Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#106   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/01/2013 - 06:20

Από zippo να πάω σε big δύσκολα.

Προς το παρον δεν υπάρχει κάποια συσκευη να θέλω να αλλάξω, αν και 5 χρόνια iPhone αν βγει κάποιο κινητό να μου αρέσει περισσότερο και να με βολεύει στις ανάγκες μου σίγουρα θα αλλάξω, ως τότε iPhone...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2013 - 08:45

ΘΑ την πατησουν οπως ηWolkswagen η οποια υποτιθεται βγαζει τα ''καλυτερα ''οχηματα ασχετα αν ειχα και γω και εχουν παρα πολλα προβληματα σου εδιναν για ενα οχημα 30.000 2 χρονια εγγυηση και αυτη ακρως κουτσουρουμενη με μια νοοτροπια των αντιπροσωπων α για αυτο εσεις το κανατε και αυτο δεν το καλυπτει να διαβαστε εκει και αλλες μπουρδες...
Μετα ηρθε η ΚΙΑ και η Hiundai και με απλα και τιμια αμαξια τα οποια ηταν φτηνα αλλα ολως παραδοξως ειχαν 7 χρονια εγγυηση της οποιας δεν εκανες και χρηση μιας και εινια σκυλια... Το φυσικο αποτελεσμα? ΚΙΑ hiundai πρωτες σε πωλησεις...

H apple λοιπον δεν βρισκεται για μενα μακρυα απο αυτη την εποχη... ο κοσμος ταλανιζετε απο μια οικονομικη κριση που εχει σχεδον παγκοσμιο αντικτοιπο..
ο κοσμος βλεπει τα παντα και ακουσει τα παντα πλεον με την χρηση του διαδικτυου
ο κοσμος εχει ανεβασει τον πηχη και εχει απαιτησεις..
Δεν μπορει πλεον αυτος που θα δινει για τα σημερινα δεδομενα ισως και παραπανω απο ενα μισθο να τα δινει πλεον μονο για το design και to prestige... δεν γινεται και δεν θα το κανει.
Αν δεν ξυπνησει νωρις η apple απλα θα μαζεψουν καποια τα αποθεματικα θα παραιτηθουν και θα ειναι ζωαρα....
οι υπολοιποι απλα ψαχνονται να πουλησουν καπου τα πεπαλαιωμενα πλεον κινητα..
Οι εποχες επιβαλλουν για μενα παντα μεγαλυτερη ευθιξια προς το πελατειακο κοινο πλεον ....δεν φτανει μονο ο σχεδιασμος και image....
Μην εκπλαγειτε αν καμια Htc η samsung κανουν ενα μπραφ με ενα επαναστατικο κινητο ...δεν αντιλεγω με σχεδιαση υποδεεστερη ισως ( αν και το one X τα σπαει)
που να εκτοπισουν σε διαστημα ρεκορ την Apple απο την πρωτια..

#108   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:47

Για την ώρα δέν αφήνω το iOS .... όμως για να είμαι εντελώς τίμιος έδωσα το ipad mini και λέω να βάλω στη θέση του , σαν tablet και όχι σαν τηλέφωνο ένα Note 2.Σαν προγραμματιστής εννοείτε οτι έχω ανοιχτό μυαλό και δέν κολλάω μόνο κάπου.

Ας μάθουμε σε βάθος και εκεί τί συμβαίνει και βλέπουμε. Το iphone φυσικά δέν φεύγει.

#109   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 14/01/2013 - 10:07

Τα τελευταία 2 χρόνια είχα Android κινητο που έκανε μεν τη δουλεια του αφου βεβαια ειχα ασχοληθει 1 μήνα σε όλες τις πτυχές του θέματος. Custom Rom+Custom Kernel+OMM Optimization για να συμπεριφέρεται σε γρηγοράδα και σταθερότητα σαν iPhone..(ονειρα θερινης νυχτος)

Δουλευε για λιγο μετα κάτι γίνονταν στο ασχετο Corrupt (που να μην εβαζα κ καλες roms) και αντε απ την αρχη.. κ μιλαμε με ελλαχιστα apps (τα απολυτως βασικα για την ακριβεια). Με άλλα λογια ηταν ένας φαυλος κύκλος. Μαμα ρομ=drain μπαταριας, custom=πολλα αλλα προβληματα αλλα γρηγοραδα.. κοινως η σταθερότητα ειχε πάει περιπατο μιας και ειμαι απαιτητικος χρήστης.

Χόρτασα παραμετροποιήσεις-δε λέω, αλλά και κουράστηκα να "υπηρετω" το κινητο για τα βασικα αντι να με υπηρετεί εκείνο.
Μάζεψα λεφτα, πήρα ενα 4S 32άρι και ησύχασε το κεφάλι μου!! :P Δε κολλώνει πουθενα και με υπερκαλύπτει στα πάντα.
Δε το κουνώ απ επαέ πια!

#110   fanisgots

fanisgots

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 14/01/2013 - 10:17

Μετά από 2 iphone5 (us models) που το ένα ξέφτισε σε 2 μήνες και το άλλο στράβωσε (bendgate). Φυσικά και το έκανα ήδη με ένα samsung galaxy s3 και αργότερα με ένα SONY XPERIA Z!

Πιστεύω πως κάποιοι πρέπει να ξυπνήσουν λίγο και να καταλάβουν ότι με βάσει τον ανταγωνισμό στην αγορά smartphones ότι τα iphone Πλέων δεν μπορεί να θεωρούνται high end κινητά!!!
είναι ότι ποιο over rated υπάρχει αυτή την στιγμή. Όποιος είναι πραγματικά άνθρωπος της τεχνολογίας θα καταλάβει ότι τα 760 η 860 η 930 euro είναι πάρα πολλά λεφτά για ένα LOW END Κινητό.

Είμαι λάτρεις της Apple αλλά μετά το iphone 5 και την στρατηγική της μμμ δύσκολο να με κερδίσει και να ξανά γυρίσω σε iphone εάν και μόνο μου δώσει σε μια συσκευή αυτά που πληρώνω!

(και ένα tip! μένω και εργάζομαι στην Αμερική και αυτό που βλέπω στην "corporate america" δλδ τι θα διάλεγε ένας business man και όχι μόνο ειναι : ναι μεν περνουν τα iphone5 10-10 Aλλα είναι απογοητευμένοι και περιμένουν πως και πως την κίνηση της RIM με το Βlackberry 10)

#111   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2013 - 10:25

Μετά από 2 iphone5 (us models) που το ένα ξέφτισε σε 2 μήνες και το άλλο στράβωσε (bendgate). Φυσικά και το έκανα ήδη με ένα samsung galaxy s3 και αργότερα με ένα SONY XPERIA Z!

Πιστεύω πως κάποιοι πρέπει να ξυπνήσουν λίγο και να καταλάβουν ότι με βάσει τον ανταγωνισμό στην αγορά smartphones ότι τα iphone Πλέων δεν μπορεί να θεωρούνται high end κινητά!!!
είναι ότι ποιο over rated υπάρχει αυτή την στιγμή. Όποιος είναι πραγματικά άνθρωπος της τεχνολογίας θα καταλάβει ότι τα 760 η 860 η 930 euro είναι πάρα πολλά λεφτά για ένα LOW END Κινητό.

Είμαι λάτρεις της Apple αλλά μετά το iphone 5 και την στρατηγική της μμμ δύσκολο να με κερδίσει και να ξανά γυρίσω σε iphone εάν και μόνο μου δώσει σε μια συσκευή αυτά που πληρώνω!

(και ένα tip! μένω και εργάζομαι στην Αμερική και αυτό που βλέπω στην "corporate america" δλδ τι θα διάλεγε ένας business man και όχι μόνο ειναι : ναι μεν περνουν τα iphone5 10-10 Aλλα είναι απογοητευμένοι και περιμένουν πως και πως την κίνηση της RIM με το Βlackberry 10)



καλα τα λες αλα η rim ειναι ενα βημα πριν την χρεοκωπια...
επισης οτι κ να λεμε το vitara cayenne δεν γινεται...

#112   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 14/01/2013 - 13:32

Μετά από 2 iphone5 (us models) που το ένα ξέφτισε σε 2 μήνες και το άλλο στράβωσε (bendgate). Φυσικά και το έκανα ήδη με ένα samsung galaxy s3 και αργότερα με ένα SONY XPERIA Z!

Πιστεύω πως κάποιοι πρέπει να ξυπνήσουν λίγο και να καταλάβουν ότι με βάσει τον ανταγωνισμό στην αγορά smartphones ότι τα iphone Πλέων δεν μπορεί να θεωρούνται high end κινητά!!!
είναι ότι ποιο over rated υπάρχει αυτή την στιγμή. Όποιος είναι πραγματικά άνθρωπος της τεχνολογίας θα καταλάβει ότι τα 760 η 860 η 930 euro είναι πάρα πολλά λεφτά για ένα LOW END Κινητό.

Είμαι λάτρεις της Apple αλλά μετά το iphone 5 και την στρατηγική της μμμ δύσκολο να με κερδίσει και να ξανά γυρίσω σε iphone εάν και μόνο μου δώσει σε μια συσκευή αυτά που πληρώνω!

(και ένα tip! μένω και εργάζομαι στην Αμερική και αυτό που βλέπω στην "corporate america" δλδ τι θα διάλεγε ένας business man και όχι μόνο ειναι : ναι μεν περνουν τα iphone5 10-10 Aλλα είναι απογοητευμένοι και περιμένουν πως και πως την κίνηση της RIM με το Βlackberry 10)


Φιλε καλα τα λες αλλα οχι και τα blackberry high end κινητα..... του αλλου του ανατιναχτηκε μεσα στα χερια του.... κ εγω εφυγα απο το μηλο αλλα μην λεμε οτι δεν ειναι και κοσμημα απο αποψη κατασκευης και ποιοτητας.... ασχετα τις δυνατοτητες του σαν τηλεφωνο

#113   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2013 - 16:41

Τόσα χρόνια εδώ μέσα φυσικά και αγαπήσαμε καΙ θα αγαπάμε την πρωτοπόρο apple. Οπωσ επίσης και θα πειραζουμε ο ένας τον άλλον πάντα με ήρεμο και φιλικό τόνο.
Απλά κάποιοΙ ΟΠΩΣ και εγώ θέλουμε να δοκιμάσουμε καΙ κάτι διαφορετικό αφού ΟΠΩΣ και να το κάνουμε η μεγάλη οθόνη μας γοητεύει σε όλα τα τεχνολογικά ήδη.
Εγώ θα πω μόνο ότι αν η apple παραχωρούσε στην αγορά 2 iPhone, ένα με 3, 5 ίντσες οθόνη και ένα με 4, 5 απλά θα έκανα πάταγο ΜΙΑΣ και θα κάλυπτε σχεδόν όλο το φάσμα των χρηστών.όλα αυτά φυσικά με μια ελκυστική τιμή και όχι 750 ευρώ που ζητάει.
Τα υπόλοιπα θέμα γούστου.αρκεί να εχουμΕ τα μάτια μας ανοιχτά και να μην εθελοτυφλούμε. .

#114   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/01/2013 - 20:55

Τόσα χρόνια εδώ μέσα φυσικά και αγαπήσαμε καΙ θα αγαπάμε την πρωτοπόρο apple. Οπωσ επίσης και θα πειραζουμε ο ένας τον άλλον πάντα με ήρεμο και φιλικό τόνο.
Απλά κάποιοΙ ΟΠΩΣ και εγώ θέλουμε να δοκιμάσουμε καΙ κάτι διαφορετικό αφού ΟΠΩΣ και να το κάνουμε η μεγάλη οθόνη μας γοητεύει σε όλα τα τεχνολογικά ήδη.
Εγώ θα πω μόνο ότι αν η apple παραχωρούσε στην αγορά 2 iPhone, ένα με 3, 5 ίντσες οθόνη και ένα με 4, 5 απλά θα έκανα πάταγο ΜΙΑΣ και θα κάλυπτε σχεδόν όλο το φάσμα των χρηστών.όλα αυτά φυσικά με μια ελκυστική τιμή και όχι 750 ευρώ που ζητάει.
Τα υπόλοιπα θέμα γούστου.αρκεί να εχουμΕ τα μάτια μας ανοιχτά και να μην εθελοτυφλούμε. .


Συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Αρρωστακια ειμαστε και δοκιμαζουμε.Και καλα κανουμε.Και καλα που υπαρχει κι ανταγωνισμος για να προσπαθουν οι εταιρειες να μας παρεχουν την καλυτερη δυνατον τεχνολογια.
Βεβαια ενα θεμα ειναι και η τιμη.Δεν λεω τιμια εταιρεια η Apple αλλα και τα 740 ευρω για το 5αρι παρα πολλα.Δεν ειναι και οι παλιες εποχες των υποχρεωτικων διετων συμβολαιων να το παρουμε με επιδοτηση.Πεθαναν αυτες οι εποχες.

Τελευταία επεξεργασία από: katakefalos, 14/01/2013 - 20:57


#115   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2013 - 08:13

Για την ώρα δέν αφήνω το iOS .... όμως για να είμαι εντελώς τίμιος έδωσα το ipad mini και λέω να βάλω στη θέση του , σαν tablet και όχι σαν τηλέφωνο ένα Note 2.Σαν προγραμματιστής εννοείτε οτι έχω ανοιχτό μυαλό και δέν κολλάω μόνο κάπου.
Ας μάθουμε σε βάθος και εκεί τί συμβαίνει και βλέπουμε. Το iphone φυσικά δέν φεύγει.


Σε τρεις μέρες έλα να το ξανά πεις αυτό που θα το έχεις παρκάρει το πεντάρι όπως έκανα και εγώ και μετά το πούλησα...

Το Note2 είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι στιγμής σε τεχνολογία .Δεν καταλαβαίνει τίποτα όσο και αν το έχω πιέσει.Η μπαταρία του για να το φορτίσεις σε μια μέρα όπως έκανα στο iphone 5 απλά πρέπει να έχεις την οθόνη όλη μέρα ανοικτή και να το σκαλίζεις αλλιώς πάει 2 μέρες min.

Το μεταλλικό που έχει γύρω γύρω επειδή κάποιοι και δεν αντιλέγω μαζί και εγώ λέγαμε για πλαστικούρες και τέτοια δεν μασάει όπως του iPhone 5 που το έχεις σε θήκη και φοβάσαι να το βγάλεις μετά από 10 μέρες από την θήκη μην τυχόν και δεις γραντζουνιές και ξενερώσεις.

Απλά μπορώ να σας πω ότι μου έφυγε από το ένα μέτρο έσκασε κάτω σύρθηκε και είπα πάει δεν θέλει τελικά να έχω android αυτό ήταν.Και με το που το σηκώνω ώς δια μαγείας δεν είχε όχι γρατζουνιά στο καπάκι αλλά καν στο μεταλλικό που και αυτό όπως μπορείτε να δείτε εδώ το αγοράζεις τσάμπα και το αλλάζεις και μόνος σου με 8 βίδες .

Η Αpple καλή χρυσή αλλά σε υπολογιστές άντε και τα iPad όχι το mini αλλά το 2 που δεν καταλαβαίνει τίποτα .Για να ξανά γυρίσω σε iPhone θα πρέπει να κάνει κάτι δυνατό όπως τα παρακάτω όπου όλα τα forum Ελληνικά και ξένα περιμένουν :

1) 4 πύρηνο επεξεργαστή

2) 4.3 οθόνη τουλάχιστον ώστε να είναι λίγο πιο πλατύ

3) 2gb ram

4) 12mp καμερα οπίσθια

5) 3mp καμερα εμπρόσθια

6) Ανανεωμένο iOS 7 γιατί ο κόσμος το έχει σκυλοβαρεθεί.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#116   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/01/2013 - 08:39

Για να πουλήσει το επόμενο iPhone πρέπει όπως λέγεται σε πολλά ελληνικά και ξένα φορουμ να έχει τα εξεής τεχνικά χαρακτηριστικά :

1) 4πύρηνο επεξεργαστή

2) 4.3 οθόνη τουλάχιστον ώστε να είναι λίγο πιο πλατύ

3) 2gb ram

4) 12mp καμερα οπίσθια

5) 3mp καμερα εμπρόσθια

6) Ανανεωμένο iOS 7 γιατί ο κόσμος το έχει σκυλοβαρεθεί

7) Καλύτερη μπαταρία που να κρατάει 1 1/2 μέρα

...
Η Αpple καλή χρυσή αλλά σε υπολογιστές άντε και τα iPad όχι το mini αλλά το 2 που δεν καταλαβαίνει τίποτα .Για να ξανά γυρίσω σε iPhone θα πρέπει να κάνει κάτι δυνατό όπως τα παρακάτω όπου όλα τα forum Ελληνικά και ξένα περιμένουν :

1) 4 πύρηνο επεξεργαστή

2) 4.3 οθόνη τουλάχιστον ώστε να είναι λίγο πιο πλατύ

3) 2gb ram

4) 12mp καμερα οπίσθια

5) 3mp καμερα εμπρόσθια

6) Ανανεωμένο iOS 7 γιατί ο κόσμος το έχει σκυλοβαρεθεί.


Τι εγινε ρε παιδια ?? Ηπιατε απο το ιδιο φαρμακο ? :P

#117   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2013 - 09:11

Ρε παιδια απλα καθημερινα πραγματα, παω σημερα στο καφε με 2 φιλες, λεει θα μας βγαλεις μια φωτο να ανεβασουμε στο φασεβοοκ, εχεις android LG, μπαινει στο application tou fb κ κανεις check in, τραβαω τη φωτο με το πλαι κ την ανεβαζει...παω μετα στο facebook κ την ειχε βαλει στο πλαι...που σε ρε IOS που εχεις μια στοιχειωδη τουλαχιστον νοημασυνη....

γι αυτο αγαπαμε apple γιατι εχει πιασει το σφυγμο της αγορας, ξερει τι θελει να χρησιμοποιει ο χρηστης, 5-10 πραγματακια κ τα κανει σωστα κ απλα...τελος..

#118   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 15/01/2013 - 09:44

Είχα αρκετά ανδροιδες τηλ κ μάλιστα κορυφαία s2, htc one x κτλ βαρέθηκα να αλλάζω ρομ για να φτάσει το τηλ σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο για αυτο γύρισα πάλι σε μήλο απλα τα πράγματα !

#119   mfous

mfous

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2013 - 10:35

Καλημέρα.

Έχω περάσει απο όλα τα iPhone πλην του 5 το οποίο είναι προφανές ότι πραγματικά δεν αξίζει τα χρήματα του.

Το ΙΟS είναι εξαιρετικό και η ποιότητα κατασκευής υπεροχη αλλα....φεύγω.

Τόσο το φιάσκο του jailbreak (γιατι χωρίς αυτο το τηλ. είναι μη ελκυστικό) όσο και η πολυ μικρή οθόνη, με οδηγούν στο Note ΙΙ.

Γνωρίζω πολυ Καλα τις συνέπειες και τις αλλαγές που επιβάλλονται αλλα εάν είσαι power user και δεν χρησιμοποιεις το κινητο μόνο για τηλ , games και Fb, τότε χρειάζεσαι ισχυ, οθόνη και μπαταρια για να δουλεύεις.

Φυσικά το iPhone θα συνεχίσει να έχει το (τεραστιο) κοινό του αλλα πέραν της μόδας ο καθε χρήστης έχει διαφορετικες ανάγκες.





#120   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2013 - 11:46

Καλημέρα.

Έχω περάσει απο όλα τα iPhone πλην του 5 το οποίο είναι προφανές ότι πραγματικά δεν αξίζει τα χρήματα του.

Το ΙΟS είναι εξαιρετικό και η ποιότητα κατασκευής υπεροχη αλλα....φεύγω.

Τόσο το φιάσκο του jailbreak (γιατι χωρίς αυτο το τηλ. είναι μη ελκυστικό) όσο και η πολυ μικρή οθόνη, με οδηγούν στο Note ΙΙ.

Γνωρίζω πολυ Καλα τις συνέπειες και τις αλλαγές που επιβάλλονται αλλα εάν είσαι power user και δεν χρησιμοποιεις το κινητο μόνο για τηλ , games και Fb, τότε χρειάζεσαι ισχυ, οθόνη και μπαταρια για να δουλεύεις.

Φυσικά το iPhone θα συνεχίσει να έχει το (τεραστιο) κοινό του αλλα πέραν της μόδας ο καθε χρήστης έχει διαφορετικες ανάγκες.



sure για ποιες εφαρμογες χρησιμοποιεις την εξτρα ισχυ εσυ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες