Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kοινωνικο μερισμα τι ισχυει τελικα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2014 - 15:05

Παιδια,εγω και η αδελφη μου-μενουμε μαζι με τους γονεις μας,αλλα στις τελευταιες φορολ.δηλωσεις περσινες για το 12,δε βαλαμε φιλ/νοι-καναμε αιτηση(χωρηστη)απο τους πρωτους και ειμαστε ανεργοι-ΕΙΣΟΔΗΜΑ 0-και ακομα λεει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ(και στους δυο)...Εχουμε μηπως κανενα πιο φρεσκο νεο??Απο τη σελιδα του στο Φεης παντως,ειναι εξαφανισμενος ο Θεοχαρης...!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/05/2014 - 22:50

Παιδια,εγω και η αδελφη μου-μενουμε μαζι με τους γονεις μας,αλλα στις τελευταιες φορολ.δηλωσεις περσινες για το 12,δε βαλαμε φιλ/νοι-καναμε αιτηση(χωρηστη)απο τους πρωτους και ειμαστε ανεργοι-ΕΙΣΟΔΗΜΑ 0-και ακομα λεει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ(και στους δυο)...Εχουμε μηπως κανενα πιο φρεσκο νεο??Απο τη σελιδα του στο Φεης παντως,ειναι εξαφανισμενος ο Θεοχαρης...!!!

Αν δε βάλατε φιλοξενούμενοι στους γονείς τοτε που βάλατε οτι μένετε;;;

#48   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2014 - 02:26

Αν δε βάλατε φιλοξενούμενοι στους γονείς τοτε που βάλατε οτι μένετε;;;

Βαλαμε κανονικα στο σπιτι που μεναμε και μενουμε!!Στων γονιων...Εννοω σα διευθυνση κατοικιας που ηταν ηδη γραμμενη στη δηλωση!!!Ομως περσι δεν ειχαμε λογο να τσεκαρουμε το φιλ/νοι,γιατι δε πληρωναμε φορο,απο τη στιγμη που ειχαμε τις απαραιτητες αποδειξεις!!!Ηταν αλλο καθεστος περσι αν θυμαστε.Φετος ομως ζητανε να βαλουμε φιλ/νοι-αν αληθευει φυσικα-αν ειμαστε ανεργοι και μενουμε με γονεις κλπ...Παρεμπιπτοντως,εσκασε μυτη ο Θεοχαρης(στο Φεης)και ειπε οτι αυριο-σημερα-θα ειδοποιηθουμε ολοι με email!!!Για να δουμε...


Τελευταία επεξεργασία από: petran66, 14/05/2014 - 02:29


#49   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/05/2014 - 07:29

Βαλαμε κανονικα στο σπιτι που μεναμε και μενουμε!!Στων γονιων...Εννοω σα διευθυνση κατοικιας που ηταν ηδη γραμμενη στη δηλωση!!!Ομως περσι δεν ειχαμε λογο να τσεκαρουμε το φιλ/νοι,γιατι δε πληρωναμε φορο,απο τη στιγμη που ειχαμε τις απαραιτητες αποδειξεις!!!Ηταν αλλο καθεστος περσι αν θυμαστε.Φετος ομως ζητανε να βαλουμε φιλ/νοι-αν αληθευει φυσικα-αν ειμαστε ανεργοι και μενουμε με γονεις κλπ...Παρεμπιπτοντως,εσκασε μυτη ο Θεοχαρης(στο Φεης)και ειπε οτι αυριο-σημερα-θα ειδοποιηθουμε ολοι με email!!!Για να δουμε...

Και πέρυσι ήταν υποχρεωτική η κατοικία ή η φιλοξενία...ο,τι ναναι κάνει ο καθένας μου φαίνεται και θέλει και το μέρισμα...δεν θα δώσουν λεφτά σε φιλοξενουμενα μέλη ή σε οποιονδήποτε δεν έχει δηλώσει κατοικία...διάβασε τις προυποθεσεις στο site του υπουργείου

#50   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/05/2014 - 08:25

περιμενε για να καταλαβουμε το αποδοχη για ποιον λογο το λεει η αιτιση πανω για τα ματια του κοσμο.....2 εγω στιν παροχη που ζηταει δεν εβαλα γιατι πολυ απλα δεν εχει παροχη το σπιτη σε αυτη την περιπτωσει τι 8α γινει....

#51   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2014 - 11:44

Και πέρυσι ήταν υποχρεωτική η κατοικία ή η φιλοξενία...ο,τι ναναι κάνει ο καθένας μου φαίνεται και θέλει και το μέρισμα...δεν θα δώσουν λεφτά σε φιλοξενουμενα μέλη ή σε οποιονδήποτε δεν έχει δηλώσει κατοικία...διάβασε τις προυποθεσεις στο site του υπουργείου

Μια χαρα τις διαβασα φιλε μου!!Αλλιως δε θα προχωρουσα!!!Κι αν ηταν κατι λαθος και δε το δικαιουμουν, θα εβγαζε απο την αρχη ΑΠΟΡΡΙΨΗ!!!Οπως σε πολλους!!!Και να σου πω και κατι αλλο...Σε αρκετους φιλ/μενους το δωσανε!!!Οτι ναναι που λες κι εσυ...!!!Και μη μου πεις πω οχι,γιατι ξερω προσωπικα!!Απλω,κανουνε δειγματοληπτικο ελεγχο σε καποιες αιτησεις!!!ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!Οτι και να λενε αυτοι!!!Οπως κανανε περσι και προπερσι με τις αποδειξεις!!!!Λογιστης εισαι,τα ξερεις καλυτερα απο μενα!!Στη τελικη πιστευω οτι λογο εκλογων,θα το δωσουν σε οσους περισσοτερους μπορουν!!Μεχρι τη Παρασκευη θα ξεκαθαρισει το πραγμα...Αυτο λενε και επισημα...ειτε εμεσως, ειτε αμεσα...!!



#52   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/05/2014 - 12:42

αντε να δουμε τι θα δουμε παιδια..... οπως εχει παντως καμια νεα πληροφορισει παρακαλω να την ανεβασει για να δουμε τι θα γινει

#53   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/05/2014 - 14:45

Μια χαρα τις διαβασα φιλε μου!!Αλλιως δε θα προχωρουσα!!!Κι αν ηταν κατι λαθος και δε το δικαιουμουν, θα εβγαζε απο την αρχη ΑΠΟΡΡΙΨΗ!!!Οπως σε πολλους!!!Και να σου πω και κατι αλλο...Σε αρκετους φιλ/μενους το δωσανε!!!Οτι ναναι που λες κι εσυ...!!!Και μη μου πεις πω οχι,γιατι ξερω προσωπικα!!Απλω,κανουνε δειγματοληπτικο ελεγχο σε καποιες αιτησεις!!!ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!Οτι και να λενε αυτοι!!!Οπως κανανε περσι και προπερσι με τις αποδειξεις!!!!Λογιστης εισαι,τα ξερεις καλυτερα απο μενα!!Στη τελικη πιστευω οτι λογο εκλογων,θα το δωσουν σε οσους περισσοτερους μπορουν!!Μεχρι τη Παρασκευη θα ξεκαθαρισει το πραγμα...Αυτο λενε και επισημα...ειτε εμεσως, ειτε αμεσα...!!

σε έβγαλε αποδοχή επειδή τσεκαρες ότι πλέον δεν είσαι φιλοξενούμενος...οπότε θα πρέπει στη φετινή δήλωση να βάλεις κατοικία...αυτό περιμένουν να δούνε...να ολοκληρωσεις τη φετινή και μετά θα στα δώσουν...αν όμως βάλεις και φέτος φιλοξενία θα απορριφθεις...αυτό ισχύει να το ξέρεις

#54   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/05/2014 - 16:52

Παιδια, εγω δεν δηλωσα παροχη γιατι το σπιτι δεν εχει παροχη, νοικιαζω ομως κανονικα κι αυτο φαινεται κι απο τη δηλωση μου, τι συμβαινει μ αυτη τη περιπτωση;



#55   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/05/2014 - 17:10

Παιδια, εγω δεν δηλωσα παροχη γιατι το σπιτι δεν εχει παροχη, νοικιαζω ομως κανονικα κι αυτο φαινεται κι απο τη δηλωση μου, τι συμβαινει μ αυτη τη περιπτωση;

τσεκαρεις το πεδίο που λέει ότι το ακίνητο δεν έχει παροχη

#56   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/05/2014 - 17:16

Δηλαδη::::::::: 



#57   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/05/2014 - 17:17

το εχω ηδη κανει



#58   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/05/2014 - 17:17

εχω κανει την αιτηση απο τη πρωτη μερα και ακομη ενδεικτικο



#59   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2014 - 18:24

σε έβγαλε αποδοχή επειδή τσεκαρες ότι πλέον δεν είσαι φιλοξενούμενος...οπότε θα πρέπει στη φετινή δήλωση να βάλεις κατοικία...αυτό περιμένουν να δούνε...να ολοκληρωσεις τη φετινή και μετά θα στα δώσουν...αν όμως βάλεις και φέτος φιλοξενία θα απορριφθεις...αυτό ισχύει να το ξέρεις

Ξερεις πιο ειναι το περιεργο??Δεν υπηρχε καπου να τσεκαρω οτι ειμαι φιλ/νος!!!Τουλαχιστον στις 17/4 που την εκανα!!!Και δεν εχω κανενα λογο να σου πω ψεματα!!!Eιχε μονο να τσεκαρω οτι αυτα που δηλωνω ειναι αληθινα!!!



#60   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/05/2014 - 20:09

ναι το εχω κανει δεν εβαλα παροχη μονο ποια Διεύθυνση αυτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες