Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iphone 7 ή 7 plus. Ποιο μεγεθος να επιλεξω


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 08/09/2016 - 22:55

7 vs 7 plus, η αλλιως πες μας την γκαρνταρομπα σου...

Σοβαρευτειτε, οποιος δεν εχει συγγενεια με μπιλμπο, παει για plus μονο.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/09/2016 - 23:22

Παιδια οποία παραλάβει πρώτος το plus να ανεβάσει φωτο μαζί με τα ρούχα του !!!!!!!

#63   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/09/2016 - 23:29

Ωχου ,ρε παιδια.. Ο,τι σας βολευει εσάς δεν βολευει όλους , πως να το κανουμε δηλαδη; Νεο αστείο τωρα αυτο για τα ρούχα..

#64   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/09/2016 - 01:40

Θέλω να κάνω ένα print screen τα σχόλια μερικών και να τα συγκρίνω με αυτά που έλεγαν πριν καιρό στο θέμα VS με τα android. Θυμαςτε τι λέγατε όταν εμείς ήμασταν με το note 2 κ εσείς ήσασταν με τις 3.5 ίντσες;
Σοβαρά τώρα σαν το plus δεν εχει. Βέβαια είναι θέμα συνήθειας όλα. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου se P900 p990 που ήταν γκουμουτσες.Qtek 9100 qtek9000 κι αλλα πολλά θηρία όποτε πλέον τα έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί καθόλου στη μεταφορά.Μια χαρά χωράει στο τζιν στο μπουφάν στο σακάκι κτλ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 09/09/2016 - 01:41


#65   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/09/2016 - 07:48

Παιδια οποία παραλάβει πρώτος το plus να ανεβάσει φωτο μαζί με τα ρούχα του !!!!!!!

Κλαιω !!!
Αχαχαχαχα αχα


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#66   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/09/2016 - 07:57

Λοιπον αγαπητοι φιλοι και φιλες.
Ο κυβος εριφθη.
Δεν μπορω να πω οτι τα σχολια σας με διαφωτισαν ιδιαιτερα (καλα τι περιμενα και εγω, να λυσετε τον γορδιο δεσμο), αφου ειναι σχεδον μοιρασμενα με το plus να υπερεχει ελαφρα. Σας ευχαριστω ομως ολους που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.
Αυτη την στιγμη χρησιμοποιω ενα 5" αντροιντ και σκεφτηκα οτι το κατα 0,8εκ μεγαλυτερο και 10γρ βαρυτερο plus, ποσο πιο δυσχρηστο θα ειναι ;;;
Το plus λοιπον θα ειναι η φετινη επιλογη και ετσι περναμε στο επομενο διλημμα που ειναι η χωρητικοτητα.
Οπως εχω ξαναπει προερχομαι απο 16 αρι που με τις οποιες φωτο και λιγη μουσικη πλησιαζει στα ορια του. Το 32 πλεον θα ηταν μια χαρα, αλλα σκεφτομαι οτι με τις αυξημενες δυνατοτητες του plus μηπως χρειαστει και επιπλεον χωρος.
Αρα plus 32 η 128, τι λετε ;


Sent from my iPad Air using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 09/09/2016 - 07:58


#67   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2016 - 08:01

Άσε να περάσει κανας μήνας να δούμε στο περίπου πόσο χώρο καταλαμβάνουν οι φωτογραφίες και τα βίντεο γιατί μπορεί και να μην σου φτάνουν τα 32GB!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#68   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/09/2016 - 08:06

Λοιπον αγαπητοι φιλοι και φιλες.
Ο κυβος εριφθη.
Δεν μπορω να πω οτι τα σχολια σας με διαφωτισαν ιδιαιτερα (καλα τι περιμενα και εγω, να λυσετε τον γορδιο δεσμο), αφου ειναι σχεδον μοιρασμενα με το plus να υπερεχει ελαφρα. Σας ευχαριστω ομως ολους που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.
Αυτη την στιγμη χρησιμοποιω ενα 5" αντροιντ και σκεφτηκα οτι το κατα 0,8εκ μεγαλυτερο και 10γρ βαρυτερο plus, ποσο πιο δυσχρηστο θα ειναι ;;;
Το plus λοιπον θα ειναι η φετινη επιλογη και ετσι περναμε στο επομενο διλημμα που ειναι η χωρητικοτητα.
Οπως εχω ξαναπει προερχομαι απο 16 αρι που με τις οποιες φωτο και λιγη μουσικη πλησιαζει στα ορια του. Το 32 πλεον θα ηταν μια χαρα, αλλα σκεφτομαι οτι με τις αυξημενες δυνατοτητες του plus μηπως χρειαστει και επιπλεον χωρος.
Αρα plus 32 η 128, τι λετε ;


Sent from my iPad Air using Tapatalk



#69   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/09/2016 - 09:45

Λοιπον αγαπητοι φιλοι και φιλες.
Ο κυβος εριφθη.
Δεν μπορω να πω οτι τα σχολια σας με διαφωτισαν ιδιαιτερα (καλα τι περιμενα και εγω, να λυσετε τον γορδιο δεσμο), αφου ειναι σχεδον μοιρασμενα με το plus να υπερεχει ελαφρα. Σας ευχαριστω ομως ολους που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.
Αυτη την στιγμη χρησιμοποιω ενα 5" αντροιντ και σκεφτηκα οτι το κατα 0,8εκ μεγαλυτερο και 10γρ βαρυτερο plus, ποσο πιο δυσχρηστο θα ειναι ;;;
Το plus λοιπον θα ειναι η φετινη επιλογη και ετσι περναμε στο επομενο διλημμα που ειναι η χωρητικοτητα.
Οπως εχω ξαναπει προερχομαι απο 16 αρι που με τις οποιες φωτο και λιγη μουσικη πλησιαζει στα ορια του. Το 32 πλεον θα ηταν μια χαρα, αλλα σκεφτομαι οτι με τις αυξημενες δυνατοτητες του plus μηπως χρειαστει και επιπλεον χωρος.
Αρα plus 32 η 128, τι λετε ;


Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Μια χαρα και γω θα ντρεπομουν να παρω το απλο.

 

32, εκτος αν δε σε ποναει η τιμη των 128 αρα παρε 256.


You'll Never Walk Alone


#70   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/09/2016 - 09:51

Μια χαρα και γω θα ντρεπομουν να παρω το απλο.

32, εκτος αν δε σε ποναει η τιμη των 128 αρα παρε 256.

Οταν ξερεισ να δινεις λυσεις ..... αυτο δεν μπορει να κρυφτει !!!!


Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#71   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 09/09/2016 - 10:23

Ως κάτοχος πρώτα 6 (για 5 μήνες) και μετά 6 Plus να πω στον ts πως σαφώς τα θετικά του σε κερδίζουν και σε αποζημιώνουν με τον καιρό.. αλλά η πρακτικότητα του μεγέθους των 5S/6 δεν έρχεται ποτέ.

Αλλά έρχεται ο εξής συμβιβασμός: Χειμώνα γενικά παλεύεται μια χαρά σε καμιά τσέπη μπουφάν. Καλοκαίρι αναγκαστικά τσαντάκι ή στο χέρι γιατί δε γίνεται αλλιώς.. 

 

Όταν τυχαίνει να ακουμπήσω 6/6S μου κάνει εντύπωση η άνετη χρήση με το 1 χέρι λόγω συνήθειας που δεν γίνεται με το Plus. Οπότε με βάση τις ανάγκες που μας είπες θα σου πρότεινα να μην πάς στο Plus. Ότι κι αν πάρεις θα το χαρείς σίγουρα ! Αλλά στο θέμα βολικότητας εάν μειώσουν τα περιθώρια της οθόνης του χρόνου το συζητάμε  :)



#72   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/09/2016 - 14:37

Εγώ δεν σκέφτομαι καώ το μικρό σίγουρα plus. Έχω περάσει και από το μικρό αλλά σε ένα μήνα το έδωσα. Το μέγεθος πλέον για μένα αδιάφορο

#73   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2016 - 15:06

Μετά από ενάμιση χρόνο στο 6 plus είμαι κ εγώ από αυτούς που το 5.5 τους φαίνεται πλέον μικρό. Μακάρι κάποια στιγμή να μεγαλώσουν κ άλλο.

Και στην τελική εγώ είμαι δυο μέτρα παρά λιγο και έχω μια παλάμη διπλάσια από κάποια γυναίκα που είναι 1.50. Μου είναι πολύ πιο ευχάριστο το plus από το είναι σε αυτή.


Sent from my iPad using Tapatalk

#74   avalance

avalance

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2016 - 18:26

Καλησπέρα! Εγώ τώρα έχω το 6 plus και ακόμα δεν έχω πεισθεί αν θα πάω για το 7. Αν π´αω βέβαια σκέφτομαι το 32 γιατί το 128 το θεωρώ υπερβολικό για τος ανάγκες μου. Τώρα χρησιμοποιώ 34 από τα 64 και έχω μέσα φωτογραφίες ετών.

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα θα ήθελα μια γρήγορη βοήθεια: οι συσκευές από USA είναι κλειδωμένες η μπορώ να την πάρω από εκεί και να την χρησιμοποιήσω κανονικά εδώ; Έχω συγγενή τώρα σε Νέα Υόρκη και το σκέφτομαι γιατί εκεί το 128 plus έχει 880 USD. Ευχαριστώ

#75   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/09/2016 - 18:36

Καλησπέρα! Εγώ τώρα έχω το 6 plus και ακόμα δεν έχω πεισθεί αν θα πάω για το 7. Αν π´αω βέβαια σκέφτομαι το 32 γιατί το 128 το θεωρώ υπερβολικό για τος ανάγκες μου. Τώρα χρησιμοποιώ 34 από τα 64 και έχω μέσα φωτογραφίες ετών.

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα θα ήθελα μια γρήγορη βοήθεια: οι συσκευές από USA είναι κλειδωμένες η μπορώ να την πάρω από εκεί και να την χρησιμοποιήσω κανονικά εδώ; Έχω συγγενή τώρα σε Νέα Υόρκη και το σκέφτομαι γιατί εκεί το 128 plus έχει 880 USD. Ευχαριστώ

Θα δουλεύουν κανονικά με αγορά από apple store full price.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες