Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iphone 5 or samsung galaxy note 2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2013 - 18:54

οταν πας να γωρασεις ενα galay note 2-s3 η εταιρεια στο δηνει ρουταρισμενο αγορι μου????μαμισια οπως τα ανοιξουμε απο το κουτι τους το ξερεις αγορι μου οτι χανεις κατα κρατος?????το εχεις καταλαβει???ασε το ρουταρισμα και τα jailbreak οτι χανεις απο την ωρα που θα βγουν απο το κουτι τους το ξερεις η χαιρεσε μονος σου χωρις λογο??

Κοιτα βιντεακι και καμια δεκαρια απο οφφισιαλ σιτε με διαφορα reviews και συγκρισεις σε αποδοση επεξεργαστη το νοτε 2 τρωει πο....α μαυρη πιο αργο απο το αιφον αρκετα σε διαφορες εφαρμογες και δεν κανω καν αναφορα στο σ3 δεν συγκρινονται απλα και μην ξεχναμε το αιφον με 1.3-4 επεξεργαστη διπυρηνο καιει την μιση μπαταρια απο το γκαλαξυ σε 2 ωρες θελει φορτιση ασε ασε ασε ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ ΤΟ ΑΙΦΟΝ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΟΘΟΝΗ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ μαμαει και απο την κουτα και χωρις κουτα καθε πικραμενος με γκαλαξυ 3 και νοτε 2 λεει διαφορα κακοβουλα σχολια για το αιφον που δεν εχουν βαση και οστα παρεπιπτοντως την οθονη του << μινι tablet >> που πρεπει να εχεις ειδικη τσεπη να το βαζεις παντοφλα αρβυλο με ολη την εννοια της λεξης πειτε οτι δεν ειχα 700 € να δωσω και πειρα το αμεσως επομενο σκαλοπατι σε αποδοση αυτα να στε καλα ολοι δεν θελω να θυξω κανενα

μα εκει ειναι το θεμα...οτι αυτα που κανει το note2 out of the box για να τα κανεις με το iphone πρεπει να περιμενεις ποτε θα βγει το jb...δηλαδη να σκασει καποιος 750 ευρω το λιγοτερο και να περιμενει και κανενα 2μηνο για το jb...δεν ειναι και οτι καλυτερο νομιζω.

Συμφωνω μαζι σου φιλε αλλα με ολα τα κουσουρια που εχει δεν παβει να ειναι το καλυτερο κινητο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2013 - 19:22

Μην συγκρινεις το jailbreak με τα rootαρισμενα android... πρωτον, ο επεξεργαστης στα iphone δεν μπουσταρεται, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το κανεις να δουλευει full cpu συνεχεια... ειναι κλειδωμενος ο bootloader στο ios και δεν γινεται αυτο που λες.... δευτερον, εστω κ ετσι οπως μπορεις να κανεις το s3, πιστευεις οτι θα ειναι πιο γρηγορο απο ενα s3 στα 1.8 με πειραγμενα ρευματα??? Απλα δεν παιζει φιλε.... οπως κ να το δεις... εγω για μανισια κινητα σου μιλησα, για τα rootαρισμενα ουτε να το σκεφτεσαι... αν αυτος που το συγκρινες δεν ξερει πως να το ρυθμισει το κινητο του στο root δεν σημαινει αυτο οτι ειναι πιο γρηγορο το 5αρι.... αποψη μου κ εμενα χωρις να θελω να στην επιβαλλω, απλα αντικειμενικα με το root ανεβαινεις επιπεδο σε ταχυτητα

Συμφωνω με αυτο που λες στην αρχη αλλα διαφωνω με το οτι το σ3 μπορει να πιασει το αιφον σε ταχυτητα με τιποτα δεν γινεται το 4ς το κοντραρει οχι λογω επεξεργαστη αλλα λογω λειτουργικοτητας του ιος σε σχεση με το ανδροιντ που ειναι ακομα φουλ στα κολληματα αυτα να σαι καλα

Εγω τι εκανα??

Εσυ ωραιος τιποτα


#273   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/01/2013 - 19:34

Κοιτα βιντεακι και καμια δεκαρια απο οφφισιαλ σιτε με διαφορα reviews και συγκρισεις σε αποδοση επεξεργαστη το νοτε 2 τρωει πο....α μαυρη πιο αργο απο το αιφον αρκετα σε διαφορες εφαρμογες και δεν κανω καν αναφορα στο σ3 δεν συγκρινονται απλα και μην ξεχναμε το αιφον με 1.3-4 επεξεργαστη διπυρηνο καιει την μιση μπαταρια απο το γκαλαξυ σε 2 ωρες θελει φορτιση ασε ασε ασε ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ ΤΟ ΑΙΦΟΝ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΟΘΟΝΗ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ μαμαει και απο την κουτα και χωρις κουτα καθε πικραμενος με γκαλαξυ 3 και νοτε 2 λεει διαφορα κακοβουλα σχολια για το αιφον που δεν εχουν βαση και οστα παρεπιπτοντως την οθονη του << μινι tablet >> που πρεπει να εχεις ειδικη τσεπη να το βαζεις παντοφλα αρβυλο με ολη την εννοια της λεξης πειτε οτι δεν ειχα 700 € να δωσω και πειρα το αμεσως επομενο σκαλοπατι σε αποδοση αυτα να στε καλα ολοι δεν θελω να θυξω κανενα
Συμφωνω μαζι σου φιλε αλλα με ολα τα κουσουρια που εχει δεν παβει να ειναι το καλυτερο κινητο


για σενα μπορει να ειναι καλυτερο κινητο και το 3210 αυτο δε λεει κατι...ο καθενας κρινει αναλογα τα γουστα του.

#274   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/02/2013 - 04:03

O πρόσφατος καβγάς επιπέδου νηπιαγωγείου με ατάκες περί του ποιός την έχει μεγαλύτερη (την απόδοση), αφαιρέθηκε.

Μην το συνεχίσετε.

Δεν θα μας αφήσετε άλλη επιλογή από το κλείδωμα του τόπικ.

Και πιστέψτε με, δεν θα είναι λόγω της θεματολογίας, αλλά λόγω της συμπεριφοράς όλων σας.

#275   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2013 - 23:51

Με το root αυξανονται οι επιδοσεις του κινητου, ακριβως το αντιθετο δηλαδη με το jailbreak... κανεις overclocking, κατι που δεν μπορεις να κανεις στα iphone... εχει ειδικες εφαρμογες για backup, και επιλογη backup της rom που εχεις, ωστε αν γινει κατι να σου επαναφερει το κινητο οπως ηταν, κατι που δεν μπορεις να κανεις στα iphone, πας σε restore κατευθειαν... βελτιωνεις τον ηχο της συσκευης, μεχρι και το wifi signal.... αλλαζεις τις τιμες του dns και φορτωνει ακαριαια σελιδες στο ιντερνετ... θες κ αλλα???

και χαιρεσαι???

#276   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 19/03/2013 - 04:55

και χαιρεσαι???


Applακια, κανε καμια δουλεια αγορι μου... ναι, χαιρομαι γιατι μπροστα στο s3 μου η συσκευη σου μου θυμιζει blackberry, και σε τεχνολογιες κ σε ταχυτητα... το επιασες τωρα??

#277   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2013 - 11:13

Applακια, κανε καμια δουλεια αγορι μου... ναι, χαιρομαι γιατι μπροστα στο s3 μου η συσκευη σου μου θυμιζει blackberry, και σε τεχνολογιες κ σε ταχυτητα... το επιασες τωρα??

και τωρα χαιρεσαι???

#278   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2013 - 11:24

+1 και απο μενα στον batjump

Βαρεθηκα τη διαμαχη... Οπου σταθω κ οπου βρεθω, μεχρι και μεσα στο φορουμ αυτο, μολις βλεπουν οτι εχω iPhone ή γενικα οτι προτιμω το μηλοφωνο τους πιανει παραλληρημα λεγοντας οτι εχεις ενα κινητο 750 ευρω και δεν μπορεις να στειλεις ενα τραγουδι με bluetooth και αλλα τετοια...

Δεν καταλαβαινω! Και σε αλλο θρεντ οταν ανεφερα οτι εμενα δε με βολεψε το note 2 που ειχα την προηγουμενη εβδομαδα και το εδωσα για να γυρισω παλι σε iphone, ολοι προσπαθησαν να με πεισουν οτι εκανα λαθος! ΟΧΙ παιδια δεν κανω λαθος αφου ειναι η αποψη μου βασει των δικων μου μετρων και σταθμων....

Δεν υποτιμαω ουτε τα κινητα των αλλων εταιρειων, ουτε αλλα λογιαμικα, απλα δε με βολευουν και προτιμω το iOS.

πολυ σωστα φιλε μου ειχα s3 και το εδωσα γιατι ποτε δεν με βολεψε αλλα το κυριοτερο οταν παρακολουθουσα σεμηναρια για προγραματισμο ios ειχα το s3 το ανοιξα να κρατησω καποιες σημηωσεις και να δω κατι στο ιντερνετ που μας ειπαν ε λοιπον εκεινη την ωρα κολλησε ολοκληρο το s3 και με αφησε ξεκρεμαστο με αποτελεσμα να κοιταω απο τον διπλανο μου που φυσηκα ειχε iphone και οποιος ασχολειθει με προγραματισμο για ios apps θα βγαλει αρκετα χρηματα κατι που στα android apps οι developers δεν πληρωνονται

#279   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 15:23

Ειχα το 2. Ειχα το 3GS. Ειχα το 4. Ειχα το 5. Ε 2 μηνες το αντεξα... Πηρα Note 2 και ησυχασα.

#280   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 04/06/2013 - 15:30

Ειχα το 2. Ειχα το 3GS. Ειχα το 4. Ειχα το 5. Ε 2 μηνες το αντεξα... Πηρα Note 2 και ησυχασα.


Ειχες JB στο 5; Αν οχι σε καταλαβαινω. Αν ναι θα ηθελα να μου πεις την εμπειρια σου. Αν ηθελες κατι μεγαλο παλι πασο.

You'll Never Walk Alone


#281   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 15:48

Ειχες JB στο 5; Αν οχι σε καταλαβαινω. Αν ναι θα ηθελα να μου πεις την εμπειρια σου. Αν ηθελες κατι μεγαλο παλι πασο.

Δε προλαβα να κανω JB. Το πουλησα πριν βγει. Δε μου εκανε αυτο το "κατι" που εννιωσα οταν πηγα απο το 2 στο 3 και μετα στο 4. Και το μεγεθος επαιξε ρολο. Γι αυτο και δε πηρα το s3. Πηγα στο αλλο ακρο. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Το εχω κανα 3μηνο ή 4μηνο.
Δεν εφυγα με πικρα απο την apple. Αλλωστε εχω ακομα το Ipad2 μου που δε το αλλαζω με καμια ταμπλετα. Απο το 5 ισως να ηθελα διαφορετικα πραγματα τα οποια ειδα οτι προσφερει η android. Το πηρα για να μη ξεμεινω με το 4αρι βασικα και χασω τη μεταπωλητικη αξια. Δεν ειμαι απολυτη ομως. Μπορει καποιο απο τα επομενα μοντελα να το βρω τελειο για μενα. Ποτε δε ξερεις με την τεχνολογια!

#282   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 04/06/2013 - 21:00

Δε προλαβα να κανω JB. Το πουλησα πριν βγει. Δε μου εκανε αυτο το "κατι" που εννιωσα οταν πηγα απο το 2 στο 3 και μετα στο 4. Και το μεγεθος επαιξε ρολο. Γι αυτο και δε πηρα το s3. Πηγα στο αλλο ακρο. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Το εχω κανα 3μηνο ή 4μηνο.
Δεν εφυγα με πικρα απο την apple. Αλλωστε εχω ακομα το Ipad2 μου που δε το αλλαζω με καμια ταμπλετα. Απο το 5 ισως να ηθελα διαφορετικα πραγματα τα οποια ειδα οτι προσφερει η android. Το πηρα για να μη ξεμεινω με το 4αρι βασικα και χασω τη μεταπωλητικη αξια. Δεν ειμαι απολυτη ομως. Μπορει καποιο απο τα επομενα μοντελα να το βρω τελειο για μενα. Ποτε δε ξερεις με την τεχνολογια!

Να ξερεις οτι αυτη η συσκευη που εχεις ειναι ευχη και καταρα μαζι ομως.. μπορω να βαλω ανετα ενα στοιχηματακι οτι η επομενη σου συσκευη θα ειναι το note3... ανετα, θα εχουν βγει αλλες 2 idevices μεχρι τοτε, αλλα θα καταληξεις εκει...

#283   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 05/06/2013 - 14:29

Iphone 5 vs galaxy note 2..Ήμουν σε 5 πήγα σε 2..Μείον 3 αριθμητικώς,αλλά συν άπειρο σε όλα τα άλλα..Για το feeling τώρα που σίγουρα κάποιοι θα πείτε και πόσο σας αρέσει να αγγίζετε το iPhone και τα λοιπά ενώ το note είναι πλαστικό μπλα μπλα..Για αυτά έχω τη γυναίκα μου :-P

Τελευταία επεξεργασία από: vampirios, 05/06/2013 - 14:30


#284   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/06/2013 - 21:06

Από iphone 3,iphone 3gs,4 και μόλις επιασα λίγο στα χέρια μου το 5 ενιωσα λες και δεν άλλαξε τίποτα σε σχέση με 4 ουτε καν απο το 4s, ξενέρωσα άσχημα και πήγα σε νοτε 2,πραγματικά θα ήθελα να με ξαφνιάσει η apple στην παρουσίαση η στο νέο iphone 5s αλλά κατα 90% δεν το πιστέυω, τέλος το note2 μου δίνει τόσες ελευθερίες και υπάρχουν τόσα πράγματα να κάνεις σε σχεση με iphone που όντας applakias τυφλος είχα γλυκόπικρη γεύση όταν πρωτοπήρα το note2, πλέον όμως το ευχαριστιέμαι με το παραπάνω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες