Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:00

Κολοκύθια με τη ρίγανη as you know. Και μετά λένε για πτώσεις στις πωλήσεις στο 6s(είναι τηλεφωνάρα κανείς δεν αντιλέγει). Ακριβή πολιτική, παρόμοιο σουλούπι, παρόμοια στοιχεία στο σασί σχεδόν αλλά μετά μια αμηχανία σχετικά με τις πωλήσεις. Νομίζουν οτι δεν υπάρχει πλέον παγκόσμια οικονομική κρίση, δεν υπάρχει το s7, δεν υπάρχουν οι κινέζοι, τι άλλο δεν είπαμε? Μου θυμίζει το τραγούδι της Έλλης μα εγω ζω στον κόσμο τον δικό μου. Δεν πειράζει κάποια στιγμή θα καταλάβουν οτι με τέτοιες τιμές δεν πας πουθενά εκτός και αν θες να πουλάς στην αγορά μόνο της Αμερικής και είσαι αδιάφορος για την εε. Θα γυρίσουν στις τιμές των 550 ευρώ που θα πάει θα συνειδητοποιήσουν οτι πλέον δεν τους βγαίνουν τα μαθηματικά.


Η τιμή του iphone ειναι σταθερή εδώ και πόσα χρόνια. 650$. Τώρα αν στην Ευρώπη ή αλλού η τιμή αυξάνεται, θα πρέπει να αναζητήσουμε τον πραγματικό υπαίτιο.

Η Apple δεν πουλάει ακριβά στην Ευρώπη γιατί αποφάσισε ένα πρωί ότι θέλει να τα τσεπώσει χοντρά.

Προφανώς και η αλλαγή ισοτιμίας (μην ξεχνάς οτι κάποτε 1€ > 1.4$) αλλάζει την τιμή. Μαζί με την αύξηση των διαφόρων φόρων και με τα κόστη μεταφοράς προφανώς βγαίνει αυτή η τιμή.

Δεν αυξάνει η "κακιά" Apple την τιμή, ψάξε αλλού για υπευθυνους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:14

Η τιμή του iphone ειναι σταθερή εδώ και πόσα χρόνια. 650$. Τώρα αν στην Ευρώπη ή αλλού η τιμή αυξάνεται, θα πρέπει να αναζητήσουμε τον πραγματικό υπαίτιο.

Η Apple δεν πουλάει ακριβά στην Ευρώπη γιατί αποφάσισε ένα πρωί ότι θέλει να τα τσεπώσει χοντρά.

Προφανώς και η αλλαγή ισοτιμίας (μην ξεχνάς οτι κάποτε 1€ > 1.4$) αλλάζει την τιμή. Μαζί με την αύξηση των διαφόρων φόρων και με τα κόστη μεταφοράς προφανώς βγαίνει αυτή η τιμή.

Δεν αυξάνει η "κακιά" Apple την τιμή, ψάξε αλλού για υπευθυνους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν το 2008 τότε δεν κυκλοφόρησε το iphone 4? Και από τα P.....c το αγόρασα με 520 και σήμερα θες 670 -700 εγώ αυτό το λέω καπέλο. Δε νομίζω οτι ο καταναλωτής είναι πάντα υποχρεωμένος να κάνει απόσβεση κάθε φορά αυτής της αύξησης. Δεν είμαστε εμείς τα μαξιλαράκια που θα απορροφήσουμε την διαφορά. Δεν είναι σταθερή η τιμή. Διαφωνώ πλήρως αν και γράφεις πολύ ωραία και απλά θέλω να σου θυμίσω μόνο κάποιον που μείωσε την τιμή του iphone όταν οι πωλήσεις του δεν πήγαιναν καλά. Στο πρώτο iphone αναφέρομαι. Και κλείνοντας θα πω μόνο τούτο το 2008 έλεγα για μείωση του τζίρου που θα συμβεί μετά από χρόνια. Τότε όμως η οικονομική κρίση ήταν σχεδόν ανύπαρκτη, σήμερα όμως μια χαρά τα δείχνει τα δόντια της. Τότε είχε μια samsung που λάγκαρε το κινητό από το power on και η Κίνα ήταν ανύπαρκτη. Τώρα? Μιλάμε για την ίδια κατάσταση?


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 21/06/2016 - 01:17


#438   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:14

Κολοκύθια με τη ρίγανη as you know. Και μετά λένε για πτώσεις στις πωλήσεις στο 6s(είναι τηλεφωνάρα κανείς δεν αντιλέγει). Ακριβή πολιτική, παρόμοιο σουλούπι, παρόμοια στοιχεία στο σασί σχεδόν αλλά μετά μια αμηχανία σχετικά με τις πωλήσεις. Νομίζουν οτι δεν υπάρχει πλέον παγκόσμια οικονομική κρίση, δεν υπάρχει το s7, δεν υπάρχουν οι κινέζοι, τι άλλο δεν είπαμε? Μου θυμίζει το τραγούδι της Έλλης μα εγω ζω στον κόσμο τον δικό μου. Δεν πειράζει κάποια στιγμή θα καταλάβουν οτι με τέτοιες τιμές δεν πας πουθενά εκτός και αν θες να πουλάς στην αγορά μόνο της Αμερικής και είσαι αδιάφορος για την εε. Θα γυρίσουν στις τιμές των 550 ευρώ που θα πάει θα συνειδητοποιήσουν  οτι πλέον δεν τους βγαίνουν τα μαθηματικά.

Απο το 2011 τα ακούμε αυτά, 2016 φτάσαμε και στην Apple σκουπίζονται στην τουαλέτα με δολάρια. Και τότε υπήρχε κρίση, S3 ο νεος iPhone killer και να χαμε να λεγαμε. 



#439   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:20

Όταν το 2008 τότε δεν κυκλοφόρησε το iphone 4? Και από τα P.....c το αγόρασα με 520 και σήμερα θες 670 -700 εγώ αυτό το λέω καπέλο. Δε νομίζω οτι ο καταναλωτής είναι πάντα υποχρεωμένος κάνει απόσβεση κάθε φορά αυτής της αύξησης. Δεν είναι σταθερή η τιμή. Διαφωνώ πλήρως αν και γράφεις πολύ ωραία και απλά θέλω να σου θυμίσω μόνο κάποιον που μείωσε την τιμή του iphone όταν οι πωλήσεις του δεν πήγαιναν καλά. Στο πρώτο iphone αναφέρομαι.


To 4 κυκλοφόρησε το 2010.

Αυτό που λες καπελο δεν το βάζει η Apple ομως, και καμία Apple. Δεδομένου και ότι στο skroutz βρίσκεις τη συσκευή 100-200€ πιο κάτω.

Απλά η εισαγωγή από τα επίσημα κανάλια έχει φόρους επι φόρων. Αν η Apple πάει να εισάγει το iPhone σε μια Χ χώρα και αρχίζει ο νόμος:

Εισαγωγή εκτός Ευρώπης : Χ% φόρο
Αλλαγή τιμής από $ σε €: 1.08 αντί 1.10 π.χ.
Μεταφορικά κόστη : Κ €
Ελληνικοί φόροι χωρίς λόγο: 10000%

Δεν φταίει η Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#440   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:25

Δεκτό ως ένα σημείο. Δεν λέω οτι θα διαπρέψει το s7 ή το one plus one κοκ απλώς προσωπικά ως Βασίλης θεωρώ οτι το iphone που έρχεται δεν είναι αυτό που ο κόσμος θα το υποδεχτεί όπως έκανε με το 5/5s/6. Μιλάω για κορεσμό πλέον στην αγορά. Και θεωρώ πως όταν ακολουθείτε το ίδιο έστω μοτίβο στον οικονομικό τομέα δεν υπάρχει κίνητρο από τους καταναλωτές να αφήσουν το 6 να μεταβούν στο 7(δεν λέω να τα δίνει τζάμπα). Πολύ πιθανόν να κάνω και λάθος :)


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 21/06/2016 - 01:25


#441   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/06/2016 - 01:33

Δεκτό ως ένα σημείο. Δεν λέω οτι θα διαπρέψει το s7 ή το one plus one κοκ απλώς προσωπικά ως Βασίλης θεωρώ οτι το iphone που έρχεται δεν είναι αυτό που ο κόσμος θα το υποδεχτεί όπως έκανε με το 5/5s/6. Μιλάω για κορεσμό πλέον στην αγορά. Και θεωρώ πως όταν ακολουθείτε το ίδιο έστω μοτίβο στον οικονομικό τομέα δεν υπάρχει κίνητρο από τους καταναλωτές να αφήσουν το 6 να μεταβούν στο 7(δεν λέω να τα δίνει τζάμπα). Πολύ πιθανόν να κάνω και λάθος :)

Καταλαβαίνεις πως μιλάς για συσκευή που επίσημα δεν έχεις δεί έτσι? Άσχετα απο τα Leaks που ουσιαστικά πλέον ξέρεις τι να περιμένεις.

 

Το έργο είναι χιλιοπαιγμένο. Κανείς δε πρόκειται να το πάρει, στο τέλος καταλήγει να κάνει ρεκόρ πωλήσεων. Όπως θα κάνει και το 7.

 

Α ναι.. Θα 'ναι και το νέο "ιδανικό". "Αυτό με τη Dual Camera που πάντα έλειπε".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#442   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/06/2016 - 12:07

iphone-no-headphone-jack-2.jpg

 

Η Wall Street Journal επιβεβαιώνει τις φήμες των τελευταίων μηνών με άρθρο της στο οποίο αναφέρει πως το iPhone 7 θα διαθέτει πολύ μικρές διαφορές σε σχέση με το iPhone 6s.

 

Χωρίς να μαθαίνουμε τίποτα που να μην γνωρίζουμε ήδη, η WSJ αναφέρει πως το iPhone 7 δεν θα διαθέτει την κλασική έξοδο ακουστικών 3.5mm, μία κίνηση που θα δώσει τη δυνατότητα για περαιτέρω μείωση του πάχους της συσκευής ενώ παράλληλα θα αυξήσει την ποιότητα ήχου που απολαμβάνουν οι χρήστες από τη συσκευή τους μέσω των αυξημένων χαρακτηριστικών που μπορεί να προσφέρει η θύρα Lightning.

Εφόσον οι φήμες επιβεβαιωθούν και η Apple προχωρήσει στην αφαίρεση της θύρας ακουστικών 3,5mm, τα νέα ακουστικά θα συνδέονται με τα νέα μοντέλα iPhone είτε μέσω της θύρας Lightning είτε μέσω Bluetooth. Αυτό φυσικά σημαίνει πως η Apple θα "αναγκαστεί" να αναπτύξει και ένα αντάπτορα μετατροπής από Lightning σε 3.5mm ώστε να μην καταστήσει άχρηστα τα ακουστικά που έχουν έχουν ήδη στην κατοχή τους οι χρήστες.
 

 

Σύμφωνα με την αναφορά της Wall Street Journal η μεγάλη αλλαγή στην σειρά των iPhone θα πραγματοποιηθεί με το μοντέλο του 2017, το οποίο θα διαθέτει OLED display και ενσωματωμένο Touch ID sensor στην οθόνη.
Διαβάστε επίσης:

Σχολιασμός στο forum


Behind the Scenes...

#443   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:29

Χαμός με τα leaks και τις φήμες. Κατάφεραν να μας μπερδέψουν φέτος. Οποίος περιμένει τρελές διάφορες και διαφημίζει πχ Samsung ας δει πρώτα τι κυκλοφόρησε η συγκεκριμένη εταιρία και τι fanboy εχει. Πχ κράζουν το Sony Xperia πριν βγει. Κράζουν την κάμερα του htc και τις επιλογές της LG.
Μην ψάχνετε το τέλειο δεν το βγάζει καμία εταιρία. Επίσης γι κάθε θετικό άλλης εταιρίας εχω να σας αντιπαρέβαλω και εγώ στοιχεία. Πχ δείτε το antutu που όλοι φαγώθηκαν να το δουν στο iOS αλλ τωρα που ο μικρός και ταπεινός Α9 πατάει σχεδόν όλους τους υπόλοιπους ξαφνικά θυμήθηκαν ότι δεν έχουν σημασία τα μετροπρογραμματα.
Μακρηγόρησα και ζήτω συγνώμη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#444   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/06/2016 - 20:33

Αυτοί που μιλάνε για ρεκόρ πωλήσεων μηπως ζουνε στο 2015 ?

#445   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/06/2016 - 20:59

Χαμός με τα leaks και τις φήμες. Κατάφεραν να μας μπερδέψουν φέτος. Οποίος περιμένει τρελές διάφορες και διαφημίζει πχ Samsung ας δει πρώτα τι κυκλοφόρησε η συγκεκριμένη εταιρία και τι fanboy εχει. Πχ κράζουν το Sony Xperia πριν βγει. Κράζουν την κάμερα του htc και τις επιλογές της LG.
Μην ψάχνετε το τέλειο δεν το βγάζει καμία εταιρία. Επίσης γι κάθε θετικό άλλης εταιρίας εχω να σας αντιπαρέβαλω και εγώ στοιχεία. Πχ δείτε το antutu που όλοι φαγώθηκαν να το δουν στο iOS αλλ τωρα που ο μικρός και ταπεινός Α9 πατάει σχεδόν όλους τους υπόλοιπους ξαφνικά θυμήθηκαν ότι δεν έχουν σημασία τα μετροπρογραμματα.
Μακρηγόρησα και ζήτω συγνώμη


Sent from my iPhone using Tapatalk

το τελειο ειναι ενα galaxy s7 edge με ios.- (κουραστηκα να το λεω)

#446   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/06/2016 - 22:09

Δεν αξιζει με τιποτα η μεταβαση σε οσους εχουμε 6/6s, ειναι ιδιο κινητο στην ουσια.
Θα το παρω.

You'll Never Walk Alone


#447   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/06/2016 - 23:09

Βασικά μονο η αδιαβροχοποιηση μας λείπει... Τόσο καιρό βέβαια η Sony την δίνει στα καλα κινητά της αλλά πολλοί την θεωρούσαν άχρηστη. Ε να που τελικα σημερα λόγω S7 (???) μας φαινεται χρήσιμη.

ΥΓ εγώ τη θεωρώ χρήσιμη, όχι αναγκαία όμως. Ωστόσο αν ένα Sony Z3 έτρεχε iOS θα το έπαιρνα. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#448   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 10:24

Αυτοί που μιλάνε για ρεκόρ πωλήσεων μηπως ζουνε στο 2015 ?

Αλλοι παρακαλανε για ρεκορ πωλησεων...και αλλοι απλα το κανουν... δεν χρειαζεται να ζεις στο 2015 καθε χρονο τα ιδια ακουγονται (καθως οτι θα κλεισει) και παλι πεφτουν εξω!! Δεν με απασχολει ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια καθως δεν εχω μετοχες αλλιως θα εγραφα περισσοτερα :P χαχα

 

ps : αυτοι που αναγραφουν για το S7 που λειτουργει απροβληματιστα ας ανετρεξουν σε αλλο forum να δουν τι γινεται με τα update του apc8 που τρελενεται το android system. ( ωραιο τηλεφωνο και συσκευη αλλα μη κραζουμε μονο την apple για τα bugs κλπ )



#449   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 14:01

 

ps : αυτοι που αναγραφουν για το S7 που λειτουργει απροβληματιστα ας ανετρεξουν σε αλλο forum να δουν τι γινεται με τα update του apc8 που τρελενεται το android system. ( ωραιο τηλεφωνο και συσκευη αλλα μη κραζουμε μονο την apple για τα bugs κλπ )

τίποτα δεν έχει το S7 edge. Δουλεύει απροβλημάτιστα σχεδόν όπως και το iOS. Έχει σχεδόν την ίδια κορυφαία αίσθηση. Τα δουλεύω καθημερινά. Το iOS για την δουλειά και το S7 edge για προσωπική χρήση. Θα συμφωνήσω με τον φίλο ότι ένα S7 edge με iOS θα σάρωνε την αγορά. Αλλά αυτά δεν γίνονται :) Είναι σαν να λέμε θέλω μία Ferrari με πίσω καθίσματα lol



#450   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2016 - 14:59

τίποτα δεν έχει το S7 edge. Δουλεύει απροβλημάτιστα σχεδόν όπως και το iOS. Έχει σχεδόν την ίδια κορυφαία αίσθηση. Τα δουλεύω καθημερινά. Το iOS για την δουλειά και το S7 edge για προσωπική χρήση. Θα συμφωνήσω με τον φίλο ότι ένα S7 edge με iOS θα σάρωνε την αγορά. Αλλά αυτά δεν γίνονται :) Είναι σαν να λέμε θέλω μία Ferrari με πίσω καθίσματα lol

γιατι να σάρωνε την αγορα;

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες