Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kοινωνικο μερισμα τι ισχυει τελικα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 08:18

Χτες σας εγραψα οτι μπηκαν 750 ευρω για το κοινωνικο μερισμα.Μπηκα σημερα στο taxis και μου το εχουν αλλαξει προς πληρωμη. Σας παραθετω δυο φωτο απο την καταθεση που μου εκαναν χτες 8/5/2014 για να μην νομιζετε οτι λεω παπαντζες. Υπομονη παιδια αφου πηραν μπρος σε ολους θα μπουν οι οποιοι τα δικαιουνται

 

H2yArsh.jpg

 

s2h46SH.jpg

καλημερα αδερφε...αρα και εμενα που μου λεει ακομα ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη 500 ευρω πχ ειναι οριστικο λογικα εννοω το οκ αλλα μαλλον αν μπουν τα λεφτα στην τραπεζα μετα νομιζω οτι αλλαζει και λεει προς πληρωμη σωστα??γιατι μεχρι χθες ελεγαν οτι οσες αιτησεις εχουν ενδεικτικο αποτελεσμα πχ οτι ειναι ακομα σε διαδικασια ελεγχου η προς διασταυρωση στοιχειων πχ...απλα ακουγα μερικους που ελεγαν οτι τους εβγαλε προς πληρωμη και εγω νομιζα οτι η απαντηση ηταν απο την γενικη γραμματεια και οτι το δικο μου πχ που ειναι ενδεικτικο οτι ηταν σε διαδικασια ελεγχου χαχα..ακομα ενδεικτικο μου λεει βεβαια αλλα μαλλον οταν μπουν τα λεφτα λογικα να αλλαξει και να λεει μετα προς πληρωμη χαχα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/05/2014 - 09:17

Εμενα πάντως που την έκανα 24/4 σήμερα ακόμα ο λογαριασμός είναι 0.....και μέσα λέει ενδεικτικό αποτέλεσμα 500€....

Knowledge Is Power


#33   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 10:59

Εμενα πάντως που την έκανα 24/4 σήμερα ακόμα ο λογαριασμός είναι 0.....και μέσα λέει ενδεικτικό αποτέλεσμα 500€

και εμενα τα ιδια ακομα...απλα το θεμα ειναι ενα για να ξερουμε σιγουρα για το αποτελεσμα μπορει αν παρουμε την ΓΓΠΣ  βα ρωτησουμε αν το ενδεικτικο ειναι οριστικο η αν μια στις εκατο εχει γινει λαθος στην αιτηση μας και μας βγαλει καμια απορριψη πχ χαχα...αν πουν οτι το αποτελεσμα ειναι οριστικο και δεν αλλαζει μετα πιστευω οτι ειναι θεμα τραπεζας εννοω αν σου βαλει τα λεφτα πρεπει στο συστημα σου να λεει πχ προς πληρωμη...



#34   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/05/2014 - 11:06

και εμενα τα ιδια ακομα...απλα το θεμα ειναι ενα για να ξερουμε σιγουρα για το αποτελεσμα μπορει αν παρουμε την ΓΓΠΣ βα ρωτησουμε αν το ενδεικτικο ειναι οριστικο η αν μια στις εκατο εχει γινει λαθος στην αιτηση μας και μας βγαλει καμια απορριψη πχ χαχα...αν πουν οτι το αποτελεσμα ειναι οριστικο και δεν αλλαζει μετα πιστευω οτι ειναι θεμα τραπεζας εννοω αν σου βαλει τα λεφτα πρεπει στο συστημα σου να λεει πχ προς πληρωμη...

Τι να σου πω ελληνικό δημόσιο λειτουργεί και ποτέ όταν είναι να δώσει στην ώρα του;Μόνο όταν είναι να πάρει.....

Knowledge Is Power


#35   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 11:26

Τι να σου πω ελληνικό δημόσιο λειτουργεί και ποτέ όταν είναι να δώσει στην ώρα του;Μόνο όταν είναι να πάρει.....

 

εγω που ρωτησα τωρα ειπανε οτι σε ολους γενικα οχι σε αυτους που απορριφθηκαν η ειναι σε αναμονη ?αλλα σε αυτους που λενε ενδεικτικο σημενει οτι γινοντε καποιες διασταυρωσεις στοιχειων δηλ συστημα ειναι αυτο οτι θελει κανει...και ειπα οτι το ενδεικτικο μπορει να αλλαξει πχ να παει ακυρο και μου ειπε μια κοπελα οτι βεβεα μπορει να εχει γινει και λαθος και η αιτηση να ακυρωθει...αλλα κατα 99 τις εκατο τα δικαιουτε ομως καποιος που εχει αποτελεσμα ενδεικτικο...τι ναπω και εγω εχω τρελλαθει χαχα....αν το συστημα τα δει ολα οκ μετα απο μονο του βγαζει προς πληρωμη και μετα ο δικαιουχος παει τραπεζα...μια αλλη που ειχα ρωτησει παλι εκει μεσα ελεγε οτι το το ενδεικτικο αποδοχη σημενει οτι το συστημα το εχει αποδεχτει και οτι εχουν ελεγθει οι αιτησεις μεχρι τελος απριλιου και οτι ειναι οριστικοποιημενες και μετα το θεμα ειναι της τραπεζας να στα πιστωσει δηλ το ενδεικτικο απο αυτους ειπε δεν αλλαζει ειναι οριστικη απαντηση...τωρα πιος απο ολους λεει τα σωστα πραγματα χαχα



#36   afragos13

afragos13

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Twitter:@-
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 11:42

εγω που ρωτησα τωρα ειπανε οτι σε ολους γενικα οχι σε αυτους που απορριφθηκαν η ειναι σε αναμονη ?αλλα σε αυτους που λενε ενδεικτικο σημενει οτι γινοντε καποιες διασταυρωσεις στοιχειων δηλ συστημα ειναι αυτο οτι θελει κανει...και ειπα οτι το ενδεικτικο μπορει να αλλαξει πχ να παει ακυρο και μου ειπε μια κοπελα οτι βεβεα μπορει να εχει γινει και λαθος και η αιτηση να ακυρωθει...αλλα κατα 99 τις εκατο τα δικαιουτε ομως καποιος που εχει αποτελεσμα ενδεικτικο...τι ναπω και εγω εχω τρελλαθει χαχα....αν το συστημα τα δει ολα οκ μετα απο μονο του βγαζει προς πληρωμη και μετα ο δικαιουχος παει τραπεζα...μια αλλη που ειχα ρωτησει παλι εκει μεσα ελεγε οτι το το ενδεικτικο αποδοχη σημενει οτι το συστημα το εχει αποδεχτει και οτι εχουν ελεγθει οι αιτησεις μεχρι τελος απριλιου και οτι ειναι οριστικοποιημενες και μετα το θεμα ειναι της τραπεζας να στα πιστωσει δηλ το ενδεικτικο απο αυτους ειπε δεν αλλαζει ειναι οριστικη απαντηση...τωρα πιος απο ολους λεει τα σωστα πραγματα χαχα

οτι να ναι



#37   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/05/2014 - 12:06

Η όλη φάση είναι....

Knowledge Is Power


#38   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 14:44

εμενα λεει ακομα ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη και το ποσο ακομα...τιποτα ακομα....τι θα γινει τελικα...ξερει κανεις??αλλο τα πηραν εμαθα..



#39   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2014 - 13:31

καλησπερα σημερα  ειδα στα νεα αυτα εδω τι σημενει αυτο

 

Σε διαδικασία ελέγχου είναι ακόμα 62.000 αιτήσεις που είχαν υποβληθεί μέχρι τις 3 Μαΐου, ενώ από τις 4 έως τις 8 Μαΐου υποβλήθηκαν επιπλέον 68.000 αιτήσεις.

Οι επόμενες πληρωμές

Για τις αιτήσεις που υποβάλλονται από τις 4 Μαΐου μέχρι και το τέλος Μαΐου (εφόσον το δικαιούνται), οι πληρωμές θα γίνουν στις 10 Ιουνίου.

Η τρίτη και τελευταία πληρωμή θα γίνει στις αρχές Ιουλίου, για όσες αιτήσεις υποβληθούν (και εγκριθούν) μέχρι τις 30 Ιουνίου.

αρα με τη λογικη οι 62.000 που ειναι ακομα υπο ελεγχο λογικα οσοι το δικεουντε θα τα παρουν μεσα στην εβδομαδα αλλα οι αλλοι 68000 λογικα που ειναι απο 4 μαιου θα τα παρονε ιουνιο απο οτι καταλαβα...

 

δεν λενε ομως οι 62000 ποτε θα τα παρουνε πχ..μεσα στη βδομαδα?η μεχρι τον ιουνιο πχ... δηλ 68000 και αλλοι 62000 θα τα παρουνε ιουνιο??/αδικια δεν ειναι αφου κανανε αιτηση μεχρι απριλιο τελος η μεχρι 3 μαιου???



#40   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/05/2014 - 10:13

γεια σε ολους και εγω αυτι ακριβως την ενδιξη ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτέλεσμα
ΑΠΟΔΟΧΗ - ΠΟΣΟ
500 και εχω κανει την αιτιση 30-4. ακομη δεν εχουν μπει τα λεφτα ξερει κανεις τπτ υπαρχει περιπτωσει να μην τα παρουμε??ευχαριστω....

Τελευταία επεξεργασία από: Katanass, 12/05/2014 - 10:16


#41   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 12/05/2014 - 14:10

Εγώ το έχω κάνει απο τις 24/4 και έχω αυτή την ένδειξη ακόμα και 0 στον λογαριασμό μου....θα δείξει λογικά μέσα σε αυτή την βδομάδα.....

Knowledge Is Power


#42   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2014 - 15:50

βλακειες λενε εχουν φαει τα λεφτα ρε σεις ξυπνατεεεεεεεεε...δεν υπαρχει δικαιολογια τι θα δειξει δηλ σε μια βδομαδα......εδω εμεθα οτι τα πηραν και φιλοξενουμενοι και 5 ατομα μαζι σε μια οικογενεια και ειχαν δηλωσει και τον ιδιο παροχο δεης σπιτιου και φιλοξενουνταν και τα πηραν...δηλ εκει εγινε ελεγχος γενικα???ποτε προλαβαν να δουν 200000 αιτησεις μια μια πχ...και τωρα φαγανε τα λεφτα οσοι τα φαγανε και μετα λενε οτι κανουν ελεγχο και βλακειες ελεος....δηλ στις 62000 του απριλιου κανουνε ελεγχο ακομα???ενω στις 200000 που δοθηκαν πχ τα ελεγξανε?εδω πηρανε λεφτα και ατομα που ειχαν κανει και μεχρι 3 μαιου και αλλοι που κανανε απριλιο η τελος η 17 πχ και ακομα δεν τα πηραν τι τρεχει ομως.....αραγε????

εκλογες ερχοντε κατσε να δειτε να γελασετε χαχαχχα....



#43   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/05/2014 - 16:10

Παιδιά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει, έχω κάνει την αίτηση από τις 18/4, με το αποτέλεσμα ενδεικτικό το οποίο παραμένει και στη τράπεζα 0, μάλλον δεν θα τα πάρουμε τα χρήματα!



#44   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2014 - 16:20

Παιδιά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει, έχω κάνει την αίτηση από τις 18/4, με το αποτέλεσμα ενδεικτικό το οποίο παραμένει και στη τράπεζα 0, μάλλον δεν θα τα πάρουμε τα χρήματα!

αυτο ξερω και εγω ....τι ελεγχο λενε και βλακειες πχ...



#45   kOAZ

kOAZ

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/05/2014 - 16:36

Ας μας απορρίψουν τουλάχιστον, να ξέρουμε, ώστε να μη περιμένουμε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες