Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Χαμηλό σήμα με το iPhone 5 λόγω μη απενεργοποίησης 3G στο background


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/03/2013 - 15:05

Εγώ μέσα είμαι...να μαζευτούμε κι άλλοι όμως!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 15:05

Νομίζω αν δεν είσαι jailbreak δεν μπορείς...και γω πολύ θα το 'θελα αυτό αλλά δεν είμαι jailbreak


Είμαι σε jailbreak.. εννοείται! ;)


#33   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/03/2013 - 15:08

Αν έχεις κρατήσει shsh τότε μάλλον μπορείς...

#34   Thanassi

Thanassi

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@thanassipsarras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/03/2013 - 23:52

Παιδιά, όσοι αντιμετωπίζουμε θέμα με το χαμηλό σήμα στο iPhone 5, κυριότερα, αν όχι μόνο, σε Cosmote, τι λέτε να οργανωθούμε να γράψουμε όλοι σε forum της Apple, μήπως μας δουν και μας λάβουν σοβαρά υπόψη τους για να το διορθώσουν το σοβαρό αυτό θέμα σε επόμενη έκδοση του iOS;;;


Το έχω κανει εγω αυτο εδω και ενα μήνα περιπου... Και μου εχουν απαντήσει άτομα απο ολο τον κόσμο που αντιμετωπίζουν και αυτοι προβλήματα με σήμα, και 3G και το εχουν δει αυτο το πόστ κοντα στα 1,700 άτομα ... Αλλα κάντε και εσείς τετοια θέματα έτσι ώστε να φανεί περισσότερο

#35   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/04/2013 - 10:40

Ξέρει κανείς αν με την 6.1.3 διορθώνονται προβλήματα με το σήμα του iPhone 5;


#36   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/04/2013 - 01:49

Το έχω κανει εγω αυτο εδω και ενα μήνα περιπου... Και μου εχουν απαντήσει άτομα απο ολο τον κόσμο που αντιμετωπίζουν και αυτοι προβλήματα με σήμα, και 3G και το εχουν δει αυτο το πόστ κοντα στα 1,700 άτομα ... Αλλα κάντε και εσείς τετοια θέματα έτσι ώστε να φανεί περισσότερο


Στείλε μας το link του forum και topic που έχεις γράψει ώστε να μπούμε και εμείς στο ίδιο και να το συνεχίσουμε, μήπως και ακούσει η απαράδεκτη Apple και διορθώσει αυτό το βασικό πρόβλημα.


#37   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/04/2013 - 02:22

Αν έχεις κρατήσει shsh τότε μάλλον μπορείς...

Μην λέτε κάτι αν δεν ξέρετε σίγουρα και στείλετε κάποιον στην 6.1.3 χωρίς jb. Από το 4s και μετά ΔΕΝ υπάρχει επιστροφή ακόμα και με shsh.

#38   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 04/04/2013 - 08:43

Ξέρει κανείς αν με την 6.1.3 διορθώνονται προβλήματα με το σήμα του iPhone 5;


Καλημέρα σε όλους! φίλε μου δεν ξέρω γενικά τι παίζει αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν διορθώθηκε..και απόσο ξέρω το σήμα δεν ήταν μέσα στις αναβαθμίσεις στην 6.1.3. Πάντως όταν αγόρασα το 5αρι, το σήμα του ήταν άψογο στην έκδοση που είχε απο το κουτί του. Από τότε που έκανα αναβαθμίσεις, το σήμα είναι μονίμως χαμηλό(στις μπάρες τουλάχιστον). Μάλιστα, τώρα τελευταία έτυχε 2 φορές να έχω σήμα και παρόλα αυτά να μου έρχονται κλήσεις με μηνύματα.

Τελευταία επεξεργασία από: nikolasgrg, 04/04/2013 - 08:45


#39   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/04/2013 - 09:07

Καλημέρα σε όλους! φίλε μου δεν ξέρω γενικά τι παίζει αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν διορθώθηκε..και απόσο ξέρω το σήμα δεν ήταν μέσα στις αναβαθμίσεις στην 6.1.3. Πάντως όταν αγόρασα το 5αρι, το σήμα του ήταν άψογο στην έκδοση που είχε απο το κουτί του. Από τότε που έκανα αναβαθμίσεις, το σήμα είναι μονίμως χαμηλό(στις μπάρες τουλάχιστον). Μάλιστα, τώρα τελευταία έτυχε 2 φορές να έχω σήμα και παρόλα αυτά να μου έρχονται κλήσεις με μηνύματα.

Όπως τα λες φίλε...μια από τα ίδια κι εγώ

#40   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 04/04/2013 - 09:50

Ακριβώς!!!Εχω γράψει και εγω το πρόβλημα μου σε παρόμοιο topic του forum. Ισχνό σήμα σε σχέση με Κινητο εποχής 2008 και μάλιστα 3G!!!Κλασικα cosmote.Την επόμενη ημερα της αγοράς της συσκευής πήγα στο κατάστημα (διαφήμιση δεν κάνω) και ο πωλητής έβαλε το 5αρι του δίπλα στο δικό μου και είχαμε ακριβώς την ίδια λήψη σήματος...δηλαδή ισχνή...Ας το πάρουμε απόφαση, το Κινητο είναι κατασκευασμένο για αναπτυγμένα δίκτυα και απλά στην Ελλάδα υπολειτουργεί.Δε φταίει η apple που έτρεξαν οι φορείς κινητής στην Ελλάδα να λανσάρουν το 5αρι δίχως τις προϋποθεσεις. Η apple εταιρία είναι, τη δουλειά της κανει, εξοικονομει πόρους χρηματικους. Επρεπε να το περιμένουμε...δηλαδή η εταιρία αντιπάλους δέους σαμ.....γιατί δεν έκανε υπερπροωθητικες ενέργειες για την κυκλοφορία της 4G έκδοσης;;;Τες πάντων, γίναμε μέρος του συστήματος πάλι

#41   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/04/2013 - 11:14

Πάντως με κάρτα Vodafone το σήμα είναι κολλημένο στις 4-5 μπάρες συνέχεια σε απλό GSM!!! Και 3G, 3-4 μπάρες! Είμαι πλέον σχεδόν πεποισμένος ότι είναι θέμα της Cosmote και συγκεκριμένα των ρυθμίσεων που έχει η Apple για Cosmote με LTE capabilities, ακόμη και όταν το LTE και τα Data είναι κλειστά.


#42   tsap1833

tsap1833

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2013 - 16:51

Καλησπέρα. Και εγώ παιδιά μια από τα ίδια. Iphone5 σε cosmote στην 6.1.2 και πριν ενεργοποιησω το LTE είχα καλό σήμα. Από την στιγμή που το ενεργοποιησα μόνιμο σήμα στο σπίτι μια γραμμή ενώ πριν είχα τουλάχιστον 3. Βέβαια δεν ψαχτικα τόσο πολύ, απλά το αναφέρω.

#43   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/04/2013 - 12:16

Παρακαλώ τον admin, αν γίνεται, το thread να μετονομαστεί σε "Χαμηλό σήμα COSMOTE με το iPhone 5".

Ευχαριστώ.


#44   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/04/2013 - 12:42

Και τελικά η λύση ποια είναι; Να περιμένουμε κάποια αναβάθμιση λογισμικού; ή απλά να μάθουμε να ζούμε μ' αυτό;

#45   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/04/2013 - 20:51

Δυστυχώς ναι, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε την Apple να το διορθώσει, μπορεί να πάρει και κανά χρόνο μέχρι να ξυπνήσουν καινα το φτιάξουν.. Οπότε ίσως να έχει κυκλοφορήσει το 5S, που ΙΣΩΣ να μην έχει το πρόβλημα.

Η άλλη "λύση" είναι να φύγουμε από Apple και να πάρουμε άλλα smartphones!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες