Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#91   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:41

Πιθανό, αλλά όταν υπάρξει κάτι που να μπορέσει να αντικαταστήσει το iOS. Προς το παρόν όχι. Το Android είναι απαράδεκτο, το WP ενώ είναι καλό, η τόση προσπάθεια για απλότητα μου το κάνει «δύσχρηστο» στα μάτια μου. Οπότε δε θα το προτιμούσα ούτε αυτό. Αν συνυπολογίσω και το επιπλέον κόστος (σε εφαρμογές π.χ.) πέραν της νέας συσκευής για μια τέτοια «αλλαγή στρατοπέδου», θα πρέπει η νέα πλατφόρμα να είναι απίστευτα καλύτερη του iOS. Ως τώρα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:50

Μετά από 5 μέρες με το s3 αναρωτιέμαι γιατί δεν έκανα αυτή τη κινηση τόσο καιρό.
Οθόνη διαμάντι που μόλις σε 2 μέρες την έχεις συνηθίσει. Σύνδεση με pc και περνάς τα πάντα πανεύκολα χωρίς iTunes κτλ.
Ακόμα και ΤΑΙΝΙΕΣ ολόκληρες χωρίς μετατροπές και παίζει καμπάνα με υπότιτλους κτλ.
Playstore σχεδόν ίδιο με το appstore και παντού βρίσκεις σχεδόν τις ίδιες εφαρμογές.
Ελεύθερο λογισμικό χωρίς να χρειάζεσαι jailbreak κτλ.
Τι να λέμε λοιπόν..
Once you go mac...then you go android και βρίσκεις όσα δεν είχες!!!
Όσο η τεχνολογία εξελίσσεται είναι κρίμα να την αφήνεις να σε περνάς για να ΛΕΣ ότι πάνω στο τραπέζι του καφέ έχω iPhone..


Δεν θελω να χαλαω το τοπικ αλλα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη την καραμελα " iphone στο τραπεζι του καφε"..Χαλαρωστε παιδες δεν ειμαστε επιδειξιες ουτε επειδη μας αρεσει κατι σημαινει οτι το κανουμε για αλλους λογους....Ξερεις και εσυ το android στο pc το συνδεεις οπως και εμεις το iphone....Μονο που εμεις τα εχουμε οργανωμενα...

#93   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:53

Ξερεις και εσυ το android στο pc το συνδεεις οπως και εμεις το iphone....Μονο που εμεις τα εχουμε οργανωμενα...


*offtopic*

http://www.youtube.com/watch?v=BfXRhSIm-m0

ασυρματα και οργανωμενα :D
οργανωμενα ομως αν το θελει ο χρηστης! μπορει να θελει να τα πεταξει χυμα καποιος! η διαφορα ειναι πως σε αφηνει να το επιλεξεις αυτο το οργανωμενα ή χυμα, σε αντιθεση με το iphone που δεν σε αφηνει

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 13/01/2013 - 22:55


#94   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:57

Μόλις το άφησα κ πήρα nexus 4 απίστευτο εργαλειο

#95   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/01/2013 - 23:02

Δεν θελω να χαλαω το τοπικ αλλα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη την καραμελα " iphone στο τραπεζι του καφε"..Χαλαρωστε παιδες δεν ειμαστε επιδειξιες ουτε επειδη μας αρεσει κατι σημαινει οτι το κανουμε για αλλους λογους....Ξερεις και εσυ το android στο pc το συνδεεις οπως και εμεις το iphone....Μονο που εμεις τα εχουμε οργανωμενα...


Ααα φιλε δεν εισαι στην μοδα ... Φετος θα φορεθει Note ! Ακου τα παιδια που ακολουθουν την μοδα ...

#96   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 23:17

εφοσον το 5 δεν με ενθουσιασε για να το παρω,περισοτερο απο θεμα μεγεθους οθονης και εφοσον ειχα το 4s,το σκεφτηκα περιπου κανα μηνα και εψαχνα τα android αφου ηθελα να παρω κατι!! τελικα κατεληξα οτι δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου να δωσω αυτα τα λεφτα για το s3 η το note 2 γιατι και το android δεν το πολυχονευω και το 4s με jb με καλυπτει!! οποτε πηρα το ipad 4 και περιμενω να δω τι θα γινει με το επομενο iphone!! ελπιζω να κανει τη διαφορα!!

#97   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 23:28

Είχα πάρει το S3 και έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου. Επειδή θέλω το κεφάλι μου ήσυχο και τα πράγματα μου οργανωμένα, iPhone...
Once You Go Mac You Never Go Back

#98   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2013 - 00:02

Φαντάζομαι ότι οργανωμένα δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να τα έχεις με το android. Δεν έχεις τους φακέλους σου στο pc οργανωμένους ώστε να περνάς ότι ΘΕΣ και απλά στο τηλέφωνο.
Και για το φίλο παραπάνω απλά να αναφέρω ότι ξέρω άπειρους με iPhone στο τραπέζι και δανικα για να πιουν καφέ. Φυσικά δεν ισχυει για όλους. Και μη ξεχνάμε πόσες ώρες έχω αφιερώσει εδώ για το αγαπημένο μου iPhone. Απλά η τεχνολογία εξελίσσεται.
Δεν είναι λίγα τα ιδρυτικά μέλη που έφυγαν για android.
Τα υπόλοιπα περί ορέξεως..
Τώρα τι παραπάνω θα σου προσφέρει το 5 πχ των 750 ευρώ από ένα s3 των 450 ούτε λόγος.

#99   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2013 - 00:34

Το σκέφτομαι...
Προς το παρόν με το 4S βολεύομαι...αν δω πως μου κάνει "νερά" iPhone no more..!!

#100   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2013 - 00:37

Ποτέ των ποτών!!
iPhone για πάνταα!! :D

#101   panosgr

panosgr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/01/2013 - 01:09

ποια εφαρμογη? και εγω apple έχω λεμεεεεεεε

ποιος είπε ότι το bt ειναι καλύτερη τεχνολογία :huh: δουλευόμαστε εδω περα μεταξύ μας :huh: το email και το icloud προϋποθέτει να έχεις σύνδεση ενώ το bt όχι.

και αφού λες για την samsung όταν έβαλε στο s2 το wifi direct κράτησε και το bt... αρα πες μου σε μια συσκευή που δεν μπορεί να στείλει ΑΜΕΣΑ και ΔΩΡΕΑΝ (αν εισαι σε εξωτερικό χώρο) ενα οποιοδήποτε αρχείο...

μόνο σε iphone....

Τελευταία επεξεργασία από: panosgr, 14/01/2013 - 01:16


#102   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/01/2013 - 02:34

Για μένα ο κανόνας λέει πως σε mobile devices χρειάζεσαι απλότητα,οργάνωση και αμεσότητα.Άρα iOS για πάντα και βέβαια σταθερά iPhone.Αν μπορούσα να έχω βέβαια το hardware του S3 με iOS δε θα ελεγα όχι..

Όσο για τα θέματα και τις δυνατότητες προσαρμογής του Android...νταξ..Να περνάει η ώρα κ τίποτα ουσιώδες..Εχω δει τι κάνει κι είναι πράγματι εντυπωσιακό αν είσαι 12 χρονών με τα σπυριά σου σε φουλ εξέγερση την ώρα που γκαζώνεις το ποδήλατο μπροστά στη συνομηλικη Ελενίτσα.Να γελάει ο κόσμος κιτσαριό..

iPhone λοιπόν κυρίως λόγω απλότητας και λειτουργικότητας του iOS..

#103   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/01/2013 - 02:54

Σας παρακαλώ μην μετατρέψετε ΚΑΙ αυτό το θέμα σε μάχη μεταξύ του ποιός τρολλάρει καλύτερα...

Τα offtopic αφαιρέθηκαν.


Υπενθυμίζω τον τίτλο του τόπικ:


Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 14/01/2013 - 03:15


#104   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2013 - 03:39

τον καθενα οτι τον βολευει παιδια..μην αρχιζει παλι ο κοσμος το τρολλαρισμα..(το κανουμε σε τοσα τοπικς:P)..εγω το αγορασα οπως ειπα..ειχα λυσσαξει..το πηρα και τελικα ειδα οτι περα απ τη μιση ιντσα δεν κανει κατι παραπανω απ το 4ς..απλα κοιτω τα μεγαλα μηνυματα πιο ευκολα ουσιαστικα. αν πχ το ειχε ο αδερφος μου σπιτι και το χα δουλεψει λιγες μερες μαλλον δε θα το αλλαζα με το 4ς μου..οχι γιατι δεν ειναι καλο το 5..απλα γιατι παραμενει παρα πολυ καλο το 4ς!;)

#105   madbilly69

madbilly69

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2013 - 05:50

Ειμαι υπέρ του ανταγωνισμού είχα android μέχρι 2.3.7 πήρα στα χέρια μ 3GS με jb και είχα τρελαθεί με την ταχύτητα του , μετα πήρα 3G ,4,4s μπορω να πω οτι το 3GS ηταν το καλύτερο απο άποψη διάρκειας μπαταρία μετα 4 και λάστ το 4s , εχω δουλέψει σαμσουνγκ s3 με jelly bean 4.1.2 και γενικα εχει γινει μεγάλη δουλεια πολυ πολυ καλύτερο απο οτι παλια αλλα προτιμο ιός γτ δε τρελενομαι με τα έφε του android Google store εχει πλέον τις ίδιες εφαρμογές σταματήστε την καραμέλα ειναι χάλια και φθηνές αφου ειναι ο ίδιος προγράμματιστης
iPhone 5 θεωρώ οτι ειναι μια αποτυχία γτ θα πρεπει να περιμένω το 5s

Εύχομαι μελλοντικά να πέσουν οι πωλήσεις στα iPhone για να αναγκαστεί πρώτα η αππλε να βάλει καλουδια στο ιός για την ευκολία του χρήστη ( άνοιγμα - κλείσιμο 3G και κανενα γνήσιο file browser me administrator δικαιώματα

Και αφου πέσουν οι πωλήσεις να πέσεις και η τιμή του , ειναι γελοίο να πληρώνεις κατι τόσο πολυ μονο και μονο για το λογισμικό του γτ απο κατασκευή αν κρίνω απο αυτα που λέτε ξεβαφη η οθόνη τρεμοπαιζει κτλ η πράσινη ζει δε μιλάμε για ποιότητα και για σωστό quality test τα πακέταρουν τα πουλάνε και μετα εμεις τρέχουμε

Και κατι τελευταίο το κινητο παλια ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΜΙΚΡΟ τωρα ΞΑΝΑΕΓΙΝΑΝ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ αλλο κινητο και αλλο φοριτος υπολογιστής

Δε με χαλάνε η 3,5 ιντσες αρκεί να εχω μπαταρία δυο μερες

Το κινητο ειναι για να μιλάμε και να μας διευκολύνει να στείλουμε ενα μαιλ ενα μηνυμα μια φωτο ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΣ αρκούμεε με το 4ς και οτι μπορω να κανω με αυτο μου λυνει τα χερια , απλα θα ήθελα να μην το φορτίζω κάθε μέρα ή να μπορω να βγάζω μια μέρα με φουλ χρήση και οχι μισή ( καινούργια μπαταρία εχω για να μην λέτε )

Και μια μεγάλη διάφορα ιός χρήστη απο android ειναι οτι δε ξέρουν πολλα εχω δει κόσμο με iPhone kai akoma exoun ήχο κλήσης τον μαριμπα ΈΛΕΟΣ
ποιος ο λόγος Ένωση high end κινητού; Οταν δε ξέρουν που πανε τα 4 ; Ολα στο βομο της μόδας και του μάρκετινγκ

Ο έξυπνος καταναλωτής ειναι αυτος που σκέφτεται Και ναι ΑΠΑΙΤΩ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΎΗΣΗ ΤΕΛΟΣ


Ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: madbilly69, 14/01/2013 - 05:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)