Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/12/2012 - 23:47

Δεν ξέρω πως έκατσε τόσο άσχημα, αλλά ούτε την ψυχραιμία μου έχασα, ούτε και το κουράγιο μου. Βέβαια, ρόλο έπαιξε και η άψογη συμπεριφορά των παιδιών στον Γερμανό, στο Cosmos και στο Media Markt στην Πυλαία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2012 - 00:01

εγω θελω να ρωτησω το green glow το θεωρουν προβλημα και γινετε αντικατασταση τoυ iphone?

#1098   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2012 - 00:29

εγω θελω να ρωτησω το green glow το θεωρουν προβλημα και γινετε αντικατασταση τoυ iphone?

εγω θελω να ρωτησω το green glow το θεωρουν προβλημα και γινετε αντικατασταση τoυ iphone?

ναι φιλαρακι το αναγνωρίζει και η apple ως πρόβλημα

#1099   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2012 - 01:22

Να γράψω και εγώ τη μικρή περιπέτειά μου, με ευτυχή κατάληξη. Αγοράζω στις 17/12 το 5άρι στα 64GB από το κατάστημα Γερμανός στο Cosmos. Την άλλη μέρα το επιστρέφω λόγω κίτρινης οθόνης. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν ξεθωριασμένο στο πλάι. Γίνεται ξανά άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, το οποίο ήταν χτυπημένο στο bezel. Στο κατάστημα δεν υπήρχε άλλο μαύρο και παίρνω τ αρχή ματιά μου πίσω. Πάω την άλλη μέρα στο Media Markt Πυλαιας και παίρνω το μαύρο 64άρι, το οποίο επιστρέφω την άλλη μέρα λόγω green flow. Γίνεται άμεση αντικατάσταση με σφραγισμένο, και όλα καλά. Αμ δε. Το βράδυ παρατηρώ δυο καμένα pixel, οπότε το πρωί το επιστρέφω. Δεν είχαν άλλο μαύρο και παίρνω τα λεφτά μου πίσω. Πάω goldeni και λίγο πριν το ανοίξουμε μου λένε ότι σε κάθε περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση με σφραγισμένο. Εννοείται πως φεύγω και πάω στο Public. Το ανοιγουμε, το δοκιμάζουμε και όλα καλά. Μετά από 5 iPhone 5, πέτυχα στο έκτο ένα τέλειο. Καλησπέρα.


Κι εγω είχα 4 και τα επέστρεψα όλα λόγω κίτρινης οθόνης!! Μετα το τέταρτο ζήτησα και πήρα τα λεφτα μου πίσω!!! Τώρα το περιμένω απο systemgraph.

#1100   gogos1212

gogos1212

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/12/2012 - 08:27

καταρχήν η οθόνη θα είναι σίγουρα ένα τόνο πιο θερμή όσο για το χάλι να πιέζεται την οθόνη του ας πάτε και στις τηλεοράσεις σας να το κάνετε και θα δείτε τα αποτελέσματα βέβαια θα έχετε χάσει το δικαώμα αλλαγης της.

#1101   matsianti

matsianti

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2012 - 09:24

Αυτη ειναι και η δικια μου προσωπική εμπειρία.

Δεν το λεώ επειδη ειμαι fan και τα βλέπω όλα καλά. Η σχεση αιτιας και αιτιατου ειναι ακριβώς η αντίστροφη: Επειδη εχω διαπιστώσει εγω και πολλοι κοντινοί μου ανθρωποι οτι ισχυει αυτο που λέει ο φίλος έγινα φαν. Ισχύει κάθε χρονιά, για κάθε προιόν εδω και πολλά χρόνια.

Προσωπική μου άποψη έχοντας το Λευκό iphone 5 στα χέρια μου από το Νοέμβριο (το αγόρασα στη Μεγάλη Βρετανία-οπότε δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο) δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ούτε η οθόνη κουνιέται ούτε με το λογισμικό είχα κάποιο πρόβλημα και πανέμορφο είναι, πολύ πιο ελαφρύ από το 4s, και πιστεύω ότι αυτή η μικρή έστω διαφορά στο μέγεθος της οθόνης κάνει διαφορά. Δεν θέλω να πιστεύω ότι είμαι υποκειμενική - έχω θυμώσει και έχω γίνει έξαλλη με πολλά κινητά στο παρελθόν που τελικά δεν ανταποκρίνονταν στις προσδοκίες μου βάσει τιμής και προώθησής τους γενικότερα. Γελάω και βρίσκω υπερβολικές και εκτός πραγματικότητας όλες τις φήμες που κυκλοφορούν. Όσο για τον αν δημιουργούνται γδαρσίματα στην οθόνη ή σε άλλα σημεία, βρε παιδιά για το λόγο αυτό υπάρχουν οι προστατευτικές ζελατίνες και της οθόνης και της πίσω πλευράς. Και στην τελική, δεν είπε κανείς ότι είναι "INDESTRUCTIBLE" - και το λεώ εγώ που μόλις εχθές το έριξα κάτω για τα καλά. Το σήκωσα και ......άθικτο!!!!!! Anyway, σε όποιον αποφασίσει να το αγοράσει, λέω το εξής: "Well done!!!!"

#1102   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/12/2012 - 11:02

Ειδικά για τις οθόνες έχω να πω ότι και τα 5 που άνοιξα, αλλά και το έκτο που έχω τώρα είχαν διαφορετική απόχρωση του λευκού. Σε όλα ήταν ΟΚ, εκτός από αυτό που αλλαξα, γιατί ήταν σαν να είχε πάθει ικτερο. Θεωρώ ότι είναι θέμα τύχης και όχι θέμα παρτίδας. Μακάρι το επόμενό σου να είναι όπως το θες.

#1103   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 28/12/2012 - 19:39

Και μένα λευκό 16αρι ολα καλα

Τελευταία επεξεργασία από: souzana, 28/12/2012 - 19:40


#1104   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2012 - 20:32

Μόλις παρέλαβα λευκό 32άρι από iStorm.Έχει λίγο light leak αλλά δε με πειράζει πολύ.

#1105   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/12/2012 - 20:45

Τα ανακατασκευαζει και τα δίνει για αντικαταστασεις άλλων ελαττωματικων.



δηλαδη εχει ξεχωριστη γραμμη παραγωγης στην κινα και καθονται και τα ανακατασκευαζουν?

#1106   nickgeo22

nickgeo22

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2012 - 23:24

Καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του iPhone 5 16gb λευκό 43 βδομάδα και τα προβλήματα άρχισαν ,ενώ το φορτιζα μέσω usb στο pc κάνω να το κουνισω και σταμάτησε να φορτιζει το ξανά μετακινω και μια φορτιζα και μια όχι ακούω απόψεις παιδιά τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω είναι από Vodafone account

#1107   valantisritsa

valantisritsa

    iPH Addict

  • 837 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/12/2012 - 23:27

Καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του iPhone 5 16gb λευκό 43 βδομάδα και τα προβλήματα άρχισαν ,ενώ το φορτιζα μέσω usb στο pc κάνω να το κουνισω και σταμάτησε να φορτιζει το ξανά μετακινω και μια φορτιζα και μια όχι ακούω απόψεις παιδιά τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω είναι από Vodafone account


Καλησπέρα. Εάν αλλάξεις θύρα usb? Ή πρίζα?

Τελευταία επεξεργασία από: valantisritsa, 28/12/2012 - 23:27


#1108   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2012 - 23:27

Καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του iPhone 5 16gb λευκό 43 βδομάδα και τα προβλήματα άρχισαν ,ενώ το φορτιζα μέσω usb στο pc κάνω να το κουνισω και σταμάτησε να φορτιζει το ξανά μετακινω και μια φορτιζα και μια όχι ακούω απόψεις παιδιά τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω είναι από Vodafone account


Δες αν με πρίζα έχεις το ίδιο πρόβλημα. Αν το μετακινείς.

Το πιο πιθανό να μη κάνει καλή επαφή στη θύρα USB.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/12/2012 - 23:28

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1109   nickgeo22

nickgeo22

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2012 - 23:46

Νικόλα ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το φις στο κινητό κουνιοταν όχι στην usb και όταν το έβαλα στο ρεύμα όντως όσο το μετακινουσα δεν έκανε κάτι ,δεν ξέρω τι να κάνω κάποια iPhone 5 είχαν θέμα με την φόρτιση πάντως

#1110   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2012 - 23:50

Μπορεί να φταίει και το καλώδιο.

Δες πάντως πάλι στο PC. Ακόμα και με άλλη θύρα USB.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες