Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:38

Εγω λεω τα κάλαντα κάθε χριστούγεννα και τσουπ να το 700αρι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:41

Και τα 2 εχουν ενα κοινο...Πραγματα μη απαραιτητα και δανειο για την αγορα τους..

σταματα να ζυγίζεις μήλα με πατάτες μαζί....

#93   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:48

Δεν υπάρχει λογική απάντηση στο τοπικ... Θα συμφωνησω με το τομάρι παραπανω !!!οι νοοτροπιες πρεπει να κρίνονται σε συλλογικό επίπεδο και οχι σε εξαιρέσεις που όλοι λίγο πολυ γνωρίζουμε στον κοντινο μας κύκλο...

#94   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:52

Απο την στιγμη που εχει αναρτησει απαντησεις ο κυριος panos1985 το τοπικ εγινε tragic!

#95   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:54

σταματα να ζυγίζεις μήλα με πατάτες μαζί....



Ωραια ας τα βαλουμε κατω μπας και καταλαβετε...Λοιπον 600 ευρω μισθος...Δηλαδη εχουμε ειδοσημα τον χρονο 7200..Απο αυτα βγαζουμε τα 700 για αγορα iphone,επισης βγαζουμε 2400 (μεσο ορο 200 το μηνα) για ενοικιο σπιτιου, επισης βγαζουμε 200 ευρω για τελη κυκλοφοριας αμαξιου, βγαζουμε και αλλα 150 ευρω για ασφαλεια αυτοκινητου, Μεχρι τωρα εχουμε υπολοιπο 3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650..Πετρελαιο θερμανσης δεν θελουμε..Αντε να βγαλουμε 500 ευρω για ολους τους μηνες..Παμε σε υπολοιπο 3.150..Δηλαδη εχουμε το μηνα 262 ευρω...Απο αυτα λοιπον τα 262 ευρω το μηνα πρεπει να αγορασουμε και φαγητο για το σπιτι μην πεθανουμε και της πεινας...σου βαζω εγω 100 ευρω το μηνα για αγορα φαγητου..Αρα εχουμε 100 ευρω το μηνα πανω κατω αφου εχουμε βγαλει ΟΛΑ τα απαραιτητα για να τα ξοδεψουμε οπου θελουμε...Τωρα ποιος βλεπει ανετη με λιγο οικονομια την αγορα Iphone απο εναν με μισθο 600 το μηνα??Εαν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε απλα μενετε με καποιον ο οποιος εχει αναλαβει τα εξοδα του σπιτιου.,..

#96   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 16:57

περνανε αυτη την περιοδο καθε μερα απο Μετσοβο πανω απο 2000 ατομα. Πριν 2-3 χρονια περναγαν πανω απο 10.000. το 80% αυτων που περνανε ειναι ανεργοι, κ ειναι σε ολο το φασμα των ηλικιων. ολοι μα ολοι κυριολεκτικα, ζητανε εκπτωση σε πραγματα αξιας 2 ευρω. Τωρα αν εσεις τα βλεπετε λογικα τα πραγματα τι να πω. Δεν εχω γνωρισει αυτη τη στιγμη Ελληνα που να παιρνει πανω απο 900 ευρω μισθο (ασφαλισμενος κ οχι τραπεζικος υπαλληλος), για οσους εχουν ακομα δουλεια. Τα μονα μερη που επιβιωνουν αυτη τη στιγμη ειναι αυτα που πανε ξενοι τουριστες. Εγω πηρα τηλεφωνο σε 10 ξενοδοχεια κ μου ελεγαν "αν δουλευαμε φιλε με Ελληνες, θα το ειχαμε κλεισει το μαγαζι". Οποτε ειναι πολυ γενικευμενο το πραγμα. Επειδη εδω δουλευουμε κυριως με Ελληνες (99%) εγω σας λεω πως 1 στους 1000 ειναι καλα οικονομικα, κ δεν χρωσταει πουθενα. Εμεις παντως παμε για κλεισιμο.

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 15/08/2012 - 17:00


#97   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:01

Ωραια ας τα βαλουμε κατω μπας και καταλαβετε...Λοιπον 600 ευρω μισθος...Δηλαδη εχουμε ειδοσημα τον χρονο 7200..Απο αυτα βγαζουμε τα 700 για αγορα iphone,επισης βγαζουμε 2400 (μεσο ορο 200 το μηνα) για ενοικιο σπιτιου, επισης βγαζουμε 200 ευρω για τελη κυκλοφοριας αμαξιου, βγαζουμε και αλλα 150 ευρω για ασφαλεια αυτοκινητου, Μεχρι τωρα εχουμε υπολοιπο 3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650..Πετρελαιο θερμανσης δεν θελουμε..Αντε να βγαλουμε 500 ευρω για ολους τους μηνες..Παμε σε υπολοιπο 3.150..Δηλαδη εχουμε το μηνα 262 ευρω...Απο αυτα λοιπον τα 262 ευρω το μηνα πρεπει να αγορασουμε και φαγητο για το σπιτι μην πεθανουμε και της πεινας...σου βαζω εγω 100 ευρω το μηνα για αγορα φαγητου..Αρα εχουμε 100 ευρω το μηνα πανω κατω αφου εχουμε βγαλει ΟΛΑ τα απαραιτητα για να τα ξοδεψουμε οπου θελουμε...Τωρα ποιος βλεπει ανετη με λιγο οικονομια την αγορα Iphone απο εναν με μισθο 600 το μηνα??Εαν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε απλα μενετε με καποιον ο οποιος εχει αναλαβει τα εξοδα του σπιτιου.,..

πάνο μέρα που είναι άστο ρε πασια μου να μη χαλάμε τις καρδιές μας, επιχειρηματίας άνθρωπος κράτα το μυαλό για τη πάρτυ σου να γίνεις ακόμη ποιο πλούσιους και άσε εμάς τους ηλίθιους στη φτώχεια μας, τι το κουράζεται ρε παιδι μου, Γουστάρουμε κάτι πως το λένε ρε αδερφέ.

#98   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:07

Απο την στιγμη που εχει αναρτησει απαντησεις ο κυριος panos1985 το τοπικ εγινε tragic!


Αγαπητε κυριε Νικολαου..Μπορειτε να συνεχισετε να πιστευετε οτι η BMW ειναι η καλυτερη μαρκα αυτοκινητων στον κοσμο (οι απαντησεις σου σε αλλο ποστ περι αυτοκινητων μου εχουν μεινει αξεχαστες)...Επισης μπορειτε να εχετε αποψη οτι τα BMW ειναι μουρη απεναντι στα ταπεινα Honda...Αλλωστε ποσως με ενδιαφερει η αποψη σας για εμενα οταν το μονο επιχειρημα που εχετε απεναντι σε εναν κατοχο honda που στο φαναρι θα κανει το bmwδακι σας να μοιαζει με ποδηλατο , ειναι να του πειτε οτι το bmw πουλαει μουρη...Την αποψη τετοιων ατομων την γραφω στα παλαιοτερα των υποδηματων μου..Οποτε εγω μπορει να ειμαι tragic αλλα εσεις παρ ολα αυτα δεν ειστε magic...


Υ.Γ: Ξεφυγαμε απο το θεμα αλλα σε τετοια ατομα η μονη απαντηση ειναι ο σχολιασμος με σχολια που οι ιδιοι εχουν κανει..

#99   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:11

Πήρα το κινητό και δεν μου έλειψε τίποτα.Έχω ενα πολύ καλο αμάξι και δεν το πήρα με δόσεις,εχω 2 πιστωτικές και δεν χρωστάω ευρώ,βγαίνω με φίλους και δεν χρωστάω πουθενά και σε καμοια τράπεζα και έχω δικιά μου δουλειά.Δεν σημαίνει οτι επειδη κάποιοι πήραν πορσε κ την σκοτωσαν πρεπει ναμε και εγω και ο καθε αλλος εδω μεσα.Ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του και λογαριαζει μονος του.Προσωπικα ειμαι 30 χρονων και θεορω γελιο ποσο τα 600€ για ιφονε.προσωπικα συην αρχη εδωσα 150€ με επιδοτηση και απο τοτε δινω κανα 100-200€ επιπλεον και το παιρνω.Δεν στερήθηκα τιποτα,απλα ετσι τογραψα,οταν θελω κατι το παιρνω πρωτα ζυγιζοντας αν μου χρησιμευει.Εχω παρει και καμοια 200€ σε apps.Επισης οι κινησεις μου ειτε σε αγορες,ειτε σε δουλιες προσπαθω να ειναι προσεχτικες.δεν ειναι ολοι ζαντα,αμαξι,φραπε και παραλια.Δουλευω 365 μερες τον χρονο να μην μου λειπει τιποτα.μην κατηγορειτε και κρινετε ανθρωπους που δεν ξερετε.αν ειχα αναγκη τα 200€ για αγορα νεας συσκευης iphone τοτε δεν θα τοπερνα.ταχω και το παιρνω.

ενα μεγαλο μερος της στρεβλωσης της ελληνικης οικονομιας,που κατα βαση βασιζεται στο χρηματοπιστωτικο μας συστημα δλδ στις τραπεζες ειναι αυτο.οτι εσυ,εγω και πιθανοτατα παρα πολλοι ακομη που ειμασταν "νοικοκυρηδες" στα οικονομικα μας,που δεν παιρναμε δανειο 500.000 ευρω για σπιτι με μισθο 1000 ή που δε παιρναμε φεραρι αλλα μικροτερο αυτοκινητο..τωρα καλουμαστε να πληρωσουμε το ιδιο.γιατι για παραδειγμα αμα εχεις επιχειρηση τωρα,για να λαβεις χρηματοδοτηση απο τραπεζα πρεπει να βαλεις εγγυηση τη μανα σου και το πατερα σου.προσεχε για το επιχειρειν μιλαω τωρα..

#100   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:13

πάνο μέρα που είναι άστο ρε πασια μου να μη χαλάμε τις καρδιές μας, επιχειρηματίας άνθρωπος κράτα το μυαλό για τη πάρτυ σου να γίνεις ακόμη ποιο πλούσιους και άσε εμάς τους ηλίθιους στη φτώχεια μας, τι το κουράζεται ρε παιδι μου, Γουστάρουμε κάτι πως το λένε ρε αδερφέ.



Πετρο η αντικρουση των επιχειρηματων μου ειναι το "γουσταρουμε κατι" ...Με αποστομωσες..

#101   aalex

aalex

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:16

Mαλλον εσυ δεν καταλαβες φιλτατε οτι και το ευχαριστω που ειπα ηταν ειρωνικο..Οχι δεν πηγα εγω κανεναν μισθο στα 400 η οπουδηποτε..Ο μισθος ειναι ακομα στα 800 και ανω σε αυτα που δινω στους υπαλληλους...Αντιθετα με οτι πιστευεις και η δικη μου δουλεια εχει χτυπηθει απο την κριση...Αντιθετα με οτι πιστευεις εμενα ΔΕΝ με συμφερει να παει ο μισθος στα 400 γιατι μετα δεν θα πουλαω το προιον μου ευκολα..Δεν εχω φαρμακειο που οτι και να γινει το φαρμακο το χρειαζεσαι...Αληθεια τα δικα σου μυαλα τα "εφτιαξες" με τον καιρο, η ηταν εκ γενετης σου? Και μεσα στην γενια που λες ειμαι και εγω...27 χρονων...Και εγω ειχα συνηθισει αλλιως , να τα εχω ολα κ.λ.π..Λογω κρισης επρεπε να συμβιβαστω και να κανω περικοπες σε πραγματα που ηθελα και να κοιταξω πρωτα να βγαλω τα απολυτως απαραιτητα..Μερικοι ομως βαζετε στην ακρη απο τα 600 ευρω που για να παρετε το iphone και γυρνας και λες σε εμενα να αλλαξω μυαλα...Εαν ειναι δυνατον...Αυτη η νοοτροπια μας κατεστρεψε..Ο καταναλωτισμος σε αγαθα που δεν μας ειναι απαραιτητα...Και ενας γνωστος μου με μισθο 1000 ευρω πηρε mercedes..Τωρα δεν εχει να φαει αλλα εχει mercendes...Αυτη η νοοτροπια μας διελυσε...

Δεν μιλαω για ατομα στην δικη σου κατηγορια...Οπως πολυ σωστα ειπες ειχες και εχεις την δυνατοτητα να μην στερηθεις τιποτα για να παρεις το Iphone..Αναφερομαι σε ατομα που παιρνουν 600 ευρω μισθο και θελουν να δωσουν ενα μηνιατικο για να παρουν κινητο...Μαλλον μερικοι δεν εχουν καταλαβει τις δυσκολιες...Και οπως πολυ σωστα ειπες οι κινησεις σε αγορες και δουλειες πρεπει να ειναι προσεχτικες....

Εμ βλεπεις και εσυ τι μυαλα μας εφεραν εδω??Συγκρινεις την αγορα ενος iphone με το νοικι δηλαδη την δυνατοτητα να εχεις ενα κεραμιδι πανω απο το κεφαλι σου....Αξιοι...Στερηθειτε και το φαγητο για να εχετε iphone...


Τα είπες όλα μεγάλες Έλληνα επιχειρηματία... Είσαι 27 χρόνων και έχεις επιχείρηση με 350 άτομα;;;; Πως την έκανες ρε μεγάλε; Άνοιξε ένα τοπικ και ενημέρωσε μας μπάς και πέσει η ανεργία.
Άντε παλικάρακο μου κανε τη γιορτή σου σήμερα και περνά καλα (και παντα να περνάς καλα άσχετα με την αντιπαράθεση μας) και ασε τα σεμινάρια για κανέναν άλλο.
Χρόνια σου πολλά και δεν ειρωνευομαι.

#102   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:18

Τα είπες όλα μεγάλες Έλληνα επιχειρηματία... Είσαι 27 χρόνων και έχεις επιχείρηση με 350 άτομα;;;; Πως την έκανες ρε μεγάλε; Άνοιξε ένα τοπικ και ενημέρωσε μας μπάς και πέσει η ανεργία.
Άντε παλικάρακο μου κανε τη γιορτή σου σήμερα και περνά καλα (και παντα να περνάς καλα άσχετα με την αντιπαράθεση μας) και ασε τα σεμινάρια για κανέναν άλλο.
Χρόνια σου πολλά και δεν ειρωνευομαι.

προφανως ο ανθρωπος δε φυτρωσε ρε φιλε..που ειναι το κακο?

#103   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:20

Αγαπητε κυριε Νικολαου..Μπορειτε να συνεχισετε να πιστευετε οτι η BMW ειναι η καλυτερη μαρκα αυτοκινητων στον κοσμο (οι απαντησεις σου σε αλλο ποστ περι αυτοκινητων μου εχουν μεινει αξεχαστες)...Επισης μπορειτε να εχετε αποψη οτι τα BMW ειναι μουρη απεναντι στα ταπεινα Honda...Αλλωστε ποσως με ενδιαφερει η αποψη σας για εμενα οταν το μονο επιχειρημα που εχετε απεναντι σε εναν κατοχο honda που στο φαναρι θα κανει το bmwδακι σας να μοιαζει με ποδηλατο , ειναι να του πειτε οτι το bmw πουλαει μουρη...Την αποψη τετοιων ατομων την γραφω στα παλαιοτερα των υποδηματων μου..Οποτε εγω μπορει να ειμαι tragic αλλα εσεις παρ ολα αυτα δεν ειστε magic...


Υ.Γ: Ξεφυγαμε απο το θεμα αλλα σε τετοια ατομα η μονη απαντηση ειναι ο σχολιασμος με σχολια που οι ιδιοι εχουν κανει..

Για άλλη μια φορά tragic!

#104   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:24

Τα είπες όλα μεγάλες Έλληνα επιχειρηματία... Είσαι 27 χρόνων και έχεις επιχείρηση με 350 άτομα;;;; Πως την έκανες ρε μεγάλε; Άνοιξε ένα τοπικ και ενημέρωσε μας μπάς και πέσει η ανεργία.
Άντε παλικάρακο μου κανε τη γιορτή σου σήμερα και περνά καλα (και παντα να περνάς καλα άσχετα με την αντιπαράθεση μας) και ασε τα σεμινάρια για κανέναν άλλο.
Χρόνια σου πολλά και δεν ειρωνευομαι.


Δεν την εκανα..Αλλα την διατηρω...ΜΠορουσα να σπαταλαω δεξια και αριστερα και στο τελος απο επιχειρηματιας να γινομουν ανεργος...Οταν ομως παρ ολη την οικονομικη ανεση αυτο που μου μαθανε ειναι " τα λεφτα δυσκολα ερχονται, πολυ ευκολα ξοδευονται" και χαιρομαι αυτη την στιγμη που μπορω και ζω ανετα εξ αιτιας αυτου του απλου ρητου...Γιατι αν μαθαινα "ε μωρε λεφτα εχουμε τωρα παρε οτι γουσταρεις" αυτη την στιγμη θα ειχα βαλει λουκετο και θα εκλαιγα την μοιρα μου...Ευχαριστω για τα χρονια πολλα και εσυ οτι επιθυμεις με υγεια πανω απ ολα

Για άλλη μια φορά tragic!


Αγαπητε κυριε Νικολαου πηγαινετε προς Λιμανακια μερια..Ειναι ενα ταπεινο 106 rallye που περιμενει να δειξει στο bmwδακι σας οτι η μουρη ευκολα γινετε στραπατσα..Ευχαριστω

#105   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:33

Δεν την εκανα..Αλλα την διατηρω...ΜΠορουσα να σπαταλαω δεξια και αριστερα και στο τελος απο επιχειρηματιας να γινομουν ανεργος...Οταν ομως παρ ολη την οικονομικη ανεση αυτο που μου μαθανε ειναι " τα λεφτα δυσκολα ερχονται, πολυ ευκολα ξοδευονται" και χαιρομαι αυτη την στιγμη που μπορω και ζω ανετα εξ αιτιας αυτου του απλου ρητου...Γιατι αν μαθαινα "ε μωρε λεφτα εχουμε τωρα παρε οτι γουσταρεις" αυτη την στιγμη θα ειχα βαλει λουκετο και θα εκλαιγα την μοιρα μου...Ευχαριστω για τα χρονια πολλα και εσυ οτι επιθυμεις με υγεια πανω απ ολα



Αγαπητε κυριε Νικολαου πηγαινετε προς Λιμανακια μερια..Ειναι ενα ταπεινο 106 rallye που περιμενει να δειξει στο bmwδακι σας οτι η μουρη ευκολα γινετε στραπατσα..Ευχαριστω

ρε πάνο, είναι τουλάχιστον ηλίθιο να προσπαθείς να μας πείσεις οτι είμαστε καταναλωτικά ζώα και δε βλέπουμε την τύφλα μας, γιατί αυτό κάνεις. Δε με λές, έχεις τηλεόραση γκουμούτσα η lcd, γιατί και η γκουμούτσα σου κάνει τη δουλειά, γιατί πήρες την καινούργια τη μοδάτη? Βγαίνεις για καφέ? Στο σπίτι καφέ δεν έχεις? Γιατί τον πληρώνεις 4 ευρώ ενώ στο σπίτι καθαρίζεις με 0.30 ΄λεπτά? Γιατί παίρνεις απο το περίπτερο το μπουκαλάκι το νερό 0,50 ενώ απο τη βρύση είναι τζάμπα? Πας σε εστιατόριο. το σπιτικό είναι πολύ ποιο φτηνό και ξέρεις τι έχεις. Διακοπές? Πας σε ξενοδοχείο? τρελάθηκες, πάρε μια σκηνή και είσαι κομπλέ, καλά ποιος έχει αμάξι τις μέρες μας, ανέβα στο αστικό και ακόμη καλύτερα κάνε οτοστόπ, τζάμπα δεν είναι. Κινητό που σε χρειάζεται, πουθενά τζάμπα λεφτά είναι. Μάλλον είσαι εθισμένος στον καταναλωτισμό φίλε, πρόσεχε θα χάσεις τα λεφτά του μπαμπά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες