Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:15

δεν εκανες συγκριση αλλα αν μπεις στον κοπο να την κανεις θα δεις, οτι ολη μερα να ασχολουμαι με το νοτε2 λιγοτερη ακτινοβολια θα φαω απο το iphone 5. απλα τα πραγματα. :)

Παντως αναρωτιεμαι ολοι εσεις που χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο ΚΑΙ ΩΣ TABLET δε νιωθετε σα να ειστε a-testers σχετικα με την επιδραση της ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο ανθρωπινο σωμα;
Εμενα θα με απασχολουσε να ειχα στα χερια μου επι ωρες ημερησιως ενα κινητο τηλεφωνο...

Αλλη μια φορα μηπως τελικα αντιληφθεις την ερωτηση.
Tip: δωσε εμφαση στα κεφαλαια ;)
Tip#2: εχω και iPad

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 19/03/2013 - 19:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:19

Δεν εχει παθει ακομα πανωλεθρια το iphone? Ουτε η apple καταποντιστηκε; Μαλλον μπερδευτηκα γιατι τ ακουγα και μετα την παρουσιαση του iphone 5..Ειλικρινα τοσα χρονια εχω βαρεθει να τ ακουω....Ο κολοσσος η samsung.. Και εγω νομιζα οτι ηταν ο Τραιανος Δελλας...χαχαχα...Ρε σοβαρευτειτε...Δεν εχετε βαρεθει να ταπωνεστε οταν ανακοινωνται οι πωλησεις των κινητων;


ρε πανος1985. ειλικρινα τωρα, πλακα μας κανεις???? για να μην πω καμια πιο βαρια κουβεντα. ωραιος ο διαλογος αλλα εσυ συγκεκριμενα εχεις γενικα μεσανυχτα. κατσε καλυτερα και ακουγε και τις αποψεις των παιδιων με τα iphone που τουλαχιστον εχουν καποια πραγματα να πουν. εσυ βγαινεις και μας λες οτι φαγαμε ταπα ολοι εμεις, επειδη η apple πουλησε πιο πολλα κομματια. υπαρχεις εσυ στον χαρτη? τι με ενδιαφερει εμενα ποιος θα πουλησει πιο πολυ? εμενα με ενδιαφερει το τι δυνατοτητες θα μου δωσει μια συσκευη σε αυτα που γουσταρω να κανω. εαν με καλυπτει δεν με ενδιαφερει αν θα ειμαι και ο μοναδικος που θα το παρει. καθε φορα που πεταγεσαι να πεις συγνωμη κιολας την παπαρια σου, αυτο που προκαλεις ειναι η γελιο η εκνευρισμος.! εμενα μου τα εχεις βγαλει και τα 2 παντως. :)

ΟΚ, γουστα ειναι αυτα.


Υπερβολικος και μαλλον αγενης ο χαρακτηρισμος σου περι βαθεως υπνου των iOS users, αλλα ας το προσπερασουμε.


εαν παρατηρησες εβαλα και τον εαυτο μου μεσα. ;)

#468   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:26

Εξ αλλου μην ξεχνας οτι " μοδα" των ημερων μας ειναι η samsung...


δεν σου λεω εγω, οτι τις πετας τις κοτσανες συνεχομενα?? η μοδα των ημερων μας η samsung??? ολος ο πλανητης γνωριζει οτι η πλεον μοδα στα κινητα ειναι το iphone. φοριεται παντου.

Αλλη μια φορα μηπως τελικα αντιληφθεις την ερωτηση.
Tip: δωσε εμφαση στα κεφαλαια ;)
Tip#2: εχω και iPad


δεν αλλαζει κατι...!!

#469   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:32

δεν αλλαζει κατι...!!

Δεν αλλαζει κατι σχετικα με τι;

Σε ρωταω αν νιωθεις ασφαλης χρησιμοποιωντας μια συσκευη που εκπεμπει υψηλες δοσεις ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας ως tablet αντι να χρησιμοποιεις ενα κανονικο tablet( με ελαχιστη ακτινοβολια)
Και η απαντηση που δινεις ειναι οτι το iPhone 5 εχει πιο ψηλο sar απο το Note.
Τι κανεις μπαρμπα; Κουκια σπερνω!!!

Εχεις δικιο, δεν αλλαζει κατι τελικα με καποιους απο εδω μεσα.

#470   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:52

Δεν αλλαζει κατι σχετικα με τι;

Σε ρωταω αν νιωθεις ασφαλης χρησιμοποιωντας μια συσκευη που εκπεμπει υψηλες δοσεις ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας ως tablet αντι να χρησιμοποιεις ενα κανονικο tablet( με ελαχιστη ακτινοβολια)
Και η απαντηση που δινεις ειναι οτι το iPhone 5 εχει πιο ψηλο sar απο το Note.
Τι κανεις μπαρμπα; Κουκια σπερνω!!!

Εχεις δικιο, δεν αλλαζει κατι τελικα με καποιους απο εδω μεσα.


χαχαχαχα μου φαινεται θα σε καταταξω και εσενα με τον panos1985. ακουσε τι λες..! "Σε ρωταω αν νιωθεις ασφαλης χρησιμοποιωντας μια συσκευη που εκπεμπει υψηλες δοσεις ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας ως tablet αντι να χρησιμοποιεις ενα κανονικο tablet( με ελαχιστη ακτινοβολια)" !!! δηλαδη ενα ipad 4g δηλαδη με σιμ και ιντερνετ εχει λιγοτερη ακτινοβολια απο ενα νοτε2 ας πουμε.! ακομα και με wifi.! αυτο το συμπερασμα αληθεια απο που το εβγαλες?? οταν ενας φιλος ποιο πανω σου ποσταρε τις τιμες ακτινοβολιας. οποτε πες μου που βγαζεις το συμπερασμα οτι τα tablet εχουν ελαχιστη ακτινοβολια.! δευτερον αν δεν το ξερεις, υπαρχει σε ολες πλεον τις συσκευες ενα κουμπακι flight mode. που αν θελω να δω καποια ταινια να παιξω ενα παιχνιδι η τελος παντων να τα κλεισω ολα και να χρησιμοποιησω την συσκευη οπως θελω. για απαντησε μου.

#471   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 20:07

χαχαχαχα μου φαινεται θα σε καταταξω και εσενα με τον panos1985. ακουσε τι λες..! "Σε ρωταω αν νιωθεις ασφαλης χρησιμοποιωντας μια συσκευη που εκπεμπει υψηλες δοσεις ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας ως tablet αντι να χρησιμοποιεις ενα κανονικο tablet( με ελαχιστη ακτινοβολια)" !!! δηλαδη ενα ipad 4g δηλαδη με σιμ και ιντερνετ εχει λιγοτερη ακτινοβολια απο ενα νοτε2 ας πουμε.! ακομα και με wifi.! αυτο το συμπερασμα αληθεια απο που το εβγαλες?? οταν ενας φιλος ποιο πανω σου ποσταρε τις τιμες ακτινοβολιας. οποτε πες μου που βγαζεις το συμπερασμα οτι τα tablet εχουν ελαχιστη ακτινοβολια.! δευτερον αν δεν το ξερεις, υπαρχει σε ολες πλεον τις συσκευες ενα κουμπακι flight mode. που αν θελω να δω καποια ταινια να παιξω ενα παιχνιδι η τελος παντων να τα κλεισω ολα και να χρησιμοποιησω την συσκευη οπως θελω. για απαντησε μου.

Το iPad μου δεν ειναι 3G, εξαλλου η πολυωρη χρηση για ταινιες, ιντερνετ και διαβασμα προοριζεται για μεσα στο σπιτι, οποτε το κλεινεις το 3G και εισαι με wifi.

Αληθεια οταν βαζεις το τηλεφωνο σου σε flight mode λειτουργει και ως τηλεφωνο ή μηπως ειναι κλειστο;
Οποτε οντως ειναι βολικη η λυση που σκεφτηκες. Απλα δεν εχεις τηλεφωνο...

Μαλλον χρειαζεσαι κι εσυ οπως η παρεα σου αυτο το περιφημο widget που στα εξηγει ολα γιατι υπαρχει προφανες προβλημα κατανοησης σε καποιους.


Βλεπεις οτι εγω καν δε μπηκα στον κοπο να συγκρινω τα δυο λογισμικα. Απλα εθιξα ενα θεμα που με εχει απασχολησει και αφορα τη χρηση των τηλ 5" σαν ταμπλετ κι εσυ γραφεις ασυναρτησιες.

Ο νοων νοειτω, μπορεις να συνεχισεις γραφοντας ο,τι ασυναρτησια θελεις για να αποδειξεις την ανωτεροτητατα του android...

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 19/03/2013 - 20:10


#472   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/03/2013 - 21:19

Ας κανουμε μια συγκριση. Μιας και βλεπω διαφωνιες

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το νοτε του ως τηλ και 8 ωρες ως ταβλετ, εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
10 ωρες Χ 0.171 w/kg = 1.71 w/kg

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το iphone του ως τηλ και 8 ωρες το ipad του ως tablet εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
2 ωρες Χ 1,180 w/kg = 2,36 w/kg
8 ωρες Χ 0,99 w/kg* = 1,98 w/kg

Συνολο δηλαδη 4,34 w/kg.

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ IPHONE ΜΕ 2 ΩΡΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΟ IPAD), ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ Η ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ NOTE 2 ΜΕ Δ Ε Κ Α ΩΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ.

οποτε τι να λεμε τωρα




*Συμφωνα με αυτο το λινκ http://www.phonearen...d5264/fullspecs

#473   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 21:55

Ας κανουμε μια συγκριση. Μιας και βλεπω διαφωνιες

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το νοτε του ως τηλ και 8 ωρες ως ταβλετ, εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
10 ωρες Χ 0.171 w/kg = 1.71 w/kg

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το iphone του ως τηλ και 8 ωρες το ipad του ως tablet εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
2 ωρες Χ 1,180 w/kg = 2,36 w/kg
8 ωρες Χ 0,99 w/kg* = 1,98 w/kg

Συνολο δηλαδη 4,34 w/kg.

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ IPHONE ΜΕ 2 ΩΡΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΟ IPAD), ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ Η ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ NOTE 2 ΜΕ Δ Ε Κ Α ΩΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ.

οποτε τι να λεμε τωρα




*Συμφωνα με αυτο το λινκ http://www.phonearen...d5264/fullspecs

Ψαχνω κι εγω ενα λινκ που να αναφερει το SAR του ipad 4 WIFI only, με κλειστο bluetooth αλλα δε βρισκω.
Μονο αυτο που παρεθεσες εχω βρει, το οποιο δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο γιατι τοσο αναφερεται το sar του 3G μονελου σε αλλες πηγες.

Ακομα και στο manual της συσκευης αναφερεταο μονο στο cellular.... http://manuals.info....ation_Guide.pdf

Παντως αν ειναι τοσο οσο στην πηγη που παρεθεσες ειναι εξαιρετικα ανησυχητικο...

#474   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 00:17

δεν σου λεω εγω, οτι τις πετας τις κοτσανες συνεχομενα?? η μοδα των ημερων μας η samsung??? ολος ο πλανητης γνωριζει οτι η πλεον μοδα στα κινητα ειναι το iphone. φοριεται παντου.


Αναρτημένη εικόνα
ναι φοριέται όντως

#475   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2013 - 01:01

Αναρτημένη εικόνα
ναι φοριέται όντως


χαχαχαχαχχαχα καλο.!! :)

#476   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2013 - 01:10

Καθεστε και μαλωνεται, μεσα και εγω για κατι που ειναι εμφανες και οποιος δεν το βλεπει ειναι εγωιστης. Αλλο το iphone με καλυπτει αλλο μπορει να σου προσφερει αυτα που σου προσφερει το android.

Η αληθεια ειναι αυτη και σας την λεμε ολοι εδω μεσα που ειμασταν κολημενοι με τα iphone και φυγαμε απο αυτα και ξαναηρθαμε σαν βρεγμενες γατες λιγο πιο παλια τοτε που το android δεν ηταν στα πανω του. Τωρα ειναι τι να κανουμε. παρτε το χαμπαρι καθ μην υλοστηριζεται μια συσκευη που η εταιρια εχει διαλεξει να μας δινει σταγονα σταγονα αυτα που δινουν τα αλλα δυο χρονια πριν.

Δεν εχει παθει ακομα πανωλεθρια το iphone? Ουτε η apple καταποντιστηκε; Μαλλον μπερδευτηκα γιατι τ ακουγα και μετα την παρουσιαση του iphone 5..Ειλικρινα τοσα χρονια εχω βαρεθει να τ ακουω....Ο κολοσσος η samsung.. Και εγω νομιζα οτι ηταν ο Τραιανος Δελλας...χαχαχα...Ρε σοβαρευτειτε...Δεν εχετε βαρεθει να ταπωνεστε οταν ανακοινωνται οι πωλησεις των κινητων;

Καλα εσυ πλεον εισαι σε αλλο κοσμο καπως. Αν για εσενα ειναι κριτηριο οι πωλησεις για να παρεις συσκευη κλαφτα χαραλαμπε.

#477   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2013 - 02:28

Ας κανουμε μια συγκριση. Μιας και βλεπω διαφωνιες

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το νοτε του ως τηλ και 8 ωρες ως ταβλετ, εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
10 ωρες Χ 0.171 w/kg = 1.71 w/kg

Ενας που χρησιμοποιει 2 ωρες την ημερα το iphone του ως τηλ και 8 ωρες το ipad του ως tablet εχουμε συμφωνα με το πιο πανω λινκ
2 ωρες Χ 1,180 w/kg = 2,36 w/kg
8 ωρες Χ 0,99 w/kg* = 1,98 w/kg

Συνολο δηλαδη 4,34 w/kg.

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ IPHONE ΜΕ 2 ΩΡΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΟ IPAD), ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ Η ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ NOTE 2 ΜΕ Δ Ε Κ Α ΩΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ.

οποτε τι να λεμε τωρα




*Συμφωνα με αυτο το λινκ http://www.phonearen...d5264/fullspecs

1)Δεν πάει προσθετικά το Sar.Είναι w/kg αλλά δεν προσθέτεις γιατί υπεισέρχονται διάφοροι παράγοντες. Το ποσοστό απορρόφησης της 1ης ώρας δεν είναι ίδιο με της 2ης κτλ. Επίσης η μονάδα μέτρησης είναι W/kgr δλδ Watts/ επιφάνεια δέρματος περίπου 1g είναι η μέτρηση. Δε διευκρινίζεται(εντέχνως) από κανέναν το χρονικό περιθώριο της απορρόφησης ούτε προσδιορίζεται κάθε πότε αλλάζει κβάντο η ισχύς που απορροφάται.
2)Το ipad wifi σε καμμία περίπτωση δεν εκπέμπει ίδια ποσότητα ακτινοβολίας ούτε έχει SAR τόσο μεγάλο όσο το 3G/4G μοντέλο(γι αυτό βλέπεις μετρήσεις για 3G κι όχι για Wifi μοντέλα). Η ισχύς που εκπέμπει ο Wifi transmitter/receiver είναι 10-6 του αντίστοιχου πομποδέκτη GSM. Βέβαια στο Wifi είναι μεγαλύτερες οι συχνότητες αλλά αυτό που μετράει στον ανθρώπινο οργανισμό είναι τα Watts/kgr. Επίσης το ipad δεν το βάζεις στο αυτί. Οι μετρήσεις που δείχνουν το SAR λένε τι εκπέμπει όχι τι απορροφά ο ανθρώπινος οργανισμός. Έτσι πχ το τηλέφωνο αν μιλάς κατευθείαν στο αυτί (κι όχι με κάποιο bluetooth ή handsfree) έχει μεγαλύτερη απορρόφηση. Το ipad που το έχεις πιο μακριά έχει μικρότερη. Άρα πάλι είναι απλοϊκό να το πας προσθετικά.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 20/03/2013 - 02:28

Αναρτημένη εικόνα


#478   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 20/03/2013 - 02:31

Τι δινει ρε παιδια το android και το λετε συνεχεια;

δυνατοτητα να στελνεις με ΒΤ;

δυνατοτητα να βαζεις ηχο κλησης;

δυνατοτητα να βαζεις θεμα;

δυνατοτητα να βαζεις rom και να αισθανεσαι χακερ;

δυνατοτητα να βλεπεις ταινιες απο καρτα μνημης;

δυνατοτητα overclock;

nfc; wifi direct; dlna; χρειαζονται ομως και αντιστοιχα συμβατες συσκευες απο την πλευρα που θα λαβει οτι αποστελλεται τελος παντων..

πολλοι δε τα χρειαζονται αυτα και θελουν απλα ενα ευχρηστο και μαζεμενο ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

#479   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 02:34

Τι δινει ρε παιδια το android και το λετε συνεχεια;

δυνατοτητα να στελνεις με ΒΤ;

δυνατοτητα να βαζεις ηχο κλησης;

δυνατοτητα να βαζεις θεμα;

δυνατοτητα να βαζεις rom και να αισθανεσαι χακερ;

δυνατοτητα να βλεπεις ταινιες απο καρτα μνημης;

δυνατοτητα overclock;

nfc; wifi direct; dlna; χρειαζονται ομως και αντιστοιχα συμβατες συσκευες απο την πλευρα που θα λαβει οτι αποστελλεται τελος παντων..

πολλοι δε τα χρειαζονται αυτα και θελουν απλα ενα ευχρηστο και μαζεμενο ΤΗΛΕΦΩΝΟ.


πες μου πως κάνεις πλάκα!!!

#480   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/03/2013 - 02:42

1)Δεν πάει προσθετικά το Sar.Είναι w/kg αλλά δεν προσθέτεις γιατί υπεισέρχονται διάφοροι παράγοντες. Το ποσοστό απορρόφησης της 1ης ώρας δεν είναι ίδιο με της 2ης κτλ. Επίσης η μονάδα μέτρησης είναι W/kgr δλδ Watts/ επιφάνεια δέρματος περίπου 1g είναι η μέτρηση. Δε διευκρινίζεται(εντέχνως) από κανέναν το χρονικό περιθώριο της απορρόφησης ούτε προσδιορίζεται κάθε πότε αλλάζει κβάντο η ισχύς που απορροφάται.
2)Το ipad wifi σε καμμία περίπτωση δεν εκπέμπει ίδια ποσότητα ακτινοβολίας ούτε έχει SAR τόσο μεγάλο όσο το 3G/4G μοντέλο(γι αυτό βλέπεις μετρήσεις για 3G κι όχι για Wifi μοντέλα). Η ισχύς που εκπέμπει ο Wifi transmitter/receiver είναι 10-6 του αντίστοιχου πομποδέκτη GSM. Βέβαια στο Wifi είναι μεγαλύτερες οι συχνότητες αλλά αυτό που μετράει στον ανθρώπινο οργανισμό είναι τα Watts/kgr. Επίσης το ipad δεν το βάζεις στο αυτί. Οι μετρήσεις που δείχνουν το SAR λένε τι εκπέμπει όχι τι απορροφά ο ανθρώπινος οργανισμός. Έτσι πχ το τηλέφωνο αν μιλάς κατευθείαν στο αυτί (κι όχι με κάποιο bluetooth ή handsfree) έχει μεγαλύτερη απορρόφηση. Το ipad που το έχεις πιο μακριά έχει μικρότερη. Άρα πάλι είναι απλοϊκό να το πας προσθετικά.

Αυτο μαλιστα, ειναι σοβαρη αναλυση βασισμενη σε ΓΝΩΣΗ και οχι σε καφενειακα επιχειρηματα...
Αδρα δηλαδη μιλωντας το SAR ενος wifi tablet ειναι 0,000001 x SAR ενος τηλεφωνου;( χωρις να υπολογιζουμε την αποσταση απο το αυτι ή το μεγεθος της οθονης).

Πραγματικα αγριευομαι στη σκεψη οτι καποιος χρησιμοποιει το Note ή το S3 ως tablet για να βλεπει ταινιουλες, να διαβαζει, να σερφαρει...τι να πω;;; Και μετα μας λενε προβατα!!!

Αυτα τα fandroids ( που λεει κι ενας γνωστος μας) θα γινουν Ντολι http://en.wikipedia....ki/Dolly_(sheep)

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 20/03/2013 - 02:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες