Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Χρεωμένη στην Vodafone από το πουθενά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:03

Καλησπερα σε ολους.σκεφτηκα να μοιραστω μαζι σας αυτο που μου συνεβη μιας και δεν μου εχει ξανατυχει.ελπιζω πως ολο και κατι παραπανω θα ξερετε.δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο την vodafone για να γινει καποιος διακανονισμος λεει για τα 450ε που χρωσταω εδω και 5 μηνες για τα 4 επαγγελματικα νουμερα που εχω στο ονομα μου. και λεω ΟΡΙΣΤΕ? τι εχω? μαλιστα μου λενε και εχετε κανει και ευελικτα επαγγελματικα προγραμματα στα οποια εχετε απο 300' και απεριοριστα σταθερα/αστικα και μπλα μπλα μπλα.εννοειται πως αρνηθηκα και ενημερωσα πως δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο και μου ειπαν πως θα ενημερωσουν κι εκεινοι με την σειρα τους το αρμοδιο τμημα και θα επικοινωνησει καποιος μαζι μου.φυσικα και δεν με εχει παρει κανενας.πηγα σε ενα καταστημα της vodafone, εδωσα το αφμ μου σε εναν πωλητη και μου ειπε πως οντως υπαρχουν 4 νουμερα στο ονομα μου και εχει γινει διακοπη λογω οφειλης,και ερχομαι λοιπον εγω να ρωτησω εσας γιατι στο καταστημα δεν εβγαλα καμια ακρη

1. Πως ειναι δυνατον να εγκριθηκαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ απο την στιγμη που ειμαι ΙΔΙΩΤΗΣ?

2. Γιατι δεν μπορουν να να δουν στο συστημα και να μου πουν σε ποιο καταστημα εγιναν οι συνδεσεις και φυσικα το ονομα του πωλητη?

3. Πως ενεκριναν 4 κιολας αιτησεις ΧΩΡΙΣ την προσκομιση της ταυτοτητας μου? (να σημειωσω πως δεν εχω χασει την ταυτοητα μου και εννοειται πως αν γινοταν κατι τετοιο θα δηλωνα αμεσως απωλεια παντου)

4. Σε ποια διευθυνση αποστελλονται οι λογ/μοι που εγω εχω χρεωθει?

Σημερα πηρα τηλεφωνο και ζητησα τα συμβολαια και εννοειται αναλυτικους λογ/μους διαφορετικα θα κινηθω νομικα.εκει μονο μου ειπαν πως θα τεθει αιτημα αμφισβητησης συμβολαιου/συνδεσης.

Τι γινεται ρε παιδια σε αυτες τις περιπτωσεις?εγω περαν του οτι δεν εχω να δωσω τοσα χρηματα δεν παιζει και να τα δωσω απο την στιγμη που δεν εχω κανει εγω κατι τετοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:07

αν δεν δεις τα συμβολαια και τις υπογραφες σου, στα εταιρικα αυτα, και σε ποιο καταστημα εγινε κτλ κτλ. δεν πληρωνεις τιποτε απολυτως.!!
ολα τα καταστηματα εχουν αρχειο με τις συμβασεις μας, ασχετα αν δεν μας δινουν αντιγραφα παρα μονο αν τα ζητησουμε!
οποτε καμια κινηση πληρωμης εσυ για αρχη.

#3   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:09

Niklaus δεν εχω να πληρωσω αλλα και να ειχα δεν επαιζε να δωσω τιποτα απο την στιγμη που ΕΓΩ δεν υπεγραψα τιποτα.ποσο μαλλον για επαγγελματικα που λενε.

#4   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:11

Αυτά τα πράγματα μόνο εδώ και στην ουλιαλάμπα πρέπει να γίνονται. Μη πληρώσεις τίποτα, κάνε ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις εκει πέρα, ζήτησε να δείς τα συμβόλαια και ισχυρίσου πλαστογραφία υπογραφής, πλήρης άγνοια επί του θέματος και ρίξε το μπαλάκι σε αυτούς, γιατί έφτιαξαν συμβόλαια χωρίς να πληρουνται οι ανωτέρο προυποθέσεις.

#5   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:13

Προσωπικά δεν θα σταθώ στο ότι δεν θα πληρώσεις αλλά ακόμα και ακύρωση συμβολαίου να σου κάνουν και να σου πουν πως έγινε λάθος, πρέπει να απαιτήσεις να μάθεις λεπτομέρειες.

Τι κόλπο είναι αυτό?! Πρέπει να μάθεις σε ποιο υποκατάστημα έγιναν τα "συμβόλαια" και ποιος υπάλληλος ήταν υπεύθυνος.

Δηλαδή πλέον, θα ρίχνουν ένα ΑΦΜ στην τύχη και θα δημιουργούν λογαριασμούς και όσα τους κάτσουν να τσεπώσουν??

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 04/09/2012 - 23:14


#6   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:17

Το εχω κανει ηδη αυτο απο τη στιγμη που με πηραν τηλ και μου ειπαν τα περι διακανονισμου.η μοναδικη συνδεση που ειχα ποτε ηταν τοτε που ειχε βγει το στικακι για ιντερνετ πριν 8 χρονια κ εννοειται πως δεν οφειλω τιποτα πλεον.ημουν τυπικοτατη στην πληρωμη,τωρα πως κατεληξα να χρωσταω εταιρικα νουμερα κιολας....ενας θεος ξερει.το θεμα ειναι οτι θελω να βρω ποιος το εκανε.κατι που δεν το κοβω τοοοσο εφικτο ε?

Προσωπικά δεν θα σταθώ στο ότι δεν θα πληρώσεις αλλά ακόμα και ακύρωση συμβολαίου να σου κάνουν και να σου πουν πως έγινε λάθος, πρέπει να απαιτήσεις να μάθεις λεπτομέρειες.

Τι κόλπο είναι αυτό?! Πρέπει να μάθεις σε ποιο υποκατάστημα έγιναν τα "συμβόλαια" και ποιος υπάλληλος ήταν υπεύθυνος.

Δηλαδή πλέον, θα ρίχνουν ένα ΑΦΜ στην τύχη και θα δημιουργούν λογαριασμούς και όσα τους κάτσουν να τσεπώσουν??


Αυτο προσπαθω να μαθω.μολις τους ειπα οτι θα κινηθω νομικα τοτε μου ειπαν οτι θα στειλουν αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα γινει ελεγχος.οτι ερωτησεις εκανα εδω, τις εκανα και στο καταστημα αλλα και στους υπαλληλους της εξυπηρετησης πελατων.

#7   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:18

θα σου προτεινα να το ψαξεις και να μαθεις, πως εγιναν τα συμβολαια, απο ποιο καταστημα εγκριθηκαν και επεσαν υπογραφες γιαι ποιος σου λεει μετα δεν θα στο ξανακανουν να σου πουν χρωστας αλλα 600 σε ενα νεο συμβολαιο....

#8   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:18

Αυτά τα πράγματα μόνο εδώ και στην ουλιαλάμπα πρέπει να γίνονται. Μη πληρώσεις τίποτα, κάνε ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις εκει πέρα, ζήτησε να δείς τα συμβόλαια και ισχυρίσου πλαστογραφία υπογραφής, πλήρης άγνοια επί του θέματος και ρίξε το μπαλάκι σε αυτούς, γιατί έφτιαξαν συμβόλαια χωρίς να πληρουνται οι ανωτέρο προυποθέσεις.


Αυτο το ειπα απο την πρωτη στιγμη που μου ειπαν για τον διακανονισμο.αλλα ρε παιδια πως γινεται να εγκριθουν εταιρικες συνδεσεις σε ιδιωτη?αυτο δεν μπορω να καταλαβω

#9   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:20

Το εχω κανει ηδη αυτο απο τη στιγμη που με πηραν τηλ και μου ειπαν τα περι διακανονισμου.η μοναδικη συνδεση που ειχα ποτε ηταν τοτε που ειχε βγει το στικακι για ιντερνετ πριν 8 χρονια κ εννοειται πως δεν οφειλω τιποτα πλεον.ημουν τυπικοτατη στην πληρωμη,τωρα πως κατεληξα να χρωσταω εταιρικα νουμερα κιολας....ενας θεος ξερει.το θεμα ειναι οτι θελω να βρω ποιος το εκανε.κατι που δεν το κοβω τοοοσο εφικτο ε?



Αυτο προσπαθω να μαθω.μολις τους ειπα οτι θα κινηθω νομικα τοτε μου ειπαν οτι θα στειλουν αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα γινει ελεγχος.οτι ερωτησεις εκανα εδω, τις εκανα και στο καταστημα αλλα και στους υπαλληλους της εξυπηρετησης πελατων.


Πάντως, στην θέση σου θα το τράβαγα όσο πήγαινε.. Μην το αφήσεις έτσι..

Δηλαδή μετά τις πλαστές φαρμακευτικές συνταγές, τις εικονικές συντάξεις έχουμε και τα πλαστά συμβόλαια στους παρόχους..... Τι άλλο θα δούμε εδώ στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ??!!!!!!

Κυνήγησέ το μέχρι τελικής πτώσης..

Αυτο το ειπα απο την πρωτη στιγμη που μου ειπαν για τον διακανονισμο.αλλα ρε παιδια πως γινεται να εγκριθουν εταιρικες συνδεσεις σε ιδιωτη?αυτο δεν μπορω να καταλαβω


Μα αν όλα έγιναν μέσω λαμογιάς, γιατί κάτι τέτοιο μυρίζει, τότε αυτοί τα πάντα θα μπορούσαν να εγκρίνουν!!!

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 04/09/2012 - 23:20


#10   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:21

Πάντως, στην θέση σου θα το τράβαγα όσο πήγαινε.. Μην το αφήσεις έτσι..

Δηλαδή μετά τις πλαστές συνταγές, τις εικονικές συντάξεις έχουμε και τα πλαστά συμβόλαια στους παρόχους..... Τι άλλο θα δούμε εδώ στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ??!!!!!!

Κυνήγησέ το μέχρι τελικής πτώσης..


Περιμενω να δω τι απαντηση θα παρω απο το αρμοδιο τμημα και τον ελεγχο που θα γινει εντος των ημερων!εννοειται πως δεν θα το αφησω ετσι.τουλαχιστον αυτος που το εκανε χαιρεται η εχει πουλησει ακριβες συσκευουλες προφανως.ε οχι να πληρωσω και κερατιατικα.ειπαμε!!!!!

#11   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:22

Μα αν όλα έγιναν μέσω λαμογιάς, γιατί κάτι τέτοιο μυρίζει, τότε αυτοί τα πάντα θα μπορούσαν να εγκρίνουν!!!


Προφανως καποιος "πονηρακης" υπαλληλος αποφασισε εκεινη τη περιοδο να κανει δωρο στον εαυτο του και τα φιλαρακια του 4 ολοκαινουργια τηλεφωνα.

#12   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:22

Περιμενω να δω τι απαντηση θα παρω απο το αρμοδιο τμημα και τον ελεγχο που θα γινει εντος των ημερων!εννοειται πως δεν θα το αφησω ετσι.τουλαχιστον αυτος που το εκανε χαιρεται η εχει πουλησει ακριβες συσκευουλες προφανως.ε οχι να πληρωσω και κερατιατικα.ειπαμε!!!!!


Ακριβώς.. Κάποιος/κάποιοι καρπώθηκαν ΚΑΛΕΣ συσκευές από τα "τούμπανο" προγράμματα που "έφτιαξαν", βλέπεις είναι 4.. Είναι πολλά τα λεφτά Άρη........


Προφανως καποιος "πονηρακης" υπαλληλος αποφασισε εκεινη τη περιοδο να κανει δωρο στον εαυτο του και τα φιλαρακια του 4 ολοκαινουργια τηλεφωνα.


Κάτι τέτοιο, αλλά δεν πρόσεξε λεπτομέρεις... ΙΔΙΩΤΗΣ-ΕΤΑΙΡΙΚΑ προγράμματα.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 04/09/2012 - 23:23


#13   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:23

Καλα ειναι να μην μπλεξεις με vodafone...θυμαμαι πιο παλια ειχε συνδεση η μανα μου και ενω ειχε κανει αιτηση για διακοπη και ειχε ξοφληση οτι χρεη υπηρχαν τις ελεγαν οτι οκ θα γινει διακοπη και τον επομενο μηνα παλιιι λογαριασμους κανα 60 αρι...ειχε πληρωσει 2-3 λογαριασμους τσαμπα και βερεσε ωσπου οταν ξαναεστειλαν δεν ασχοληθηκε καν και απο τοτε δεν μασ εχουν ξαναενοχληση εδω και κανα 2 χρονια

#14   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:25

Τι λέτε ρε παιδιά?
Είναι δυνατόν να ρισκάρει κάποιος την θέση του ,ειδικά στις μέρες μας, για 4 συσκευές?
και για κάτι που αργά ή γρήγορα θα έβγαινε στην επιφάνεια!

Τελευταία επεξεργασία από: giwrgosd, 04/09/2012 - 23:27


#15   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:25

Ε οχι ρε που*** μου.αυτο δεν το δεχομαι.αλλοι να κανουν το σκ*** τους παξιμαδι να αποκτησουν ενα iphone η αλλη συσκευη ιδιας χρηματικης αξιας και καποιοι να τις παιρνουν ετσι εις βαρον αλλων?μα την παναγια θα φανε τρελο κραξιμο στην σελιδα τους στο facebook.ρεζιλι πανελληνιως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες