Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/08/2012 - 23:17

Πολυ ζηλια κ κακια το topic ρε παιδια...

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 14/08/2012 - 23:57

δουλευουμε σα ζωα απο το πρωι μεχρι να βραδιασει για να κανουμε μια φορα το χρονο 1 δωρο κ εμεις στον εαυτο μας, δε νομιζω οτι πρεπει να απολογηθουμε σε καποιον που με της δυσκολιες που περναει η χωρα διαλεξε τον ευκολο δρομο.. τις φυγης...


Σωστός!!!

ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ τα βρήκαμε τα φράγκα! Άντε που θα δώσουμε κ λογαριασμό!

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 14/08/2012 - 23:57


#63   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2012 - 23:59

Σωστός!!!

ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ τα βρήκαμε τα φράγκα! Άντε που θα δώσουμε κ λογαριασμό!

Ρε μάγκες γιατί κάνετε προσωπική επίθεση στον στάρτερ του τόπικ?Θυχτήκατε?

#64   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 00:24

Ρε μάγκες γιατί κάνετε προσωπική επίθεση στον στάρτερ του τόπικ?Θυχτήκατε?

"Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;"

Ο τίτλος είναι ευθεία και προσωπική ερώτηση προς τον καθένα.

Ως τέτοια αντιμετωπίζεται και ο καθένας απαντάει για τον εαυτό του.

#65   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 04:00

Καλησπερα κατ αρχην..Ο τιτλος μου κεντρισε αμεσως το ενδιαφερον γιατι και εγω την ιδια απορια την εχω πολυ καιρο...Βλεπω πολλα ποστ του στυλ " αντε εχω ετοιμα τα 800 για το new iphone" ...καλα που τα βρισκετε οντως; Πεσατε ολοι στον ανθρωπο που ΟΥΔΕΠΟΤΕ εβγαλε τον εαυτο του απ εξω..Αντιθετα ειπε οτι ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να μεταναστευσει..Η αφορα ενος iphone στην Γερμανια ειναι κατα πολυ ευκολοτερη υποθεση..Στην Ελλαδα ετσι οπως πηγαν οι μισθοι κατα πολυ δυσκολοτερο..Πριν βιαστειτε δεν εχω φυγει απο Ελλαδα..Αυτη η νοοτροπια μας εφτασε εδω..Iphone , μερτσεντα , μαγκια και μουρη..Καλα ρε παιδια εγω με επιχειρηση αξιας εκαντονταδων χιλιαδων ευρω ( και μαλιστα 2 δυναμη πανελλαδικα στον τομεα της, πολυ γνωστη αλλα δεν την ονομαζω για ευνοητους λογους) 800 ευρω εν μεσω κρισης δεν δινω...Αλλα και να εδινα ηξερα οτι θα τα βγαλω περα...Ολοι εσεις εδω που θιχτηκατε, η ειστε εργοστασιαρχες η εγω ειμαι ο μονος που σκεφτομαι οτι η αγορα ενος iphone εν μεσω κρισης ειναι μια αστοχη αγορα..Και πριν βιαστειτε να πειτε για χομπι κ.λ.π και εγω θελω ferrari ..Το να βαλω ομως οτι λεφτα εχω μαζεψει στην αγορα αυτης , παρα στην επενδυση (π.χ αγορα ακινητου ) ειναι " αυτοκτονια".. Το αμαξι δεν θα μου δινει εσοδα, το ιδιο και το κινητο..Εαν μαζευετε χρηματα χρησιμοποηστε τα αλλου..κατι που να σασ κανει να ζειτε πιο ανετα οικονομικα..Μια παροιμια λεει " Να απλωνετε το χερι μεχρι εκει που φτανετε" ...Μακροσκελες κειμενο αλλα δεν μπορω να βλεπω ατομο με μισθο 600 ευρω να κυκλοφορει με iphone samsung galaxy κ.λ.π...Αυτη η νοοτροπια μας κατεστρεψε..πρωτα κοιταξτε το μελλον και υστερα θα ερθει και το iphone και το αμαξι το καλο και μαλιστα ανετα χωρις στερηση αλλων πραγματων η να χρεωθειτε..

#66   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 04:12

Και πριν δεχθω " επιθεση" του στυλ τι με νοιαζει εμενα για την δικη σας τσεπη , μα σας ενημερωσω οτι δεν σας κανω κουμαντο...Πριν μου πειτε για ποιο λογο δεν μπορω να βλεπω ατομο με μιαθο 600 ευρω , οχι δεν με πειραζει που εχει iphone...Ομως μου την δινει απιστευτα οταν του ερχεται η εφορια να κλαιγεται " ουτε για καφε δεν μπορω να παω τωρα, γιατι πληρωσα εφορια" η " ουτε να βγω δεν μπορω γιατι δεν εχω βενζινη" ..Απαντω οπως αρμοζει σε ατομα τετοια.." iphone δεν ηθελες; Κατσε σπιτι λοιπον και καμαρωσε το" ..

#67   aalex

aalex

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 07:04

Εξαιρετικό το σεμινάριο επενδύσεων Κε. Έλληνα Επιχειρηματια όπου δεν πήρες την επιχείρηση σου να τη πας έξω αλλα την αφήσες εδώ και πληρώνεις τους φόρους και τις εργοδοτικες σου εισφορές ΚΑΝΟΝΙΚΑ φαντάζομαι όπως οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι, όπου δεν έχεις διώξει κανέναν Ελληνα η μη υπάλληλο, αντίθετα προσελαβες στηρίζοντας την Ελλάδα να μειώσει την ανεργία και τέλος ευχαριστούμε που δε πήρες Ferrari μεχρι στιγμής διότι καεί πολυ και η βενζίνη ειναι ακομα ακριβή αλλα εύχομαι ειλικρινα να τη πάρεις σύντομα.

#68   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 09:23

Μερικοί εδώ μέσα παρομοιάζουν το κόστος του iphone με αγορά ferrari.Ειλικρινά έλεος.Τα 600€ είναι ένα νορμάλ ποσό που με λίγες οικονομίες και πολλούς τρόπους μπορεί να αγοράσει ο καθένας.Βγήκαν όλοι οι συμβουλάτορες να μας πείσουν οτι άμα δεν πέρναμε iphone θάχαμε το βιβλιάριο στην τράπεζα γεμάτο,το πώς το ΠΕΡΝΟΥΜΕ είναι καθαρά δική μας υπόθεση,το γουστάρουμε και το χρειαζόμαστε και το πέρνουμε.Δεν τα τρόω σε ποτά,καφέδες,ρούχα και τα παίρνω.Όλοι οι ψέυτοπλούσιοι να μας ανακρίνουν που τα βρίσκουμε,δρόμο όλοι απο το Ελλαντα και πατε στην πατριδα σας την γερμανια.Ακου κει άστοχη επένδυση ο οικονομικός αναλυτής....

#69   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 09:42

Χαλάρωστε τα παιδιά .... Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση ... Όσοι μπορούν δεν χρειάζεται να δώσουν και αναφορά που και πως και γιατι θα πάρουν το νέο iPhone ... Οι άλλοι που δεν μπορούν απλα θα κάνουν μαλακια άμα το πάρουν και δεν έχουν να φάνε ... Απο την άλλη μεριά κάποιοι που δεν παίρνουν καν το iPhone λόγο κρίσης μπορει και να κάνουν αλλα χειρότερα λάθη ... Απο οικονομικής πλευράς

#70   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 15/08/2012 - 09:53

Το να σου λέει ο άλλος ότι δεν πρέπει να αγοράσεις iPhone γιατί δεν θα έχεις έσοδα ή το να συγκρίνεις την αγορά του με μια μερσεντες ή το να λες ότι το αγοράζουν όλοι για ποζεριά είναι ανοησίες. Σε λίγο θα μας πουν ότι η αγορά ενός τέτοιου κινητού είναι θέμα status! Σιγα ρε!!! 600€ ή 200-300€ μεταχειρισμένο δεν ειναι δα κ ένα τραγικό ποσό για κάποιον που δουλεύει ακόμα κ part-time με 300€ τον μήνα αν θέλει να το αγοράσει. Το τί προτεραιότητες βάζει ο καθένας είναι δικιά του επιλογή.

#71   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 15/08/2012 - 10:06

Σε πολλους ισχυει ακομα με το ο Μπαμπας να ειναι καλα...ειδικα στης μικροτερες ηλικιες!!
Βλεπεις τωρα τον 13 χρονο με το 4s κ το iPad ανα χειρας...

#72   Sandbird

Sandbird

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/08/2012 - 10:09

Επειδή αυτού του στυλ "Που τα βρίσκεται ρε παίδες....." το έχω ακούσει πολλές φορές στο Teamspeak από κάτι τυπάκια σαν και σένα, θα σου απαντήσω και γω που τα βρήκα.

Την ιστορία με τον τζιτζικα και τον μέρμηγκα την ξέρεις ?

Ε να στην πω τότε....Οταν εσυ εβγαινες στα μπαράκια εγώ πήγαινα πανεπιστήμιο, όταν εσύ αγόραζες εξάτμιση για το αμάξι σου, εγώ αγόραζα βιβλία, και όταν εσυ σηκώθηκες και έφυγες από τη χώρα σου γιατί δεν είχες πια στο ήλιο μοίρα, εγώ αγόραζα iphone.

Και κάτι ακόμα έτσι για να μαθαίνεις.....

"τη τρελενεστε πως θα είναι"
"θολοκουλτουδιαρηδες"
"μεταξωτά βραδιά θέλουν και επειδεξιους κολους"

Πάνε μάθε πρώτα να μιλάς σωστά ελληνικά "Ελληνάρα" και μετά κρίνε τους άλλους εντάξει ?

#73   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 10:57

ενημερωτικα μονο να υπενθυμισω σε πολλους πως ο μισθος στα διοδια ειναι 450 ευρω για τα ατομα κατω των 25, κ αν εχεις κανα καλο βυσμα κ σε κρατησουν κ πανω απο τα 25 παει στα 600. Με τοσα λεφτα δεν πας πουθενα. Κ αν εισαι μακρια απο το σπιτι των γονιων κ συντηρησε ολομοναχος κ εχεις κ ενα αμαξακι πανω απο 15 μερες δεν τα βγαζεις περα. οι αλλοι ρε παιδια τι δουλεια κανετε που βγαζετε παραπανω σε τετοια περιοδο, αν ειναι να την κανω κ εγω να μεινω Ελλαδα!

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 15/08/2012 - 10:58


#74   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 11:28

ενημερωτικα μονο να υπενθυμισω σε πολλους πως ο μισθος στα διοδια ειναι 450 ευρω για τα ατομα κατω των 25, κ αν εχεις κανα καλο βυσμα κ σε κρατησουν κ πανω απο τα 25 παει στα 600. Με τοσα λεφτα δεν πας πουθενα. Κ αν εισαι μακρια απο το σπιτι των γονιων κ συντηρησε ολομοναχος κ εχεις κ ενα αμαξακι πανω απο 15 μερες δεν τα βγαζεις περα. οι αλλοι ρε παιδια τι δουλεια κανετε που βγαζετε παραπανω σε τετοια περιοδο, αν ειναι να την κανω κ εγω να μεινω Ελλαδα!

Ωραία γενίκευση...

Όλοι δηλαδή παίρνουν το πολύ 600 ευρώ και δουλεύουν στα διόδια...

Και στην τελική βασισμένος στα λεγόμενά σου, γιατί παιδί κάτω των 25 να έχει "αμαξάκι"?

Που τα βρήκε τα λεφτά?

Δεν είναι λογική αυτή παιδιά, καταλάβετέ το.

Το να γενικεύεις και να λες "έχουμε κρίση, εγώ ζορίζομαι άρα ΟΛΟΙ πρέπει να είναι στην ίδια ακριβώς κατάσταση με εμένα", είναι ΛΑΘΟΣ!!!

#75   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/08/2012 - 12:01

Ακυρο τοπικ τελειως χωρις λογο ολοι φαγωνεστε μεταξυ σας. Εγω ενα ξερω ο καθενας οτι γουσταρει κανει με τα φραγκα του ειτε τα εβγαλε νομιμα ή παρανομα ευκολα ή δυσκολα. Αλλος τα τρωει στα ξυδια αλλος στα ταξιδια αλλος στα γηπεδα και αλλος στα κινητα κτλ . Τελος

Υ.γ παμε ολοι για καφε !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)