Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Χρεωμένη στην Vodafone από το πουθενά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:53

Καταρχήν δεν πρόκειται να σου πάρουν ούτε ευρώ..

Είναι σχεδόν αδύνατο να σου έβγαλαν εταιρικό συμβόλαιο σε αφμ ιδιώτη.. Το ΦΠΑ ποιος το απαλάσσεται? Οπότε μάθε τι ΑΦΜ δηλώθηκε.. Επίσης μην δεχτείς τίποτα λιγότερο από iphone 5 σαν αποζημίωση για το άγχος σου.. Αν έχεις και φίλο δικηγόρο είναι πιο εύκολο..

Αν παρει ετσι iphone 5 τοτε να το κανω και εγω :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:54

Δικηγορος υπαρχει στην οικογενεια ευτυχως.ας υποθεσουμε οτι εχει γινει λαθος με το αφμ....πως διαολο προχωρησαν χωρις ταυτοτητα?δουλευα στον γερμανο πριν 4 χρονια και χωρις ταυτοτητα ουτε καν ανανεωση επιδοτησης δεν καναμε.

#33   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:54

Αυτος/αυτη που σε πηρε τηλεφωνο και σου ειπε οτι χρωστας ανηκει σε εταιρια εισπρακτικη που δουλευει χωριστα απο τη vodafone και για λογαριασμο της.ειναι πιθανο,εαν ειδικα εισαι ηδη συνδρομητρια voda,να σε καλεσε πριν απο μερικους μηνες καποιος/καποια που δουλευει χωριστα απο τη voda και για λογαριασμο παλι της voda για να σου προσφερει ενα ελκυστικο συμβολαιο.(αυτοι δουλευουν με συμβολαια,οσα περισσοτερα τοσα μεγαλυτερα τα πριμ).και πιθανοτατα εστειλε στη voda οτι εσυ δεχθηκες να αγορασεις αυτο το ελκυστικο συμβολαιο και νατη και η 500αρα.εννοειται πως δε θα πληρωσεις τπτ.θα ζητησουν ενα ξερο συγγνωμη (και αυτο εαν δεν εχουν ξυπνησει στραβα) και αυτο ειναι ολο

#34   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:55

Άρε jambo που τους χρειάζεται!

#35   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:57

Και προς θεου μη κανεις ονειρα για iphone 5 ανταλλασσοντας τη ψυχικη σου οδυνη.αυτα ειναι ανοησιες

#36   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:57

Αν παρει ετσι iphone 5 τοτε να το κανω και εγω :P



Τι iphone 5 λέτε ρε παιδιά; Τα χρήματα που μπορεί να πάρει είναι πάρα πολλά από μια τέτοια ιστορία.. Και παίζουν πολλά στη μέση πέρα από το συμβόλαιο όπως η χρησιμοποιηση των προσωπικων της δεδομένων, ΑΦΜ χωρίς την αδεια της, ΑΦΜ που δεν είναι επαγγελματικο να έγινε επαγγελματική σύνδεση.


Μου λειπουν 150.000ε :P :P να τα ζητησω σαν αποζημιωση?? χαχαχαχαχα

#37   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/09/2012 - 23:58

Πάντως η αλήθεια είναι για το ΑΦΜ ότι δεν το κοιτάνε καθόλου... Δεν ζητάνε αποδεικτικό ΑΦΜ για νέα σύνδεση.. Απλά να τους πεις έναν αριθμό θέλουν και δεν το ελέγχουν μετά... Εγώ όταν έκανα τη σύνδεση καταλάθως είχα πει το ΑΦΜ του αδερφού μου και ενημερώθηκε κανονικά στο σύστημά τους .. Και το ανακάλυψα μετά από τους λογαριασμούς και πήγα και το άλλαξα. Απλά στην υπέθυνη δηλωση που συμπληρώνεις και υπογράφεις στο τέλος ... λεει οτι τα στοιχεία πρέπει να είναι αληθή...

Πέρα από τα υπόλοιπα που είναι πάρα πολλά κοιτάξτε τι προβλέπεται από ψευδή στοιχεία σε μια τέτοια υπευθηνη δηλωση

Την ευθύνη για την αλήθεια των γεγονότων που αναφέρονται στην υπεύθυνη δήλωση φέρει αυτός που την υπογράφει και η δημόσια αρχή επιτρέπεται να διασταυρώσει το περιεχόμενό της. Η ψευδής δήλωση ή η απόκρυψη αληθινών γεγονότων με υπεύθυνη δήλωση αποτελεί ποινικό αδίκημα. Αν η ψευδής δήλωση έγινε με σκοπό τον προσπορισμό περιουσιακού οφέλους πάνω από ένα ποσό, η πράξη θεωρείται κακούργημα. Ποινικό αδίκημα διαπράττει και ο δημόσιος υπάλληλος, ο οποίος εν γνώσει του παραλείπει την άμεση καταμήνυση ψευδούς ή αναληθούς υπεύθυνης δήλωσης.

Οπότε η πράξη που έγινε θεωρείται κακούργημα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 04/09/2012 - 23:58


#38   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:00

Τετοια λαθη δεν γινονται...
Εγινε δουλεια απο μεσα. Το ειπε και φιλος πιο πανω.
Θυμαστε πριν λιγους μηνες την κομπινα με τα iphones που τα αρπαζαν και τα ξαναπουλαγαν μετα και τους επιασαν στο τελος??

Κατι τετοιο μου μυριζει..παλι βονταφον μου φαινεται και τοτε ηταν. Δε θυμαμαι

#39   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:00

Η εταιρεια θα ισχυριστει (ορθως) οτι ο υπαλληλος εδρασε αυτοβουλως, οτι κατα τον ελεγχο των συμβολαιων τους διεφυγε οτι το ΑΦΜ ηταν ιδιωτη και η σεμνη τελετη θα ληξει ησυχα και χωρις 150.000 ευρω δυστυχως για σενα Μαρια μου.

#40   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:02

Παιδια σε τηλεφωνα για συνδεσεις κτλ εχω απαντησει ενα ξερο δεν ενδιαφερομαι.επισης δεν ηταν εισπρακτικη γιατι το τηλεφωνο που πηρα μου εβγαλε ηχοφραφημενες οδηγιες οπως στο μενου της βονταφον.

#41   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:05

Παιδια σε τηλεφωνα για συνδεσεις κτλ εχω απαντησει ενα ξερο δεν ενδιαφερομαι.επισης δεν ηταν εισπρακτικη γιατι το τηλεφωνο που πηρα μου εβγαλε ηχοφραφημενες οδηγιες οπως στο μενου της βονταφον.

Σε λιγο εδω μεσα οι δημοσιοι συμβουλατορες θα σε στειλουν και στο νοσοκομειο για ιατροδικαστικη εξεταση..

#42   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:06

Πάντως η αλήθεια είναι για το ΑΦΜ ότι δεν το κοιτάνε καθόλου... Δεν ζητάνε αποδεικτικό ΑΦΜ για νέα σύνδεση.. Απλά να τους πεις έναν αριθμό θέλουν και δεν το ελέγχουν μετά... Εγώ όταν έκανα τη σύνδεση καταλάθως είχα πει το ΑΦΜ του αδερφού μου και ενημερώθηκε κανονικά στο σύστημά τους .. Και το ανακάλυψα μετά από τους λογαριασμούς και πήγα και το άλλαξα. Απλά στην υπέθυνη δηλωση που συμπληρώνεις και υπογράφεις στο τέλος ... λεει οτι τα στοιχεία πρέπει να είναι αληθή...

Πέρα από τα υπόλοιπα που είναι πάρα πολλά κοιτάξτε τι προβλέπεται από ψευδή στοιχεία σε μια τέτοια υπευθηνη δηλωση

Την ευθύνη για την αλήθεια των γεγονότων που αναφέρονται στην υπεύθυνη δήλωση φέρει αυτός που την υπογράφει και η δημόσια αρχή επιτρέπεται να διασταυρώσει το περιεχόμενό της. Η ψευδής δήλωση ή η απόκρυψη αληθινών γεγονότων με υπεύθυνη δήλωση αποτελεί ποινικό αδίκημα. Αν η ψευδής δήλωση έγινε με σκοπό τον προσπορισμό περιουσιακού οφέλους πάνω από ένα ποσό, η πράξη θεωρείται κακούργημα. Ποινικό αδίκημα διαπράττει και ο δημόσιος υπάλληλος, ο οποίος εν γνώσει του παραλείπει την άμεση καταμήνυση ψευδούς ή αναληθούς υπεύθυνης δήλωσης.

Οπότε η πράξη που έγινε θεωρείται κακούργημα


Για να κανεις εταιρικη συνδεση πρεπει να υπαρχει σφραγιδα εταιρειας που να αποδεικνυει πως το αφμ ειναι οντως εταιρικο.δουλευα να ξαναπω στον γερμανο κι αν δεν εφερναν σφραγιδα η καποιο εγγραφο που να εδειχνε πως προκειται οντως για επαγγελματια η αιτηση δεν προχωρουσε παρα εμενε σε εκκρεμοτητα μεχρι να προσκομισει ο συνδρομητης τα απαραιτητα χαρτια η στην χειροτερη η αιτηση ετρωγε απορριψη

Η εταιρεια θα ισχυριστει (ορθως) οτι ο υπαλληλος εδρασε αυτοβουλως, οτι κατα τον ελεγχο των συμβολαιων τους διεφυγε οτι το ΑΦΜ ηταν ιδιωτη και η σεμνη τελετη θα ληξει ησυχα και χωρις 150.000 ευρω δυστυχως για σενα Μαρια μου.


Αστειευομουν φυσικα Dkoukou.... :P

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:08

Για να κανεις εταιρικη συνδεση πρεπει να υπαρχει σφραγιδα εταιρειας που να αποδεικνυει πως το αφμ ειναι οντως εταιρικο.δουλευα να ξαναπω στον γερμανο κι αν δεν εφερναν σφραγιδα η καποιο εγγραφο που να εδειχνε πως προκειται οντως για επαγγελματια η αιτηση δεν προχωρουσε παρα εμενε σε εκκρεμοτητα μεχρι να προσκομισει ο συνδρομητης τα απαραιτητα χαρτια η στην χειροτερη η αιτηση ετρωγε απορριψη



Αστειευομουν φυσικα Dkoukou.... :P


Και αν τυπωναν κατι πλαστα; Εγω απο την εμπειρια μου ξερω οτι δεν ελεγχονται πολυ ολα αυτα κτλ. Επισης με εταιρικο συμβολαιο.. Πάλι δεν απαιτειται υπευθυνη δηλωση;

#44   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:08

Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω καταρχήν να βρεις άκρη το συντομότερο και δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ούτε να στεναχωριέσαι. Δεν τα έκανες εσύ, δεν χρωστάς.

Πριν 5 χρόνια ήμουν υπεύθυνος καταστήματος Wind. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να σου κάνουν εταιρικό συμβόλαιο χωρίς να δουν την έναρξη επιχείρησης και να την βγάλουν φωτοτυπία. Μου φαίνεται δουλειά από μέσα.
Αν πήραν καλά τηλέφωνα και έκαναν και μεγάλα συμβόλαια, σε χρόνο ομιλίας εννοώ, περνάει πρώτα από έλεγχο από τα κεντρικά και μετά προχωράει.

Μην σκας, θα βγει άκρη.

#45   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/09/2012 - 00:10

Οχι.ταυτοτητα χρειαζεσαι, ενα αποδεικτικο αφμ και εναν λογαριασμο δεη, οτε, ευδαπ κατι τεσπα που να αναγραφει την διευθυνση κατοικιας που δηλωνεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες