Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Χρεωμένη στην Vodafone από το πουθενά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:28

Τι λέτε ρε παιδιά?
Είναι δυνατόν να ρισκάρει κάποιος την θέση του ,ειδικά στις μέρες μας, για 4 συσκευές?


Ε, δε θα ειναι και CEO ο τυπος...κανενας πιτσιρικας πιθανοτατα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:33

Από τη στιγμή που δεν έχεις υπογράψει εσύ ο ίδιος συμβόλαιο δεν νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι τίποτα. Είναι υποχρεωμένοι να σου δείξουν το συμβόλαιο με την υπογραφή σου. Από κει και περα κινηθείς νομικά.. Είτε με καταγγελία του περιστατικοού στην ΕΕΤΤ που είναι αρμόδια είτε με συνηγορο καταναλωτή είτε με κάποιον δικηγόρο κτλ.

Ε οχι ρε που*** μου.αυτο δεν το δεχομαι.αλλοι να κανουν το σκ*** τους παξιμαδι να αποκτησουν ενα iphone η αλλη συσκευη ιδιας χρηματικης αξιας και καποιοι να τις παιρνουν ετσι εις βαρον αλλων?μα την παναγια θα φανε τρελο κραξιμο στην σελιδα τους στο facebook.ρεζιλι πανελληνιως.


Στη σελίδα τους στο facebook έχουν τη ¨συνήθεια" να σβήνουν τα υβριστικά σχόλια ή αυτά που δεν τους συμ΄φερουν (πληροφοριακά) . Εξάλλου δεν θα έλεγα ότι είναι καλή ιδέα να κράξεις την εταιρία δημόσια γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.. Κοίταξε να βγάλεις κάποια άκρη με νομιμη οδο και μόλις σου γνωστοποιηθούν μπορείς να κράξεις όσο θες

#18   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:34

ωρε κατι λαμογια που υπαρχουν ψαξε αν μπορεις να τους παρεις και τιποτα που σιγουρα θα γινεται κατι αν μπορεις να κανεις μηνυση χωρις δευτερη σκεψει βαρα τους στο κεφαλι

#19   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:34

Και προκειμένου να γλιτώσουν μυνήσεις,κράξιμο κλπ
πες τους να σου κάνουν το 5άρι δώρο!

#20   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:37

Το εχω κανει ηδη αυτο απο τη στιγμη που με πηραν τηλ και μου ειπαν τα περι διακανονισμου.η μοναδικη συνδεση που ειχα ποτε ηταν τοτε που ειχε βγει το στικακι για ιντερνετ πριν 8 χρονια κ εννοειται πως δεν οφειλω τιποτα πλεον.ημουν τυπικοτατη στην πληρωμη,τωρα πως κατεληξα να χρωσταω εταιρικα νουμερα κιολας....ενας θεος ξερει.το θεμα ειναι οτι θελω να βρω ποιος το εκανε.κατι που δεν το κοβω τοοοσο εφικτο ε?

Καλησπέρα, να επιμείνεις για να μάθεις τα πάντα, που έγιναν οι αιτήσεις, ποιος πωλητής, σε πιο κατάστημα, αντίγραφα του συμβολαίου , πότε... Τα πάντα. Επίσης σε μη επαγγελματικό ΑΦΜ ΔΕΝ επιτρέπεται να σου κάνουν επαγγελματικές συνδέσεις. Θα κάνεις μια καταγγελία έγγραφη στην αρχη προστασίας καταναλωτή ΚΑΘΩΣ και στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων, διότι χρησιμοποιήθηκαν τα προσωπικά σου δεδομένα, χωρίς την έγκριση σου και ΧΩΡΙΣ να επαληθευτούν με ταυτότητα κλπ, αυτό θα το κάνεις οπωσδήποτε...!!! Φυσικά ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
Επίσης ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!
Καλό είναι να κάνετε μία αίτηση στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων, ένα απλό φαξ είναι...το βρίσκετε στο site, και δεν μπορεί ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ χωρίς την έγκριση σας να τα χρησιμοποιήσει... όλες οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να κάνουν έλεγχο πριν τα χρησιμοποιήσουν...και εάν όχι... ΠΑΣΤΕΛΙ ΜΕΤΑ...!!! Κάντε το ΟΛΟΙ!!!


Αυτο προσπαθω να μαθω.μολις τους ειπα οτι θα κινηθω νομικα τοτε μου ειπαν οτι θα στειλουν αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα γινει ελεγχος.οτι ερωτησεις εκανα εδω, τις εκανα και στο καταστημα αλλα και στους υπαλληλους της εξυπηρετησης πελατων.



#21   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:38

Και προκειμένου να γλιτώσουν μυνήσεις,κράξιμο κλπ
πες τους να σου κάνουν το 5άρι δώρο!

τι λετε ρε..προσγειωθειτε..θα τους μυνησει και θα τους λεει τι δλδ?

#22   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:38

Και προκειμένου να γλιτώσουν μυνήσεις,κράξιμο κλπ
πες τους να σου κάνουν το 5άρι δώρο!


Ασε μην τους βαζω ιδεες και βρεθω χρεωμενη με αλλα 10 εταιρικα και ολα να εχουν συσκευη το 5αρι....θα ξεχρεωνουν και τα τρεισεγγονα μου μετα...

#23   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:39

Αυτα αν δε τα διαβαζα δε θα τα πιστευα...
Δυσκολευομαι να τα πιστεψω και τωρα που τα διαβαζω δηλαδη...

#24   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:40

κοίτα τον πατέρα μου τον χρέωσαν σαν και εσένα με 3!!! HTC P3600 παλιά + το δικό του =4... χωρίς δευτερη σκέψη αλλαξαμε εταιρία οικογενειακώς

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#25   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:41

Το εχω κανει ηδη αυτο απο τη στιγμη που με πηραν τηλ και μου ειπαν τα περι διακανονισμου.η μοναδικη συνδεση που ειχα ποτε ηταν τοτε που ειχε βγει το στικακι για ιντερνετ πριν 8 χρονια κ εννοειται πως δεν οφειλω τιποτα πλεον.ημουν τυπικοτατη στην πληρωμη,τωρα πως κατεληξα να χρωσταω εταιρικα νουμερα κιολας....ενας θεος ξερει.το θεμα ειναι οτι θελω να βρω ποιος το εκανε.κατι που δεν το κοβω τοοοσο εφικτο ε?




Αυτο προσπαθω να μαθω.μολις τους ειπα οτι θα κινηθω νομικα τοτε μου ειπαν οτι θα στειλουν αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα γινει ελεγχος.οτι ερωτησεις εκανα εδω, τις εκανα και στο καταστημα αλλα και στους υπαλληλους της εξυπηρετησης πελατων.


Καλησπέρα, να επιμείνεις για να μάθεις τα πάντα, που έγιναν οι αιτήσεις, ποιος πωλητής, σε πιο κατάστημα, αντίγραφα του συμβολαίου , πότε... Τα πάντα. Επίσης σε μη επαγγελματικό ΑΦΜ ΔΕΝ επιτρέπεται να σου κάνουν επαγγελματικές συνδέσεις. Θα κάνεις μια καταγγελία έγγραφη στην αρχη προστασίας καταναλωτή ΚΑΘΩΣ και στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων, διότι χρησιμοποιήθηκαν τα προσωπικά σου δεδομένα, χωρίς την έγκριση σου και ΧΩΡΙΣ να επαληθευτούν με ταυτότητα κλπ, αυτό θα το κάνεις οπωσδήποτε...!!! Φυσικά ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
Επίσης ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!
Καλό είναι να κάνετε μία αίτηση στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων, ένα απλό φαξ είναι...το βρίσκετε στο site, και δεν μπορεί ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ χωρίς την έγκριση σας να τα χρησιμοποιήσει... όλες οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να κάνουν έλεγχο πριν τα χρησιμοποιήσουν...και εάν όχι... ΠΑΣΤΕΛΙ ΜΕΤΑ...!!! Κάντε το ΟΛΟΙ!!!

#26   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:44

Είναι πάρα πολλά τα περίεργα σε όλη αυτή την ιστορία.. Καταρχήν για να σου κάνουν μια νέα σύνδεση θα πρέπει να βγάλουν φωτοτυπία την ταυτότητά σου μαζί με το συμβόλαιο (που δεν έχεις υπογράψει)... Είτε κάποιος έκλεψε ταυτότητά σου κτλ και έκανε συνδέσεις είτε (το πιο πιθανό για μένα) να έγινε κάποιο λάθος με τα ΑΦΜ ή κάτι παρόμοιο..

Περιμένουμε να μας ενημερώσεις όταν μάθεις κι εσύ βέβαια.

#27   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:46

Την ταυτοτητα μου δεν την εχω χασει.οταν με πηραν τηλ και μου ειπαν ολα αυτα και ειπα πως εγω δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο μου ειπαν εσεις δεν ειστε η κυρια μαρια ταδε του ταδε?και λεω ναι...και μου λενε αρα δεν εχει γινει λαθος! οοοοοοοοοοοοοοοοοτι να ναι!!

#28   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:49

Καταρχήν δεν πρόκειται να σου πάρουν ούτε ευρώ..

Είναι σχεδόν αδύνατο να σου έβγαλαν εταιρικό συμβόλαιο σε αφμ ιδιώτη.. Το ΦΠΑ ποιος το απαλάσσεται? Οπότε μάθε τι ΑΦΜ δηλώθηκε.. Επίσης μην δεχτείς τίποτα λιγότερο από iphone 5 σαν αποζημίωση για το άγχος σου.. Αν έχεις και φίλο δικηγόρο είναι πιο εύκολο..

#29   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:53

Την ταυτοτητα μου δεν την εχω χασει.οταν με πηραν τηλ και μου ειπαν ολα αυτα και ειπα πως εγω δεν εχω ιδεα για κατι τετοιο μου ειπαν εσεις δεν ειστε η κυρια μαρια ταδε του ταδε?και λεω ναι...και μου λενε αρα δεν εχει γινει λαθος! οοοοοοοοοοοοοοοοοτι να ναι!!


οχι μονο δεν θα πληρωσεις αλλα θα βγεις και κερδισμενη στο τελος... κυνηγησε το και ζητα και συμβουλη δικηγορου

#30   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:53

Καταρχήν δεν πρόκειται να σου πάρουν ούτε ευρώ..

Είναι σχεδόν αδύνατο να σου έβγαλαν εταιρικό συμβόλαιο σε αφμ ιδιώτη.. Το ΦΠΑ ποιος το απαλάσσεται? Οπότε μάθε τι ΑΦΜ δηλώθηκε.. Επίσης μην δεχτείς τίποτα λιγότερο από iphone 5 σαν αποζημίωση για το άγχος σου.. Αν έχεις και φίλο δικηγόρο είναι πιο εύκολο..


Τι iphone 5 λέτε ρε παιδιά; Τα χρήματα που μπορεί να πάρει είναι πάρα πολλά από μια τέτοια ιστορία.. Και παίζουν πολλά στη μέση πέρα από το συμβόλαιο όπως η χρησιμοποιηση των προσωπικων της δεδομένων, ΑΦΜ χωρίς την αδεια της, ΑΦΜ που δεν είναι επαγγελματικο να έγινε επαγγελματική σύνδεση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες