Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/01/2013 - 01:10

Επειδη ολοι μας ξεκινησαμε με symbian δοκιμαζω για δευτερη συσκευη το nokia Ε6. Επιστροφη στη αθωοτητα!!!!!!!τοτε που ολα ηταν ομορφα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2013 - 01:44

Βλέπω τον Kostarodos και τον Nikosgr να γράφουν τέτοια πράγματα
και προβληματίζομαι .Αν γράψει και ο MarkKnofler τα ίδια
με βλέπω να ξαναγυρναω σε android :-)

Πέρα απο την - παραπάνω - πλάκα προσωπικά δύσκολα θα ξαναγύριζα σε άλλο λειτουργικό
εκτός αν είχε την ευχρηστια του iOS και την πληθώρα του AppStore .
Βέβαια αν η Apple συνεχίσει τις φαβες και την φύκια για μεταξωτές κορδέλες πολιτική της
τότε ....θα υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που θα κάνουν όμως πορτοκάλια .Οχι μήλα .
Μ αρέσουν τα μήλα αλλα τρώω όλα τα φρούτα .:-)

#33   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 10/01/2013 - 01:45

Κι εγω προχωρησα σε αλλαγη πριν απο 3 μηνες περιπου, πηγα σε s3 και η αληθεια ειναι οτι δεν το μετανιωσα καθολου.... η αληθεια ειναι οτι δεν παιζει μονο το λογισμικο θεμα, αλλα και πως η συσκευη μπορει με τις δυνατοτητες της να απογειωσει αυτο το λογισμικο.... η γυναικα μου εχει το sony xperia arc.... προτιμω χιλιεε φορες το iphone4... τις προαλλες επιασα στα χερια μου το iphone 3gs του θειου μου.... οκ, ios6, αλλα καμια σχεση με το iphone 5 που ειχα δοκιμασει για λιγο στα χερια μου.... συσκευη με συσκευη εχει διαφορα παιδια, αλλιως ανταποκρινεται η καθε idevice στο λογισμικο.... περιμενω με τεραστια αγωνια την παρουσιαση του galaxy s4 και του iphone 5s.... ενας λογος ειναι οτι θα παρουσιαστουν σχεδον μαζι και εκει θα μας δειξουν οι εταιριες τι μπορουν να κανουν.... οταν παρουσιαστηκε το s3 το iphone 4s ηταν ηδη καιρο στην αγορα, οποτε ειναι φυσιολογικο να ειναι πολυ μπροστα το s3.. το ιδιο εγινε κ οταν παρουσιαστηκε το iphone5, απολυτα φυσιολογικο σε καππιους τομεις να υπαρχουν αναβαθμισμενα χαρακτηριστικα σε σχεση με το s3, αν κ προσωπικα δεν μου αρεσε.... τωρα που συμφωνα με τις φημες οι επομενες ναυαρχιδες θα κυκλοφορησουν σχεδον μαζι, θα γινει πολεμος.... :)

#34   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:01

iPhone FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα τα άλλα ΜΑΠΑ!!! :excl:

#35   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:26

με τιποτα καθως τετοια απλοτητα χρησης δεν υπαρχει πουθενα

#36   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:38

Εχουν βγει κινητά με οθόνες 1080p amoled και σε LCD! 13 mp camera! 441 ppi οπότε bye bye retina...! Λιιιιιιιιγο καλύτερο λειτουργικο να είχε (κάτι που θα γίνει άμεσα) και θα γυρίσει πολυς κόσμος την πλάτη στο iphone που όταν βγήκε ΗΤΑΝ πρωτοποριακό τωρα όμως κάθε άλλο παρά πρωτοποριακό το λες.... Εφυγα σε γαλαξια, με τρελή αναμονή για τον επόμενο γαλαξια 4....!

#37   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:47

Πάντως δεν μπορώ να μην παρατηρήσω κάτι το σχετικά παράδοξο:

Διαβάζοντας κάποιος τα σχόλια θα πίστευε ότι το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας θα ήταν 10000-0 εναντίον του iPhone.

Βλέποντας όμως τα νούμερα του poll διαπιστώνει κανείς ότι είναι περισσότεροι αυτοί που δεν σκοπεύουν να αλλάξουν συσκευή από το άθροισμα των τριών άλλων κατηγοριών.

Στατιστικολόγος δεν είμαι, αλλά αυτό λογικά κάτι λέει.

Επίσης το τόπικ αυτό και η αντιπαραβολή πόστ-poll είναι ένα καλό παράδειγμα για το πόσο αντικειμενικά συμπεράσματα μπορεί να βγάλει κάποιος για ένα θέμα διαβάζοντας ένα φόρουμ και μόνο.

Είναι τα ίδια που λέμε πάντα. Ο ικανοποιημένος δεν θα μπει να γράψει εύκολα. Ο δυσαρεστημένος θα μπει. Και είναι λογικό.

#38   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:49

Με την καμία! Κατασκευή - ποιότητα και λειτουργικό που μόνο η Apple μπορεί να συνδυάσει! iPhone μέχρι να πτωχεύσει η Apple!!!

#39   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2013 - 02:55

Παιδες εγω το τηλ το θελω σαφως για να παιρνω τηλ,αντε να παιζω κανα παιχνιδακι puzzle και φυσικα πολυ ιντερνετ με πολυ χρηση mail.Τελος καποιες εφαρμογες που ειναι χρησιμες και στην καθημερινοτητα και πιο εξειδικευμενες για καθαρα επαγγελματικη χρηση.STOP.
Απο κει και περα δεν με ενδιαφερουν πια ουτε τα ραδια,ουτε τα μπλε δοντια,ουτε να βλεπω ταινιες στο τηλ ουτε να προβαλλω ταινιες μεσω τηλ στη τηλεοραση ουτε να κανω ιδιαιτερες επεξεργασιες αρχειων office με το τηλ.Για αυτες τις δουλειες εχω χαλασει ενα σκασμο λεφτα για να τις κανω με τα μηχανηματα που εχουν βγει ειδικα για αυτες.Δοξα τον Θεο εχω πολυ καλο media player για την super tv μου,bluray απαιχτο,2 υπολογιστες για να κανω οτι γουσταρω με office,photoshop και γενικα δεν μου αρεσει να πελαγοδρομω με τiς πολλες αχρηστες λειτουργιες που εχουν τα smartphone και το iphone φυσικα.Τα μονα πραγματα που θα ηθελα σαν λειτουργικο ειναι καποιες ευκολιες προσβασης σε απλα πραγματα οπως αυτες που μας δινουν απλοχερα καποια tweaks.Τιποτα αλλο αν και δεν χαλασε ο κοσμος.Παντως καλο ειναι να μπουν καποια μπιχλιμπιδια ετσι για να νομιζουμε οτι κατι παιζει...
Tωρα οσο αφορα για το αν θα εκανα μεταβαση .....η απαντηση ειναι ΟΧΙ.Θελω το καλυτερο,το ομορφοτερο...θελω αυτο που ειναι ξεχωριστο.Θελω iphone.Δεν με φτιαχνουν τα τηλ της Samsung,αντιθετως τα θεωρω κακογουστα λογω υπεβολικου ογκου και ας λεει ο kostarodos οτι το βαζει στη τσεπη. Προσωπικη αποψη ειναι δεν σημαινει οτι τη λεω για να πεισω κανενα.Βασικα δεν με ενδιαφερει να το κανω αυτο.
Με το Android δεν εχω προβλημα γιατι και το δουλευω και ειμαι απολυτα εξοικειωμενος.Εχει δρομο ακομα κατα τη ταπεινη μου αποψη ο οποιος δρομος οσο προσθετει "δυνατοτητες" τοσο θα μακραινει και ας νομιζουν καποιοι εδω οτι η ψαλλιδα κλεινει.Το θεμα δεν ειναι τι βαζεις αλλα πως το βιωνει σε μονιμη χρηση ο χρηστης...εδω μας τα χαλαει λιγο αλλα οκ.Δεν σκαω για τετοιες λεπτομερειες.Η Google ακροβατει οποτε θα τη βρει την ακρη αρκει να γινονται ολα στο βωμο της διαφορετικοτητας
Ο χρονος ειναι χρημα οπως λενε οι φιλοι μας οι Αμερικανοι....αν ειχα τοσο χρημα ωστε να εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου ειμαι σιγουρος οτι αυτη τη στιγμη μονο με smartphone δεν θα ασχολιομουν.Ποσο μαλλον με "ναυαρχιδες" συμφωνα με τον προσφιλη ορο καποιων εδω.Δεν αξιζει να σπαταλαμε τοσο χρονο με το πως θα βελτιωσουμε κατι που στην ουσια μας ειναι παντελως αχρηστο.Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τα παιδια που αγορασαν S3 και μετα απο λιγο καιρο πηγαν και τα πουλησαν για να παρουν Note.Επειδη ειναι καλυτερο?Φαινομενα της εποχης μας οπου τιποτα δεν μας γεμιζει και ολο αλλαζουμε πραγματα?Λογικο δεν ειναι να ειναι καλυτερο?Με τοσο ογκο που εχει το τουμπανιασαν με οτι διαθετει η τεχνολογια για να τα κανει ολα.Ε και?Τελειωνουν αυτα ποτε?Μηπως αν δεν το φορτωσεις με 300 φωτο απο φωτογραφικη μηχανη δεν λαγγαρει οταν κανεις scrolling?Στο note3 αυτο ομως θα εχει εξαλειφθει...αρα επομενος στοχος με μια σταση πρωτα στο S4.Και παει λεγοντας....οι δυνατοτητες μιας συσκευης αποτελουν τη δικαιολογια της επιλογης μας.
Η χρηστικοτητα της ομως αποτελει κομματι της καθημερινοτητας μας.

#40   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2013 - 03:19

Πάντως δεν μπορώ να μην παρατηρήσω κάτι το σχετικά παράδοξο:

Διαβάζοντας κάποιος τα σχόλια θα πίστευε ότι το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας θα ήταν 10000-0 εναντίον του iPhone.

Βλέποντας όμως τα νούμερα του poll διαπιστώνει κανείς ότι είναι περισσότεροι αυτοί που δεν σκοπεύουν να αλλάξουν συσκευή από το άθροισμα των τριών άλλων κατηγοριών.

Στατιστικολόγος δεν είμαι, αλλά αυτό λογικά κάτι λέει.

Επίσης το τόπικ αυτό και η αντιπαραβολή πόστ-poll είναι ένα καλό παράδειγμα για το πόσο αντικειμενικά συμπεράσματα μπορεί να βγάλει κάποιος για ένα θέμα διαβάζοντας ένα φόρουμ και μόνο.

Είναι τα ίδια που λέμε πάντα. Ο ικανοποιημένος δεν θα μπει να γράψει εύκολα. Ο δυσαρεστημένος θα μπει. Και είναι λογικό.


Εγω που είμαι στατιστικός βγαζω το συμπερασμα οτι σε σαιτ που ασχολείται αποκλειστικα με συσκευες Apple οι 4 στους 10 σκεφτονται να το αλλαξουν το flagship της εταιριας ή το εχουν αλλαξει!Υπαρχει σαφης ταση για μεταβαση πολλων σε αλλη πλατφορμα που είναι απόρροια, κατα την αποψη μου, κυρίως του γηρασμένου λειτουργικου που μας προσφερει η Apple και της εξελιξης των αλλων λειτουργικων. Το iPhone 5 ειναι κοσμημα αλλα πλεον δεν φτανει μονο αυτο.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 10/01/2013 - 03:20


#41   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/01/2013 - 03:35

Εγω που είμαι στατιστικός βγαζω το συμπερασμα οτι σε σαιτ που ασχολείται αποκλειστικα με συσκευες Apple οι 4 στους 10 σκεφτονται να το αλλαξουν το flagship της εταιριας ή το εχουν αλλαξει!Υπαρχει σαφης ταση για μεταβαση πολλων σε αλλη πλατφορμα που είναι απόρροια, κατα την αποψη μου, κυρίως του γηρασμένου λειτουργικου που μας προσφερει η Apple και της εξελιξης των αλλων λειτουργικων. Το iPhone 5 ειναι κοσμημα αλλα πλεον δεν φτανει μονο αυτο.


σημαντικη η αποψη καποιου ειδημονα και ευχαριστουμε

αυτο ομως μπορεις να το πεις κι αλλιως

παρ' ολη τη στατικοτητα του iOS, 60% παραμενει ακομη κι ετσι

#42   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 03:37

Εννοειται iPhone-iOS!!!
Aπο τοτε που ειμαι με 3gs κιολας οι εφαρμογες που ειχα κυριως οι μουσικες με εξεπληξαν τοσο που ηξερα οτι κραταγα κατι ξεχωριστο και μπορουσα να κανω τοσα δημιουργικα πραγματα που ουτε το φανταζομουν και με απιστευτη αποκριση!!!

Απο που να αρχισω απο το amplitube που με ενα εξαρτημα που χρειαζεται εισαι jet συνδεεις ηλεκτρικη και εισαι ετοιμος,προγραμματα παραγωγης figure-korg-fl studio...
Garageband τα χει ολα,djay απλα απιστευτο καποιες φορες παραταω το Traktor και παιζω με αυτο!!!
Drums!....., τα συνδεεις στο ηχοσυστημα και δεν καταλαβαινει κανεις οτι παιζω απο ενα κινητακι για παραδειγμα επαιζα με κατι ξαδερφια μου παρεα πολυ ανετα χαρις την τελεια αποκριση.

Το θεμα πιο ειναι οτι ως μουσικοφιλος με κερδισε η apple γιατι στο android που εχω ψαξει απο φιλους που εχουν κινητο δεν υπαρχει ουτε καν κατι αντιστοιχο και καποιες απο αυτες ειναι για κλαματα :-'(
Τα αναφερω ολα αυτα γιατι απο οτι εχω δει ολες τις υπολοιπες εφαρμογες παιχνιδια-προγραμματα οσο περναει ο καιρος ερχονται και στα android...Σε μουσικες εφαρμογες ομως δεν εχω παρατηρησει κατι και δεν ξερω αν θα βγει στο μελλον...
Αυτα με κρατανε εμενα προσωπικα οι εφαρμογες,η τελεια αποκριση που χει το iOS,η απλοτητα,ευχρηστια και η δημιουργικοτητα που σου χαριζουν οι εφαρμογες :) :)

Τελευταία επεξεργασία από: djbilly, 10/01/2013 - 03:38


#43   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/01/2013 - 04:05

Εγω που είμαι στατιστικός βγαζω το συμπερασμα οτι σε σαιτ που ασχολείται αποκλειστικα με συσκευες Apple οι 4 στους 10 σκεφτονται να το αλλαξουν το flagship της εταιριας ή το εχουν αλλαξει!Υπαρχει σαφης ταση για μεταβαση πολλων σε αλλη πλατφορμα που είναι απόρροια, κατα την αποψη μου, κυρίως του γηρασμένου λειτουργικου που μας προσφερει η Apple και της εξελιξης των αλλων λειτουργικων. Το iPhone 5 ειναι κοσμημα αλλα πλεον δεν φτανει μονο αυτο.

Ναι αλλά μιλάμε για ένα τόπικ που ρωτάει για την εγκατάλειψη του iPhone, όχι του iOS.

Οι ίδιοι 4 στους 10 θα σου έλεγαν ότι δε θα άλλαζαν με τίποτα το iPad τους για ένα Android tablet.

Να θυμήσω ότι το τοπικ ξεκίνησε υπό άλλη μορφή ως poll εγκατάλειψης του iOS και κρίθηκε από τον συγγραφέα ότι ήταν λάθος τοποθετημένο και άλλαξε σε iPhone-specific.

Ας μην συγχέουμε λοιπόν το iPhone με το iOS.

#44   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/01/2013 - 06:52

οχι πηρα το S3 μεχρι να ερθει το 5
και μετανιωσα
το πουλησα μετα απο 20 μερες
αν και η apple αρχισε να κουραζει
με τις βλακειες που κανει

#45   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 10/01/2013 - 07:00

Εάν και ήθελα να πάρω το 5, έμεινα με το 4S & 4 και πήρα ένα S3 και αρχίζω να παίρνω κάθε μέρα μαζί μου το S3 παρά κάποιο από τα iPhone μου.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες