Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Iphone6 εχει στραβωσει?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:01

Δηλαδή πρέπει πάντα να κουβαλάμε τσαντάκι για να μην στραβώνει;
Δεν θα έπρεπε πριν την κυκλοφορία να εξετάσουν την ανθεκτικότητα του αλουμινίου;
Υπάρχει στις οδηγίες χρήσης προειδοποίηση για αυτήν την ιδιομορφία;
Να παν να κόψουν τον λαιμό τους να το αλλάξουν και να κοιτάξουν να λύσουν τα χίλια μύρια προβλήματα που έχουν εμφανιστεί την τελευταία διετία..

αν αγοράσεις ένα κόσμημα.. ότι και αν είναι αυτό.. έχει οδηγίες πως να το μεταχειρίζεσαι; τι θέλατε να λέει μέσα στο manual η Apple; προσοχή μην βάζετε στην τσέπη το κινητό; δεν είναι λογική αυτό που λες...! κάθε συσκευή μπορεί να χαλάσει αν δεν την προσέχετε...! είναι καθαρά δικη σας η ευθύνη...! θα σασ το αναφέρω αλλιώς.. αγοράζεις ένα διαμάντι το οποιο είναι ευαίσθητο και θέλει προσοχή...! κάθε πολύτιμο αντικείμενο το προσέχουμε και δεν το βάζουμε στην τσέπη μας...! :)

 

Η Apple, σε ανακοίνωσή της, σύμφωνα με το BBC, το Γαλλικό Πρακτορείο και τους New York Times επεσήμανε ότι το εξωτερικό περίβλημα του νέου smartphone της έχει κατασκευαστεί από ανοδιωμένο αλουμίνιο, που έχει υποστεί βαφή για πρόσθετη ενίσχυση. Επίσης, ανέφερε ότι η συσκευή διαθέτει μέρη από ανοξείδωτο ατσάλι και τιτάνιο, καθώς και «το πιο δυνατό γυαλί στην βιομηχανία smartphones», που προσθέτουν έξτρα αντοχή στις περιοχές εκείνες που είναι πιθανό να καταπονηθούν περισσότερο.
 
Η εταιρεία υπογράμμισε ότι επέλεξε υψηλής ποιότητας υλικά, ότι έδωσε μεγάλη προσοχή στην κατασκευή και ότι έκανε όλα τα αναγκαία τεστ κατά τον κύκλο ανάπτυξης του προϊόντος, έτσι ώστε το iPhone 6 και το iPhone 6 Ρlus «να πληρούν ή και να υπερκαλύπτουν όλες τις υψηλές προδιαγραφές ποιότητας για να αντέχουν στην καθημερινή πραγματική χρήση τους».
 
«Με φυσιολογική χρήση, ένα λύγισμα στο iPhone 6 είναι υπερβολικά σπάνιο», τόνισε και πρόσθεσε ότι «μετά από τις πρώτες έξι ημέρες πώλησης (του νέου μοντέλου), συνολικά εννέα πελάτες ήλθαν σε επαφή με την Apple για ένα λυγισμένο iPhone 6 Plus».
 
Ανάμεσα στα τεστ που έκανε η εταιρεία, προτού κυκλοφορήσει το νέο προϊόν, ήταν η «δοκιμασία του καθίσματος», κατά την οποία έλεγξε τις πιθανές συνέπειες, αν ο χρήστης κάθεται πάνω σε μια σκληρή επιφάνεια, έχοντας τη συσκευή στην πίσω τσέπη του. Πραγματοποίησε επίσης τη «δοκιμασία του στριψίματος», για να διαπιστώσει τυχόν συνέπειες, αν ο χρήστης πιάσει τη συσκευή με τα χέρια του από τις δύο άκρες και προσπαθήσει να τη λυγίσει.
 
τώρα αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες για την θεωρία λυγίσματος επικοινωνήστε με την apple...!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:36

Δεν ειναι θεωρια αλλα σπανιο γεγονος

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#48   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:36

Τα γεγονότα δείχνουν ότι οι <δοκιμές>αντοχής που έκανε ήταν όπως την βόλευαν..
Είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον τα μισά που ήδη κυκλοφορούν είναι στην ίδια κατάσταση με του σημερινού τόπικ,απλώς οι περισσότεροι δεν το έχουν τσεκάρει..
Εφόσον δεν ήταν έτοιμοι για να κατασκευάσουν τόσο λεπτή συσκευή να το ανέβαλαν για το μέλλον

Τελευταία επεξεργασία από: giannik, 13/12/2014 - 18:43


#49   konkos

konkos

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:43

παιδια καλησπερα, λογο προσωπικης εμπειριας δωσε πισω το τηλ και μην λες τιποτα για στραβωμα  αλλα οτι η μπαταρια σου κανει ιστοριες (κλεινει το τηλ οταν ειναι στο 30%κλπ)θα σου πουν οτι το διαγνωστικο δεν εβγαλε προβλημα εσυ θα επιμενεις και σε 2-3 μερες θα εχεις καινουργιο iph6



#50   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:43

Τα γεγονότα δείχνουν ότι πι <δοκιμές>αντοχής που έκανε ήταν όπως την βόλευαν..
Είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον τα μισά που ήδη κυκλοφορούν είναι στην ίδια κατάσταση με του σημερινού τόπικ,απλώς οι περισσότεροι δεν το έχουν τσεκάρει..
Εφόσον δεν ήταν έτοιμοι για να κατασκευάσουν τόσο λεπτή συσκευή να το ανέβαλαν για το μέλλον


Είσαι υπερβολικός,κανένα από όσα έχω δει δεν έχει στραβώσει,μονο όσοι βλάκες το προσπάθησαν και αν τα στράβωσαν θα χαρώ να μην τους τα αλλάξουν.πραγματικα .
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#51   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:45

Τα γεγονότα δείχνουν ότι πι <δοκιμές>αντοχής που έκανε ήταν όπως την βόλευαν..
Είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον τα μισά που ήδη κυκλοφορούν είναι στην ίδια κατάσταση με του σημερινού τόπικ,απλώς οι περισσότεροι δεν το έχουν τσεκάρει..
Εφόσον δεν ήταν έτοιμοι για να κατασκευάσουν τόσο λεπτή συσκευή να το ανέβαλαν για το μέλλον

ναι αλλα είναι το μονο κινητό που ισιώνει :P

uri-phone 



#52   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 13/12/2014 - 18:47

Είσαι υπερβολικός,κανένα από όσα έχω δει δεν έχει στραβώσει,μονο όσοι βλάκες το προσπάθησαν και αν τα στράβωσαν θα χαρώ να μην τους τα αλλάξουν.πραγματικα .


Από ότι φαίνεται εφόσον το βάλεις έστω στην μπροστινή τσέπη και κάτσεις(χωρίς να είναι στενό το παντελόνι)κάτι αρκετά συνηθισμένο,παίζεις Λόττο..

#53   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:18

Ρε παιδιά αυτή τη μανία να βάζετε το τηλέφωνο στις τζέπες του παντελονιού δεν την καταλαβένω...έχω iphone εδώ και 4 χρόνια δεν το έχω βάλει ποτέ σε τζέπη παντελονιού, δηλαδή μόνο εγώ βγαίνω και φοράω μπουφάν η ζακέτα? Εσείς με τα αμάνικα βγένετε?


Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 13/12/2014 - 19:19


#54   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:20

Ρε παιδιά αυτή τη μανία να βάζετε το τηλέφωνο στις τζέπες του παντελονιού δεν την καταλαβένω...έχω iphone εδώ και 4 χρόνια δεν το έχω βάλει ποτέ σε τζέπη παντελονιού, δηλαδή μόνο εγώ βγαίνω και φοράω μπουφάν η ζακέτα? Εσείς με τα αμάνικα βγένετε?

Και το καλοκαίρι;



#55   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:30

Και το καλοκαίρι;

Το καλοκαίρι φίλε μου το τηλέφωνο όταν κάθομαι το κρατάω στο χέρι η το βάζω στο τραπέζι, όταν είμαι όρθιος στη τζέπη του παντελονιού.



#56   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:35

Ρε παιδιά αυτή τη μανία να βάζετε το τηλέφωνο στις τζέπες του παντελονιού δεν την καταλαβένω...έχω iphone εδώ και 4 χρόνια δεν το έχω βάλει ποτέ σε τζέπη παντελονιού, δηλαδή μόνο εγώ βγαίνω και φοράω μπουφάν η ζακέτα? Εσείς με τα αμάνικα βγένετε?

Κάτι τέτοια άκυρα διάβαζα και στα ξένα φόρουμ που τέτοια φαινόμενα με λυγισμένα iPhone 6 έχουν παρουσιαστεί εδώ και μήνες. Δηλαδή συγγνώμη αν δεν βάλεις το κινητό στην τσέπη του παντελονιού σου που θα το βάλεις;

Επίσης το φαινόμενο με τα λυγισμένα iPhone δεν είναι κάτι καινούριο, απλά στο δικό μας φόρουμ άργησε να εμφανιστεί.



#57   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:39

Καλά ΕΣΥ πλήρωνε δυο βασικούς μισθούς για τηλέφωνο και βάλτο στη κωλοτζέπη...και μετά βγες να λες ότι σε φταίει η κακιά Apple. Άσε εμένα το χαζό να το κρατάω στο χέρι.

#58   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:47

ΕΛΕΟΣ με το bendgate που άργησε να εμφανιστεί εδώ..

 

t7GNOSA.gif

BENDGATE-IPHONE-lo_3051225k.jpg

download.jpg

 

Πως αλλιώς θα επιδείξεις την iPhonιά που με τόσο κόπο πήρες;;;

 

iPhone-6-Plus-Pocket-Selects.jpg

 

Δε γίνεται και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Αν ήταν χοντρό θα βρίζατε ότι είναι χοντρό, τώρα που είναι λεπτό του %$ματε τη μάνα και στραβώνει. Διαλέξτε.


Αναρτημένη εικόνα


#59   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:50

παίδες εγώ που ποτέ δεν το βάζω τσέπη δεν νομίζω να έχω κανένα θέμα με το plus ε?

#60   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2014 - 19:50


Αυτο το iphone που χεις φιλε απο οσο λεγεται δεν στραβωνει,οποτε βαλτο και στην τζεπη...

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 13/12/2014 - 19:51

IPhone 14 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες