Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:42

προς το παρον οχι..με καλυπτει πληρως..ειχα και android ..galaxy s..δε μου αρεσε καθολου και αυτο με κανει να μαι πολυ επιφυλακτικος με αλλα λειτουργικα πλεον...φυσικα ποτε δεν ξερεις...εχουμε να δουμε και το iOS 7 με το καλο..;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:43

Πρώτη φορά το ακούω .5500 φωτογραφίες το iPhone5 κολλούσε λίγο το Note2 τις ανοίγει στο φτερό.

δεν λεω ψεματα πραγματικα αυτο ειδα, μπορει να ηταν το μονο και κατι να πηγενε στραβα τι να πω, αυτο ειδα αυτο λεω και δυστηχοσ για μενα ηταν η πρωτη εντυπωση. μπορει να μιασω αλλα 10 και να μην laggaroyn αυτο δυστηχοε το εκανε

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#63   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:48

δεν λεω ψεματα πραγματικα αυτο ειδα, μπορει να ηταν το μονο και κατι να πηγενε στραβα τι να πω, αυτο ειδα αυτο λεω και δυστηχοσ για μενα ηταν η πρωτη εντυπωση. μπορει να μιασω αλλα 10 και να μην laggaroyn αυτο δυστηχοε το εκανε


Γι αυτό και εγώ πριν αφήσω το iPhone5 είχα και τα δύο και τα έβλεπα και τα τσέκαρα .Εφαρμογές έξω με 3g το Note2 τις άνοιγε στο φτερό ενώ το iPhone 5 ήθελε ένα λεπτό.

Αφού είδα και με έπεισε το android τότε το πούλησα και έμεινα με το Note2 παρόλο που ξέρω πολύ ποιο πολλά πράγματα στο iPhone.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#64   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:51

Αφού είδα και με έπεισε το android τότε το πούλησα και έμεινα με το Note2 παρόλο που ξέρω πολύ ποιο πολλά πράγματα στο iPhone.


Θα μάθυουμε άλλα τόσα και για το Android !!!! :D

#65   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:01

Θα μάθυουμε άλλα τόσα και για το Android !!!! :D


Εσύ ξέρω γιατί δεν αλλάζεις περιμένεις να το μάθω καλά να περνάω και τα θέματα τα υπέροχα που έχει και μετά ε....? :P :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#66   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:03

Εσύ ξέρω γιατί δεν αλλάζεις περιμένεις να το μάθω καλά να περνάω και τα θέματα τα υπέροχα που έχει και μετά ε....? :P :lol:


Ακριβώς !!! :lol:

#67   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:34

κατοχος απο το 1ο iphone (αγορα αμερικη), μεχρι και το 5 (συμπεριλαμβανομενων και των S). κατοχος ipad 1&3, mac, ipod, airport express, φορτιστη μπαταριων apple.
Η μαγεια υπαρχει ακομα σε εμενα, αλλα ΚΑΜΙΑ σχεση με παλια.
αν συνεχισει ετσι όμως καθοδικα θα χαθει..

#68   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:46

Προσφατα πριν κανενα μηνα αντικατεστησα το iphone 4 που ειχα (το οποιο δεν εφυγε απο την οικογενεια,το εδωσα στην γυναικα μου) και αγορασα ενα HTC One X.To iphone το ειχα περιπου 2 και κατι χρονια.Ειχα τραβηξει 1130 φωτογραφιες και βιντεο και ολα ηταν τελεια.Ποτε το παραμικρο προβλημα.Παιχνιφια δεν παιζω κι ετσι σε αυτο το θεμα δεν μπορω να σας πω.Κλασικα εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης,μειλ κλπ.

Δεν πηγα σε iphone 5 και ουτε θα παω αν δεν μεγαλωσει η οθονη.Σχεδιαστικα ωραιο τηλεφωνο αλλα μικρη οθονη και λιγο βαρετο και κουραστικο λειτουργικο.
Ειμαι iphone-ακιας απο το πρωτο 2G και θα σας παραθεσω μυθους και πραγματικοτητες για τα δυο συστηματα.

Μυθος: Τα iphone παιζουν καλυτερα μουσικη.Δεν ισχυει.Το HOX παιζει σαφως καλυτερα με την τεχνολογια beats.
Μυθος: Ανοιχτο λειτουργικο το Android και κανεις ατι θελεις.Αρκετα κλειστο το ΗΟΧ και απο την αλλη αφου βαλεις μουσικη μεσα δεν υπαρχει επιλογη να την πεταξεις παρα μονο συνδεοντας το τηλ. με τον υπολογιστη.Ακριβως οπως και στο iphone.
Μυθος: Τα Android λαγκαρουν και οι εφαρμογες ειναι κακογραμμενες.Μια χαρα ειναι γραμμενες ειδικα το whats up+ Viber που ειναι γραμμενες καλυτερα για Αndroid.

Πραγματικοτητα : Το Ios ειναι ακομη ανωτερο λειτουργικο.Το ΗΟΧ ηρθε απο το κουτι του με 280 εφαρμογες προεγκατεστημενες που τρεχουν ολες ρουφωντας την μπαταρια σαν τρελες.
Πραγματικοτητα : Για να φερεις ενα τηλεφωνο Αndroid στα μετρα σου θελεις τουλαχιστον 2 εβδομαδες.Πρεπει να βρεις και να κλεισεις ολα τα ασχετα που τρεχουν χωρις κανενα λογο.
Πραγματικοτητα : Ανακαλυψα γιατι (περαν του ντιζαιν) οι γυναικες αρεσουν τα iphone.Γιατι δεν υπαρχουν πιο απλα τηλεφωνα που κανουν την δουλεια τους.Σας λεω κατι απλο.Για να σεταρεις ενα λογαριασμο του yahoo που εχεις σε Αndroid θα φας τουλαχιστον μια μερα.Στο iphone ολα γινονται σαν μαγικα.Ολα δουλευουν ευκολα και τελεια.
Πραγματικοτητα : Το μονο πραγμα που περασε ευκολα στο νεο μου τηλεφωνο ηταν οι επαφες(ηταν συγχρονισμενες με το gmail) .Ολα μα ολα τα υπολοιπα δυσκολευτικα να τα φτιαξω.Απειρες αχρηστες ρυθμισεις και παραμετροποιησεις.
Πραγματικοτητα : Η default εφαρμογη για το ιντερνετ στο Αndroid παει σφαιρα.Τι Safari μου λετε κι αλλα τετοια.....
Πραγματικοτητα : To προγραμμα Htc sync manager για Mac ειναι πολυ καλο και συγχρονιζεις σχεδον τα παντα ομορφα γρηγορα και ανετα.Δεν το περιμενα.
Πραγματικοτητα : Tα ακουστικα μεσα στο κουτι της Htc ενω εχουν καλο ηχο το μικροφωνο ειναι αθλιο.Κανουν μονο για να ακους μουσικη κι οχι για να μιλας.Της Apple ειναι αψογα.

Tip.
Ποτε μην αγοραζεις Αndroid τηλεφωνο μολις βγει.Σε 6 μηνες θα πεσει το 40% της αξιας του και μπορεις τοτε να το αγορασεις.Αυτο δεν γινεται με τα iphone.

Τελικο συμπερασμα.
Αν η Apple βγαλει καποιο τηλεφωνο με μεγαλη οθονη και καλη τιμη ισως ξαναγυρισω πισω.

#69   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:25

Τελικα το αποφασισα θα παω να παρω Galaxy s2 που ειναι και το τελειο στο πιασιμο τηλεφωνο εχει δυνατοτητες που ειναι οπως τα 4 ρια ε
και δεν εχει και μια περιουσια... τελος...

#70   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:31

Προσφατα πριν κανενα μηνα αντικατεστησα το iphone 4 που ειχα (το οποιο δεν εφυγε απο την οικογενεια,το εδωσα στην γυναικα μου) και αγορασα ενα HTC One X.To iphone το ειχα περιπου 2 και κατι χρονια.Ειχα τραβηξει 1130 φωτογραφιες και βιντεο και ολα ηταν τελεια.Ποτε το παραμικρο προβλημα.Παιχνιφια δεν παιζω κι ετσι σε αυτο το θεμα δεν μπορω να σας πω.Κλασικα εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης,μειλ κλπ.

Δεν πηγα σε iphone 5 και ουτε θα παω αν δεν μεγαλωσει η οθονη.Σχεδιαστικα ωραιο τηλεφωνο αλλα μικρη οθονη και λιγο βαρετο και κουραστικο λειτουργικο.
Ειμαι iphone-ακιας απο το πρωτο 2G και θα σας παραθεσω μυθους και πραγματικοτητες για τα δυο συστηματα.

Μυθος: Τα iphone παιζουν καλυτερα μουσικη.Δεν ισχυει.Το HOX παιζει σαφως καλυτερα με την τεχνολογια beats.
Μυθος: Ανοιχτο λειτουργικο το Android και κανεις ατι θελεις.Αρκετα κλειστο το ΗΟΧ και απο την αλλη αφου βαλεις μουσικη μεσα δεν υπαρχει επιλογη να την πεταξεις παρα μονο συνδεοντας το τηλ. με τον υπολογιστη.Ακριβως οπως και στο iphone.
Μυθος: Τα Android λαγκαρουν και οι εφαρμογες ειναι κακογραμμενες.Μια χαρα ειναι γραμμενες ειδικα το whats up+ Viber που ειναι γραμμενες καλυτερα για Αndroid.

Πραγματικοτητα : Το Ios ειναι ακομη ανωτερο λειτουργικο.Το ΗΟΧ ηρθε απο το κουτι του με 280 εφαρμογες προεγκατεστημενες που τρεχουν ολες ρουφωντας την μπαταρια σαν τρελες.
Πραγματικοτητα : Για να φερεις ενα τηλεφωνο Αndroid στα μετρα σου θελεις τουλαχιστον 2 εβδομαδες.Πρεπει να βρεις και να κλεισεις ολα τα ασχετα που τρεχουν χωρις κανενα λογο.
Πραγματικοτητα : Ανακαλυψα γιατι (περαν του ντιζαιν) οι γυναικες αρεσουν τα iphone.Γιατι δεν υπαρχουν πιο απλα τηλεφωνα που κανουν την δουλεια τους.Σας λεω κατι απλο.Για να σεταρεις ενα λογαριασμο του yahoo που εχεις σε Αndroid θα φας τουλαχιστον μια μερα.Στο iphone ολα γινονται σαν μαγικα.Ολα δουλευουν ευκολα και τελεια.
Πραγματικοτητα : Το μονο πραγμα που περασε ευκολα στο νεο μου τηλεφωνο ηταν οι επαφες(ηταν συγχρονισμενες με το gmail) .Ολα μα ολα τα υπολοιπα δυσκολευτικα να τα φτιαξω.Απειρες αχρηστες ρυθμισεις και παραμετροποιησεις.
Πραγματικοτητα : Η default εφαρμογη για το ιντερνετ στο Αndroid παει σφαιρα.Τι Safari μου λετε κι αλλα τετοια.....
Πραγματικοτητα : To προγραμμα Htc sync manager για Mac ειναι πολυ καλο και συγχρονιζεις σχεδον τα παντα ομορφα γρηγορα και ανετα.Δεν το περιμενα.
Πραγματικοτητα : Tα ακουστικα μεσα στο κουτι της Htc ενω εχουν καλο ηχο το μικροφωνο ειναι αθλιο.Κανουν μονο για να ακους μουσικη κι οχι για να μιλας.Της Apple ειναι αψογα.

Tip.
Ποτε μην αγοραζεις Αndroid τηλεφωνο μολις βγει.Σε 6 μηνες θα πεσει το 40% της αξιας του και μπορεις τοτε να το αγορασεις.Αυτο δεν γινεται με τα iphone.

Τελικο συμπερασμα.
Αν η Apple βγαλει καποιο τηλεφωνο με μεγαλη οθονη και καλη τιμη ισως ξαναγυρισω πισω.


συμφωνω σχεδον σε ολα..απλα να σου πω οτι το whatsapp και το viber για android μου φαινονται απαισια...στο λεω γιατι ειχα ενα διαστημα htc desire hd και ξενερωνα συνεχεια. επισης το settarisma των επαφων σε google mail κτλ ειναι τραγικο..ψαχνεις να δεις τι εχει γινει με contacts που δεν εμφανιζονται(μπερδευονται τα groups και πολυ ασχημα μαλιστα)

#71   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:35

Το μόνο σίγουρο είναι οτι κλονίστηκε η εμπιστοσύνη του κόσμου στην apple και άρχισε να κοιτάζει και αλλού....

Ενα χρόνο πρίν κανείς μας δέν το φανταζότανε ....

#72   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:42

το αφησα ηδη εννοειτε και αν δεν αλλαξει κατι ουσιαστικο δε βλεπω να γυρναω....θα ημουν χαζος αν αφηνα την παντοφλα μου τη ξαπλωστρα μου κτλ που λενε τα πιτσιρικια (note2) για το 5αρι και το στασιμο και βαρετο πλεον ios.

#73   chriszachos

chriszachos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chriszachos

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:54

Το εχω κανει ηδη.Εδω και δυο μηνες ειμαι κατοχος ενος Samsung galaxy S3 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

#74   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2013 - 13:22

στο poll απαντησα οχι αλλα αν στο μελλον συνεχιζει η apple να βγαζει κινητα μονο τον 700+ κινητων και παθει κατι το 4αρακι θα κινηθω σε αλλο φτηνω android μιας και να δωσω τοσα λεφτα δε μπορω(αλα θα μαζευω σιγα σιγα λεφτα για να παρω...:P)...

#75   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2013 - 13:25

Το αφηνα ανετα για καθε Galaxy S2 και μετα αλλα μονο με αν γινοταν να βαλω iOs στα Galaxy ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες