Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:02

Το πιο επικίνδυνο μακράν είναι το ασύρματο τηλέφωνο σπιτιού με τη χειρότερου είδους ακτινοβολία και τη μεγαλύτερη εκπεμπόμενη ισχύ όσο και να φαίνεται περίεργο.


Αυτό που το άκουσες;

Τα ασύρματα όταν μιλάς νομίζω εκπέμπουν το 1/50 περιπου της ακτινοβολίας συγκριτικά με ένα iPhone.

Εχουν βγει και τα eco-dect πλεον που δεν εκπεμπουν καθολου σε κατασταση αναμονης.

Εκτος αν δε τα θυμαμαι καλα...

Και γενικα εννοειται παντα handsfree (υπερτερει νομιζω εναντι του bt, γιατι δε χρειαζεται να συνδεθει ασυρματα με το κιν), το iPhone εχει δρομο ακομη στο τομεα του SAR...

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:11

Καλημέρα παίδες, θέλω να ακούσω και την δική σας άποψη πάνω σε ένα θέμα που με τρώει κάτι μήνες τώρα. Έχω ένα iPhone 4 16GB, και πραγματικά μου έχει ψήσει τον εγκέφαλο. Με την έλευση του S4, πιστεύετε ότι η τιμή του S III, θα μειωθεί από τα 410€, που το βρίσκει κανείς στα Skrutzομαγαζα? Έχω σκοπό να δώσω το μηλαράκι κάνα 300ρι και να πάρω το S III, χωρίς να δώσω μία μικρή περιουσία επιπλέον.

#498   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:19

Καλημέρα παίδες, θέλω να ακούσω και την δική σας άποψη πάνω σε ένα θέμα που με τρώει κάτι μήνες τώρα. Έχω ένα iPhone 4 16GB, και πραγματικά μου έχει ψήσει τον εγκέφαλο. Με την έλευση του S4, πιστεύετε ότι η τιμή του S III, θα μειωθεί από τα 410€, που το βρίσκει κανείς στα Skrutzομαγαζα? Έχω σκοπό να δώσω το μηλαράκι κάνα 300ρι και να πάρω το S III, χωρίς να δώσω μία μικρή περιουσία επιπλέον.


μια χαρα θα κανεις .. δεν θα το μετανιώσεις καθολου .. αλλα δεν το βλεπω να δινεις 300ε το iphone 4 εχει πεσει πολυ ...

#499   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:26

πιστεύω ότι δεν θα έχω θέμα να βρω αγοραστή, με μία θήκη και 2ρο ζευγάρι ακουστικών. αλλα όπως και να χει, το θέμα είναι να πέσει το S III κάπου στα 350 για να μπορώ να το πάρω, αλλιώς δεν..

#500   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:28

εαν δεν τα θες αυτα και πολλα αλλα τοτε δεν δινεις και πανω απο 100ε για τηλεφωνο ...

εδω μιλαμε για ανθρωπους που δινουν πανω απο 500ε και θελουν να κανουν κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ με την συσκευη τους ... ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ :huh:


εσύ τι δεν κατάλαβες? αφού λέμε είναι μόδα και ας είναι ας μην τα κάνει όλα αυτά. όπως κάποιες γυναίκες αγοράζουν πανάκριβα ρολόγια και ποτέ δεν έχουν κοιτάξει την ώρα.

#501   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:38

πιστεύω ότι δεν θα έχω θέμα να βρω αγοραστή, με μία θήκη και 2ρο ζευγάρι ακουστικών. αλλα όπως και να χει, το θέμα είναι να πέσει το S III κάπου στα 350 για να μπορώ να το πάρω, αλλιώς δεν..


για μένα η τιμή του είναι μια χαρά αν δούμε ότι το iphone 4 8GB κιόλας κάνει 400 στο skroutz...αν είναι δυνατόν λες και τι είναι και κάνει ακόμα τέτοια τιμή. αυτή είναι τιμή για κορόιδα να μην κατέβει η τιμή γιατί ένα τηλέφωνο που βγήκε πρόσφατα να πέσει πιο κάτω από το 4αρι γιατί πες μου ότι υπερτερεί η επειδή πρέπει να μειώνουμε την samsung επειδή δεν είναι apple? για μένα οποίος πάει και πάρει τώρα iphone σε τέτοιες τιμές είναι βλάκας.

#502   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:43

για μένα η τιμή του είναι μια χαρά αν δούμε ότι το iphone 4 8GB κιόλας κάνει 400 στο skroutz...αν είναι δυνατόν λες και τι είναι και κάνει ακόμα τέτοια τιμή. αυτή είναι τιμή για κορόιδα να μην κατέβει η τιμή γιατί ένα τηλέφωνο που βγήκε πρόσφατα να πέσει πιο κάτω από το 4αρι γιατί πες μου ότι υπερτερεί η επειδή πρέπει να μειώνουμε την samsung επειδή δεν είναι apple? για μένα οποίος πάει και πάρει τώρα iphone σε τέτοιες τιμές είναι βλάκας.


Για το s3 ρωταει ο άνθρωπος!

Ο καθένας με τον πόνο του...

You'll Never Walk Alone


#503   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:47

Ναι ναι μονο για το BT που εχει το θέλουμε το abdroid. Ολα τα αλλα μας ειναι αχρηστα. Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια φιλε.

Εχω ξαναπει. Αλλο μου κανει αυτα που θελω το iphone. Αλλο κανει αυτα που κανει το Android. Και βεβαια μιλαμε για πραγματα βασικα που τα εχουμε αναφερει πιο πισω 100 φορες.

Το iphone ειναι πλεον ενα απλο τηλεφωνακι για κλησεις, ιντερνετ, και εφαρμογες οπου οτι αλλο χρειαστει να κανει απλα θες υπολογιστη για επεξεργασιες και μαλακιες.

πες μου ρε φιλε ποσο μπροστα ειναι το android και τι παραπανω κανει απο το δικο του τηλεφωνο. με σοβαρα επιχειρηματα και οχι παπατζες του τυπου στελνω με BT. μιλαω για πραγματα που οντως διευκολυνουν την καθημερινοτητα μου. Περιμενω...

αν δεν τα θες αυτα και πολλα αλλα τοτε δεν δινεις και πανω απο 100ε για τηλεφωνο ...

εδω μιλαμε για ανθρωπους που δινουν πανω απο 500ε και θελουν να κανουν κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ με την συσκευη τους ... ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ :huh:

και για πες μου εσυ τι κινητο θα παρω..επειδη φαινεται να τα ξερετε ολα μερικοι εδω μεσα..

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 20/03/2013 - 11:49


#504   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:14

πες μου ρε φιλε ποσο μπροστα ειναι το android και τι παραπανω κανει απο το δικο του τηλεφωνο. με σοβαρα επιχειρηματα και οχι παπατζες του τυπου στελνω με BT. μιλαω για πραγματα που οντως διευκολυνουν την καθημερινοτητα μου. Περιμενω...


και για πες μου εσυ τι κινητο θα παρω..επειδη φαινεται να τα ξερετε ολα μερικοι εδω μεσα..

Ακου φιλε μου...

Το συνδεω στον υπολογιστη μου και μπορω να περασω τα παντα σε αυτο με ενα απλο copy paste. Αλλα και να παρω απο αυτο τα παντα με ενα απλο copy paste.

Ολη η παρεα μου εχει android και εγω πριν ειχα iphone. Μου λεει ο κολλητος μου να του στειλω ενα βιντεο που ειχα 7-8 λεπτων με μεγεθος 550 mb. Κολλησα.. δεν ηξερα ως να το στειλω και με τα πολλα πηγαμε σπιτι συνδεσαμε υπολογιστές και μετα απο ολοκληρη ιστορια του το εδωσα.

μοιραζω τα παντα σε ολα τα προγραμματα μου με ανεση. Εχω μια εικονα και μπορω να την στειλω σε ολες τις εφαρμογες που το υποστηριζουν. Οχι μονο στο email και στο facebook σαν το iphone.

Με πολυ λιγοτερα λεφτα εβαλα 64gb καρτα μνημης. εσυ θες χιλιαρικο.

Και υπαρχουν απειρα να σου πω.

Τελευταία επεξεργασία από: gadgetakias10, 20/03/2013 - 12:15


#505   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:18

πες μου ρε φιλε ποσο μπροστα ειναι το android και τι παραπανω κανει απο το δικο του τηλεφωνο. με σοβαρα επιχειρηματα και οχι παπατζες του τυπου στελνω με BT. μιλαω για πραγματα που οντως διευκολυνουν την καθημερινοτητα μου. Περιμενω...


και για πες μου εσυ τι κινητο θα παρω..επειδη φαινεται να τα ξερετε ολα μερικοι εδω μεσα..


Νοκια 3210 παρε ....


Φιλε μου κανεις ενα λαθος .. ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ποτε σε καποιον τι κινητό να παρει ΔΕΝ ειναι η δουλεια μου αυτη ... Υπαρχει αντιδραση ομως απο εμενα τουλαχιστον οταν καποιος παει να ΑΚΥΡΩΣΕΙ μια επιλογη δικη μου οτι δηθεν δεν χρειαζονται καποια πραγματα να μπορεις να τα κανεις με ενα smartphone και οταν τελικα τα δωσει το ios θα λενε ολοι σουπερ και innovation ,....

ΔΕΣ λιγο ποια ειναι τα πρωτα tweaks απο cydia και θα καταλαβεις τι λειπει απο ενα κατα τα αλλα σουπερ τηλεφωνο >>>>>
αλλα και παλι καποιοι ειναι λαθος εδω .. το τοπικ ειναι για το S4 σε ενα φορουμ για iphone βεβαια αλλα μπαινουν και μαχονται τα galaxy χωρις λογο ...

O ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΤΙ ΣΥΣΚΕΥΗ ΘΕΛΕΙ .. οποιος παει να του αλλαξει γνωμη ειναι η Funboy η μετοχος της εκαστοτε εταιρειας ////

#506   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:21

Μου λεει ο κολλητος μου να του στειλω ενα βιντεο που ειχα 7-8 λεπτων με μεγεθος 550 mb. Κολλησα.. δεν ηξερα ως να το στειλω και με τα πολλα πηγαμε σπιτι συνδεσαμε υπολογιστές και μετα απο ολοκληρη ιστορια του το εδωσα.


Το γνωστό κόλπο...

O "κολλητος" που κυκλοφορεί και λεει σε οσους εχουν iPhone να του στειλουν ενα video με 500 MB περιπου.

Στη συνεχεια αυτοι τα "χανουν", δε ξερουν πως να το κανουν και εν τελει αγοραζουν android!!

Προσοχη οσοι εχουν iPhone!! :D :P

You'll Never Walk Alone


#507   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:29

Το γνωστό κόλπο...

O "κολλητος" που κυκλοφορεί και λεει σε οσους εχουν iPhone να του στειλουν ενα video με 500 MB περιπου.

Στη συνεχεια αυτοι τα "χανουν", δε ξερουν πως να το κανουν και εν τελει αγοραζουν android!!

Προσοχη οσοι εχουν iPhone!! :D :P

Α επειδη δεν μπορουσαμε να το κανουμε εγινε και κολπο για να κραξουμε το ios. χαχαχαχαχαχα

Ειστε αστειοι πραγματικα. Εγω πριν εξι μηνες και πριν περασω στο s3 τι ιδιες μαλακιες ελεγα. Σας δικαιολογω αληθεια. Υποστηριζα το ios λεγοντας... ελα μωρε.. τι να το κανω αυτο. και οταν εφτανα στο δια ταυτα φουντωνα που δεν γινοταν.

#508   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:33

Φήμες λένε ότι ο "κολλητός" είναι το ίδιο άτομο που πλησιάζει όσους έχουν iPhone και αφού κερδίσει την εμπιστοσύνη τους ζητάει να του στείλουν αυτό το ρημαδι το βίντεο των 500mb.

Πέρα απο τα αστεια εκτός απο την πλάκα που έκανα σε φίλους μου με android με το airblue δεν έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμένη τεχνολογία τα τελευταία 4-5 χρόνια αλλά έχω και καλά data plans.
Αλλά αυτή είναι η δική μου περίπτωση και είναι πολύ καλό που υπάρχουν συσκευές που καλύπτουν και άλλες ανάγκες.

#509   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:36

Ακου φιλε μου...

Το συνδεω στον υπολογιστη μου και μπορω να περασω τα παντα σε αυτο με ενα απλο copy paste. Αλλα και να παρω απο αυτο τα παντα με ενα απλο copy paste.





Ακου φιλε μου...

Το συνδεω στον υπολογιστη μου και μπορω να περασω τα παντα σε αυτο με ενα απλο copy paste. Αλλα και να παρω απο αυτο τα παντα με ενα απλο copy paste.


Με πολυ λιγοτερα λεφτα εβαλα 64gb καρτα μνημης. εσυ θες χιλιαρικο.


http://www.plaisio.g..._64GB_GREEN.htm

ελα βρε, εδωσες 700ευρω για αυτο...κοτσο σε πιασανε, με 50αρι κανεις μια χαρα τη δουλεια σου....χααααααχαχαχαχαχαχαχαχα

#510   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 12:44

Είναι εντυπωσιακό που υπάρχουν πολλοί μα πάρα πολλοί που "το γυρίσανε" από iOS σε Android και δεν γυρνάνε με τίποτα πίσω.

Από την άλλη, οι iPhoneάκηδες που κράζουν το Android είναι συνήθως άτομα που ή δεν έχουν χρησιμοποιήσει Android για πάνω από 2 μέρες ή το είδανε και κρίνουν ολόκληρο λειτουργικό επειδή δεν είναι τόσο smooth όσο το iOS.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)