Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   meniost

meniost

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:20

Καλησπέρα,

 

Έχει παρατηρήσει κανείς στο 6s να κολλάει το ποσοστό της μπαταρίας? Δηλαδή, να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο να σου δείχνει ότι είναι πχ στο 80% μπαταρία και μετά από κάποια δευτερόλεπτα χρήσης να πέφτει στο 71%. Και αυτό γίνεται και όταν φορτίζει το τηλέφωνο αλλά και κατά την διάρκεια της ημέρας, σε οποιοδήποτε ποσοστό της μπαταρίας. 

 

Από ότι έψαξα λίγο έχουν και άλλοι αυτό το θέμα.. 

 

iPhone 6s 64Gb 9.0.2 set up as new και όχι επαναφορά από backup.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:37

Καλησπέρα,

 

Έχει παρατηρήσει κανείς στο 6s να κολλάει το ποσοστό της μπαταρίας? Δηλαδή, να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο να σου δείχνει ότι είναι πχ στο 80% μπαταρία και μετά από κάποια δευτερόλεπτα χρήσης να πέφτει στο 71%. Και αυτό γίνεται και όταν φορτίζει το τηλέφωνο αλλά και κατά την διάρκεια της ημέρας, σε οποιοδήποτε ποσοστό της μπαταρίας. 

 

Από ότι έψαξα λίγο έχουν και άλλοι αυτό το θέμα.. 

 

iPhone 6s 64Gb 9.0.2 set up as new και όχι επαναφορά από backup.

Και το δικό μου 6s Plus παρουσίασε εχτές αυτό το πρόβλημα και όπως διαβάζω δεν είναι θέμα μάλλον συσκευής αλλά Software, αναμένουμε προς το παρών το update μήπως και λύσει το πρόβλημα..

 

Μετά από upgrade του IOS 9 διαβάζω πως το έκανε και σε παλιότερες συσκευές..


@CaLi@


#888   meniost

meniost

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:40

Ελπίζω να είναι θέμα software και να το διορθώσουν με την 9.1 γιατί είναι σπαστικό και δεν μπορείς να ξέρεις κάποιες φορές πόση μπαταρία έχεις...



#889   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:46

Δεν φτίαχνει ούτε με hard reset δλδ?


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#890   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:47

Ελπίζω να είναι θέμα software και να το διορθώσουν με την 9.1 γιατί είναι σπαστικό και δεν μπορείς να ξέρεις κάποιες φορές πόση μπαταρία έχεις...

μπορεις απλά να βγάλεις τελείως το ποσοστό και να μην αγχώνεσαι με την μπαταρία παρα μόνο όταν φτάσει στο κόκκινο..:) εγω έτσι κανω.. Έχουμε πολλά άγχη στην ζωή μας πλέον για να έχουμε να μας πειράζει και η μπαταρία του κινητού μας..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 12/10/2015 - 23:47


#891   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:52

μπορεις απλά να βγάλεις τελείως το ποσοστό και να μην αγχώνεσαι με την μπαταρία παρα μόνο όταν φτάσει στο κόκκινο.. :) εγω έτσι κανω.. Έχουμε πολλά άγχη στην ζωή μας πλέον για να έχουμε να μας πειράζει και η μπαταρία του κινητού μας.. :)

Δεν κατάλαβες δεν δείχνει καν το πόσο μπαταρία έχεις εγώ του έκανα restart και από 76% μου έδειξε 3% κοκκίνισε και μου πέταξε το low mode... κοινός θα έσβηνε χωρίς να πάρω χαμπάρι το γιατί..

 

Δεν ξέρω αν λύνεται με Hard reset γιατί όπως διάβασα στο παραπάνω link έχει παρουσιαστεί μετά το 9 και σε πολλούς χρήστες ...


@CaLi@


#892   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 12/10/2015 - 23:55

76% έδειχνε από το πρωί της κυριακής μέχρι το πρωί της δευτέρας και έτσι είπα να κάνω restart...


@CaLi@


#893   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/10/2015 - 00:23

76% έδειχνε από το πρωί της κυριακής μέχρι το πρωί της δευτέρας και έτσι είπα να κάνω restart...

κατάλαβα.. Πολυ περίεργο πρόβλημα. Δεν μου το εχει κανει προσωπικά αλλά εχω την beta όποτε μπορεί να εχει ήδη διορθωθεί εκεί.

#894   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/10/2015 - 00:26

κατάλαβα.. Πολυ περίεργο πρόβλημα. Δεν μου το εχει κανει προσωπικά αλλά εχω την beta όποτε μπορεί να εχει ήδη διορθωθεί εκεί.

Μακάρι, εμένα μετά από μία βδομάδα που έχω το κινητό το έκανε πρώτη φόρα εχτές, για να δούμε... 


@CaLi@


#895   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/10/2015 - 00:45

εμενα 6s plus δεν μου εχει κανει κατι τετοιο...στην αρχη μου εκανε τα κλασσικα lagarismata/freezarismata που λενε και αλλοι αλλα τωρα ειναι οκ...με την μπαταρια μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι τετοιο..



#896   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 00:53

Ούτε εμένα σε καμία συσκευή που φοράνε ios 9.0.2



#897   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2015 - 01:46

τι γκαντεμιά ρε φουστη να πούμε.τόσο καιρό μαζεύεις "φασούλι το φασούλι",το έχεις κάνει  μασούρι και σχεδόν το έχεις χώσει  στον ποπό σου για να πας στο Kaizer  και να πάρεις το αιφονι 6s και πέφτεις πάνω σε πορεία (ποιου αλλουνού φορέα???έλα μου ντε...) του ΠΑΜΕ(ειρηνικότατη και αξιοπρεπέστατη κατά τ' άλλα)  και έχεις το προσωπικό της μπύρας να τα έχει κάνει πάνω του και να κλείνεται μέσα σαν τα ποντίκια με κατεβασμένα ρολά!!αει σιχτίρ ΟΡΝΙΘΕΣ...



#898   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/10/2015 - 05:26

τι γκαντεμιά ρε φουστη να πούμε.τόσο καιρό μαζεύεις "φασούλι το φασούλι",το έχεις κάνει  μασούρι και σχεδόν το έχεις χώσει  στον ποπό σου για να πας στο Kaizer  και να πάρεις το αιφονι 6s και πέφτεις πάνω σε πορεία (ποιου αλλουνού φορέα???έλα μου ντε...) του ΠΑΜΕ(ειρηνικότατη και αξιοπρεπέστατη κατά τ' άλλα)  και έχεις το προσωπικό της μπύρας να τα έχει κάνει πάνω του και να κλείνεται μέσα σαν τα ποντίκια με κατεβασμένα ρολά!!αει σιχτίρ ΟΡΝΙΘΕΣ...

καλυτερα απο καιζερ μακρια ποτε δεν ξαναπαταω σε αυτο το μαγαζι αν εννοεις αυτο που ειναι κοντα στην ομονοια απατεωνες κ ψευτες

#899   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2015 - 16:33

Καλησπερα...

Ξερει μηπως...λεω μηπως.... αν υπαρχει διαθεσιμο iPhone 64 gb  σε καποιο καταστημα WIND?? Ρωταω μονο για καταστηματα Wind (αττικης) γιατι εχω και αναβαθμιση....

 

Ειπα να ρωτησω μηπως καποιος γνωριζει...καθως ετοιμαζομαι για εξωτερικο και ειναι κριμα να μη το εχω... -_-



#900   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 24/10/2015 - 10:49

Κάνε μια προσπάθεια στην Wind στο Μαρούσι, κατάστημα Ερμού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες