Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iphone 5 or samsung galaxy note 2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:25

Την κυριακή που θα κυκλοφορήσει το jailbreak να δω πόσοι θα ειναι υπέρ του ανδροιδ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:30

Την κυριακή που θα κυκλοφορήσει το jailbreak να δω πόσοι θα ειναι υπέρ του ανδροιδ...


ακυρο σχολιο....γιατι θα πρεπει να εξαρτιεμαι απο τα βιτσια και τις ταυλες του καθε geek για το ποτε θα βγει το jb ωστε να κανω τα βασικα πραγματα??

το σιγουρα ειναι παντως οτι το iphone με jb μεταμορφωνεται σε πραγματικο smartphone (προσωπικη αποψη)

#243   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:32

Την κυριακή που θα κυκλοφορήσει το jailbreak να δω πόσοι θα ειναι υπέρ του ανδροιδ...

Δηλαδη θες να μας πεις, εντελως φιλικα, οτι θα εισαι ευχαριστημενος που αγορασατε το iphone 5 το νοεμβριο και θα κανετε jailbreak το Φεβρουαριο για να ευχαριστηθεις το κινητο σου? οκ..
Και τι θα αλλαξει δηλαδη σε εμας οπως αποκαλειται τους androidakides και θα ζηλεψουμε το 5? εκτος αν το jailbreak πχ μεγαλωνει και την οθονη ας πουμε..
Παντα φιλικα..

#244   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:41

+1 και απο μενα στον batjump

Βαρεθηκα τη διαμαχη... Οπου σταθω κ οπου βρεθω, μεχρι και μεσα στο φορουμ αυτο, μολις βλεπουν οτι εχω iPhone ή γενικα οτι προτιμω το μηλοφωνο τους πιανει παραλληρημα λεγοντας οτι εχεις ενα κινητο 750 ευρω και δεν μπορεις να στειλεις ενα τραγουδι με bluetooth και αλλα τετοια...

Δεν καταλαβαινω! Και σε αλλο θρεντ οταν ανεφερα οτι εμενα δε με βολεψε το note 2 που ειχα την προηγουμενη εβδομαδα και το εδωσα για να γυρισω παλι σε iphone, ολοι προσπαθησαν να με πεισουν οτι εκανα λαθος! ΟΧΙ παιδια δεν κανω λαθος αφου ειναι η αποψη μου βασει των δικων μου μετρων και σταθμων....

Δεν υποτιμαω ουτε τα κινητα των αλλων εταιρειων, ουτε αλλα λογιαμικα, απλα δε με βολευουν και προτιμω το iOS.



#245   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:41

ακυρο σχολιο....γιατι θα πρεπει να εξαρτιεμαι απο τα βιτσια και τις ταυλες του καθε geek για το ποτε θα βγει το jb ωστε να κανω τα βασικα πραγματα??

το σιγουρα ειναι παντως οτι το iphone με jb μεταμορφωνεται σε πραγματικο smartphone (προσωπικη αποψη)

Δεν είναι καθόλου άκυρο γιατί με το jb το Iphone με τα tweaks μόνο καφέ δεν σου κάνει. Δίνει δυνατότητες στο iphone που τα ανδροιδ μερικά τα έχουν μαμισια και 30 ακόμα "εφαρμογές" που σε συνδυασμό με το ios δεν υπάρχει καν σύκριση με ανδροιδ...Πιστεύω ότι θα δουμε αγγελίες πουλάω το samsung note2 ή s3 για να αγοράσω iphone 5.

#246   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:44

Δηλαδη θες να μας πεις, εντελως φιλικα, οτι θα εισαι ευχαριστημενος που αγορασατε το iphone 5 το νοεμβριο και θα κανετε jailbreak το Φεβρουαριο για να ευχαριστηθεις το κινητο σου? οκ..
Και τι θα αλλαξει δηλαδη σε εμας οπως αποκαλειται τους androidakides και θα ζηλεψουμε το 5? εκτος αν το jailbreak πχ μεγαλωνει και την οθονη ας πουμε..
Παντα φιλικα..


Ρε μην ασχολειστε με τους JBers. Αυτοι βρισκονται σε βαθια συγχιση. Εχουν λάθος συσκευη αλλα δεν θελουν να το πιστεψουν και να το παραδεχτουν . Κανονικα επρεπε να ειχαν ολοι απο ενα S3 ροοταρισμενο και με τα τελευταια mods της μοδας και να τα τσουγκριζετε χαρουμενοι ανταλασοντας ταυτοχρονα mp3 πανω απο Bluetooth ...Αυτα ειναι .. Γεια μας !!

#247   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:48

Δεν είναι καθόλου άκυρο γιατί με το jb το Iphone με τα tweaks μόνο καφέ δεν σου κάνει. Δίνει δυνατότητες στο iphone που τα ανδροιδ μερικά τα έχουν μαμισια και 30 ακόμα "εφαρμογές" που σε συνδυασμό με το ios δεν υπάρχει καν σύκριση με ανδροιδ...Πιστεύω ότι θα δουμε αγγελίες πουλάω το samsung note2 ή s3 για να αγοράσω iphone 5.


Φίλε μου εντελώς φιλικά! Μάλλον ασχολείσαι πάρα πολύ με JB για να ξέρεις τόσα πολλά! Άσε εμάς τους "χαζούς" που δεν ασχοληθήκαμε "καθόλου" να έχουμε την δική μας άποψη για το γίνεται το iphone με JB!

Αλλά αν ήξερες τόσα πολλά όπως λες θα καταλαβαινες ότι σχεδόν όλα τα tweaks είναι "παρμένα" από Android ακόμη και τα εικονίδια από τα wigdetακια του καιρού!

Γιαυτό καλύτερα θα ήταν να είχες μια ολοκληρωμένη άποψη και μετά να γράφεις αυτά που γράφεις!

#248   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:49

Δεν είναι καθόλου άκυρο γιατί με το jb το Iphone με τα tweaks μόνο καφέ δεν σου κάνει. Δίνει δυνατότητες στο iphone που τα ανδροιδ μερικά τα έχουν μαμισια και 30 ακόμα "εφαρμογές" που σε συνδυασμό με το ios δεν υπάρχει καν σύκριση με ανδροιδ...Πιστεύω ότι θα δουμε αγγελίες πουλάω το samsung note2 ή s3 για να αγοράσω iphone 5.


μα εκει ειναι το θεμα...οτι αυτα που κανει το note2 out of the box για να τα κανεις με το iphone πρεπει να περιμενεις ποτε θα βγει το jb...δηλαδη να σκασει καποιος 750 ευρω το λιγοτερο και να περιμενει και κανενα 2μηνο για το jb...δεν ειναι και οτι καλυτερο νομιζω.

#249   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:51

Πειτε μου ενα πραγμα που μπορει να κανει ενα iphone jailbroken,που δεν μπορει να το κανει το note (μιας κ το τοπικ μιλαει για αυτο). Γιατι το note κανει πολλα πραγματα που δεν μπορει να κανει το iphone ,κ βεβαια ολοι τα θεωρουν περιττα...

#250   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:54

μα εκει ειναι το θεμα...οτι αυτα που κανει το note2 out of the box για να τα κανεις με το iphone πρεπει να περιμενεις ποτε θα βγει το jb...δηλαδη να σκασει καποιος 750 ευρω το λιγοτερο και να περιμενει και κανενα 2μηνο για το jb...δεν ειναι και οτι καλυτερο νομιζω.


Όπως έγραψα και παραπάνω έχει τις "εφαρμογές" του android και πάρα πολλες ακόμα που δεν έχει το android απο το κουτάκι. Επιπλέον έχει αυτό το ios που σε συνδυασμό με το jb κάνει τα πάντα. Εχω δει τα ανδροιδ τι κάνουν και τι κάνει το Iphone jailbroken. Δεν υπάρχει καν σύγκριση!

#251   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:56

Όπως έγραψα και παραπάνω έχει τις "εφαρμογές" του android και πάρα πολλες ακόμα που δεν έχει το android απο το κουτάκι. Επιπλέον έχει αυτό το ios που σε συνδυασμό με το jb κάνει τα πάντα. Εχω δει τα ανδροιδ τι κάνουν και τι κάνει το Iphone jailbroken. Δεν υπάρχει καν σύγκριση!


θες να μου πεις μερικα παραδειγματα?

#252   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:58

Φίλε μου εντελώς φιλικά! Μάλλον ασχολείσαι πάρα πολύ με JB για να ξέρεις τόσα πολλά! Άσε εμάς τους "χαζούς" που δεν ασχοληθήκαμε "καθόλου" να έχουμε την δική μας άποψη για το γίνεται το iphone με JB!

Αλλά αν ήξερες τόσα πολλά όπως λες θα καταλαβαινες ότι σχεδόν όλα τα tweaks είναι "παρμένα" από Android ακόμη και τα εικονίδια από τα wigdetακια του καιρού!

Γιαυτό καλύτερα θα ήταν να είχες μια ολοκληρωμένη άποψη και μετά να γράφεις αυτά που γράφεις!


Δεν διαφωνώ ότι μερικά tweaks είναι " παρμένα" απο android αλλα δεν είναι μονο τα wigdetakia. Δεν μπορώ να σου περιγράψω τι κάνεις με το jb αν δεν έχεις κάνει ποτε σου jb. Oλοκληρωμένη άποψη έχω δεν ξέρω αν έχεις εσύ όμως...

#253   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 13:58

+1 και απο μενα στον batjump

Βαρεθηκα τη διαμαχη... Οπου σταθω κ οπου βρεθω, μεχρι και μεσα στο φορουμ αυτο, μολις βλεπουν οτι εχω iPhone ή γενικα οτι προτιμω το μηλοφωνο τους πιανει παραλληρημα λεγοντας οτι εχεις ενα κινητο 750 ευρω και δεν μπορεις να στειλεις ενα τραγουδι με bluetooth και αλλα τετοια...

Δεν καταλαβαινω! Και σε αλλο θρεντ οταν ανεφερα οτι εμενα δε με βολεψε το note 2 που ειχα την προηγουμενη εβδομαδα και το εδωσα για να γυρισω παλι σε iphone, ολοι προσπαθησαν να με πεισουν οτι εκανα λαθος! ΟΧΙ παιδια δεν κανω λαθος αφου ειναι η αποψη μου βασει των δικων μου μετρων και σταθμων....

Δεν υποτιμαω ουτε τα κινητα των αλλων εταιρειων, ουτε αλλα λογιαμικα, απλα δε με βολευουν και προτιμω το iOS.

Πολυ σωστα τοποθετημενη η αποψη σου χωρις ειρωνιες κτλ.. Δοκιμαζεις και επιλεγεις αυτο που εξυπηρετει καλυτερα τα γουστα σου..
Οταν ομως επερχονται σχολια του τυπου ''απο την κυριακη που θα βγει το jb μετα απο 2 μηνες να δω τι θα λετε οι androides'' τοτε οξυνεται το κλιμα και αρχιζει η διαμαχη.
Πραγματικα θελω να μου πει το παιδι, παντα φιλικα επαναλαμβανω, τι θα κανει με το jailbreak που θα του απογειωθει η συσκευη και θα κανει τα android να ζηλευουν ?
Και ποτε μη ξεχνανε καποιοι οτι απο iphone πολλων ετων προερχομαστε, ενω καποιοι επικριτες του android δεν εχουν καμια επαφη-εμπειρια με το θεμα.

#254   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2013 - 14:01

θες να μου πεις μερικα παραδειγματα?

Να σου πώ αλλά αν δεις εδω http://www.iphonehel...ia-cydia-store/ ...Ολόκληρο cydia store υπάρχει που μπορεί να δει κανείς αναλυτικά τι κάνουν αυτά τα tweaks..

#255   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 31/01/2013 - 14:02

Δεν διαφωνώ ότι μερικά tweaks είναι " παρμένα" απο android αλλα δεν είναι μονο τα wigdetakia. Δεν μπορώ να σου περιγράψω τι κάνεις με το jb αν δεν έχεις κάνει ποτε σου jb. Oλοκληρωμένη άποψη έχω δεν ξέρω αν έχεις εσύ όμως...

Φιλαρακι επειδη εχω ασχοληθει πολυ με jailbreak στο παρελθον, για πες μου εμενα τι παραπανω μπορεις να κανεις.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες