγαζατορας/επιχειρηματιας να σεβεται τον εαυτο του πρωτα, αλλα μεχρι τοτε ουτε με το κυαλι δεν θα με δει! Βαρεθηκα και κουραστηκα να με κοροιδευουνε, τωρα ας κατσουν να σκεφτουνε καποια στοιχειωδη πραγματα και ας αναθεωρησουν τις προτεραιοτητες τους

#88   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2012 - 12:02

Στο κατάστημα όταν τους είπα ότι θα τους δυσφημίσω στο iPhonehellas μου είπαν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα.


Καλά σου είπαν. Και εγώ το ίδιο θα σου ΄λεγα. Θεωρείς το forum ως μέσο εκβιασμού για κάθε κατάστημα που έχεις παράπονα; Τί ποιο εύκολο από το να καταγγέλεις ανώνυμα έναν επώνυμο; Προσωπικά δεν μου φαίνεται καθόλου δίκαιο. Ούτε είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθούν σε κάθε forum τι λέγεται και να δίνουν απαντήσεις. Και ναι...θεωρώ ότι κάνεις δυσφήμιση. Δεν θα σχολίαζα καν, αλλά έχω αγοράσει 2 φορές απ' το συγκεκριμένο κατάστημα και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις...

#89   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2012 - 12:15

ενα τεραστιο γιατι ειναι ολη η ιστορια της νεοτερης ελλαδας φιλος
γιατι ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ....γιατι απο τις 100 περιπτωσεις σαν του mark το 90% δεν θα βρει το δικιο του η δεν θα ασχοληθει καθολου λογο ανυπαρξιας και αδυναμιας του αναλογου φορεα για την προστασια του καταναλωτη
για αυτο και πιστευω οτι σωστα αναφερονται στο δικτυο και στα φοrουμ τα περιστατικα αυτα προς ενημερωση των υπολοιπων(και για καποιον φιλο παραπανω
Έχεις ακόμα αμφιβιλολίες για το τι πρέπει να κάνεις. οπως ειπε nikosgnr παραπανω... ρωτα μαθε πραξε γιατι εχουν ξεφυγει καποιοι εμποροι στην ελλαδα(οχι ολοι )

#90   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2012 - 12:41

Καλά σου είπαν. Και εγώ το ίδιο θα σου ΄λεγα. Θεωρείς το forum ως μέσο εκβιασμού για κάθε κατάστημα που έχεις παράπονα; Τί ποιο εύκολο από το να καταγγέλεις ανώνυμα έναν επώνυμο; Προσωπικά δεν μου φαίνεται καθόλου δίκαιο. Ούτε είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθούν σε κάθε forum τι λέγεται και να δίνουν απαντήσεις. Και ναι...θεωρώ ότι κάνεις δυσφήμιση. Δεν θα σχολίαζα καν, αλλά έχω αγοράσει 2 φορές απ' το συγκεκριμένο κατάστημα και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις...

τι πιο ευκολο και για αυτους λοιπον να σε γραψουν στα παλια τους τα παπουτσια και εσενα και τα παραπονα σου,,,και σιγα μην βρεις το δικιο σου ειναι η αποψη τους
γιατι να μην ακουγονται και τα στραβα ενος καταστηματος ...επειδη εσυ εμεινες ευχαριστημενος ολα ειναι οκ
και γιατι να υπαρχει μονο ιντερνετικη διαφημιση και οχι δυσφημιση,η μηπως η δικια σου διαφημιση ειναι επωνυμη!!!
και ενα σοβαρο ιντερνετικο καταστημα θα μπορουσε πολυ ευκολα να απαντηση με τα επιχειρηματα του και να μας αφησει να βγαλουμε μονοι μας τα συμπερασματα μας,,,σκεπτομενοι ειμαστε οι περισοτεροι ετσι δεν ειναι!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες