Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 7 ψήφοι

Service Infoquest iPhone...μια νέα Arvato γεννιέται...;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2014 - 19:18

Aυτες ολες οι απατεωνοεταιρειες ξεκινησαν απο το τιποτα....απλα βρεθηκαν εκει επειδη καποιοι "καλοι κυριοι" εκμετταλευτηκαν καταστασεις ..πολιτικες κυριες και οικονομικες βλ χρηματιστηριο.

Τωρα τι infoquest και κουραφεξαλα...τυχαρπαστοι ειναι ολοι τους και μαθαινουν στη καμπουρα σου φουκαρα Stevobmw :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   konkos

konkos

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/09/2014 - 20:58

Καλησπερα, πηγα και εγω το σαββατο 30/08 το 5αρι μου στην εν λογο εταιρια μετα απο προβλημα που παρουσιασε το κουμπι της μειωσης της φωνης το οποιο λειτουργουσε οποτε ηθελε.Ο υπαλληλος που το παρελαβε μου ειπε οτι το κινητο ειναι ετσι κι αλλιως για αντικατασταση λογο μπαταριας κλπ με τα οποια εγω δεν ειχα κανενα προβλημα και ας το εχω 18μηνες.Καναμε αιτηση για 24μηνη εγγυηση  η οποια μου ειπε οτι θα γινοταν δεκτη και σε 7 εργασιμες μερες θα ειχα καινουργιο(ανακατασκευασμενο)στα χερια μου.Πηρα σημερα τηλ και μου ειπαν οτι η συσκευη δεν εχει καν ελεγχθει και οτι κακως ο υπαλληλος μου ειπε για 7 εργασιμες.Οπως καταλαβαινετε ο  αρχικος ενθουσιασμος μου για την 2ετη εγγυηση ,αντικατασταση, σοβαρο και υπευθυνο σερβις κλπ και διαβαζοντας ολα τα πραπανω που γραφετε αρχισε να εξανεμιζεται και βλεπω ταλαιπωρια στον οριζοντα.Παντως ηθελα να σας πω οτι τα iphone ΔΕΝ τα επισκευαζουν συμφωνα με τα λεγομενα του υπαλληλου και ελπιζω να ειναι ετσι.Υ.Γ δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι για μια τοσο υπερτιμημενη συσκευη να παρακαλαμε για κατι που ειναι αυτονοητο για αλλες εταιριες (οτιδηποτε ειδος)εστω και αν εδρευουν στην Ελλαδα!Ευχαριστω.



#18   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:05

Οπότε τι κανεις;; Παιρνεις μια μερα άδεια απο τη δουλεια βγάζεις ενα εισητηριακι με Ryanair για Ρώμη με 40€ (πήγαινε ελα) πας στο πλησιέστερο apple store και το αλλάζεις επιτόπου. Ουτε νεύρα ουτε μαλακιες φιλε μου stevo παιρνεις και τον αέρα σου και τελος... Με τους ξεφτιλες να πούμε. Δημόσιοι υπάλληλοι γίνανε εκει μεσα....

γινεται αυτο;;;

να αλλαξεις συσκευη σε αλλη χωρα απο αυτην ποθ την αγορασες;



#19   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:07

γινεται αυτο;;;
να αλλαξεις συσκευη σε αλλη χωρα απο αυτην ποθ την αγορασες;

Φυσικά ρε man

#20   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:08

Φυσικά ρε man


Woman. ;)

#21   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:10

ένας λόγος να μείνετε μακριά από την apple στην Eλλάδα...! δεν θα βρείτε εύκολα άκρη.. αν ήσουνα στο εξωτερικό θα άλλαζες την συσκευή σου άμεσα σε apple store.. :)



#22   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:13

Αν υπηρχε apple στην Ελλαδα δεν θα τραβουσαμε ολη αυτη τη ταλαιπωρια με τους παροχους και τη infoquest.

#23   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:13

Ρε παιδιά αφού είναι χάλια εταιρία και με αίσχος service γιατί δε πάτε στη samsung να σωθείται? Μπορείς ο βασίλης να μας θυμίσει την εμπειρία του απο το service τους... και απότι θυμάμαι και η wind σε φίλο έκανε 1 μήνα να του δώσει απάντηση για το αν παίρνει άλλο τηλέφωνο.



#24   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:15

Woman. ;)

χαχα woman :)

σας διαβαζω τοσο καιρο που ξεχασα να πω οτι δεν εχω καναγραψει στο forum



#25   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:22

Εγω εχω να πω οτι παντα δεν θα είμαστε ικανοποιημενοι, ας δεχτούμε το γεγονος οτι η Apple στην ελλαδα δεν υπάρχει και ας παμε παρακάτω, η info-quest παντα ηταν τσακ μπαμ σε αυτα, μπορεί να παρει μια εβδομάδα μπορεί να παρει 2 εβδομάδες, συγκριτηκά με αλλους ειναι ανώτερη σε θεματα των πελατών της, εχω παει αψογο κινητό στο Γερμανό με πρόβλημα και μου το εβγαλαν εκτος εγγύησης, εχω παει χτυπημένο κινητό χωρίς πρόβλημα στην Info-Quest και "προβλημα" στην θερμοκρασία και μου το αλλαξαν, μπορεί να μου πήρε 8 ημέρες για να γίνει η αλλαγή, αλλα προσωπικά δεν με απασχολεί, μακαρι να είχαμε Apple Store αλλα δεν εχουμε, το αλλο το παλικάρι πηγε το κινητό του στην Wind και του το γύρισαν χτυπημένο + οτι η Info-Quest για Αθήνα τουλάχιστον σου στέλνει το καινούργιο κινητό σπίτι σου με την ACS, στον Γερμανο πλήρωσα 9€ για να το παραλάβω και εκανε 7 ημερες απο την ημέρα που ειπα οτι δεν θελω να μου το φτιάξουν μεχρι να μου το φέρουν. Διαλέγουμε την καλύτερη επιλογή ανάμεσα στις διαθέσιμες επιλογές παιδιά.



#26   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:25

Εγω εχω να πω οτι παντα δεν θα είμαστε ικανοποιημενοι, ας δεχτούμε το γεγονος οτι η Apple στην ελλαδα δεν υπάρχει και ας παμε παρακάτω, η info-quest παντα ηταν τσακ μπαμ σε αυτα, μπορεί να παρει μια εβδομάδα μπορεί να παρει 2 εβδομάδες, συγκριτηκά με αλλους ειναι ανώτερη σε θεματα των πελατών της, εχω παει αψογο κινητό στο Γερμανό με πρόβλημα και μου το εβγαλαν εκτος εγγύησης, εχω παει χτυπημένο κινητό χωρίς πρόβλημα στην Info-Quest και "προβλημα" στην θερμοκρασία και μου το αλλαξαν, μπορεί να μου πήρε 8 ημέρες για να γίνει η αλλαγή, αλλα προσωπικά δεν με απασχολεί, μακαρι να είχαμε Apple Store αλλα δεν εχουμε, το αλλο το παλικάρι πηγε το κινητό του στην Wind και του το γύρισαν χτυπημένο + οτι η Info-Quest για Αθήνα τουλάχιστον σου στέλνει το καινούργιο κινητό σπίτι σου με την ACS, στον Γερμανο πλήρωσα 9€ για να το παραλάβω και εκανε 7 ημερες απο την ημέρα που ειπα οτι δεν θελω να μου το φτιάξουν μεχρι να μου το φέρουν. Διαλέγουμε την καλύτερη επιλογή ανάμεσα στις διαθέσιμες επιλογές παιδιά.


Δηλαδή στους τυφλούς επικρατεί ο μονοφθαλμος ;;
Εννοείται πως σς σχέση με Γερμανό αρβατο η infoquest ειναι καλύτερη αλλα όχι 15 εργάσιμες ρε παιδιά 3 βδομάδες σχεδόν μήνας .
Εντάξει έλεος
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#27   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:26

Έχει πάψει να ισχύει η έννοια του μονοπόλιου από τους παρόχους. Φίλος μου με θέμα στην οθόνη σε 5s δεν ήθελε να μπλέξει με Γερμανό κλπ, πήγε στην iSystem και μέσα σε 3 μέρες είχε τη νέα συσκευή στα χέρια του. Τον ενημέρωσαν για την όλη διαδικασία πόσο θα κάνει και ότι αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα του έλεγαν. Πέρα από τα άτομα που έχει η κάθε εταιρεία, είναι και το πώς λειτουργεί. Όταν δεν σε ενημερώνει σωστά και σου λέει ότι να 'ναι...


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#28   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:28

Έχει πάψει να ισχύει η έννοια του μονοπόλιου από τους παρόχους. Φίλος μου με θέμα στην οθόνη σε 5s δεν ήθελε να μπλέξει με Γερμανό κλπ, πήγε στην iSystem και μέσα σε 3 μέρες είχε τη νέα συσκευή στα χέρια του. Τον ενημέρωσαν για την όλη διαδικασία πόσο θα κάνει και ότι αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα του έλεγαν. Πέρα από τα άτομα που έχει η κάθε εταιρεία, είναι και το πώς λειτουργεί. Όταν δεν σε ενημερώνει σωστά και σου λέει ότι να 'ναι...

καινούργιο ή ανακατασκευασμένο?



#29   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:30

Δηλαδή στους τυφλούς επικρατεί ο μονοφθαλμος ;;
Εννοείται πως σς σχέση με Γερμανό αρβατο η infoquest ειναι καλύτερη αλλα όχι 15 εργάσιμες ρε παιδιά 3 βδομάδες σχεδόν μήνας .
Εντάξει έλεος

 

Και εμενα αυτα μου ελεγαν αδερφέ, αλλα του βάζουν το ΤΟΠ, πιο νωρίς θα ερθει, αλλα εαν σου πουν 8 μερες και κανει 10 αυτοι θα εκτεθούν και σου ξαναλέω πως απο την στιγμή που δεν εχουμε apple store επιλέγουμε την καλυτερη δυνατη επιλογή, η οποία κατα την αποψη μου ειναι η Info-Quest, δεν μπορείς να κανεις κατι αλλο ετσι κι αλλιως εκτος εαν βρεθείς στο εξωτερικό κάποια στιγμή και πας σε ενα AppleStore εκει μεσα σε 5 λεπτά εχεις φύγει με νεα συσκυεή, εδω ομως οχι και μάλιστα ο νομος λεει πως πρεπει να περάσουνε νομιζω 15 ημερες χωρίς να επισκευαστεί η συσκευή σου για να ειναι υποχρεωμένο ενα κατάστημα να σου δώσει προσωρινή συσκευή. Ομως ξερεις οτι μεσα σε 15 μερες θα εχεις την συσκευή σου οχι να παίρνεις 100 τηλεφωνα και να μην βγάζεις ακρη, δεν λεω οτι η info-quest ειναι η καλύτερη γενικά, αλλα στην συγκεκριμένη περίπτωση που εχουμε αυτες τις επιλογές, ναι ειναι η καλύτερη για τώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 08/09/2014 - 21:31


#30   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/09/2014 - 21:34

καινούργιο ή ανακατασκευασμένο?

Κανείς δεν δίνει καινούργιο. Ανακατασκευασμένα είναι όλα. Η Apple τα στέλνει. Μη ξεχνάτε, σχετικά με το service από τους παρόχους ότι δεν ασχολούνται μόνο με Apple συσκευές... Έχουν και τον υπόλοιπων εταιρειών...


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες