Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2012 - 21:38

Πες αν το περιμενες αυτο με αυτα που διάβαζες ...

Πες αν το περιμενες αυτο με αυτα που διάβαζες ...

έκατσα και το άνοιξα μπροστά στον υπάλληλο
και το κοιτούσα εξονυχιστικά για γρατζουνιες άλλα τίποτα, κοιτούσα μόνο το χρώμα...
μετά απο 4 μέρες όμως είδα τυχαία πως έχει το green glow( δεν είναι πολύ μεγάλο και ορατό το πρόβλημα σε έμενα άλλα το έχει) . απο τη στιγμή που έχασα το DOA δε με νοιάζει στους 10 μήνες θα το πάω να πάρω άλλο... από γρατζουνιες άψογο όμως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/12/2012 - 21:48

κακα τα ψεματα παιδια το 5αρι εχει προβληματακια τετια.ειδικα αν εισαι πολυ ψειρας σιγουρα θα βρεις σημαδακια μετα απο 1 μηνα+ χρησης ειδικα στο μαυρο.και μενα που ελεγα οτι ειμαι απο τους τυχερους και δεν ειχα τετια θεματα και το προσεχα υπερβολικα χτες ανακαλυψα μερικα πολυ μικρα αλλα τη να κανουμε δεν υπαρχει τελεια συσκευη .και ενα αλλο θεμα που εχω παρολου που το εκανα 6.02 τα προβληματα με το wifi δεν εξαφανιστηκαν.

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 26/12/2012 - 21:49


#1083   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/12/2012 - 22:08

έκατσα και το άνοιξα μπροστά στον υπάλληλο
και το κοιτούσα εξονυχιστικά για γρατζουνιες άλλα τίποτα, κοιτούσα μόνο το χρώμα...
μετά απο 4 μέρες όμως είδα τυχαία πως έχει το green glow( δεν είναι πολύ μεγάλο και ορατό το πρόβλημα σε έμενα άλλα το έχει) . απο τη στιγμή που έχασα το DOA δε με νοιάζει στους 10 μήνες θα το πάω να πάρω άλλο... από γρατζουνιες άψογο όμως

Αν ειναι μόνο στην οθόνη κλειδωματος μπορεί να φύγει . Και εμένα το εμφάνισε μετά απο ενα μήνα που το είχα αλλα όπως ήρθε μετα απο δυο μερες έφυγε ...πιθανώς να οφείλεται σε στατικό ηλεκτρισμό ...

#1084   geokobyla

geokobyla

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@@u_makemehappy
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/12/2012 - 22:10

το μόνο πρόβλημα που ειχε το δικο μου ειναι η καμερα μερικες φορες δεν λειτουργει

#1085   vakisb

vakisb

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/12/2012 - 23:12

Παιδες οσο αναφορα για το μωβ τις καμερας δεν φταιει το κινητο ....τις προαλλες ειχα ενα νοκια που και αυτο εχει το ιδιο προβλημα...με το φως!!! οσο αναφορα για το κινητο σημερα μου εφυγε απο τα χερια και επεσε κατω σε πλακακι!!!! στην γωνια στο αλουμινιο μαζεψε ελαφρος!!!! αλλα δεν ξεβαψε και μου εκανε εντυπωση!!!! το κινητο το ειχω 5 μερες απο αντικατασταση...γιατι το πρωτο ειχε 1 χιλιοστο κενο στο τζαμακι ανω πισω...και το πηγα γερμανο μετα απο 20 μερες και εγινε αντικατασταση...και μην τρωτε αυτα που λενε για ανακατασκευασμενες συσκευες!!!!απλα στις εταιρειες στελνουν και καποιες συσκευες σκετες χωρις παρελκομενα!!!για λιγοτερο κοστος...και σας πληροφορω οτι αυτη η συσκευη εχει ποιο καλο ηχο στο ακουστικο!!!! δεν εχει τζογο στο κουμπι κλιδωματος!!!και μου φενεται οτι δεν ξεφλουδιζει στις γωνιες οπως το πρωτο που ειχα...

#1086   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/12/2012 - 03:21

και μην τρωτε αυτα που λενε για ανακατασκευασμενες συσκευες!!!!απλα στις εταιρειες στελνουν και καποιες συσκευες σκετες χωρις παρελκομενα!!!για λιγοτερο κοστος...


Δυστυχώς, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, η συσκευή που σου έδωσαν, είναι ανακατασκευασμένη..

Μάλλον λοιπόν άλλοι τα "τρώνε"..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1087   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/12/2012 - 15:22

Ας αναφερουμε οτι το galaxy s3 μετα απο χρηση περιπου 120-150 ημερες η μνημη nand καιγεται το κινητο κανει reboot και δεν ξανανοιγει ποτε;η samsung τα αντικαθιστα με καινουρια αλλα η
Mobo εχει ιδιο revision οποτε παλι μετα απο χρηση θα καει!!εχετε ακουσει πουθενα τπτ;;;;δεν νονιζω ωωω
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1088   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/12/2012 - 16:56

Να γράψω και εγώ τη μικρή περιπέτειά μου, με ευτυχή κατάληξη. Αγοράζω στις 17/12 το 5άρι στα 64GB από το κατάστημα Γερμανός στο Cosmos. Την άλλη μέρα το επιστρέφω λόγω κίτρινης οθόνης. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν ξεθωριασμένο στο πλάι. Γίνεται ξανά άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν χτυπημένο στο bezel. Στο κατάστημα δεν υπήρχε άλλο μαύρο και παίρνω τ αρχή ματιά μου πίσω. Πάω την άλλη μέρα στο Media Markt Πυλαιας και παίρνω το μαύρο 64άρι, το οποίο επιστρέφω την άλλη μέρα λόγω green flow. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, και όλα καλά. Αμ δε. Το βράδυ παρατηρώ δυο καμένα pixel, οπότε το πρωί το επιστρέφω. Δεν είχαν άλλο μαύρο και παίρνω τα λεφτά μου πίσω. Πάω goldeni και λίγο πριν το ανοίξουμε μου λένε ότι σε κάθε περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση με σφραγισμένο. Εννοείται πως φεύγω και πάω στο Public. Το ανοιγουμε, το δοκιμάζουμε και όλα καλά. Μετά από 5 iPhone 5, πέτυχα στο έκτο ένα τέλειο. Καλησπέρα.

#1089   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/12/2012 - 16:59

Να γράψω και εγώ τη μικρή περιπέτειά μου, με ευτυχή κατάληξη. Αγοράζω στις 17/12 το 5άρι στα 64GB από το κατάστημα Γερμανός στο Cosmos. Την άλλη μέρα το επιστρέφω λόγω κίτρινης οθόνης. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν ξεθωριασμένο στο πλάι. Γίνεται ξανά άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν χτυπημένο στο bezel. Στο κατάστημα δεν υπήρχε άλλο μαύρο και παίρνω τ αρχή ματιά μου πίσω. Πάω την άλλη μέρα στο Media Markt Πυλαιας και παίρνω το μαύρο 64άρι, το οποίο επιστρέφω την άλλη μέρα λόγω green flow. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, και όλα καλά. Αμ δε. Το βράδυ παρατηρώ δυο καμένα pixel, οπότε το πρωί το επιστρέφω. Δεν είχαν άλλο μαύρο και παίρνω τα λεφτά μου πίσω. Πάω goldeni και λίγο πριν το ανοίξουμε μου λένε ότι σε κάθε περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση με σφραγισμένο. Εννοείται πως φεύγω και πάω στο Public. Το ανοιγουμε, το δοκιμάζουμε και όλα καλά. Μετά από 5 iPhone 5, πέτυχα στο έκτο ένα τέλειο. Καλησπέρα.

Ξεχασες ακομη το κλακ-κλακ στις γωνιες στην οθονη και το τσικ-τσικ κοντα στην καμερα ...

#1090   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/12/2012 - 17:17

15η μέρα χρήσης και δεν γρατσουνίστηκε,δεν ξεθώριασε,δεν έβγαλε μωβ φωτογραφίες και δεν πήρε φωτιά.Χαλασμένο μου δώσανε; :)

Τελευταία επεξεργασία από: thakost, 27/12/2012 - 17:18


#1091   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/12/2012 - 17:20

15η μέρα χρήσης και δεν γρατσουνίστηκε,δεν ξεθώριασε,δεν έβγαλε μωβ φωτογραφίες και δεν πήρε φωτιά.Χαλασμένο μου δώσανε; :)


xaxaxaxaxaxa πολύ καλό!
Απλά φίλε thakost είσαι μάλλον normal και δεν ψυρίζεις τη μαϊμού! Καλορίζικο και πάντα καλά νέα να έχεις !

#1092   Bitlord

Bitlord

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/12/2012 - 17:26

παιδια καλησπερα.Εδω και μια βδομαδα εχω στην κατοχη μου το iphone 5 λευκο 16αρι.Εκτος του lighleak που δεν του εδοσα καμια σημασια γιατι δεν θελω να ειμαι πολυ ψειρας και ενος dent στο πισω μερος,σημερα ηταν το αποκορυφωμα.freezare teleios και σιγα σιγα η οθονη εσβηνε μεχρι που εκλεισε τελειως.Δυστυχως δεν ανοιγε με την καμια παλι(hard reset kai alla) αλλα το περιεργο ειναι οτι στο itunes εμφανιζοταν(λολ).Nα πω οτι η μπαταρια ητο στα μισα,το κινιτο ουτε εκαιγε ουτε τιποτα.... :o.Παντως δεν ανοιγε με την καμια ξανα με κανενα τροπο.


ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

thx

Τελευταία επεξεργασία από: Bitlord, 27/12/2012 - 17:36


#1093   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/12/2012 - 19:13

Δεν τα ξέχασα, απλά δεν τα είχε καμία από τις συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου. Τώρα, αν η δικιά σου τα έχει και κανείς τα στραβά ματιά για να μη θεωρηθεις χείρας, λογαριασμός δικός σου.

#1094   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 27/12/2012 - 19:30

Να γράψω και εγώ τη μικρή περιπέτειά μου, με ευτυχή κατάληξη. Αγοράζω στις 17/12 το 5άρι στα 64GB από το κατάστημα Γερμανός στο Cosmos. Την άλλη μέρα το επιστρέφω λόγω κίτρινης οθόνης. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν ξεθωριασμένο στο πλάι. Γίνεται ξανά άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν χτυπημένο στο bezel. Στο κατάστημα δεν υπήρχε άλλο μαύρο και παίρνω τ αρχή ματιά μου πίσω. Πάω την άλλη μέρα στο Media Markt Πυλαιας και παίρνω το μαύρο 64άρι, το οποίο επιστρέφω την άλλη μέρα λόγω green flow. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, και όλα καλά. Αμ δε. Το βράδυ παρατηρώ δυο καμένα pixel, οπότε το πρωί το επιστρέφω. Δεν είχαν άλλο μαύρο και παίρνω τα λεφτά μου πίσω. Πάω goldeni και λίγο πριν το ανοίξουμε μου λένε ότι σε κάθε περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση με σφραγισμένο. Εννοείται πως φεύγω και πάω στο Public. Το ανοιγουμε, το δοκιμάζουμε και όλα καλά. Μετά από 5 iPhone 5, πέτυχα στο έκτο ένα τέλειο. Καλησπέρα.



εσυ φιλε εισαι αρχηγος!πως τα καταφερες?5 κινητα μαπα?απορω ολα αυτα που χουν προβλημα τι τα κανει η apple...

#1095   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/12/2012 - 20:09

Τα ανακατασκευαζει και τα δίνει για αντικαταστασεις άλλων ελαττωματικων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες