Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ο Phil Schiller απαντάει: Γιατί κυκλοφορούν ακόμη iOS συσκευές με χωρητικότητα 16GB;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/06/2015 - 19:26

Απο που τοκανες copy-paste με τετοια γραμματοσειρα και μας σπαμμαρεις; :D

 

Ακου nokia, εδω γουσταρουμε iPhone! Αντε γειααα katakefale, στο forum με τα nokia! :lol:  :lol:

Ρε τραβα παιξε με τις κουκλες σου που σπαμαρω.

Απο το τουι μου στο Twitter το εκανα copy.

Γιατι σε χαλαει η αληθεια.Ο Phil μιλησε και για την μπαταρια.Τι δεν καταλαβες atari4 ? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2015 - 20:00

Τα έχω πει χίλιες φορές για την μπαταρία
 
iPhone 6 -->1810 mAh -->129 g -->600 euro 1 μερα με το ζόρι [/size]
NOKIA 625 -->2000 mAh -->159 g ---> 125 euro ---> 2 μέρες ανετα [/size]
LUMIA 830 ---> 2200 mAh ---> 150 gr  ----> 200 euro ----> 2 μερες ανετα και 20% ακομα 
 
Μπραβο Phil
Γελάνε και τα χνούδια στο σαλόνι μου.


Alcatel m ekapses που είχα στον στρατό. 1 βδομάδα μπαταρία 20 ευρα. Οι περισσότεροι έχαναν τον φορτιστή στο τέλος. Νίκησα?



#48   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/06/2015 - 21:30

Οι ερωτήσεις ήταν πολύ καλές και στοχευμένες. Οι απαντήσεις 100% αναμενόμενες από ένα μεγαλοστέλεχος! Υπερασπίστηκε απόλυτα τις επιλογές της εταιρείας του.

Το αστείο πάντως είναι, ότι αν υιοθετήσουμε την επιλογή για αποθήκευση φωτογραφιών και λοιπών εγγράφων στο cloud, η προσπέλασή τους οδηγεί σε ακόμα πιο γρήγορη κατανάλωση της ήδη μικρής μπαταρίας, λόγω του downloading!! 



#49   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 11/06/2015 - 07:16

Δηλαδή τα αμερικανακια θέλουν μικρή μνήμη και μικρή μπαταρία; Α ρε κακομοιρα ελληνακια..

ΑΝ αυτό κατάλαβες από την φράση μου...τότε έχεις απόλυτο δίκιο!



#50   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:10

Αυτή η συζήτηση για την μπαταρία είναι ανευ ουσίας. Αν η συσκευή αντέχει από το πρωί ως το βράδυ που θα την φορτίσεις ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? Χρόνια στεναχωριόμουν για τη μπαταρία στο 4S τώρα που έχει 400 κύκλους και οριακά με κρατάει ως το βράδυ το χαίρομαι πιο πολύ το παλιό κινητό που δε με νοιάζει τι θα πάθει αν χαλάσει η μπαταρία κτλ. Στο τέλος όλα χαλάνε. Καλά να είμαστε να αντικαθιστούμε ό,τι χαλάει απλό είναι.

 

Τέλος να πώ ότι είναι μάλλον αστείο να επιλέγει κανείς iOS ή Android με βάση πόσο κρατάει η μπαταρία. Το iOS κατα γενική ομολογία είναι μακράν ανώτερο λειτουργικό σύστημα με τεράστιο οικοσύστημα και μία και μοναδική πολύ συγκεκριμένη συσκευή να το υποστηρίζει. Τώρα αν ξεκινάει η συζήτηση τύπου "ναι αλλά έχει κ android με 20 ευρώ" οκ έχει. Αν σε αφορά η συσκευή των 20 ευρώ παίρνεις αυτή. Αν θες iphone παίρνεις iphone. Απλά πράγματα.

 

Η Samsung έφτασε στο S6 για να δώσει ΓΥΑΛΙΝΟ μοντέλο, με ΒΙΔΩΜΕΝΗ μπαταρία και προ-ενσωματωμένη μνήμη. Τώρα όσοι κράζανε παίρνουν τα S6 (ομολογουμένως φανταστικές συσκευές) τα πετάνε κάτω και λένε "μα αυτό σπάει". Τι θέλω να πώ: Αγοράστε ότι αντέχει η τσέπη σας ή ότι σας ευχαριστεί και μην ασχολείστε ούτε με τους άλλους ούτε με τη μπαταρία.

 

Υ.Γ. ;Όταν παίζω παιχνίδια με το iphone το έχω ΠΑΝΤΑ στην πρίζα. Η μπαταρία μου είναι στην ίδια ή καλύτερη κατάσταση με φίλους που δεν χρησιμοποιούσαν το κινητό τους μην τυχόν και την χαλάσουν.



#51   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:16

Αυτή η συζήτηση για την μπαταρία είναι ανευ ουσίας. Αν η συσκευή αντέχει από το πρωί ως το βράδυ που θα την φορτίσεις ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? Χρόνια στεναχωριόμουν για τη μπαταρία στο 4S τώρα που έχει 400 κύκλους και οριακά με κρατάει ως το βράδυ το χαίρομαι πιο πολύ το παλιό κινητό που δε με νοιάζει τι θα πάθει αν χαλάσει η μπαταρία κτλ. Στο τέλος όλα χαλάνε. Καλά να είμαστε να αντικαθιστούμε ό,τι χαλάει απλό είναι.

 

Τέλος να πώ ότι είναι μάλλον αστείο να επιλέγει κανείς iOS ή Android με βάση πόσο κρατάει η μπαταρία. Το iOS κατα γενική ομολογία είναι μακράν ανώτερο λειτουργικό σύστημα με τεράστιο οικοσύστημα και μία και μοναδική πολύ συγκεκριμένη συσκευή να το υποστηρίζει. Τώρα αν ξεκινάει η συζήτηση τύπου "ναι αλλά έχει κ android με 20 ευρώ" οκ έχει. Αν σε αφορά η συσκευή των 20 ευρώ παίρνεις αυτή. Αν θες iphone παίρνεις iphone. Απλά πράγματα.

 

Η Samsung έφτασε στο S6 για να δώσει ΓΥΑΛΙΝΟ μοντέλο, με ΒΙΔΩΜΕΝΗ μπαταρία και προ-ενσωματωμένη μνήμη. Τώρα όσοι κράζανε παίρνουν τα S6 (ομολογουμένως φανταστικές συσκευές) τα πετάνε κάτω και λένε "μα αυτό σπάει". Τι θέλω να πώ: Αγοράστε ότι αντέχει η τσέπη σας ή ότι σας ευχαριστεί και μην ασχολείστε ούτε με τους άλλους ούτε με τη μπαταρία.

 

Υ.Γ. ;Όταν παίζω παιχνίδια με το iphone το έχω ΠΑΝΤΑ στην πρίζα. Η μπαταρία μου είναι στην ίδια ή καλύτερη κατάσταση με φίλους που δεν χρησιμοποιούσαν το κινητό τους μην τυχόν και την χαλάσουν.

 

Μια μπαταρια για 4s κανει 3 ευρω...


You'll Never Walk Alone


#52   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:30

Γελάνε και οι κότες στο χωριό μου



#53   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:39

Μια μπαταρια για 4s κανει 3 ευρω...

E τότε μην είσαι τσίπης ρε μεγάλε αγόρασε μία και στείλτην αντί να μου τη λές στο φόρουμ. Εξυπνάδες.



#54   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:41

Καλα η δικαιολογια οτι η μεγαλυτερη μνημη και μπαταρια προσδιδουν μεγαλυτερο κοστος ειναι για γελια. Μιλαμε για κοστος +10$ το πολυ!
Πες ρε φιλε οτι θελω να βγαζω εξτρα κερδος απο συνδρομες cloud και τα κατοσταρικα που σκας για την μεγαλυτερη μνημη και θα σαι και σωστος και μαγκας. Τι παπατζες ειναι αυτες;
Και αν οντως το cloud ειναι το μελλον μαζι με το 16αρι να μου εδινες και αλλα 16gb δωρο στο cloud και οχι 5gb που δεν φτανει για τιποτα!
Ή θα μπορουσες να πουλας 8αρι πιο φθηνο σαν βασικη συσκευη με προσφορα για φθηνο cloud!
Αλλιως να χαμε να λεγαμε.

ΥΓ. Οσοι επιμενουν οτι τους φτανουν τα 16gb σε iPhone 6, θα τους χαλαγε ενα 32αρι στα ιδια λεφτα ας πουμε; Θα ειχαν αγχος πως θα το γεμισουν;

Μια μπαταρια για 4s κανει 3 ευρω...

Ημιτασιον γιατι original-oem εχει κανα 10αρι...


#55   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:42

E τότε μην είσαι τσίπης ρε μεγάλε αγόρασε μία και στείλτην αντί να μου τη λές στο φόρουμ. Εξυπνάδες.

 

Δε στην λεω, φιλικα στο ειπα. Γιατι καποιοι νομιζουν οτι κανει 100ε να την αλλαξουν. Δε νομιζω να μην εχεις 3ε απλα δε ξερω αν ηξερες οτι κανει 3ε.


You'll Never Walk Alone


#56   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:42

Γιά να επανέλουμε στο θέμα μας !!!!



#57   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/06/2015 - 11:28

Η τέλεια χωρητικότητα είναι 32 και ίσως στο μέλλον γίνει 16 γιατί όλα γυρνάνε σε cloud storage πλέον. Το photo library optimization σου γλιτώνει απίστευτο χώρο πχ.
Δεινόσαυροι είναι κάτι vodafone που χρεώνουν τα data χρυσάφι.
Σε 2 χρονάκια το πολύ οι φωτό, η μουσική και τα έγγραφα θα τα έχουν όλοι cloud, δηλαδή οι περισσότεροι τα έχουν ήδη...
Αν εμείς στο Ελλαντα κυκλοφορούμε με το cellular κλειστό σε κινητό 700 ευρώ και streaming music και cloud storage τα ακούμε σαν ροζ μονόκερους δεν μας φταίει κανείς.

Πέρα από αυτό που λες να προσθέσω οτι free wifi έχει σχεδόν όλοι η Αμερική και η Αγγλία χώρες που δίνει την δέουσα προσοχή η Apple και Ιαπωνία Κίνα εμείς από έναν ανακοινώθηκε και από έναν άλλο ακυρώθηκε και μετά γκρινιάζουμε...

Knowledge Is Power


#58   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:54

ΑΝ αυτό κατάλαβες από την φράση μου...τότε έχεις απόλυτο δίκιο!

Sarcasm.. 



#59   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 13:30

To icloud μπορεί να λύνει το θέμα με τις φωτογραφίες όμως υπάρχει και το ζήτημα των εφαρμογών ειδικά των παιχνιδιών τα οποία ολοένα και μεγαλώνουν. Όσο για το icloud έχει βγάλει αρκετά κενά ασφαλείας στο παρελθόν αλλά εντάξει ας πούμε δεν έχουμε θέματα ιδιωτικότητας δεν το βρίσκω προτιμότερο από το να έχω μια στάνταρ μεγάλη χωρητικότητα. Προσωπικά τα 2 τελευταία μου τηλέφωνα είναι 64GB και είναι ακριβώς ότι χρειάζομαι. Θεωρώ ότι όταν πάς να δώσεις τόσα λεφτά πρέπει να πας all the way. Τη μεγάλη χωρητικότητα και ένα μεγάλο πρόγραμμα ίντερνετ για να μην ασχολείσαι.



#60   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2015 - 19:19

Δίνουμε 700ευρω για συσκευή και φοβόμαστε να δώσουμε μετά από 2 χρόνια μάνα 15αρι να αλλάξουμε την μπαταρία αλλά έτσι δεν την απολαμβάνουμε την συσκευή ...αυτό μας έφαγε..εξάλλου εμένα τ ίφον6 μ κρατάει μια μέρα γύρω στις 10 ώρες με 3g πάντα ανοιχτό browsing και διάφορα . Ένα 4πυρηνο με 1 Ραμ και 3000mah της βονταφον αντέχει με παρόμοια χρήση 14ωρες. Ε ωραία τι να κάνουμε το ένα έχει 1800κατι μπαταρία το άλλο στον διπλάσιο.... Άρα τ λειτουργικό κάνει δουλειά και δεν καταναλώνει πολύ την μπαταρία άρα απολαυστε την συσκευή και μη σας νοιάζει τπτ...πολλοί δεν έχουν ούτε 700ευρω για να θερμανθούν ...εμείς που τα διαθέσαμε δεν θα κλαψουμε ακόμα 40το πολύ για αλλαγή σε 2 με 3 χρόνια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες